Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12521253125412551256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volizzi

quote:

Orijinalden alıntı: ss480

Bizim ufaklığa bebek arabası almam lazım ama getz'in bagajı sıkıntı olacak gibi. Bulunduğum yerde marka model seçeneği çok fazla yok o yüzden internetten alacağım ama sıkıntı çıkaracak bir modelide almak istemiyorum. Bebeği ve Getz'i olanlar hayrına bir akıl verseniz :)

uzun araştırmalar sonucu buhttp://www.e-bebek.com/pusetler/chicco/chicco_simplicity_plus_top_puset/CHI-407913808 bebek arabasını aldık :)
    hem kaliteli hem fiyatı uygun 349 TL, arabayla uyumlu ana kucağı da var, 9 aylık olana kadar da araba seyahatlerinde onu kullanmak lazım. O da 229 TL.
    daha kurup kullanmadık ama katlanınca en ufak olan bebek arabası buydu. Paston tarzı dedikleri arabalar bizim bagajlara sığmıyor, denediğim 2-3 paston araba sığmadı.

teşekkürler. baby2go 8809 bulmuştum bende tavsiye ettiğiniz modelede bakacağım.

• teşekkür ederim, keşke marka model verebilseydiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

quote:

Orijinalden alıntı: ss480

Bizim ufaklığa bebek arabası almam lazım ama getz'in bagajı sıkıntı olacak gibi. Bulunduğum yerde marka model seçeneği çok fazla yok o yüzden internetten alacağım ama sıkıntı çıkaracak bir modelide almak istemiyorum. Bebeği ve Getz'i olanlar hayrına bir akıl verseniz :)

sade bu sorun yuzunden az kalsın getz imi satıyordumki ince uzun baston bebek arabası aldım yinede uzunlamasına yerleştirdiğim zaman bagajdaki siyah kapağın bir tarafını çıkarmam gerekiyor yada önde benimle seyahat ediyor ama bagaja sığdırdım sorun yok bastonlara bakın derim

teşekkür ederim, keşke marka model verebilseydiniz.

• 5 gün önce bosch periyodik bakım seti(155 tl) satın alarak 50.000 deki 2007 model dizel getzimin 10.000 bakımını yaptırdım.Shell motor yağı ve filtreler(Bosch marka)değişti.Şimdilik bir sıkıntı yaşamadım.İşçilik de 155 tl'nin içinde bence gayet uygun.
    bu da linkihttp://www.oto-parca.net/Hyundai-Getz-15-CRDi-Periyodik-Bakim-Seti,PR-1243.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schering -- 23 Ocak 2013; 16:20:32 >
  • otoparça netten bende sürekli alışveriş yapıyorum çok güvenilirler direk bosch disbiritoru bir firma stokta olmayan ürünü bile mail atınca temin için yardımcı oluyorlar kısa surede
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: ugur84tr

iyi akşamlar

arkadaşlar bende getz alıp kulübe dahil olmak istiyorum.

araç 2005 model 1.4 60.000kmde ilk sahibinden hata boya yok. abs klima 4 cam otomatik sis farı.

hiç lpg takılmamış. bakımları yeni yapılmış. 16.000 tl uygunmudur.

şimdiden teşekkür ederim.

1.4 değil o 1.33

mp3 lümü değilmi

eğer eski kasa ise şahsen ben almam sorunlu araç onlar

mp3 lü kasa ise olabilir

fiyat normal uygun değil

triger değişmedi ise bi 900tl masrafı var demektir

abi yanlış anlama eski kasa için sorunlu demişsin
    biz 2 yıldır 1.3 biniyoruz herhangi bir sorun çıkarmadı
    nelerdir sorunları.?

sadece meraktan soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: impala25

quote:

quote:

iyi akşamlar

araç 2005 model 1.4 60.000kmde ilk sahibinden hata boya yok. abs klima 4 cam otomatik sis farı.

1.4 değil o 1.33

mp3 lümü değilmi

mp3 lü kasa ise olabilir

fiyat normal uygun değil

nelerdir sorunları.?

sorunludan kastı 2006 öncesi modeller 3 silindirli ve motor parçaları biraz daha büyük ve 2006 sonrası motorlarına göre daha pahalı.daha seslidir daha nazlıdır daha çok yakar bunları kastedmiş olabilir.

