Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilk mesajdan bu tarafa tek tek mesajlarınızı okudum, ama buna değdi doğrusu... Bazı saygısız ve terbiyesizler araya karışmış, benim bunlara edecek birkaç çift lafım var, kendilerini ne sanıyorlarda "bu da araba mı" , "bunu kim alır" , "gülüyorum size bu arabayı da üst konu yaptınız ya" , vs... gibi kelamlar ediyorlar anlayamıyorum... Burada bu kadar Hyundai Getz kullanıcısı var, onlara hakarettir bu sözler... Ama olaya bir de şu yönden bakarsanız fazla da önemsememek gerekir, zira bu kişilerin zihinsel yapıları ve karakterleri daha oturmamış ki, bu kadar getz kullanan insanı rencide edebilecek saçma sapan girişler yapabiliyorlar... Neyse mesajları tek tek bir solukta okuduğum için biraz doldum :)

Allah kısmet ederse ben de bir 2006 Yeni Hyundai Getz 1.5 VGT GLS sahibi olacağım, bu ayın başında Ankaradan siparişini verdik, maalesef dizel getz daha fabrikada bile yokmuş, hoş açık yeşil varmış ellerinde ama ben illa da Açık gri dediğim için bu ayın sonuna doğru gelecek dediler arabayı... Merakla ve 4 gözle bekliyorum...

Bir arkadaşım bana Getzlerin çok dizel yaktığını ve sorun çıkarsığını söylemişti, benim de açıkcası canım sıkılmıştı zira O'na bu bilgi sanayide otocu biri vermiş... hatta dizellerin bile KM de 230 bin yaktığını söylemiş, tutulmadığını falan... Sizde tahmin edersiniz ki arabayı almış olduktan sonra bu tür sözleri duymak insanın moralini bozar.. Benimde moralim bir nebze bozuldu, "acaba?" dedim ama elimin altındaki interneti kullanarak arkadaşıma söylenenlerin gerçek olmadığını gördüm, özellikle burada bire bir Getz sahiplerinin yazdıkları yazılar yüreğime su serpti...

Fakat bazı sorulardan da bahsedildiğini gördüm, mesela benim Yeni Hyundai Getz 1.5 VGT GLS Çift Hava yastık opsiyonlu, alarm yok, ben bu araca alarm taktıracağım (geldiğinde nasipse :) ) Ama bir arkadaşımız alarm taktırdıktan sonra servisinde bile bir sürü sorun yaşadığını söyledi, özellikle servis hatası durumları kendilerine söylediğinde hiç bir şekilde hatayı üstlenmediklerinden falan bahsetti; bu sorunlar o arkadaşın gittiği servisin ciddiyetsizliği mi, yoksa Hyundai servisleri genelde mi müşterilerine bu şekilde yaklaşıyorlar?

Bazı arkadaşlarım dizel motorun ilk zamanlarda şehiriçi yakıt tüketiminin (100 Km) 10. küsürlerde yada 8. küsürlerde olduğunu söyledi... Bunlar bana inanın oldukça çok geldi... Katalogda şehiriçi (100 Km) 5.5 , şehirdışı (100 Km) 3,9 değerleri görünürken (-ki ben bu değerleri göremiyeceğimi biliyorum en azından 1 puan üstüne oynar kanaatindeydim) bahsettiğim değerlerde seyretmesi sadece ilk alındığında mı geçerli? Ne zaman normal yakıt tüketimine geçer, sanrım rodaj diye tabir edilen süre var, bunu bana açabilecek bir arkadaş varsa oldukça memnun olurum...

Motorun sesi konusunda da oldukça farklı bilgiler verilmiş, şehiriçi iç sesin olmadığı ama şehirler arası iç sesin fazla olduğu söylendi, - hoş ben doğan SL kullanıyordum daha önce ondan sesli diildir ama :)) - 2006 model ve öncesi dizel motorlar arasında fark varmı biliyormusunuz? Motor sesi içeriye veya dışarıya tam olarak nasıl yansıyor, bu konuda da bilgisi olan veya bizzat yaşayan arkadaşlarımdan yorumlar bekliyorum

Yol bilgisayarı konusunda sanırım bir tutarsızlık var, bu tutarsızlığı aşmanın en iyi yolunun 100 km'de bir sıfırlamak olduğunu söylemişsiniz, bazı arkadaşlarım da bu sıfırlamalarla bile gerçek değerini alamadıklarını belirtmiş... Bu genel bir sorun mudur? 2006 model alan ve kullanan arkadaşlarım var ise bu sorun 2006 modellerde de sürüyor mu?

