Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12361237123812391240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

gittiğimde adamın gözü faltaşı gibi açıldı

baktım araba yok nerde dedim arkada dedi

işlemmi yapıyorlar dedim evet dedi

arkaya gittim baktımki benim arabayı ben geldim diye apar topar yıkamaya almışlar

açtım kaputu vs baktım sabah bıraktığım gibi

dedim paspasları koyun arabaya verin anahtarımı

adamada dedim ayıop değilmi arabayı yıkayıp verecektin 150 liramı alacaktım

yok 7 demiştimde vsv s

dedim 7 olsa ne olur saat 4:30 ve daha arabaya dokunmamışsın bile

velhasıl üçkağıtçı çıktılar

realdeki elemanlarlada bi konuşacam artık

360 tl ziebarta veremem yani
  • uckagida geldin desene
    firsat sitelerinde guzel kanpanyalar oluyor onlari takip edip isi ciddi yapan kurumlardan hizmet alabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de aranıza an itibariyle katılmış oldum.

Bugün 2006 model 57000 kmde VGT GETZ aldım...Araçta boya ve değişen yok. Öğretmen arkadaşımdan aldım.Fiyat 19750.İçi tertemiz. 3 yerinde çizik, bir tane de taş eziği vardı önemsemedim...

Arkadaşın dediğine göre : Alırken ABS ve ESP EDL ekledndiğini söyledi. Işığı da yanıyor zaten. Sonra sağ dikiz aynasının otomatiğinin bozulduğunu, bunu daha önce yaptrdığını ancak olmadığını yine bozulduğunu artık eliyle düzelttiğini söyledi..

1 hava yastığı var.

Trigeri zincirliymiş..160000 kmye kadar değiştirmeye gerek yok dedi...Bu konuda neler söyleyeceksiniz.Arkadaşlar doğru mu bu bilgiler...Bir de unutmadan kapı kumandası bazen basıyor ancak kapı kilidi açılmıyor, bu sorun sizde de var mı...Masrafı ne kadar çıkar bu kilit işinin ?

Tavsiye ve fikirlernize açığım.Kapora verdim.2 gün sonra expretizi yapıp devri alıcam nasipse...sizce nasıl.(araç gri renk 88hp )

• Merhabalar arkadaşlar.

Hyundai Getz 1.5 CRDI (Dizel)

Yıl: 2006

Km: 61000

Bej rengi

Boya-Darbe yok ve servis bakımlı.

Fiyat: 18750

Sizce bu özelliklerde bir aracın ederi kaç bin TL olur arkadaşlar?

Normalde hiç aklımda Getz yoktu fakat bir arkadaşım vasıtasıyla haberdar oldum bu araçtan. Kullanıcıları olarak sizlere de danışmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoyuT

Merhabalar arkadaşlar.

Bej rengi

Normalde hiç aklımda Getz yoktu fakat bir arkadaşım vasıtasıyla haberdar oldum bu araçtan. Kullanıcıları olarak sizlere de danışmak istedim.

ABS var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

quote:

Merhabalar arkadaşlar.

Bej rengi

ABS var mı

ABS yok,

ASR, 4 cam otomatiği, alarm merkezi kilit var.
  • quote:

quote:

quote:

Merhabalar arkadaşlar.

Bej rengi

ABS var mı

ABS yok,

hocam ben 2 aydır araştırıyorum.Getzin absli olanı daha çok tutuluyor. Fiyat yüksek..1 daha koyup absli alın derim..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar arkadaşlar.

Bej rengi

ABS var mı

ABS yok,

hocam ben 2 aydır araştırıyorum.Getzin absli olanı daha çok tutuluyor. Fiyat yüksek..1 daha koyup absli alın derim..

Peki cevabınız için teşekkür ediyorum. Haklısınız, önemli ABS. Biraz daha araştırmalıyım sanırım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar arkadaşlar.

