Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1634. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16321633163416351636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kendi arabam için sormuştum servis 2500 tl sanayi de yaklaşık 800 tl civarı fiyat vermişti dolar o sıralar 4.4 civarıydı. Çok elzem değil sis farı bence bu fiyatlara değmez.
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Nasıldır acaba araba memnun musunuz? 1.3 multijet palioya göre parça, yakıt bakımından hngisini önerirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • paylane P kullanıcısına yanıt
    Palio kullanmadım
    seçtiklerin arasında yaşı küçük hangisi ise onu al derim
    Bu yakıt fiyatlarıyla yakıta göre araba alınmaz
    Şehir içinde hepsi çok yakıyor
    Şehir dışı yakıt perf iyidir getzin
    Önceki mesajımda verileri paylaştım
  • havalar sogumaya başladı ve 10 40 lık motor yagım araca kalın gelmeye başladı.sabah calısırken 1000 devirin altına inmiyor ilk 30 saniye.

siz ne koyuyorsunuz.ne önerirsiniz.

ayrıca bujileri kaç kmde bir degişiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 23 Eylül 2018; 13:23:6 >
  • 2011 model 1.5 dizel olanını aldım ikinci el. Umarım üzmez, her gün 50 km yol yapacağım şehirler arası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bende araç şuan var markası modeli önemli değil şuan için. Ancak manuel ve büyük olduğu için eşim şuan kullanamıyor. Eşime öğrenmesi için araç düşünüyordum ufak, otomatik ve klimalı olan araçları inceledim, aklıma hyundai getz daha yattı. 2004 2005 model bir otomatik klimalı 1.3 benzin lpg li getz alsam sizce iyi etmiş olur muyum? Masraf çıkarır mı bana? Km si yükseklerden uzak mı durmalıyım? Bir de bana bu aracın kasko sigorta bedeli ortalama ne çıkar? Kaskoya gerek var mı? Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.
  • msw kullanıcısına yanıt
    Getzler sorunsuzdur hocam. Ancak yüksek km den kastınız 200bin civarı ise motor haric diğer aksamları kontrol ettirmeniz lazim. On düzen,triger vs. Çünkü motorlari gayet sağlam. Ancak yinede ekspertiz yaptırın.

Bence bayan için ideal araçlardan birisi. Camları büyük. Etrafı rahat rahat görür. Içi ferah ve geniştir. Yakıtı normal.

Kaskoyu bilmiyorum ama bence gerek yok. Aracın yaşı büyük attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya degmeyebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Getzler sorunsuzdur hocam. Ancak yüksek km den kastınız 200bin civarı ise motor haric diğer aksamları kontrol ettirmeniz lazim. On düzen,triger vs. Çünkü motorlari gayet sağlam. Ancak yinede ekspertiz yaptırın.

Bence bayan için ideal araçlardan birisi. Camları büyük. Etrafı rahat rahat görür. Içi ferah ve geniştir. Yakıtı normal.

Kaskoyu bilmiyorum ama bence gerek yok. Aracın yaşı büyük attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya degmeyebilir.
    Teşekkür ederim hocam. Aynen 200bine yakın modeller, onlar uygun fiyatlı oluyor. Bakımı düzgün yapılmışsa alınır diyorsun o zaman. Anahtarı merkezi kilitli uzaktan kumandalı mı? Yoksa anahtarı sokup mu açıyoruz. Bir de kasko yapılmazsa çalınma riski ne derecede? İmmobilizer vs var mı? Alarm mı taktırmak lazım?

• msw kullanıcısına yanıt
    Immobilizer hepsinde var. Benimkinde merkezi kilit vardi. Sunroof haric en dolusu idi. Sanırım boş olanlarda yok. Sonradan taktirmak gerekebilir. Benimkinde alarmda vardı. Bakımı düzgünse alınır.

Valla bence adam arabayı çalmayı kafasına taktıysa sanki immobilizer de kâr etmez gibi

• atrix1212 kullanıcısına yanıt
    İKİ ÇEŞİT ELF VAR HANGİSİNİ ALDINIZ ?
  • Valla hocam şehir dışından gelen bir galericiye sattım sonra baktım oda 44 den vermis ilanı 15 sonra gitmis araç. Yerine temiz bir subaru impreza aldık.

• Triger Seti ve 10bin bakım listesi. Totalde 550 verdim. Fiyat nasıl?

2008 model 1.4 benzinli otm. Getz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wallace_son -- 23 Ekim 2018; 16:44:15 >
  • wallace_son kullanıcısına yanıt
    Gayet ekonomik. Getzin güzelliği burda. Usta bol. Parça ucuz.

• DntRx kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,
    Bugün aracı bakıma götürdük özel servise. Çok şükür yağ, filtre , balata, buji bakımı dışında özel diyebileceğimiz bir sorunu yoktu. Normal bakım diyebiliriz yani. Araştıranlara örnek olması için ücretleri foruma yazmak istedim, belki bir yararı dokunur :

24.10.2018 Hyundai Getz 1.4 Dohc otomatik benzin + LPG

Motor yağı > Castrol 10W40 120 TL
    Yağ Filtresi > Fil marka 30 TL
    Hava filtresi > Markayı bilmiyorum 25 TL
    Polen filtresi > Markayı bilmiyorum 25 TL
    Buji ( 4'lü ) > NGK marka 50 TL
    Balatalar > Markayı bilmiyorum 65 TL

İŞÇİLİK > 150 TL

Toplamda 465 TL tuttu bakım.

Açıkçası son bakım ile karşılaştırınca filtre fiyatları biraz artmış geldi bana. Motor yağı fiyatı hemen hemen aynı sayılır. Buji için ise normal fiyat diye biliyorum 50 Lira civarını.

Aracın sesi, gidişi, frenlemesi değişti hakikaten.

• Merhaba Arkadaşlar,
    2006 model crdi getz aldım. gayet memnunum. öğrenmek istediğim ruhsatta vgt diye bir ibare var araştırmama göre vgt turbo olduğunu göstergesiymiş ve 110 bg olduğunu gösterirmiş. ama ruhsatta 66 kw yazıyor.
    bu konu da bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba?
  • hllskn H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.O zaman 110 luk değil 88 bg (HP) oluyor sizinki.Benim ruhsatta 1.5 VGT 110 Bg yazıyor.
  • 10 40 yag koydum. sankı biraz kalın geldi. birdahakı kışa 5.30 koyacagım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

10 40 yag koydum. sankı biraz kalın geldi. birdahakı kışa 5.30 koyacagım.

ben 5 40 kullanıyorum memnunum
    4 bakımdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Start paketi almayın bence baya boş
  • 
Sayfa: önceki 16321633163416351636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.