Neyse biraz fazla soru oldu sanrım ama böyle birebir Getz yaşayan insanları topluca bulmak çok da kolay olmasa gerek, özellikle çok yararlı ipuçları aldım, bunun için buraya bilgi amaçlı yazı yazan tüm arkadaşlarıma ve donanım haber'e teşekkür ederim...

Aracı aldığımda bende buradan bilgilerimi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım, beraber olmak ümidiyle...

EKLEME: @leogoner arkadaşımın yazsında dizel 2006'dan bahsettiğini görmemişim, dostum tam olarak Ekim 22 mi dediler sana, bana da 22'sinde dediler ama bu ayı geçmez değil mi dediğimde işallah dediler :)

Sen hangi modeli kaç'a aldın, ben Ankaradan 1.5 VGT GLS Çift Hava yastık opsiyonluyu 24.500 YTL ye aldım... en azından bi mukayese etme şansımız olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiveMaster -- 18 Ekim 2005, 1:36:27 >

• uzun yolda 1 puan oynamaz yav...

bizimki 3.7 diyodu uzun yolda 4.3 e indi en fazla... ama zaten değmiyor itinalı kullanmaya... hiç bakmadan kullanınca bile 5 i bulmuyosun...

asıl uzun yolda hızlı giderken benzinliye göre sessizdir dizeller, neden dersen...

benzinli araç 120 ile giderken 3500 devirdedir bağırır...

senin araç aynı hızda 2500 devirde azıcık ses çıkartır...

2005 getz dizelde bile yalıyım iyi... 2006 da kötüleşeceğini sanmam...

doğandan sonra muhteşem gelecek araba emin ol... yani getze özel değil yeni dizellerin torkunun keyfini yaşamak çok güzel...

yakıt konusunda... hızlanma dışında 2500 devrin üstüne çıkma mümkünse 2000 devire yakın kullan baya fark eder...

dizel araçlar yüksek devirde kullanılmaz benzinli gibi... eski alışkanlıkla 3000+ kullanmaya kalkarsan anormal yaktırırsın gereksiz yere...

saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: VBG_Designer

Merhaba arkadaşlar,

ilk mesajdan bu tarafa tek tek mesajlarınızı okudum, ama buna değdi doğrusu... Bazı saygısız ve terbiyesizler araya karışmış, benim bunlara edecek birkaç çift lafım var, kendilerini ne sanıyorlarda "bu da araba mı" , "bunu kim alır" , "gülüyorum size bu arabayı da üst konu yaptınız ya" , vs... gibi kelamlar ediyorlar anlayamıyorum... Burada bu kadar Hyundai Getz kullanıcısı var, onlara hakarettir bu sözler... Ama olaya bir de şu yönden bakarsanız fazla da önemsememek gerekir, zira bu kişilerin zihinsel yapıları ve karakterleri daha oturmamış ki, bu kadar getz kullanan insanı rencide edebilecek saçma sapan girişler yapabiliyorlar... Neyse mesajları tek tek bir solukta okuduğum için biraz doldum :)

Allah kısmet ederse ben de bir 2006 Yeni Hyundai Getz 1.5 VGT GLS sahibi olacağım, bu ayın başında Ankaradan siparişini verdik, maalesef dizel getz daha fabrikada bile yokmuş, hoş açık yeşil varmış ellerinde ama ben illa da Açık gri dediğim için bu ayın sonuna doğru gelecek dediler arabayı... Merakla ve 4 gözle bekliyorum...

Bir arkadaşım bana Getzlerin çok dizel yaktığını ve sorun çıkarsığını söylemişti, benim de açıkcası canım sıkılmıştı zira O'na bu bilgi sanayide otocu biri vermiş... hatta dizellerin bile KM de 230 bin yaktığını söylemiş, tutulmadığını falan... Sizde tahmin edersiniz ki arabayı almış olduktan sonra bu tür sözleri duymak insanın moralini bozar.. Benimde moralim bir nebze bozuldu, "acaba?" dedim ama elimin altındaki interneti kullanarak arkadaşıma söylenenlerin gerçek olmadığını gördüm, özellikle burada bire bir Getz sahiplerinin yazdıkları yazılar yüreğime su serpti...

Fakat bazı sorulardan da bahsedildiğini gördüm, mesela benim Yeni Hyundai Getz 1.5 VGT GLS Çift Hava yastık opsiyonlu, alarım yok, ben bu araca alarm taktıracağım (geldiğinde nasipse :) ) Ama bir arkadaşımız alarm taktırdıktan sonra servisinde bile bir sürü sorun yaşadığını söyledi, özellikle servis hatası durumları kendilerine söylediğinde hiç bir şekilde hatayı üstlenmediklerinden falan bahsetti; bu sorunlar o arkadaşın gittiği servisin ciddiyetsizliği mi, yoksa Hyundai servisleri genelde mi müşterilerine bu şekilde yaklaşıyorlar?