Bej rengi

ABS var mı

ABS yok,

Peki cevabınız için teşekkür ediyorum. Haklısınız, önemli ABS. Biraz daha araştırmalıyım sanırım.

km pek önemli değil deseler de aldanmayın.Eğer ileride satacaksanız benim gibi Türkiyede psikolojik dizel sınırının 90000 km olduğunu unutmayın... O nedenle gerekirse 20 verin ama 60000de bir getz alın (dizel) rahatça binin...Sıfır fiestaya yolda kafa tutmanın keyfini çıkarın ;)

• arkadaşlar araç gerçekten temizse bildiğiniz araçsa sorunlarını biliyorsanız ölçün biçin 3e 5e bakmayın

şuan bütün araçlar pahalı zaten

o yüzden bildiğiniz temiaz aracı almak daha mantıklı

çünkü piyasada temiz araba yok

ama sorunların maliyetinide bilin

sonra sürpriz çıkmasın

bende tavsiye üzerine çok temiz diye aldığım araca 1500 lira masraf yapıcam yaklaşık

bunun 750sini biliyordum 750si sürpriz oldu

ama fiyat uygun aldığım için çok önemsemedim

sizin fiyatlar aşağı yukarı piyasasında

daha uygunada alabilirsiniz normalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 22 Kasım 2012; 9:25:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: opxito

Merhaba, Havalandırmayı açtıgımda sanki fanın içinde yaprak varmış gibi ses yapmaya başladı.Baya rahatsız edici bir ses.Daha önce böyle bir şey başına gelen oldu mu?

yaprak vardır büyük ihtimal

polen filtresini bi söküp bak

Polen filtresine baktım bir şey yok.Ben fazla önemsemedim o şekilde kullanmaya devam ettim.Forum istanbul otoparkında beklerken yine baktım.Taşırma kabındaradyetör suyu min seviyesi altına gelmişti.İlave ettim biraz normal su.Dün de hastaneye gitmek durumuda kalmıştım.Bugün sabah kapalı garajda arbanın altında bayaca su gelmiş görünce hiç durdugu yerde çok az çalıştırıp kapattım.Göstergede hala herhangi bir kırmızı motor uyarısı yoktu.
    Servis yolu gözüktü yine.Yoksa dışarıda başka bir ustaya mı gitsem?

• Forumda kırmızı hararet lambası yanan tek kullanıcı olarak son bilgileri vereyim...

Taşırmak kabına su takviyesi yaptıktan sonra iki gün boyunca kullandım bir eksiklik yok..
    Dün arabayı çalıştırmadan önce yağına da baktım F'nin biraz altında... hani bir risk gözükmüyor..

Ara ara taşırma kabını kontrol etmeye devam edeceğim... Araç 68 Bin e geldi , en sonra 60 bin bakımı yaptırmış hatta Triger setini bile değiştirmiştim ne olur ne olmaz diye (servis 90 Bin de değişir demişti )

Eğer ki taşırma kabında yine eksilme varsa servis yolu bana da gözükecek... Devirdaim hortumlarında felan bir problem olabilir diye düşünüyorum...
    Bakalım ne diyecekler...

Aslında yetkili serviste epey bi uzak bana... Yeni taşındığım Esenyurt ile Kağıthane Elmas arası hicret yolu gibi...
    Haramidere de Yetkili servis olarak Erdemir var... Ama daha önce hiç gitmedim bilmiyorum taze ekmek görüp onu da değişelim bunu da değişelim diye koparmasınlar bizi sonra..

Bir de Carrefour un içinde speedy var ona da bi göstersem mi acaba ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 22 Kasım 2012; 10:58:21 >

• her araç bir miktar yağ eksiltir arkadaşlar

benim eski getzde yağ eksiltiyor diye servise gittim

5000 kmde yarıma indi çubuk dedim

bana normal dediler

yarım litre felandır dediler

ama çubuk baya düşük gösteriyor dediğimde ise bunların karteri koni şeklinde ondan öyle görünüyor deiler

bende inanmayınca göstermek için yarım litre yağ koydular ve çizgi full oldu

5000 kmde yarım litre yağ eksilmesi normal yani
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Merhaba, Havalandırmayı açtıgımda sanki fanın içinde yaprak varmış gibi ses yapmaya başladı.Baya rahatsız edici bir ses.Daha önce böyle bir şey başına gelen oldu mu?

