Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.601
Tıklama
Giriş
      2734 Mesaj
      18 Şubat 2013 14:59:47
      arkadaşlar ilk defa araba alıcaz 2006-2007 model dizel 1.5 getz'in ikinci elde ortalama ne kadar kasko masrafı çıkar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencaner -- 18 Şubat 2013; 15:01:37 >
      146 Mesaj
      18 Şubat 2013 16:11:01
      Enuygun.com sitesinden kasko degeri hesaplayabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      18 Şubat 2013 22:52:37
      quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

Enuygun.com sitesinden kasko degeri hesaplayabilirsin.

kasko bölümünde hesaplama yok artık
      bilgilerinizi alıp teklif formu hazırlıyorlar
      ondan sonra gelsin reklamlar, sms ler..
      |
      |
      19 Şubat 2013 01:11:46
      quote:

Orijinalden alıntı: erencaner

arkadaşlar ilk defa araba alıcaz 2006-2007 model dizel 1.5 getz'in ikinci elde ortalama ne kadar kasko masrafı çıkar?

2006 model getz aldım. 26 yaşındayım.İlk arabam.Dolayısıyla ilk kez kasko yaptırdım.5 yıllık ehliyetim var. araç 60000de.full kasko yaptırdım generali sigortadan 1100 yıllık. Anahtarıyla bile çalınsa kasko karşılıyor.
      19 Şubat 2013 09:53:19
      quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

Orijinalden alıntı: erencaner

2006 model getz aldım. 26 yaşındayım.İlk arabam.Dolayısıyla ilk kez kasko yaptırdım.5 yıllık ehliyetim var. araç 60000de.full kasko yaptırdım generali sigortadan 1100 yıllık. Anahtarıyla bile çalınsa kasko karşılıyor.

çok teşekkürler. araba kullanmasak bile ehliyetin süresinin eski olması da kasko ücretinin fiyatını düşürüyor sanırım.
      |
      |
      103 Mesaj
      19 Şubat 2013 11:22:51
      acemi şoförüm ilk arabam 2007 model 1.4 getz araç sürerken bazı sıkıntılar yaşıyorum. bu yüzden size birşeyler danışmak istiyorum.

Yarım debriyajın zararlı olduğunu biliyorum ama araç hareket halindeyken 1.vitese zor geçiyor o yüzden zorlamıyorum kavşaklarda ve dönemeçlerde yarım debriyaj 5-10 metre 2.vitesde devam ediyorum. bazende şehir içinde sıkışık trafikde devam ederken aynı sorunu yaşıyorum. birde debriyaj çok yukarıda kavrıyor getzlerin hepsi mi böyle

Leyla ile Mecnun
      Ağzından Çıkanla Kulağının Duyduğu Aynı Şey Değil...
    • Yarbay
      10993 Mesaj
      19 Şubat 2013 13:34:20
      1. Vites bende de zor geçiyor
      Genelde tam durduğum zaman 1 e atıyorum, diğer zamanlar vites 2 de devam ediyorum
      Rampa yukarı ise zaten mecburen 1 e atıyorum.
      Yukarda kavraması baskı - balatanın değişim zamanının geldiğini gösterir
      en iyi çözümü / sebebi servis veya tamirci söyler
      |
      |
      19 Şubat 2013 22:55:48
      quote:

Orijinalden alıntı: scania1905

acemi şoförüm ilk arabam 2007 model 1.4 getz araç sürerken bazı sıkıntılar yaşıyorum. bu yüzden size birşeyler danışmak istiyorum.

