Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12531254125512561257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustiwrc

Arkadaşlar,

Haziran 2012'de ben de bir Getz almıştım. Araçtan memnunum. Aldığım günden beri aracımın ön takımını elden geçirmek istiyorum.
    İstanbul Avrupa yakasında, bildiğiniz güvenilir, namuslu bir usta var mı acaba :)))

Kulübe beni de eklerseniz makbule geçer :)

Siz de haklısınız tabi. Bu devirde güvenilir bi usta bulmak zor :)))
    İş başa düştü...
  • merhaba arkadaşlar
    2006 model getz 1,5 vgt sahıbıyım
    mtv kredı kartıyla yatırdım ve otostart.com aracılıgla yağ bakımı satın aldım
    bosh-car servısınde yapılacak bakımım
    bugun arandım randevu verıldi aklıma takılan
    tüm filitrelere(hava yağ polen mazot) bosh marka benim araca uyum sağlıyacakmı (bosh ıyı oldugunu düşünüyorum)
    kullanıcagı yağ Shell Helix olucak muhtemelen 10 40
    ben yağı 5 40 veya 5 30 kullandırtmayı düşünuyorum
    filitrelerin markası ve yağ hakkında fikirlerinizi alabilirmıyım?

daha önce hyundai özel servisinde bakımın yapılmıştı bp 10 40 yağ konulmuştu ama filitreler hangi marka kullanıldı bilimiyorum.
    yağın yakıt sarfiyatına etkisi varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayldrm23

Arkadaşlar Atiker nasıldır. Tavsiye eder misiniz? Lpg şart, yoksa bu araç ocağımıza incir ağacı dikecek :) Fiyatı en uygun olan Atiker. Sorduğum bazı kişiler diğerleri ile arasında fark yok diyor. Bazıları tavsiye etmem diyor. Sizin tavsiyeniz nedir acaba?

atiker getz 1.3 gls ile kullanıyorum. hiç bir sorun yok, gazı 2.45'ten alıyorum. şehirdışı 90 ile gidersen 20krş yakar. ama önce iyi bir usta bulmalısın.Eğer istanbul daysan maslak çevre otogazda hiç düşünmeden taktırabilirsin.
  • Kışın genelde camdaki buharı çözdükten sonra kaloriferi hep ayaklarda tutarım
    Yönlendirme kumandası Ayak ve cam arasında çalıştırırım.
    Dün sabah da camdaki buharı çözdükten sonra ısıyı ayaklara verdim
    Yönlendirme kolunu çevirince içerden hafif mekanik ses geliyor, bu her zaman olan bir ses
    gene o ses geldi. sonrasında gaz pedalı istikametine soğuk hava gelmeye başladı, hızlandıkça da soğuk arttı,
    sanki sağ ayak üzerine saç kurutma mak ile soğuk üflüyor gibi ayağım üşüdü resmen.
    İşin tuhafı sol ayağıma sıcak hava geliyor, sağ ayağım soğuk yiyor

Ön yolcuya sordum" sana soğuk hava geliyor mu" diye yok dedi.
    Hedefe ulaştıktan sonra elimi soğuk havanın gelebileceği noktalara değdirdim plastik döşemeye falan
    Kaloriferin üflediği sıcaklığın etkisi vardı

Şimdilik böyle bir sıkıntı var,

• 1.3 gls kullaniyorum 80-90-100 km hizla 1200 km yol yaptim km 0.30 kurus yakti bu zamlari bize reva gorenler allahlarindan bulsunlar ins.tez zamanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

merhaba arkadaşlar
    tüm filitrelere(hava yağ polen mazot) bosh marka benim araca uyum sağlıyacakmı (bosh ıyı oldugunu düşünüyorum)

daha önce hyundai özel servisinde bakımın yapılmıştı bp 10 40 yağ konulmuştu ama filitreler hangi marka kullanıldı bilimiyorum.

bir sorudaha sorayim getzcilere

benim getz in motorunun uflediginin farkina vardim(2006 110binde dizel) yAg cubugundan ufleme yok yag kapaginda var ve seside degisiyor
    bu durum normalmidir.

sizin araclarda durum nedir

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar

bir sorudaha sorayim getzcilere

benim getz in motorunun uflediginin farkina vardim(2006 110binde dizel) yAg cubugundan ufleme yok yag kapaginda var ve seside degisiyor
    bu durum normalmidir.

sizin araclarda durum nedir

erzurumda 2006 getz alacaktım dizel 100 bindeydi abi hafif üfleme var motorunda dedi servise sordum bkmamız lazım ama minimum bin lira masrafı çıkar demişti.o iş biraz sakat sanayide göstermek lazım.

• aracta yag yakma ve eksiltme soz konusu degil. netten arastirdim normal bir durum diyende var anormal bi durumda. yeni arabalardada oluyormus

• benim getz bu aralar enteresan bir şekilde yağ eksiltiyor ama bu yakma falan değil sanki başka birşey çozemedim
  • quote:

merhaba arkadaşlar

,

• Arkadaşlar 2010 1.5 vgt araç buldum 59 binden aracı sorgulattım 3 hasar çıktı 1.hasar 2600 2. hasar 2700 3.hasar 428 tl sahibiyle görüştüm arka bagajda işlem var birde sağ çamurluk değişmiş sizce ederi nedir aracın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waldemar85

Arkadaşlar 2010 1.5 vgt araç buldum 59 binden aracı sorgulattım 3 hasar çıktı 1.hasar 2600 2. hasar 2700 3.hasar 428 tl sahibiyle görüştüm arka bagajda işlem var birde sağ çamurluk değişmiş sizce ederi nedir aracın?

