Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14101411141214131414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ben o kadar güçlü olduğunu hiç görmedim
    Şirket aracı dacia o kadar yoğun kullandığı halde fanı 2 de iken bile GETZ 4 ayarı kadar güçlü üflüyor
  • Bilmeyenler için El freni ayarı sanırım Arka sağ tekerdeki bir yuvadan yapılıyor.En son ben ayarlatırken ordan ayarlamışlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: acent

bu getzlerin fanı çok güçlü hava veriyor. polen filtresini hepten çıkarıp fanı çalıştırın, farkı göreceksiniz. yan sanayi filtreler kağıttan olduğu için havayı çok az geçiriyor ve fanıda zorluyor. mümkünse orjinal filtre takmanızı öneririm.

Polen filtresi olmasa ne olur ki yolun çevrenin tozunu içeri alır mı acaba.yan sanayi filtre aldık hiç memnun değilim.orjinaline servis 50 tl ye yakın bi fiyat istemişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar forum olarak tüm arkadaşlarımın ve islam aleminin ramazan bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını cenabı Allahtan niyaz ederim.soğl

• Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle,
    Ramazan Bayramınız mübarek olsun arkadaşlar

• kadir1983 kullanıcısına yanıt
    Yaprak parçaları havalandırma kanallarına kaçar, ileride bunlar ses çıkarmaya başlar. Yine kanallarda biriken toz miktarı hızla artar, ilerleyen zamanda koku yapmaya başlar. Öndeki arabaların tekerlerinin kaldırdığı tozu teneffüs edersin :)

Ben polen filtresinde orijinali ile muadilleri arasında bir fark görmüyorum. Belki sana çok kötüsü denk gelmiştir.
  • aktuz A kullanıcısına yanıt
    hocam bu klimanın petekleri nerede
    okadar baktım göremedım
    oraya su tutarak temizlerin dediler ama baktım göremedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petekler polen filitresini söktügünüz yerde sanırım.içinde bakınca görünüyor

• Merhaba iyi bayramlar herkese. Benim ön tampondaki çeki demiri kapağı sürekli çıkıyordu en sonunda düştü ya da çocuklar çekip aldı. Bu kapağı nerden bulabilirim. İnternette aradım uygun fiyata düzgün bi site bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 30 Temmuz 2014; 10:05:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Yaprak parçaları havalandırma kanallarına kaçar, ileride bunlar ses çıkarmaya başlar. Yine kanallarda biriken toz miktarı hızla artar, ilerleyen zamanda koku yapmaya başlar. Öndeki arabaların tekerlerinin kaldırdığı tozu teneffüs edersin :)

Ben polen filtresinde orijinali ile muadilleri arasında bir fark görmüyorum. Belki sana çok kötüsü denk gelmiştir.

Aktuz hocam çok teşekkür ederiz.bizleri bilgilendiriyorsunuz.
    Polen filtresini değiştirirken gerçekten yaprak parçaları gordum.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Klima sisteminde radyatör benzeri iki eleman var. Birisi aracın önünde genellikle motor soğutma sisteminin radyatörünün çevresinde bulunur. Diğer evaporatör dediğimiz de polen filtresinin gerisinde, araç ön konsolunun arkasında bulunur.
    Buna ulaşmak zordur. Klima peteğine su tutun diyen birisi büyük ihtimalle ilk bahsettiğim aracın önündeki klima radyatörünün( kondenser) temizlenmesini kastediyordur. Kolay kolay tıkanmasa da bazı araçlarda sinek böcekle dolmuş ve performansı düşürmüş olabilir.
  • Merhaba Sayın Getz kullanıcıları.Maalesef konuyu baştan okuyamadım 472 sayfa olmuş sizlere birkaç sorum olacak.
    Öğrenci kardeşim için araba arıyorum.Genel olarak:
    -Abs ve klima mutlaka olmalı(Araç adana da kullanılacak malum adana yanıyor :)
    -Yakıtı çok az olmalı o yüzden LPG li bakıyorum.Genelde şehir içi kullanılacak yılda 3-5 defa falan 250 km şehirdışı kullanımı olacak
    -Kronik sorunu olmamalı ve en önemlisi sık sık sanayiye gitmek zorunda bırakmaması
    -Bütçe şu an için 18-19 civarı duruyor

Bu özellikler doğrultusunda hyundai getz dikkatimi çekti.Tabii aracı en iyi kullanıcıları bilir.
    1.3 GLS için çok çekmiyor hemde 1.3 olmasına rağmen vergisi fazla diyorlar 1.4DOHC de fiyatları biraz daha fazla sanırım.