Bazı arkadaşlarım dizel motorun ilk zamanlarda şehiriçi yakıt tüketiminin (100 Km) 10. küsürlerde yada 8. küsürlerde olduğunu söyledi... Bunlar bana inanın oldukça çok geldi... Katalogda şehiriçi (100 Km) 5.5 , şehirdışı (100 Km) 3,9 değerleri görünürken (-ki ben bu değerleri göremiyeceğimi biliyorum en azından 1 puan üstüne oynar kanaatindeydim) bahsettiğim değerlerde seyretmesi sadece ilk alındığında mı geçerli? Ne zaman normal yakıt tüketimine geçer, sanrım rodaj diye tabir edilen bir süre var, bunubana açabilecek bir arkadaş varsa oldukça memnun olurum...

Motorun sesi konusunda da oldukça farklı bilgiler verilmiş, şehiriçi iç sesin olmadığı ama şehirler arası iç sesin fazla olduğu söylendi, - hoş ben doğan SL kullanıyordum daha önce ondan sesli diildir ama :)) - 2006 model ve öncesi dizel motorlar arasında fark varmı biliyormusunuz? Motor sesi içeriye veya dışarıya tam olarak nasıl yansıyor, bu konuda da bilgisi olan veya bizzat yaşayan arkadaşlarımdan yorumlar bekliyorum

Yol bilgisayarı konusunda sanırım bir tutarsızlık var, bu tutarsızlığı aşmanın en iyi yolunun 100 km'de bir sıfırlamak olduğunu söylemişsiniz, bazı arkadaşlarım da bu sıfırlamalarla bile gerçek değerini alamadıklarını belirtmiş... Bu genel bir sorun mudur? 2006 model alan ve kullanan arkadaşlarım var ise bu sorun 2006 modellerde de sürüyor mu?

Neyse biraz fazla soru oldu sanrım ama böyle birebir Getz yaşayan insanları topluca bulmak çok da kolay olmasa gerek, bunun için donanım haber'e de teşekkür ederim...

Aracı aldığımda bende buradan bilgilerimi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım, beraber olmak ümidiyle...

• hakkaten dediğin doğruysa ilginç...

yanlız şu var sanmıyorum ki hyundai bu kadar tutulduğu ülkede dandik motorlar satıp markasını düşürsün...

opel aynı haltı yiyor... servislerden şikayetçi herkes kronik sorunlardan vs...

yinede gidip opel alıyorlar...

hyundainin öyle bir şansı yok... yani belli bir kalitede olmak zorunda yoksa satamaz!

kapış kapış çürüp opel alanlar hyundaiye burun kıvırır...

bir de bu international siteleri geç tazeliyorlar sanırım...
    genelde 82 ps satılıyorsa onu korumuşlardır...

hyundainin avukatı değilim ama belirttiğim sebeplerden hyundainin kronik sorunu opel gibi sallamama vs. yapma şansı yok...
    quote:

Orjinalden alıntı: leogoner

Yeni Getz'in 1.5 CRDI sadece turkiyede 4 silindirli 88PS olarak satisa baslamis. Diger butun ulkerlerde gozden kacirmadiysam hep 3 silindirli 82PS, yani 2005 modellerindeki motoru ile satisa devam ediyor. Sizce neden boyle olabilir ? Turkiyede denemek mi ? Yoksa bizim ayricaligimiz mi?
    http://global.hyundai-motor.com/index_text.aspx (ilgilenenler bakabilir)

• düttürüleyla dostum başkasıyla olan problemlerini bana kızarak çıkarman doğru değildi. ben sadece fikrimi görüşlerimi ve çeşitliliği savunuokene cevap olarak "adam gibi oku" ve "bursada arabamı satılıomuş haberim yoktu" gibi karşılıklar alınca benimde kafam döndü haliyle.

burası dalga gecilecek alan değil diosun ama daha ehliyeti olmayan araba kullanmayı bilmeyen sadece netten haber okuyup sadece oyun oynayan 40 yıllık şöför edasıyla ahkam kesen adamlar olduğunu düşünürsek az da olsa düşüncelerimi fikirlerimi acıklarken az da olsa dalga gecmeye hakkım olduğunu inanıorum. az da olsa bişiler biliorum enazından 6 kaza deneyimim var ve istanbul gibi bi yerde araba kullanmaya çalışıorum, herkes gibi.
    "yemişim getzi" yada " bizim eniştede var az yakar çok kacar cinsden" gibi saçma şeyler sölemiorum. yani umarım. arada bi serpiştirio olabilirim.