• Merhabalar,

Ben de 2008 model, 78bin km'de, 4 disk ABS, elektrikli ısıtmalı aynalar, 2 airbag, oto camlar, klimalı, ekspertizi yapılmış, arka tampon boyalı 1.5 CRDI VGT 2AB Getz aldım.. (19.500TL)

Daha önce Golf5 FSI kullanıyordum 2004 model.. Her neyse, Getz'i daha yeni aldım (Doğuş Oto 2.el - DOD) adamlar zaten titizlikle seçiyorlar alıp satacakları arabaları ve 6 ay garantili aldım zaten.. Servis kayıtlıymış ama servis kaydı belgeleri yoktu ellerinde..
    Sizlere sorum şunlar: Arabayı servise götüreyim mi herhangi bir sorun görmesem bile? Ve ne gibi yerlerine baktırayım?
    Chip taktırıp 88 beygiri arttırsam mı?
    Tekerlekleri jantlarıyla birlikte yenileyip 15'' yapsam daha mı iyi olur?
    Ekstra tavsiye ve görüşleriniz de olursa paylaşmanızı rica ediyorum. Ayrıca bu kulübe nasıl dahil oluyoruz?

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

iyi akşamlar

1.4 değil o 1.33

mp3 lümü değilmi

mp3 lü kasa ise olabilir

fiyat normal uygun değil

nelerdir sorunları.?

sorunlu dediğim kasetçalarlı olan 1.3 ler

o kasada imalat problemi var bana göre

5 sene boyunca servisten çıkmadım o araçta

kuzenimdeki benzinlide aynı şekildeydi

mesela önden gelen lokurtu

arka balatalardaki problem

mazot pompasının 40binde bozulması

kuzendeki benzinlideki şanzıman sorunları

çoğunu unuttum şimdi

• aşağı yukarı 2,5 yıldır 1,3 getz kullanıyorum periyodik bakımları dışında servise uğramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder84

Merhabalar,

Ben de 2008 model, 78bin km'de, 4 disk ABS, elektrikli ısıtmalı aynalar, 2 airbag, oto camlar, klimalı, ekspertizi yapılmış, arka tampon boyalı 1.5 CRDI VGT 2AB Getz aldım.. (19.500TL)

Daha önce Golf5 FSI kullanıyordum 2004 model.. Her neyse, Getz'i daha yeni aldım (Doğuş Oto 2.el - DOD) adamlar zaten titizlikle seçiyorlar alıp satacakları arabaları ve 6 ay garantili aldım zaten.. Servis kayıtlıymış ama servis kaydı belgeleri yoktu ellerinde..
    Sizlere sorum şunlar: Arabayı servise götüreyim mi herhangi bir sorun görmesem bile? Ve ne gibi yerlerine baktırayım?
    Ekstra tavsiye ve görüşleriniz de olursa paylaşmanızı rica ediyorum. Ayrıca bu kulübe nasıl dahil oluyoruz?

Teşekkürler.

hayırlı olsun

aracı servise götürüp bakım kaydına baktır

ben yeni aldım ne zaman bakıma gelmiş diye

eğer zamanı gelmişse bakımını yaptırırsın

ama kayıtlı ise 75000 bakımı yapılmış olmalı mantık olarak

öyle ise biyerine baktımaya gerek yok bence bi aksilik görmüyorsan

chip olayı bence gerek yok 88bg yetiyor bu araca fazlası pek güvenli olmaz bence

görsellik olarak 15" yapabilirsin ama bence onada gerek yok bence lastikler yeniyse

eskiyse olabilir çünkü benim eski dizel getz çok çabuk balans bozuyordu ön ağır olduğu için

al jant taktım derdim kalmamıştı

• quote:

aşağı yukarı 2,5 yıldır 1,3 getz kullanıyorum periyodik bakımları dışında servise uğramadım

aynen bizde 2 yıldır kullanıyoruz 1.3 hiç bi problem çıkarmadı
  • quote:

quote:

aşağı yukarı 2,5 yıldır 1,3 getz kullanıyorum periyodik bakımları dışında servise uğramadım

maşallah diyelim allah kaza bela vermesin

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impala25 -- 24 Ocak 2013; 13:11:41 >
  • quote:

quote:

quote:

maşallah diyelim allah kaza bela vermesin

Amin

• quote:

Orijinalden alıntı: onder84

Merhabalar,

Teşekkürler.

hayırlı olsun

genede servise gosterip neler değişip değişmediğine bakarak içinize sinmeyen gerekli parçaların değişimini gerek yoksa bile yapın diye düşünüyorum ben

genelde aldığım her arabada yağı yeni değişti deselerde genel bir bakım yapma huyum var güvenemiyorum açıkcası

onun dışında yazılım yaptırmanızı tavsiye edebilrim eğer aracın durumu iyiyse hem gücünüz artar hemde yakıtınız düşer

ayrıca kesinlikle 15 janta geçmenizi tavsiye ederim yol tutuş inanılmaz artıyor daha güvenli hissediyorsunuz

zaten yazılım yapınca geçme ihtiyacı duyucaksınız :)