Ne dersiniz arkadaşlar hangi modelini araştırmalıyım?Bu arabaların kronik sorunları var mı?
    Ayrıca 18-19 fiyat aralığında bizi sanayiyle uğraştırmayacak araç bulabilir miyiz?
    Bir de LPG için şehir içi ne kadar yakıyor?Diğer konuda kimisi çok yakıyor kimisi az diyor kafam karıştı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

Orijinalden alıntı: acent

bu getzlerin fanı çok güçlü hava veriyor. polen filtresini hepten çıkarıp fanı çalıştırın, farkı göreceksiniz. yan sanayi filtreler kağıttan olduğu için havayı çok az geçiriyor ve fanıda zorluyor. mümkünse orjinal filtre takmanızı öneririm.

Polen filtresi olmasa ne olur ki yolun çevrenin tozunu içeri alır mı acaba.yan sanayi filtre aldık hiç memnun değilim.orjinaline servis 50 tl ye yakın bi fiyat istemişti.

yola çıkarken çıkarttım ben filtreleri, klima normalde 4 de soğutmazken şimdi 2 soğuk geliyor :S bir ay sonra takarım tekrar. klima performansını çok düşürüyor bizim filtreler.

• alperen.md kullanıcısına yanıt
    Ben de 1.3 ü tavsiye etmeyenlerdenim. 2006 veya üstü bulmanızı tavsiye ediyorum.

Eğer lpgli araç arıyorsanız da mutlaka ruhsata eklenmiş bir araç bulun sonra kardeşiniz bununla uğraşamaz diye tahmin ediyorum. LPGde iki büyük durum var.
    1 LPG ağırlığı ile muayeneden geçemeyebilirsiniz. Buna dikkat etmeden takılan setler problem (bu araç çoğuna küçük görünür ancak o kadar da değil ağırdırda tonaj olarak). Buna dikkat edilerek yerleştirilenlerde problem yok. Ancak ruhsata işlenmemişse ilk trafik çevirmesinde ceza kesilebilir.

2 LPG takılmamış ve siz takmayı düşünüyorsanız, uygun bir sistem hazırını almaktan daha pahallıya gelir.

Arabanın krnonik bir sorunu yoktur. Ancak her araç kendine has olacağından mutlaka alırken usta vb görmeli, lpg için de mutlaka bir yere gösterilmeli diye düşünüyorum.

Araç emsallerinden zaten az yakar (normal kullanımda). "Getz çok yakıyor" ancak güzel bir espiri veya Cam Yılmazın yapabileceği bir şaka olabilir.

Forumda "benimki çok yakıyor" gibi şeyler görürseniz bu Getzler arasında çok yakıyor demektir. Yoksa Başka araçlar bu "çok yakıyor"a "az yakıyor" der.
    2006 öncesi 3 silindirliler biraz daha çok yaktığı söylenebilir, gerçi.

Yakıt ve diğer meraklarınızı "arama" ile ve hatta google ile giderebilirsiniz. google da zaten DH sitesine yönlendirecektir sizi.

Şimdiden hayırlı olsun. Bence doğru bir seçenektir GETZ...

• Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    2006 üstü 1.4 lere baktım da 20bin tl altı pek yok.Biraz daha araştırmaya devam edeyim.
  • Getz imin tavanına şeffaf folyo yaptırmak istiyorum . Birisine sordum folyo zamanla güneşin etkisi ile sarı bir renk halini alıyormuş.
    Daha önce araç tavan , kaput kaplatan oldu mu ?

• tekrar merhaba.. ön cam silecek ölçülerinin 55-35 oldugunu biliyorum. birisi iki silecek icin 55-55 taktığını ve öyle kullandığını yazmış.. aynını yaparsak bi sıkıntı olur mu? böyle yapan var mı?
  • onurmaurer kullanıcısına yanıt
    Yok dostum, yolcu tarafı silecek ile ön direk arasında 2-3 cm mesafe var. 20cm daha büyük silecek taktığımızda sileceğin 6-7 cm kadarı direğin üzerine çıkacaktır.