bende son paragraf için özür dilerim ama tartışma yaratmak veya kavga cıkarmak gibi bi niyetim yokken o kadar sert ve aşağılayıcı bi eleştri karşısında sessiz kalamazdım.

gereksiz toğic kirliliği için ayrıca forum ahalisinden özür dilerim.

nese tatlıya bağlandığına sevindim. uzatıp da durduk yere birbirimizin kalbini kırmanın anlamı yoktu. önemli olan hataları sonradan da olsa görüp düzeltmek. esas büyüklük burda.

haddimi aşan ifadeler için tekrar özür dilerim.
    kendine ve küçük dünyana dikkat et.
    görüşmek üzre

quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

aslında senin mesajı okurken bana devamlı saldırmaktan haz alan antikkalas arkadaşa yanıt yazmakla meşguldüm o yüzden senin mesajıda iğneleyici buldum. haklısın bazı noktalarda hatalı algılamışım ve yer yer gereksiz çıkışlar yapmışım üzgünüm...
    ama devamlı saçma sapan konuşarı öne sürerek eleştirilere maruz kalan hatta bu eleştiriler boyut aşıp küfüre vardığından acaip gerilmiştim. düzeyli yazan çok az... tamam haklsıın bazı noktalarda hatalıyım ama son paragraflarındaki tavrın çok kötü..
    ayrıca burası dalga geçilecek bir alan değil sanırım.....

yinede tekrarlama ihtiyacı hissettim ... senden ve bu yanıtımı okuyup rahatsız olan tüm forum kullanıcılarıdnan özür dilerim...
    bir dahakine ne olursa olsun daha titiz davranıcam..

yanlış yaptığımı hissettiğimde diretmem özür dilerim . küçük dünyamla ben mutluyuz....
    küçük dünyamdan selamlarla ,,,,

quote:

Orjinalden alıntı: yoqum147

DÜT kardeş sana bi haberim var. sadece kendi görüşlerimi söledim. (bence, bana göre, ben olsam gibi ifadeler aidiyet bildiren ve varsayımsal olarak hareket edilen görüş bildiren bağlaçlardır.)
    şaşırdın değilmi.
    bişey daha söleyeceğim.
    ██ HYUNDAI GETZ HAKKINDA TÜM YORUMLAR██
    adlı topicde ki bu topic senin öngördüğün "DİZEL GETZLER HAKKINDA TÜM YORUMLAR DEĞİL" ister dizelini ister benzinlisini karşılaştırırım. megane getzden daha üst sınıf bi arabadır. yeterli param varsa üstünü tamamlar megane alırım ama çok kredi çekecek çok zorlanacaksam getz alırım dedim. yani ben olsam dedim . 5 milyarın bana göre para olduğu zaten mesajda belirtmişim. ayrıca haram konusuna nasıl atladın anlamadım ama kısa cevap vereyim. haram kazanan adam gidip megane ın basic ini almaz. haram para tatlıdır, doyumu olmaz ve harama alışan adam haramdan kolay kolay kurtulamaz.
    ayrıca IQ muhabbeti olan arkadasa söle katılıorum dedim ve ek bi fikrimi belirttim. bana diyene kadar bence sen adam gibi oku anlamaya çalış. ayrıca neresini anlamadın sorabilirisin.

bursadaki arkadaş konusunda bi arkadaş bi arkadaşından getzi 19000 ytlye e anahtar teslim alabiliceğini sölemişti.(bursada araba satıo. nekadar doğru sölüo bilmiorum) dedim.

sanırım bursada araba satıoMUŞ... demeli ve FİYAT KONUSUNDA nekadar doğru sölüo bilmiorum die başına ve sonuna ekleme yapsaydım anlayabilirdin. fiyatlar konusunda yanlış hatırlıo olabilirim die parantez içinde kulaktan dolma öğrendiğimi açıkladım.
    cümledeki anlatım bozukluğu için özür dilerim. seni tanımadan önce yazmıştım mesajı.

sana "yalan sölüyosun" gibi bi imada bulunduğumu nerenden anladın bilmiorum. senin yazıdığın fiyatlar hakkında kesin bi yorum yapmadan yuvarlak olarak kendi hesabımı ve düşüncelerimi açıkladım.
    herşeyi bukadar üzerine alma durduk yerde, buluttan nem kapıosun.

dalga gecerek biraz esprili bi yorum olsun gayreti içindeydim (senin gibi peşin hükümler vermedim) ama sen nerenden anladın bilmiorum.
    opel kosunda da şaka yapmıştım. zaten opel -polo sevenlerin o lafları ciddiye alacağını da sanmıorum ama senin için açıklayayım yanlış anlama gine!!!
    opeli sevenler beni severse ekime, sevmezse m.kime kadar yolları var.
    kimsenin beni ne genel ne özel sevmesine de ihitiyacım yok. ayrıca kimsenin benim sevgime de ihtiyacı olduğunu sanmıorum.