Yarım debriyajın zararlı olduğunu biliyorum ama araç hareket halindeyken 1.vitese zor geçiyor o yüzden zorlamıyorum kavşaklarda ve dönemeçlerde yarım debriyaj 5-10 metre 2.vitesde devam ediyorum. bazende şehir içinde sıkışık trafikde devam ederken aynı sorunu yaşıyorum. birde debriyaj çok yukarıda kavrıyor getzlerin hepsi mi böyle

araç hareket halindeyken her arabada 1.vitese zor geçer.getze özel bir durum değil.bunun sebebi 3 vitese takacam diye 1 re atarsan ve araç vitese geçerse şanzumanın dağılır.yada daha düşük sürattede 30 40 km re gibi sürattede atarsan şanzumanı bozarsın.koruma sebebiyle böyle bir durum var.süratine göre 1 re atarsın.zaten sürat belli bir seviyede ise kendisi geçer.geçmezse eğer 2 ye at ve öyle devam et.yarım debriyaj'da yapma,2 ye attıktan sonra ayağını çek.

• Yarbay
      5581 Mesaj
      19 Şubat 2013 23:32:03
      Getzin vitesi kemiklidir, el alışkanlığı kazandıkça yağ gibi geçer.
      Benim kayınpeder kendi Getzine hor davrandığından şanzımanı 2 yılda dağıttı, çok söylemiştim vites koluna nazik davran diye ama nafile, eski adamlara zor laf anlatılıyor.
      |
      |
      20 Şubat 2013 02:11:12
      İlk arabam 2006 dizel getz ve gözlemlerim
      -Direksiyon ve şanzuman biraz sert geldi
      -Yakıt ne yazık ki 7.5in altına düşmüyor
      -Araç 1. vites 2 vites arası git-gellerde bir ileri bir geri zıplayıp duruyor alışamadım hala

Servise götürmeyi düşünüyorum direksiyon-motor-şanzıman yağları için. Bir de yakıt konusunu söyleyeceğim bakalım sizin tavsiyleriniz var mı? Serviste başka neleri söyleyebilirim
      20 Şubat 2013 10:32:38
      merhaba arakadaşlar,

ilk defa araba alacağım ve aşağıda bilgilerini verdiğim aracı netten buldum sizce şu an alınsa ne kadar eder.

- 2006 model Hyundai Getz 1.4 dohc benzinli
      - 38.000 km de hasar sorgulama yaptım hasar yok. km orjinal
      - 17.750 yazmış nette çok mudur oluru veya piyasası nedir
      |
      |
      20 Şubat 2013 11:30:00
      Ileri geri savrulmasindan bende muzdaribim, 1 den 2 e gecerken gaza yuklenmek gerekiyor, simdilik boyle ustesinden geldim,,

20 Şubat 2013 11:31:13
      quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: scania1905

araç hareket halindeyken her arabada 1.vitese zor geçer.getze özel bir durum değil.bunun sebebi 3 vitese takacam diye 1 re atarsan ve araç vitese geçerse şanzumanın dağılır.yada daha düşük sürattede 30 40 km re gibi sürattede atarsan şanzumanı bozarsın.koruma sebebiyle böyle bir durum var.süratine göre 1 re atarsın.zaten sürat belli bir seviyede ise kendisi geçer.geçmezse eğer 2 ye at ve öyle devam et.yarım debriyaj'da yapma,2 ye attıktan sonra ayağını çek.

Dogru tespit, hemen her aracta var bu onlem,

|
      |

• Teğmen
      100 Mesaj
      20 Şubat 2013 13:09:36
      quote:

Orijinalden alıntı: Zorba58

-Araç 1. vites 2 vites arası git-gellerde bir ileri bir geri zıplayıp duruyor alışamadım hala

Servise götürmeyi düşünüyorum direksiyon-motor-şanzıman yağları için. Bir de yakıt konusunu söyleyeceğim bakalım sizin tavsiyleriniz var mı? Serviste başka neleri söyleyebilirim

yakıt konusundA dizel olmasına rağmen sehir içinde 7.5 7.8 lerde geziyodum son zamanlarda biraz düşük devirlerde kullanmaya basladım fazla hız yapmıyorum ve 6.8 e düştü tekrar cıkarmı zamanla bilemicem ve ne kadar doğru gösteriyo bilmiyoırum...

