Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1247. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12451246124712481249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

ön amartüsörlerımden longurtu şeklınde ufaktan sesler gelmeye başladı?

neden olabılır?

amotrisör takozları yanlış hatırlamıyorsam

benim eski getzdede vardı

genelde soğuk ve yağmurlu havalarda yapıyordu

evet bana söyledıler
    bır baktırmak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar,
    2010 model otomatik getz almistim 1.5 aydir sorunsuz kullaniyordum ancak dun soyle bir problem oldu,
    arac hiz almiyor. En fazla 60-70 e geliyor gaza basinca devir artmiyor. Vites de atmadigindan hizlanmiyor.
    Problem ne olabilir? Simdiden tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: eğitimci1124

merhaba arkadaşlar 1 ay kadar önce arabanın bakımlarını yaptırdığım ustaya aküyü gösterdim nasıl diye ? Dediki değiştirsek de olur değiştirmesekte.Ama değiştirsek daha iyi olur dedi.Ben de mutlu akü almak için gittim sanayiye.Getze uygun akü bulamadılar.Bir başka markaya bakıyorken.Adama aküyü ölçtürdüm.O da senin akü mükkemmel değiştirmene gerek yok dedi.Sürekli giitim adamlar para kazanmak için akün bitmiş alırsan ii olur diyor işe bak yaa.

Ayrıca motor geç çalışıyor benim.Daha önce de paylaşmıştım.Aynı gün başka bir ustaya sordum marş dinomosuna baktıracağım.Neticesini buaradan paylaşırım.Uzun lafın kısası benim gibi arabadan fazla anlamıyorsanız sadece bir yere bağımlı kalıp insanlara güvenmeyin.Sıkıntıyı her yere sorun.

hayırlı geceler...

arkadaşım senin durumuna bende düştüm.sakın haa akünü ölçtürmeden akü değişme.ben boş boşa akü aldım.aküm iyiymiş.
    bu arada benim arabadada geç çalışma,marşa basınca akünün marş dinamosunu yavaş çevirme problemi vardı.marşa basınca dinamo akü bitiyor gibi basıyordu.aküyü değiştim hiç bişe farketmedi.marş dinamosunun şarj dinamosunun elektriklerini ölçtürdüm hiç bir sıkıntı yok idi.ee diyeceksin sorun ne? :)
    sanayide bi marş dinamosu tamir eden ustaya gösterdim.usta dediki abi bunun ısıtma bujileri bitmiş,arızalanmış.değişmeden ben senin marş dinamonu yaparsam yarın öbür sügün geri gelirsin bişe farketmedi diye dedi.bende söktürdüm.ısıtma bujilerinin 3'çüde yanmış.göstergede kızdırma bujisi ışığı yanıyor fakat bujiler çalışmıyordu.yenileri takıldı.marş dinamosu yağlanıp bakımı yapıldı.kömürleri bitmeye yakın olduğu için kömürleride değişti.maşallah şimdi aynı ilk aldığım gün gibi marş yapıyor arabam.ayrıca yağlanınca marşın sesi bile değişti.

haa bu arada ısıtma bujilerini sökmek çok zormuş.adam sabah aldı arabayı akşama anca bitirdi.bilginize.

bugün marş dinamosunun kollektörünü değiştirdi usta araba çok güzel çalıştı hiç teklemedi.inşallah bujiler iyidir ;)

• Merhabalar.benim 2006 model 1.5 dizel getz im var.3 gündür check lambası yanyor.lamba yanmadan önce yolda giderken hafif hafif tutup bırakma oluyordu.lamba yandıktan sonra araçta bir yığılma oluyor araç giderken sanki lastik patlamış ta araba ağırlaşmış gibi gidiyor gaza basınca zor gidiyor.aracı çalışır vaziyette durdurduğumda durduğu yerde arabada bir titreme türü sallantı oluyor.servise götürdüm debriyaj elektrik kablosunda kaçak var kabloyu değiştirmeliyiz dediler.ben kendimce enjektörlerde sdorun varmış gibi görüyorum.sizce bu ne olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elpaem