umarım net bi açıklama olmuştur. ama sen yinede anlamadıklarını çekinme sor.

sana o küçük dünyanda mutluluklar

böle dewam et.

selametle

quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

IQ muhabbetini adam gibi okursan adam dizel full getz yerine , benzinli baz megane ı öneriyor. oysa orda mesele dizeller...
    o zaman 26 milyarı veren 32 de verir şunu alır. onu veren bunuda verir... 5 milyarda öngördüğün gibi boru değildir. haramdan kazanıyosa ayrı.. evet 2005 model getzlerin 1.3 benzinli modeli anahtar teslim 19 du... yapmaya bursada da mı araba satılıyor vay be. onu bilmiyorduk. bilsem ona göre yalan söylerdim

opeli sevenlerde zati seni sevmez. böyle konuşanı genelde zaten kimse sevmez...

quote:

Orjinalden alıntı: yoqum147

vay be adamlara bak yememiş içmemiş arabayı test etmişler.

ilk 3 sayfanın hepsini okudum.(inglizce vgt motor muhabbetini de okudum. sürülebilirliği geliştirmişler vs.. ıvır zıvır yazıodu gerisini okumadım)

20 milyar param olsa alacağım ilk arabaydı fekat şuanda kullandığım 96 model 1.4 renault 19 daha iyi sanırım. uzun yolda 160 binlira yakıo. yedek parçasıda ucuz sayılır nispeten. hem yakıt tüketimi olarak yakın hemde performans olarak makul. bi abs bi hava yastığım olsa başka bişey istemezdim.
    ama param olsa megan alırdım. ayrıca şöle katılıorum megane ı destekleyen IQ muhabbeti olan arkadaşa; 20 milyarı veren 26 milyarıda verir. gider euro ncap te 5 yıldızı olan megane ı alır.
    ama 5 milyar 5 milyardır boru değil hemde dizel diosa gider getzi alır. bi arkadaş bi arkadaşından getzi 19000 ytlye e anahtar teslim alabiliceğini sölemişti.(bursada araba satıo. nekadar doğru sölüo bilmiorum)

nese para durumuna ve nerde kullanıcağıma bakarım. kredi olayına gireceksem getz alrım. getz tam olarak fiyat/performans arabası. ama 20bin ytl varsa 6bin daha kredi çeker megane alrım.

opeli hiç sevmem opeli seveni de sevmem. corsa-polo bayan arabasıdır. delikanlı adamı bozar.

almanyada opelden önce gelen wv bmw mini mercedes var dioruz ya. opelden sona hangi araba gelioki. almanyada sonuncu ama Türkiyede istediğin yere koyarsın. hyundai a bk atanlar uçak kullandığını unutmuşum sorry. en sağlam arabalar herzaman uzak doğu arabalarıdır.(ben demiyom motor ustaları dio bunu)

nese bazıları o kadar göreceli ve taraflı konuşuonuz ki sırf eleştirmek adına ne dediğinizi bilmionuz.

aklıma gelmişken yemişim getzi ucuz araba diyenlere daha saçma bişey diycem onu gecceeniz onbire gelceniz.
    kendi arabalarını maddi durumlarını kaç yıldır araba kullandıklarını en önemlisi NERDE araba kullandıklarını sölesinler. istanbulla hicbiyer karşılaştırılamaz. köy statüsünde ilde yaşayan adam şehir içinde şukadar yakıo dememeli.
    ucuzluğa gelince bizler GSMH 4500$ olan bi ülkeyiz. getz fiyat olarak ucuz olabilir ama bu ülkede herkesin ilk arabası ne yazıkki mercedes olmuo. yani bi nevi babamsağolsun yok herkesde.

zaten arabayı zamanla geliştiricen benim arabam reno19 bundan sona biraz daha iyisini istiorum. böle böle geliştirip AMG sahibi olmak en güzeli bence. ilk arabam AMG olsa daha iyisi olmayacağı için araba kullanmanın hicbi zevkide kalmayacaktır.