benim merak ettiğim yakıt aldıgımda 7.5 ortalama gösteriyodu gidilecek mesafe 380 km idi 6.8 lere düştüğünde gidelecek mesafe yaptıgım km ile eşdeğer düştü yani düşse dahi araç fazla gitcek gibi gelmiyo

son olarak 100 tl yakıtla 380 km gider gösteriyo 320 km ışık yanıyo inşallah 6.8 lerden daha fazla düşerimde daha fazla gider pek sanmıyorum ama

• Binbaşı
      1134 Mesaj
      20 Şubat 2013 13:47:38
      80.000 bakım geldi km yi dolduramadım 1 yıl olduğu için bakımı yaptırıcam vites geçişleri kemikli hatta 3 den 4 e atarken vites tekrar 3 e gidicekmiş gibi tepki veriyor 4 e doğru biraz kuvvet uyguluyorum. şanzıman yağınıda değiştirttiricem önerebileceğiniz kaliteli şanzıman yağı markası varmıdır tşkler ?
      |
      |
      20 Şubat 2013 16:08:56
      quote:

Orijinalden alıntı: memocelikays

quote:

Orijinalden alıntı: Zorba58

yakıt konusundA dizel olmasına rağmen sehir içinde 7.5 7.8 lerde geziyodum son zamanlarda biraz düşük devirlerde kullanmaya basladım fazla hız yapmıyorum ve 6.8 e düştü tekrar cıkarmı zamanla bilemicem ve ne kadar doğru gösteriyo bilmiyoırum...

benim merak ettiğim yakıt aldıgımda 7.5 ortalama gösteriyodu gidilecek mesafe 380 km idi 6.8 lere düştüğünde gidelecek mesafe yaptıgım km ile eşdeğer düştü yani düşse dahi araç fazla gitcek gibi gelmiyo

son olarak 100 tl yakıtla 380 km gider gösteriyo 320 km ışık yanıyo inşallah 6.8 lerden daha fazla düşerimde daha fazla gider pek sanmıyorum ama

Yakıt sarfiyatı özellikle kış aylarında şehiriçinde yapılan mesafeye göre çok degişir.Kısa mesafelerde,mesela 3 km git 3 km gel gibi bence %10 bile normal sayılabilir.Motor ısınmadan park edilmiş oluyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      20 Şubat 2013 18:55:57
      quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

Ileri geri savrulmasindan bende muzdaribim, 1 den 2 e gecerken gaza yuklenmek gerekiyor, simdilik boyle ustesinden geldim,,

Demek bu sorun herkeste var.Ben kullanırken yaşamıyorum ama başkası alıp sürerken yakıtta pislik varmış gibi araba ile geri felaket sallıyor
      |
      |
      20 Şubat 2013 22:56:09
      bu gün arabama vakit ayırıp zenonlarımın ampullerini değiştirdim değiştirmişken sis farlarımıda zenon yaptırdım hepsi 250 tl ye oldu 150 sisler 100 tl ampuller 50 tlden ve jant kapaklarımı yazın boyamıştım ama çok kötü oldular onlarıda söktüm tenkeleri boyadım jant kapaklarımı abimin çalıştığı fabrikada boyuyacaklar yarında onları eklerim iyi kötü fikirleriniz

|
      |
      20 Şubat 2013 22:58:19
      ampulleri değiştirince baya fark etti

bu da eski hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impala25 -- 20 Şubat 2013; 23:01:29 >
      20 Şubat 2013 23:21:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

merhaba arkadaşlar
      bugün getz ımın yağ bakımını bosh car servısınde yaptırdım (112bınde)
      tüm filitreler bosh yağ,mazot,polen ve hava 5 lt sehll 10 30 yağ (1 lt ucret odedım 15tl)
      124+15 tl ucret odedım.
      genel anlamada ılgılenıldım
      bırde aracımın arka ıkı amortüsorununde patlak oldugunu (200 +40) ögrendım.

bosch marka filtreler bizim araçlara uyuyormu yada bosch getz için filtre mi üretmiş.
      filtrelerin bosch olduğune eminmisiniz. fiyat gayet uygun.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,442
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.