Merhaba arkadaslar,
    2010 model otomatik getz almistim 1.5 aydir sorunsuz kullaniyordum ancak dun soyle bir problem oldu,
    arac hiz almiyor. En fazla 60-70 e geliyor gaza basinca devir artmiyor. Vites de atmadigindan hizlanmiyor.

vites kolu üzerinde "overdrive" düğmesi var.
    düğmenin konumuna göre 3. vitesin üzerine çıkmaz.
    düğme aktifse gösterge panosunda da OD ışığını görmeniz lazım.
    aklıma gelen bu, bir bakın isterseniz.
  • arkadaşlar benim 2006 1.5 dizel getz im var 1 haftadır check lambası yanıyor.yetkili servise götürdüm debriyaj swici me ne bozulmuş dediler değiştirdiler tamam artık lamba yanmaz dediler servisten çıktım 2 km sonra tekrar yandı araç kırmızı ışıkta durduğumda silkelenerek çalışıyor ve yürüyünce sanki el freni çekilide sen zorla gaza basarak yürütmeye çalışıyormuşsun gibi zorlanıyor tekliyor sanki arabaya mazot gitmiyor kesik kesik araba gidiyor.servise gittim bilgisayara taktılar debriyaj kablosunda sorun var şase yapıyor o kabloyu komple değiştirirsek düzelir dediler bence sorun mazot filtresi veya ateşleme ile ilgili gibi sizce ne olabilir.yerdımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meti****

quote:

Merhaba arkadaslar,

Evet başkaları da böyle dedi ancak gösterge yanmıyor. Düğmeye basınca yanıyor.
    tekrar deneyeceğim.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: meti****

quote:

Merhaba arkadaslar,

60-70 e gelip kalıyormu

sıfırdan dip gaz kalktığında devir saatini bitirebiliyormu

over drive off yazdığında 4. vitese atmaz ama 80 e kadar birşey anlamazsınız

• MRHB arkadaşlar

eşimin kullandığı Hyundai Getz 2009 1.5 crdi aracımız için akü almam gerekiyor. Ne marka ve kaç amper ürün önerirsiniz. Malum sigorta kutusu yüzünden Varta da uygun ürün bulamadım.

Paylaşımlarınızı bekliyorum.

Tşkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loveco2001

MRHB arkadaşlar

eşimin kullandığı Hyundai Getz 2009 1.5 crdi aracımız için akü almam gerekiyor. Ne marka ve kaç amper ürün önerirsiniz. Malum sigorta kutusu yüzünden Varta da uygun ürün bulamadım.

Tşkler.

mutlu 60 amper alabilirsin.ben yeni aldım.ama inci akü aldım.115 tl.'ye aldım.akü yerine 60 amper sığar.
  • arkadaşım inci akü öneririm.bu arada arkadaşlar 60.000 km dir ve 5 yıldır kullandığım getzin ilk aldığım zaman üzerinde bulunan lastiklerin artık değişme vakti geldi.4 mevsim önerebileceğiniz bir lastik lütfen...kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum.bu hafta sonu alacağım arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: loveco2001

MRHB arkadaşlar

Tşkler.

mutlu 60 amper alabilirsin.ben yeni aldım.ama inci akü aldım.115 tl.'ye aldım.akü yerine 60 amper sığar.

dizel araçlara minimum (servisten bizzat sordum) 72 Amper altı akü önermiyorlar. Üzerindeki Delkor marka akü (orijinal) 68 Amperlik
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

arkadaşım inci akü öneririm.bu arada arkadaşlar 60.000 km dir ve 5 yıldır kullandığım getzin ilk aldığım zaman üzerinde bulunan lastiklerin artık değişme vakti geldi.4 mevsim önerebileceğiniz bir lastik lütfen...kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum.bu hafta sonu alacağım arkadaşlar

Goodyear Duragrip kullanıyorum. Memnunum öneririm. 80bin km de o götürür.
  • teşekkür ederim bende goodyear ile lassa atracta arasında kalmıştım.lassanın yuvarlanma direnci yüksek herhalde yakıt sarfiyatını arttırır diye duymuştum.goodyearın sesi nasıl acaba bir bilginiz var mı?
  • quote:

teşekkür ederim bende goodyear ile lassa atracta arasında kalmıştım.lassanın yuvarlanma direnci yüksek herhalde yakıt sarfiyatını arttırır diye duymuştum.goodyearın sesi nasıl acaba bir bilginiz var mı?