• yoqum147 arkadasim attigin mesajin konumuzla ilgisini goremedim. ikili problemler icin "ozel mesaj" diye bir yer var. Orayı kullanabilirsin ki böyle bir mesaji genele atmanın mantıgı nedir bunu da anlayabilmiş değilim. Gereksiz topic kirliliği için özür diliyorsun, teşekkür ederim. Ama özür dilenecek bir şey olduğunu bile bile yapmamanı beklerdim. Tekrar konu dışı konuşmaların burada yer almaması gerektiğini hassasiyetle anlamamız gerekiyor. Bu mesajıma da cevap gelirse lutfen özelden olsun.
  • merhaba dostum, servis konusundaki dediklerine birkaç öneri getirmek istiyorum, aldığın yerin servisi varsa heryerde olmasada büyük çoğunlukta iyi durumdadır... yani arabayı onlar sattıkları için onların adına kötü bir laf gelmemesi için çok çalışırlar.. ama forumdaki birkaç dostumuz aldıkları yerin servisinden memnun kalmamış öyle duymuştuk...

şahsen istanbulda oturuyorum ve bundan önce de babamın eski model hyundai sini kullanıyordum, onu götürdüğüm servise alışmıştım ama bir o kadar da kötüydü... satışları yoktu.. şimdi maslak oto dan aldım ve oranın servisine götürüyorum ve şahsen çok ama çok memnun kaldım bence her servis aynı diil, iyileri gerçekten iyi.. şu anda aldığım yerin servisi gerçekten profesyönelce iş yapıyor ve çok memnunum bunu paylaşmak istedim...

bence ilk aldığın yerin servisi varsa dene olmazsa memnun kalan hyundai kullanıcıları bulunduğun şehirde bildikleri iyi servisleri elbet paylaşıcaktır.

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Fakat bazı sorulardan da bahsedildiğini gördüm, mesela benim Yeni Hyundai Getz 1.5 VGT GLS Çift Hava yastık opsiyonlu, alarm yok, ben bu araca alarm taktıracağım (geldiğinde nasipse :) ) Ama bir arkadaşımız alarm taktırdıktan sonra servisinde bile bir sürü sorun yaşadığını söyledi, özellikle servis hatası durumları kendilerine söylediğinde hiç bir şekilde hatayı üstlenmediklerinden falan bahsetti; bu sorunlar o arkadaşın gittiği servisin ciddiyetsizliği mi, yoksa Hyundai servisleri genelde mi müşterilerine bu şekilde yaklaşıyorlar?

Bazı arkadaşlarım dizel motorun ilk zamanlarda şehiriçi yakıt tüketiminin (100 Km) 10. küsürlerde yada 8. küsürlerde olduğunu söyledi... Bunlar bana inanın oldukça çok geldi... Katalogda şehiriçi (100 Km) 5.5 , şehirdışı (100 Km) 3,9 değerleri görünürken (-ki ben bu değerleri göremiyeceğimi biliyorum en azından 1 puan üstüne oynar kanaatindeydim) bahsettiğim değerlerde seyretmesi sadece ilk alındığında mı geçerli? Ne zaman normal yakıt tüketimine geçer, sanrım rodaj diye tabir edilen süre var, bunu bana açabilecek bir arkadaş varsa oldukça memnun olurum...

Neyse biraz fazla soru oldu sanrım ama böyle birebir Getz yaşayan insanları topluca bulmak çok da kolay olmasa gerek, özellikle çok yararlı ipuçları aldım, bunun için buraya bilgi amaçlı yazı yazan tüm arkadaşlarıma ve donanım haber'e teşekkür ederim...

EKLEME: @leogoner arkadaşımın yazsında dizel 2006'dan bahsettiğini görmemişim, dostum tam olarak Ekim 22 mi dediler sana, bana da 22'sinde dediler ama bu ayı geçmez değil mi dediğimde işallah dediler :)

Sen hangi modeli kaç'a aldın, ben Ankaradan 1.5 VGT GLS Çift Hava yastık opsiyonluyu 24.500 YTL ye aldım... en azından bi mukayese etme şansımız olur

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

Hayırlı olsun şimdiden. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Bu arada liste fiyatından 1 milyar daha ucuza alabilmişsin. Ne guzel.

Sorularına gelelim:
    1-Getz uzun yolda içeriye ses alıyor demiştim. Bu kesinlikle motor sesi degil bunu bilmelisin. Hatta arabam.com sitesinden 60-100-130km lerde içeriye kaç desibellik motor sesi aldıgını araba karşılaştırmalarından bakabilirsin. Kesinlikle motor sesini içeriye en az alan arabalardan biri.
    Benim lastiklerin basıncı 40 da(normali32) oldugu için yol gurultusunu cok fazla içeri alıyordu. Ayrıca araba yuksek bir yapıya sahip oldugundan 110-120km ve yukarısı hızlarda içeriye ruzgar sesi alıyor. 90 abit giderken gayet sessiz yani. (Eskiden kullandıgım 97model marea ya gore kıyaslamıstım bunu, diger tum B sınıfı arabalarda bu ruzgar sesi durumu mevcut merak etme.)
    2-rodajda(ilk 1000km) bende 1-1.5 litre civarı fazla yakıyordu. Sonra normale dondu. Bence 2500 civarında vites degiştiri ve gaza abanmazsan rodaj da bile 6-7 litre falan yakar. Sonra 5-6 litre civarına iner tuketim. Bende oyle cunku sehiriçi.
    3-Alarm konusunda ise bende arabayı oldıgımda orjinalinde alarm yoktu. Aldıgım yer hediye olarak alarm taktı. Hiç bir sorun yaşamadım alarm konusunda. Sadece kapı içinde alarmın bir parçası ses yapıyor arada, o da onemli bişey degil zaten. Bakıma gittigimde onada baktıracam.