yaprak vardır büyük ihtimal

polen filtresini bi söküp bak

Polen filtresine baktım bir şey yok.Ben fazla önemsemedim o şekilde kullanmaya devam ettim.Forum istanbul otoparkında beklerken yine baktım.Taşırma kabındaradyetör suyu min seviyesi altına gelmişti.İlave ettim biraz normal su.Dün de hastaneye gitmek durumuda kalmıştım.Bugün sabah kapalı garajda arbanın altında bayaca su gelmiş görünce hiç durdugu yerde çok az çalıştırıp kapattım.Göstergede hala herhangi bir kırmızı motor uyarısı yoktu.
    Servis yolu gözüktü yine.Yoksa dışarıda başka bir ustaya mı gitsem?

yağmur başlamadan git

yerler ıslanınca anlıyamıyorlar

bende oyalandım gitmedim

yağmurlu günde gittim anlıyamadılar

sonra hava kuruyana garantisi bitti arabanın

götürdüm baktılar su veya yağ değil mazot pompası imiş

garanti bittiği için değişimi 800tl dediler

bende bosch servisinde keçeleri 160a değiştirtmiştim

o yüzden ıslanmadan götür arabayı

servise git ustaya gitsen arızayı bulsa bile parçayı bulamayacaksın

• JackDaniels cevabın için teşekkürler.Nerde oturuyorsun bilmiyorum fakat burada yagmur zaten çoktan beri başladı.Yani o konuda yapılacak bir şey yok.
  • şuan istabul pendikteyim ip gibi yağmaya başladı burdada
  • arkadaşlar bu getzlerin altıda kartel var mı motoru koruyan..Kimileri yok diyor.kullanacağım yer biraz engebeli.bu nedenle motoru alttan da korumam lazım. sizce motor karuma yaptıralı mıyım. masrafı ne olur ?
  • karter koruma sacı diyorsunuz sanırım

zaten sert plastik bir malzeme

benim eski getzde vardı ama yenisinde yok

sanırım yeni kasalarda kaldırdılar

yada eski kasa olan dizeldi yenisi benzinli ondan yok bilemiyorum
  • Benimkisi yeni kasa ve dizel.Karter koruma var.
  • kartel koruma eski benzinlilerdede var

abiler bundan 1 ay önce ışıkta beklerken arkadan vurdular bize tampon biraz çatladı neyse önemsemedik 2011 de aynı şekilde olmuştu sigortanın şirketinin servisine yaptırmıştık ve nerdeyse hiç renk farkı yoktu. busefer dedik ki şentürklere verelim servis yapsın nyse araba yapılmış ben işim vardı gidemedim babam gitti almaya almış gelmiş akşam bişe belli olmuyodu babamda alırken pek fark etmemiş sabah oldu baktım aracı kaza yaptığı gün temizletmiştim baktım içi leş gibi çok aferdersininz öküz gibi binmişşler içinde bardaklıkta su bardağı ve çay kaşı bile unutmuşlar düşünün artık neyse bişe olmaz temizlerim dedim baktım tampona acayip rek farkı var araba ay gri renkte hahif sarımtırak renkte onlar açık gireye boyamışlar hemen aradım adamları yok 7 yıılık araba renk farkı elbbette olur falan geçiştirdiler abi anlarım rek farkı olur ama bukadarda olmaz benden önceki sahibi sürekli kapalı garajda tutumuş 2 yıldır bizde açık bahçede duruyo pek boya yıpranmamış neyse bende üstelemedim . Bir dahada uğramam şentürklere yeminle arabadan soyudum ben jant kapaklarını bile çizdirmemeye dikkat ederken tampon böyle oldu derler ya sakınan göze çöp batar aynen o şekil yarın o sigortanın servisini arayıp boya için fiyat alıcam cebimizden çıkacak yani.Neyse kafanızı şirdim kusura bakmayın

fırsatım olursa fotuda koyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impala25 -- 22 Kasım 2012; 22:15:39 >

• 
Sayfa: önceki 12361237123812391240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.