Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oneshotonekill yeni Getz'in hayırlı olsun, Allah kazasız belasız, güle güle kullanmak nasip etsin...
  • bir kontrol et onlar tam yerine oturmuşmu oturmamış mı.. sakın üzerine ağır birşey koyarak sorunu geçiştirmeye kalkma. kaza anında fırlayarak size zarar verebilir. eğer yerine tam oturmuşsa ve ses devamlıysa yapcak tek şey kalıyor lastik havalarına bakmak 32 nin üstündeyse bununda etkisi oluyor benim eskiden ( fabrika çıkışı lastik 50ydi) çok fazlaydı. şimdi kesildi... ancak çok bozuk yollarda ve çukurlarda...

quote:

Orjinalden alıntı: royartar

getz kullanıcıları bagajın üstüne kapanan ufak kapağın tıkırdısına bir mucidimiz içimizde çare bulabildimi? uyuz edio da tıkır pıkır...
  • Arkadaşlar eski kasa Getz'lerde 1 milyar indirim var. şu an + 12 ay %0 faiz . Bayiie gittim 1.3 Full Getz 24.500 diyor. Pazarlık etmedim .Stoklarda dizel yok. Benzinlisini alayım mı test sürüşü yapmıştım daha önce fena değildi ama uzunsüre kullanan bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var. Fiyat çok cazip faiz farkıyla beraber en az 2 milyar kar ediyorum. Nasıl? vaktim pek yok çünkü stoklar bitmek üzere.
  • royartar, her depoyu fullediğinde benzin ortalaması göstergesini sıfırlıyor musun? Yoksa asla 8 in altına inemezsin.
  • Yav yorum yok mu benzinli full Getz alayım mı ?24.500 pazarlık etmedim.
    quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Arkadaşlar eski kasa Getz'lerde 1 milyar indirim var. şu an + 12 ay %0 faiz . Bayiie gittim 1.3 Full Getz 24.500 diyor. Pazarlık etmedim .Stoklarda dizel yok. Benzinlisini alayım mı test sürüşü yapmıştım daha önce fena değildi ama uzunsüre kullanan bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var. Fiyat çok cazip faiz farkıyla beraber en az 2 milyar kar ediyorum. Nasıl? vaktim pek yok çünkü stoklar bitmek üzere.
  • nasiyani, evet sifirliyorum 7.6 oldu bugün biraz daha dustu...

kkvan, 1.3 benzinli full var bende de memnunum ufak tefek tıkır pıkır ları içinde zamanla ortaya çıksa da, konfor açısından çok güzel
  • forumu okuduysan baştan sona cevap açıktır al
    quote:

Yav yorum yok mu benzinli full Getz alayım mı ?24.500 pazarlık etmedim.
    quote:

Arkadaşlar eski kasa Getz'lerde 1 milyar indirim var. şu an + 12 ay %0 faiz . Bayiie gittim 1.3 Full Getz 24.500 diyor. Pazarlık etmedim .Stoklarda dizel yok. Benzinlisini alayım mı test sürüşü yapmıştım daha önce fena değildi ama uzunsüre kullanan bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var. Fiyat çok cazip faiz farkıyla beraber en az 2 milyar kar ediyorum. Nasıl? vaktim pek yok çünkü stoklar bitmek üzere.

• ARKADAŞLAR CRDİ GETZDE ANLIK YAKIT TÜKETİMİ SIFIRLANIYOR MU?GÜNLÜK KM GİBİ??????
  • Bugün Hyundai'yi aradım, dizel araçlar Türkiye'ye gelmiş... Ancak gemilerden daha inmemiş, bana yetkili bir kişi "Dizel araçların Türkiye'ye inmeme gibi bir söylensi var, biz de sıkıntı yaşıyoruz şuanda" dedi... Pazartesi yada salı kesin bilgi vereceklermiş...
  • 3 hafta önce arkadaşım sıfır olarak (eski kasalardan) aldı o acaip aleti.. Telefonda konuştuk valla öyle bi anlattı ki sandım benim arkadaş bi CLS 500 e biniyo. İçeri hiç ses almıyomuş, klima süpermiş, konfor o biçimmiş, zaten şekline de hasta.. Bana sordu nasıl diye.. E ne diyim birader?.. Valla kardeşim süper bi araba almışın dedim. Şimdi 'olum o alete para verilir mi? Naaaaaptın be abi?' desem çocuğun moralini bozmaktan başka neye yarıyacak diye düşündüm. İyi etmişsin dedim, naapıyım.