Lassa Iceways taktırdım..Yakıt ortalamam en sakin kullanım olan 90km/s 1700 devirde (5.vites) ölçüyorum 5,5litreden den aşşağı asla düşmüyor...Yakıtı arttırdığı kesin doğru . Genel ortalamam ise 6.3 lerde
  • quote:

arkadaşım inci akü öneririm.bu arada arkadaşlar 60.000 km dir ve 5 yıldır kullandığım getzin ilk aldığım zaman üzerinde bulunan lastiklerin artık değişme vakti geldi.4 mevsim önerebileceğiniz bir lastik lütfen...kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum.bu hafta sonu alacağım arkadaşlar

merhaba ben 4 mevsim tavsiye etmem.Eğer aracınızı daha uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız hem yazlık hem kışlık alın.Hem belki de seneye bütün araçlarda kış lastiği zorunluluğu gelir.Aynı zaman da yazlık-kışlık kullanımda kendinizi güvende hissettiğiniz gibi,lastiklerinizin de ömrü uzun olacaktır.

BEn de aküyü değiştirecektim mutlu aküde getze uygun akü bulamadılar.Vartada da yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eğitimci1124

quote:

merhaba ben 4 mevsim tavsiye etmem.Eğer aracınızı daha uzun yıllar kullanmayı planlıyorsanız hem yazlık hem kışlık alın.Hem belki de seneye bütün araçlarda kış lastiği zorunluluğu gelir.Aynı zaman da yazlık-kışlık kullanımda kendinizi güvende hissettiğiniz gibi,lastiklerinizin de ömrü uzun olacaktır.

BEn de aküyü değiştirecektim mutlu aküde getze uygun akü bulamadılar.Vartada da yoktu.

kış lastiginin zorunlu olması ticari araçlara ve yoğun kış yaşanan yerlerde mecburi olursa olur.bazıları öne kışlık arkaya yazlık takıyor bunları engellemek için.ayrıca her lastigin raf ömrü 5 yıl kullansanda kullanmasanda özelliğini yitiriyor.şahsen ben izmir antalya gibi yerlerde çok kaliteli 4 mevsim lastiklerinin rahat ettirecegini düşünüyorum.zira ekonomi yapayım derken 4 yazlık 4 kışlık maliyeti rahat 1.000 lirayı bulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Goodyear Duragrip kullanıyorum. Memnunum öneririm. 80bin km de o götürür.

Bende aynısından aldım çok memnunum...
    Karda bile sorun çıkarmadı tutuşu çok iyi..

Kar lastiğine ihtiyaç duyacağım kadar bir durumla karşılaşmadım , ama bu yaz lastiği - kış lastiği olayının en kötü yanı , çıkan lastiklerin saklanması...
    Nereye koyacam ben 4 lastiği...

• bugun getzımın sıleceklerının degıstırdım
    bu arada bırde dıreksıyon kılıfı alıp taktım
    elıme daha guzel ve dolgun oturuyor artık dıreksıyon

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar size birsey danismak istiyorum. Benim 2005 model dizel getzim var 6 ay once almıstim yaklasik 8000 km yol yaptım aracımdan memnunum. Su an yaklasık olarak km ye 300 kurus civarı yakıyor. Arac 93.000 de. Yakın zamanlarda hyundai i20 nin 78 hp 119 tork olan modeli ile ilgilenmeye basladım. Benim bir arkadasın i20 1.2 benzinlisi var aractan cok memnun. bende güvenlik olarak 5 yıldız diye i20 ile ilgileniyorum. Clio 1.2 lerin 75 hp ve 105 tork olması ve yakıt degerinin fazla olmasından dolayı clio düsünmüyorum. 85 hp olan i20 lere gücüm yetmez. Aracı bir kac ay sonra almayı düsünüyorum. Sizce 2005 model dizel getzi bırakarak i20 1.2 benzinliye geçersem hata yapmıs olurmuyum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12451246124712481249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.