Bence hiç bulaşma derim...satarken sıkıntı yaşarsın hocam o araçta.Alternatif araçlara bak istersen.Ben 2006 hatasız full modelini ( Sis farı ve absli modelini ) 57kmde 19750 ye aldım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ortmen55 -- 5 Şubat 2013; 22:54:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Şimdi yazacağım konuya hepiniz şaşıracaksınız

Kar yağdığı günden bu yana havalar cok soğuk, gündüz eksi 2, gece de eksi 6 lara kadar düşüyor,
    Arabaya biniyorum,

Digital saatlerin alarm sesine benzeyen bir ses duymaya başladım arabadan, 5 - 6 sn sürüyür ses.

Arabada sadece kenwood usb li cd çalar var.
    Ses teypten mi geliyor diye kafasını çıkardım gene ötüyor,
    Belli bir saati yok. sabahleyin 2 - 3 dk da bir ötüyor,
    Bu sabah arabaya girdiğimde kontağı çevirmediğim halde gene ötüyordu.

Teybin takılı olduğu orta konsoldan bir yerlerden geliyor.
    Şu an takipteyim bakalım havalar ısınınca da ses gelecek mi?

Böyle demiştim, bugun ben şaşırdım
    Bilin bakalım bu ses nereden geliyormuş :)
    Akşam vakti arkadaşla spordan dönerken yolda gene çalınca acaba dedim birden aklıma geldi
    Ön camda aynanın arkasında OGS vardı.
    Öterken OGS yi elime aldım ve bingo yaptım
    Ses OGS den geliyor muhtemelen ya bozuldu ya da pili bitti.
    Tek soru şu her gün işe gidip gelirken aynı noktalardan geçiyorum
    Belli noktalarda sürekli çalıyor, artık nerde çalacağını bile ezberlemiştik.
    4 yol kavşağa girip direksiyon sağa kırınca da calıyor
    düz yolda da çalıyor.
    Neyse artık çözümünü de bankadan isteriz inş ücretsiz değişirler
    Cok fazla kullanmıyorum

• Bu yetkili servis 2005 1.3 benzinli aracımın 60 bin km bakımı için 950 TL istiyor, şaşırmış bunlar.
    Trigerin illa ki 60 binde mi değişmesi gerekiyor, benim dizel 407'ninki 120 bin'de değişmişti.
    Neden bu kadar çabuk eskiyor bu triger.
    Sanırım bu sefer yetkili servise gitmiycem.
    Şöyle bir paket alsak:75 TL, sanayiye gitsek, 30 da işçilik versek 105 TL yapar.
    http://www.akparca.com/Getz-Benzinli-13-Bakim-Paketi-02-06-5W30,PR-1618.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albati -- 6 Şubat 2013; 2:42:50 >
  • merhaba arkadaşlar
    bugün getz ımın yağ bakımını bosh car servısınde yaptırdım (112bınde)
    tüm filitreler bosh yağ,mazot,polen ve hava 5 lt sehll 10 30 yağ (1 lt ucret odedım 15tl)
    124+15 tl ucret odedım.
    genel anlamada ılgılenıldım
    bırde aracımın arka ıkı amortüsorununde patlak oldugunu (200 +40) ögrendım.
  • benzinli getzin trigeri 90.000 de değiştirmiştim diye hatırlıyorum,60.000 çok erken
  • Arkadaşlar getz dizel aldım 2010 1.5 vgt birinci vitesten 2 ye geçerken biraz sorun yaşıyorum araba ileri geri hızlı gidip geliyor bu araçlarda debriyaj aşağıda kavrıyor ayağı hızlı mı kaldırmak gerekiyor sanki kavramada çok bekletiyorum gibi geldi bana tam çözemedim.

• quote:

merhaba arkadaşlar
    bugün getz ımın yağ bakımını bosh car servısınde yaptırdım (112bınde)
    tüm filitreler bosh yağ,mazot,polen ve hava 5 lt sehll 10 30 yağ (1 lt ucret odedım 15tl)
    124+15 tl ucret odedım.
    genel anlamada ılgılenıldım
    bırde aracımın arka ıkı amortüsorununde patlak oldugunu (200 +40) ögrendım.

2 gün önce bana Bosch servisi normal bakım için 185 TL istedi hem de kampanya varmış dedi.
    Sizin Bosch servisi sanayi fiyatına yapmış.
  • Arkadaşlar,
    Ankarada aracıma cam filmi yaptırmak istiyorum, sağlığımdan ötürü uv filteli olması şart.
    Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Bu yetkili servis 2005 1.3 benzinli aracımın 60 bin km bakımı için 950 TL istiyor, şaşırmış bunlar.
    Trigerin illa ki 60 binde mi değişmesi gerekiyor, benim dizel 407'ninki 120 bin'de değişmişti.
    Neden bu kadar çabuk eskiyor bu triger.
    Sanırım bu sefer yetkili servise gitmiycem.
    Şöyle bir paket alsak:75 TL, sanayiye gitsek, 30 da işçilik versek 105 TL yapar.
    http://www.akparca.com/Getz-Benzinli-13-Bakim-Paketi-02-06-5W30,PR-1618.html

1.3 lerin 60 bin km de bir biliyorum 1.4 lerin 90 bin km de bir değişiyor trigerleri
    bende 2007 1.4 var 88bin km deyim izmir yükseliş hyundai den fiyat aldım (888 lira)90 bin ağır bakım periyodik bakım + triger servis fiyatları çok yukseldi bende parçaları alıp uygun bir serviste yaptırtmayı planlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35emrah35 -- 8 Şubat 2013; 17:10:40 >

• 
Sayfa: önceki 12531254125512561257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.