• daha evvelde yazmıştım
    arazide devamlı albea hyundai clio ları kullanıyoruz
    kunnaldıkça deneyimlerimi aktarıyorum
    şonuçta günde en az 6 saatimiz trafikte geçiyor

Hyundainin ivmesi kalkışı çok çok iyi
    ama dreksiyon hız arttığı zaman güven vermiyor
    birde benzin biraz fazla harcıyo gibi (bizim accentlerde nedense yol bilgisayarı yok)

ama tabi albea ile falan karşılaştıralamaz
    albeanın tek + yönü var dreksiyonu
    geri kalan çok kötü

clioda iyi
    ama genel kanı hyundai daha iyi
    kimi arkadaşlar çok çürük falan diyor ama bence baya sağlam duruyo
    kullanırken güven veriyo
    bi direksiyonu ofsayt işte

anlamıyorum kimi arkadaşlar hyundaileri aşırı eleştiriyor
    hyundai çok rahat corsa, clio ile kapışır
    albea palio ları bence kale bile almayın
    onlar arıza sorun çıkarmak için üretilmişler

KEDDİ
    insanlar arabalarını verdikleri paraya göre karşılaştırır
    hyundai o paraya göre baya iyi performans ve aksesur veriyor
    hyundaiye bin
    in albeaya bin
    demek istediğimi anlarsın

• ağzına sağlık yba.. bende deneyimlerim arttıkça aktarmaya çalışıorum babam da honda accord var ve getz i onda kıyasladığımda şu fark var, ebat.. ama özellikleri düşününki onun aynısının basitleşmiş hali aynı arabanın ufağı gibi.. baya derin kıyasladım motor falan bahsetmiyorum içinden bahsediyorum ben gayet memnun kaldım 1 2 ufak nüans dışında onları da kendi yöntemlerimle halledicem yarın ...

bence fiyatına göre alınabilecek en uygun araçlardan biri.. honda jazz almayı planlıyordum ki bence tipi hiç güzel değil... ve fiyatlar çok uçuk yani fiyatına göre getz alınması çok mantıklı ben 25 civarı full aldım son seri 2005 lerden, jazz 28 milyara ön iki cam ve elektrikli ayna verio klimayla o kadar.. düşününki 25 e full unu alıyorsunuz.. işçilik te falan da çok farkı yok jazz la. ne sunroof u var ne bişey..

bu kadar küçümsenicek bir araba olduğunu düşünmüyorum abartan arkadaşlara bu lafım.. dışardan atmak kolay binip kullanınca da böyle düşünmiceksiniz ama bu düşünceye sahip bi insan arabaya bindiğinde hasta da olsa gururuna dokunduramaz tükürdüğünü yalamamak için eminim tersini söyler ondan madem beğenmiyorsunuz okumayın bu forumu, burası ilgilenenlerin yeri... insanları da küçümsemeyin, herkesin parası mercedes bmw ye yetmeyebilir.. herkes parasına göre bütçesine göre alıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: royartar

insanları da küçümsemeyin, herkesin parası mercedes bmw ye yetmeyebilir.. herkes parasına göre bütçesine göre alıyor.

Bravo dostum, gerçi aynı kelamları ben de etmiştim ama bu tipler arada bir insanların arasına karışıp böyle mesajlar atabiliyorlar...

Siz padişah torunu olabilirsiniz, o zaman gidin kendinize uygun yerlerde yazın ve kendinize, şanınıza uygun araçlara binin, saraylarda oturun... Ne kadar vahim bir durumdur ki güzel memleketimde insanların bütçesine göre en iyiyi araması "hakir" olarak görülüyor.. İşte ne diyeyim insanlığımız kayboluyor, ki bizler insanlığımızla, hoş görümüzle, gönül almamızla övünürüz...

Hoş bu gibi araya girip "hakir" laflar edenlerin hayat tecrübeleri yaşları nedir ki, aklı başında olan biri zaten bu tür kelamlar etmez, bunları kendi kendilerine eğlenecekleri yerlerde tutmak gerekir... Ne zaman hayatın zorluklarını görüp pişerler, görgü, ahlak kuarllarını öğrenirler bilinmez ama umarım en kısa zamanda başarırlar bu işi, zira ülkemizin bu tür kişilere değil çalışıp tasarruf yapmayı bilen, aklı başında insanlara ihtiyacı var...

• Zaten bir dönem opel corsa ile getz kıyaslanamaz da denmişti bu forumda. Gidin bakın kilitlenen bir başlık var. Şikayetim var sitesindeki opel şikayetleri ile ilgili.

O başlıkta açıkça görülüyorki bazı arkadaşlar getz sahiplerini at gözlüğü takmakla suçlarken kendileri adeta opelden reklam için para alıyorlar.

Kim bu forumda "Şu marka yaramaz ıııyk dandik." diyorsa YOKMUŞ GİBİ davranın. Sinirlerinizi boş yere bu tipler yüzünden bozmayın. 50 kere anlattık bir kez daha anlatalım. :)

Ağustos ayında 1.3 full getz aldım. şu anda 4500km deyim. lastik havalarımı 3500km de kontrol ettim. (sağolsun düttürü...:)
    Bu otomobil fiyat/performans kriteri göz önüne alındığında piyasadaki en iyi otomobildir. Zira hiçbir markada bu donanım bu fiyata değil. Özellikle yeni 1.4 16V motor bazı ukalaların yutkunmasına sebep oldu. Artık gıkları çıkmıyor. Hoş bizim1346cc.12V de fena değil.