Paketten bir çift 55cm silecek çıkmıştır, arkadaş birinin uçlarını kesmiştir falan ondan bahsediyordur.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 2 Ağustos 2014; 22:52:40 >
  • Arkadaşlar merhaba..
    Ehliyeti henüz almadım fakat sınavdan önce arabayı almak istiyorum. Direksiyon kursuna daha başlamadım, onunla beraber kendi arabamı da babamın desteğiyle sürerek sınavı rahatlıkla aşmak ve araba kredisi ödeyip mal sahibi olmak istiyorum.
    Malum borç bir şekilde ödenir, borç olmazsa para çar çur olur
    Aklımdaki ilk araba Getz 1.5 vgt ve en fazla 85.000 km'de olmasını istiyorum. Ayrıca abs olmazsa olmaz şartım.
    88 ve 110 beygir arasında ben çok fark hisseder miyim acemiyim sonuçta ve başka model ya da aracın diğer modelleri arasında önerileriniz nelerdir ?
    Not: Dizel araba istiyorum kesinlikle ve manuel vites. Ayrıca internetten çok araştırmama rağmen kazasız, boyasız az km de 25.000'e kadar bi araç bulamadım piyasası iyi diye biliyordum.
    http://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-hyundai-getz-1-5-vgt-4-hy-klm-abs-sr-110-hp/aracim-cok-temiz-alicisna-smdiden-hayrli-olsn-pazalik-vardr/4994021
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-masrafsiz-1.5-dizel-4-silindir-110-beygir-hatasiz-getz-173038403/detay
    http://www.hurriyetoto.com/ikinci-el-otomobil/ilan-detay/150946/sahibinden-hyundai-getz-15-crdi-istanbul
    Bulduğum araçlar bunlar özellikle mavi renge hasta oldum. Değerlendirirseniz çok memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemertasadem -- 2 Ağustos 2014; 2:30:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen.md

Merhaba Sayın Getz kullanıcıları.Maalesef konuyu baştan okuyamadım 472 sayfa olmuş sizlere birkaç sorum olacak.
    Öğrenci kardeşim için araba arıyorum.Genel olarak:
    -Abs ve klima mutlaka olmalı(Araç adana da kullanılacak malum adana yanıyor :)
    -Yakıtı çok az olmalı o yüzden LPG li bakıyorum.Genelde şehir içi kullanılacak yılda 3-5 defa falan 250 km şehirdışı kullanımı olacak
    -Kronik sorunu olmamalı ve en önemlisi sık sık sanayiye gitmek zorunda bırakmaması
    -Bütçe şu an için 18-19 civarı duruyor

Bu özellikler doğrultusunda hyundai getz dikkatimi çekti.Tabii aracı en iyi kullanıcıları bilir.
    1.3 GLS için çok çekmiyor hemde 1.3 olmasına rağmen vergisi fazla diyorlar 1.4DOHC de fiyatları biraz daha fazla sanırım.

Ne dersiniz arkadaşlar hangi modelini araştırmalıyım?Bu arabaların kronik sorunları var mı?
    Ayrıca 18-19 fiyat aralığında bizi sanayiyle uğraştırmayacak araç bulabilir miyiz?
    Bir de LPG için şehir içi ne kadar yakıyor?Diğer konuda kimisi çok yakıyor kimisi az diyor kafam karıştı?

Merhaba alperen bey, istediklerinizi tümüyle kapsayan araç=Hyundai getz diyebilirim :) 1.3 de düşünebilirsiniz lakin lpg ile en uygun motorun 1.4 olduğunu düşünüyorum.Bende 1.4 doch var şehirdışında inanılmaz rakamlara ulaşabiliyor araç birkaç hafta önce ölçtüm 18 kuruş yakıyor şehiriçinde ise kullanıma bağlı olarak değişmekle beraber kanımca fazla yakan bir araba.Ben arabayı 2012 mayısta aldım ve sadece 2 kere atiker servisine götürdüm oda lpg parçalarıyla alakalı tamamen.Onun dışında hyundai servis yüzü görmedi araç :D Sorun çıkarmıyacak bir araç gönül rahatlığıyla alabilirsiniz kardeşinize benim tavsiyem 1.4 doch almanız 97 beygir ve şehirdışında kilometrede 18 kuruş ! Türkiye gibi akaryakıtın pahalı olduğu bir ülkede bu sarfiyat gerçekten cep dostu.

• 
Sayfa: önceki 14101411141214131414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.