Artık 1.4 CRDİ 88HP motorun performansını ve tuketimin degerlerini yazarsın buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se®k@n -- 18 Ekim 2005, 13:23:13 >

• Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar, tabiki bir elin parmakları nasıl birbirine eşit değilse servis ve müşteri anlayışları da bayiden bayiye değişir, benim çekincem genel itibariyleydi... Bakalım zamanla ben de buraya tecrübelerimi yazar sizlerle paylaşırım..

Ama aslına bakarsanız ilk tecrübem aracı almak için Ankarada ki Hyundai Satış yerlerini dolaşırken oldu, bunu da anlatacaktım üstteki yazımda ama unutmuşum..

Hyundai Getz için ilk olarak konya yolundaki Neziroğlu' a gittim, satıştan sorumlu bir bayana arabayı tanıtmasını istedim tanıttı fiyatını sordum -ki oraya gitmeden önce netten fiyatına bakmıştım 25.400 - Elindeki listeye bakıp bana verdiği fiyat 25.700 idi... "Yanlışlık olmasın 25.400 değil mi" dediğimde "Aa! Kusura bakmayın bir üsttekine bakmışım" dedi.. Aracı tanıtmak ve satmakla yetkili birisi nasıl olur da yanlış bakıp müşteriye faklı bir fiyat verir bilemiyorum. Sonraki görüşmelerde fiyat konusunda da hiç yardımcı olmadı, hiç indirim yapmadı... Arabamı alacaklardı, uzman,, araç kapının önünde durduğu halde bakma gereği duymadan çok komik bir rakam verdi, "araç kapının önün de bir bakın isterseniz " dediğimde "gerek yok bu fiyata alırız" demişlerdi :)

Ama Ostimdeki Kuruçayırlı öyle ilgi gösterdi ki, hatta benimle ilgilenen satış temsilcisi bayan baya bir kolaylık sağladı, araç uzmanı araca gidip iyice kontrol etti ve bir fiyat verdi.. verdiği fiyat tatmin ediciydi ama benimle ilgilenen satış temsilcisi hanımefendi uzmanla -arabayı sanki kendi alıyormuşcasına- 200 YTL daha yüksek fiyatla alması için pazarlık yapmaya başladı, uzman ne ettiyse kabul ettiremedi ilk verdiği fiyatı sonunda 200 YTL daha üstüne aldı arabayı, tabi hanımefendi de 1000 YTL bir indirim yaptı arabada :)

Belki bunlar önceden anlaşılmış konular olabilir orasını allah bilir ama ilk gittiğim Hyundai plaza ile ikincisi arasınadki fark ne denli büyük onu anlatmak istedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiveMaster -- 18 Ekim 2005, 14:01:42 >

• bende takas belki düşünüyorum dediğimde aynı şeyi yaptılar 2 ci dediğin, uzman kişi yoktu ben baya geç gitmiştim 7 civarı son bir satış temsilcisi vardı ertesi gün götürdüm direk baktılar ve adam tek bakışta ne hasarı var neresi rutüj neresi boya bir kerede söyledi.. ve tatmin edici bir fiyat verdiler, ben vermedim o ayrı ama dediğim gibi birazda şans... iyi bir yere denk gelirsen sırtın yere gelmez ben servise 3 kere götürdüm şu ana kadar ve henüz 1100 km de aracım, her seferinde aynı ilgi ve titizlik gördüm çok memnunum ...
  • Bende servis olarak Ankara da Kuruçayırlıya gidiyorum. Kuruçayırlıyı tavsiye ederim
  • istanbulda maslak otomotiv, ankarada kuruçayırlı