• Arkadaşlar,

Haziran 2012'de ben de bir Getz almıştım. Araçtan memnunum. Aldığım günden beri aracımın ön takımını elden geçirmek istiyorum.
    İstanbul Avrupa yakasında, bildiğiniz güvenilir, namuslu bir usta var mı acaba :)))

Kulübe beni de eklerseniz makbule geçer :)
  • Merhabalar,

Aracim 2005 isli 2006 trafige cikisli 1.3gls benzin+atiker lpg li getz

Daha onceleri burada yazarken sonradan sadece otomobil genele yazmaya basladim ve simdi tekrar burada da yazmaya devam etme karari aldim.

Arac 2010 agustos ayinda 2.el 80bin de alindi ve suan 129bin de. 35bin kilometredir lpg li kullaniyorum.

Suana kadar rutin bakim disinda birkez mars komuru bitti okadar. Benden once ki sahibi bayan tum bakimlarini serviste duzenli olarak yaptirmisti.

Aracim sorun cikartmadigi icin memnunum fakat eksikleride yok degil:

1. Kalkis vitesinden 2.vitese geciste disli tam denk gelemiyormus gibi abartili olmasada hafif takilarak gecmesi(diger gecisler yag gibi sorunsuz-normal denebilir)
    2. Sagindan solundan gelen tikirtilar.
    3. Bazen yapmasiyla birlikte, far yuksekligiyle oynandiginda farin asagi veya yukari hareket etmesinde cikan elektronik sesin aynisi gibi bazen kirmizi isikta dururken duyabildigim bir ses cikartiyor(yazici sesi gibide dusunulebilir) ama daha ne oldugunu cozemedim.

130bin bakimini serviste yaptirip sikayetlerimi kontrol ettirmeyi dusunuyorum. Ozellikle 1.ve3.maddeler can sikici belki bilgisayara bagladiklarinda bilmedigim farkli sorunlar bile cikacagindan servise goturmeye sicak bakiyorum.

Onun disinda memnun oldugum icin uzun sure daha binmeyi dusunuyorum,

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkayacan

Merhabalar,

Aracim 2005 isli 2006 trafige cikisli 1.3gls benzin+atiker lpg li getz

Daha onceleri burada yazarken sonradan sadece otomobil genele yazmaya basladim ve simdi tekrar burada da yazmaya devam etme karari aldim.

Arac 2010 agustos ayinda 2.el 80bin de alindi ve suan 129bin de. 35bin kilometredir lpg li kullaniyorum.

Suana kadar rutin bakim disinda birkez mars komuru bitti okadar. Benden once ki sahibi bayan tum bakimlarini serviste duzenli olarak yaptirmisti.

Aracim sorun cikartmadigi icin memnunum fakat eksikleride yok degil:

1. Kalkis vitesinden 2.vitese geciste disli tam denk gelemiyormus gibi abartili olmasada hafif takilarak gecmesi(diger gecisler yag gibi sorunsuz-normal denebilir)
    2. Sagindan solundan gelen tikirtilar.
    3. Bazen yapmasiyla birlikte, far yuksekligiyle oynandiginda farin asagi veya yukari hareket etmesinde cikan elektronik sesin aynisi gibi bazen kirmizi isikta dururken duyabildigim bir ses cikartiyor(yazici sesi gibide dusunulebilir) ama daha ne oldugunu cozemedim.

130bin bakimini serviste yaptirip sikayetlerimi kontrol ettirmeyi dusunuyorum. Ozellikle 1.ve3.maddeler can sikici belki bilgisayara bagladiklarinda bilmedigim farkli sorunlar bile cikacagindan servise goturmeye sicak bakiyorum.

Onun disinda memnun oldugum icin uzun sure daha binmeyi dusunuyorum,

Selamlar.

1 ve 2. sorunlar bendede var hatta üst sayfalarda vites konusunu bende sormustum debryaj setini yeni değiştirdim ve aynı 1 den 2 ye gecerken takılarak geciyo

sağdan soldan bagajdan tıkıltılar bizdede var ama rahatsız edici sürekli değil

son dediğini bilmiyorum :)

• o 3. numarada bahsettiğin ses bendede var

ve farlar açıkken farkettim far yükseklik ayarı çalışıyor o sırada ve neden arada sırada o şekilde inip çıktığını çozemedim

elektronik bir sorun olabilir sonradan çıktı çünkü bendede :)
  • 
Sayfa: önceki 12521253125412551256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.