Hyundai Assan İzmit'de olduğu sürece servis sorunu yaşamaz, 150 YTLlik parçaya 1870YTL ödemezsiniz.
    Dağ başında da kalsanız bu otomobilden anlayan birisi mutlaka bulunur
    4 camı otomatik, aynaları otomatik ayarlı, klimalı, sürücü hava yastığı, cd/mp3 çaları standart hiçbir araç 20.000YTL değildir. :)

Üstelik çok yakar dediğiniz Getz ile ben 7.5L/100 km. yi aşamadım henüz.

Ama royatar ne güzel söylemiş.

insanları da küçümsemeyin, herkesin parası mercedes bmw ye yetmeyebilir.. herkes parasına göre bütçesine göre alıyor.

Ben bu otomobilin parasının tamamını kendi cebimden veriyorum. Ama atıp tutan birsürü insan babasına soruyor ne yapsak diye. :)
    2,3 yıl sonra bende bunu verip daha büyük bir araba alacağım elbette, ama miniler içinde paranız kısıtlıysa tartışmasız GETZ.
    Ha kimse yanaşmıyor ama paranız varsa BMW 1.16.
    Herkese iyi sürüşler. bu forumu lastik havası basıncı sorunu gibi faydalı amaçlar için kullanmayı öğrendiğimiz gün adam olacağız

• nasiyani hyundai getz Türkiyede mi üretiliyor? Dizeller özellikle... Bana satın aldığım yerdeki bayan araçlar gemilerde geldi demişti... Hatta burada bir arkadaşım "hadi şanslısınız, hyundai Türkiyeye fabrika açacak" demişti...
  • quote:

Orjinalden alıntı: VBG_Designer

nasiyani hyundai getz Türkiyede mi üretiliyor? Dizeller özellikle... Bana satın aldığım yerdeki bayan araçlar gemilerde geldi demişti... Hatta burada bir arkadaşım "hadi şanslısınız, hyundai Türkiyeye fabrika açacak" demişti...

Yok kardes benim bildigim Getzler korede üretiliyor. Hatta üretilen fabrikanın resimlerini göstermişti bize satış temsilcisi.
    Ama okudugum bir haberde Hyundainin yakında turkiyede bir model üretecegi yazıyordu. Belkide bu Getz olur.Ama şuan halen turkiyede uretimi yok getzin. Ben boyle biliyorumç
  • accentlerin birçoğu ve birçok hyundai türkiye de üretiliyor HEPSİ değil, getz ler koreden ithal geliyor.. burda üretilmiyor, en azından şimdilik, ilerde kapasitesini arttırıp birkaç modeli daha türkiye de üreteceklerini açıklamışlardı ama ne zamana olur bilinmez, getz türkiye de üretilmiyor.
  • getz güney koredeki hyundai fabrikasında üretiliyor. yerli üretimi yok arkadaşlarında belirttiği gibi..
  • Anlamadım gitti doğrusu, koskoca Hyundai firması 1 aydır açık gri, açık mavi yada kırmızı bir dizel getz üretemedi mi?

Hala araba yokmuş, ve bu ayı geçer diyorlar bana...

Bu hyundai Türkiyeye mi az araç yolluyor...

Hyundai yardım hattını aradım dün akşam 7 de, mesaileri 17.30 bitiyormuş :) not bıraktım telefonumu falan anlattım durumu sözde arayacaklardı beni bugün.. Ne arayan oldu ne soran... Valla daha arabayı almadan bu kadar sıkıntı yaşıyorsak yandık heralde...

git gide soğumaya başladım, bazen felek diyor bırak alma araba falan... işte o da olmuyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiveMaster -- 27 Ekim 2005, 20:55:18 >
  • istanbul bayraktardan almıştım ben ,,, mükemmel bir hizmet anlayışları var.. hyundai genel olarak müşteri memnuniyetine çok önem veriyor. özelliklşe bu noktaya kasıyorlar buna özgü işletme stratejileri belirliyorlar. gerçekten araçlar gelememiştir yada kontrol dışı bi durum vardır...

aurıca yazık adamlara 17.30 a kadar ramazan ramazan nasıl çalışıolar bi düşün :) yaşasın hyundai ahahahahah
    ha bu arada salak bi adam geldi kasiste yanıma renault megane , kapışmaya kalktı getz 1.5 crdi 82 bgin tozunu yuttu nasıl kasıyor ama . benzinli 1.6 meganedı. son kasa sedan.

getzin 82 si bile iş görüyor :))) allah bilir yeni motorlar nasıldır ah ah gözüm var vallahi. :)
    quote:

Orjinalden alıntı: VBG_Designer

Anlamadım gitti doğrusu, koskoca Hyundai firması 1 aydır açık gri, açık mavi yada kırmızı bir dizel getz üretemedi mi?

Hala araba yokmuş, ve bu ayı geçer diyorlar bana...

Bu hyundai Türkiyeye mi az araç yolluyor...

Hyundai yardım hattını aradım dün akşam 7 de, mesaileri 17.30 bitiyormuş :) not bıraktım telefonumu falan anlattım durumu sözde arayacaklardı beni bugün.. Ne arayan oldu ne soran... Valla daha arabayı almadan bu kadar sıkıntı yaşıyorsak yandık heralde...

git gide soğumaya başladım, bazen felek diyor bırak alma araba falan... işte o da olmuyor :)

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.