test edildi onaylandı
  • Yav arkadaşlar Hyundainin web sitesine girdim şimdi yeni Getzlerin manyak renkleri var. Füme,gökyüzü mavi, sarı, bej, yaprak yeşili falan. Özellikle füme ve gökyüzü mavi çok güzel durmuş. Bi taraftan sıfır alayım diyorum bi taraftan ulan çok değer kaybediyo ikinci el al diyorum. bi taraftan dizelin baz versiyonunu alayım diyorum bi taraftan benzinli full alayım diyorum . Kararsızım yani .Kışın fiyatlar düşer mi acaba fikri olan var mı?
  • bu fiyatlar düşmez kardeşim....
    quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Yav arkadaşlar Hyundainin web sitesine girdim şimdi yeni Getzlerin manyak renkleri var. Füme,gökyüzü mavi, sarı, bej, yaprak yeşili falan. Özellikle füme ve gökyüzü mavi çok güzel durmuş. Bi taraftan sıfır alayım diyorum bi taraftan ulan çok değer kaybediyo ikinci el al diyorum. bi taraftan dizelin baz versiyonunu alayım diyorum bi taraftan benzinli full alayım diyorum . Kararsızım yani .Kışın fiyatlar düşer mi acaba fikri olan var mı?
  • getz kullanıcıları bagajın üstüne kapanan ufak kapağın tıkırdısına bir mucidimiz içimizde çare bulabildimi? uyuz edio da tıkır pıkır...
  • bu tip arabaların hepsinde (vw hariç) bu tıkırtılar oluyor. benim merivada da sadece bagaj kapağından bir tıkırtı geliyordu, bu sorunu kapağın kenarlarına bir bant (sanırım poliüretan) yapıştırarak çözdüm. şimdi hiç ses yok.
  • Herkese selamlar 2006 model 1.3 benzinli getz aldım. Yakıt tüketimi hakkında bilginiz var mı? Bi arkadaşım 300-350 bine kadar çıktığını söyledi gerçekten bu kadar yüksek mi?
    Bir de frenler bana çok güven vermedi biraz boşluk hissettim bu sorunla karşılaşan oldu mu?
  • yakıt tüketim değerin çok yüksek. Otomatik mi kullanıyorsun?

Bagaj kapağında yer alan plakanın tıngırtısını kağıt tıkıştırarak bertaraf ettim. :)

Lakin herhalde 3 sayfa A4 tıkıştırdım.
  • 2005 Şubat'ta hem benzinli hem dizel Getzlerin motorlarında değişiklik yapıldı. Benzinli 82hp'den 85 hp'ye yükseltildi ama yakıt tüketiminde 100km'de 0,7 lt civarında daha düşük bir değer sağlandı.Yani senin aldığın araba fazla yakmaz. 300 bin yakması için şehir içinde sıkışık trafikte ve otomatik vitesli olması lazım. Veya 4000 devir üstünde kullanılırsa ancak o kadar olur. Güle güle kullan. Ben de almayı düşünüyorum Getz bakalım hayırlısı. Kaça aldın donanımı hangisi?
    quote:

Orjinalden alıntı: oneshotonekill

Herkese selamlar 2006 model 1.3 benzinli getz aldım. Yakıt tüketimi hakkında bilginiz var mı? Bi arkadaşım 300-350 bine kadar çıktığını söyledi gerçekten bu kadar yüksek mi?
    Bir de frenler bana çok güven vermedi biraz boşluk hissettim bu sorunla karşılaşan oldu mu?

• bendede yakıt çok tüketiyo 1.3 benzinli var 2005 ağustos sonrası seriden çıkan... ama 1230 km de daha 100 ü de pek geçmiyorum ama hala 7.8 ortalama gösteriyo tüketimi 11.7 lerden düşe düşe zamanla.. daha da düşmedi belki biraz daha geçmesi lazım ?
  • Sağol .Bu arada araba abs siz, sürücü hava yastığı ve klimalı modelinden.Fiyatı çok iyi bilmiyorum mali kısımla ilgilenmediğimden ama yanılmıyorsam 21 civarıydı.1 Haftalık bir deneyimim olsada arabayı tavsiye edebilirim.
    quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

2005 Şubat'ta hem benzinli hem dizel Getzlerin motorlarında değişiklik yapıldı. Benzinli 82hp'den 85 hp'ye yükseltildi ama yakıt tüketiminde 100km'de 0,7 lt civarında daha düşük bir değer sağlandı.Yani senin aldığın araba fazla yakmaz. 300 bin yakması için şehir içinde sıkışık trafikte ve otomatik vitesli olması lazım. Veya 4000 devir üstünde kullanılırsa ancak o kadar olur. Güle güle kullan. Ben de almayı düşünüyorum Getz bakalım hayırlısı. Kaça aldın donanımı hangisi?
    quote:

Orjinalden alıntı: oneshotonekill

Herkese selamlar 2006 model 1.3 benzinli getz aldım. Yakıt tüketimi hakkında bilginiz var mı? Bi arkadaşım 300-350 bine kadar çıktığını söyledi gerçekten bu kadar yüksek mi?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.