Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11191120112111221123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

quote:

Orijinalden alıntı: burak12398

1 ay kadar önce 2005 model 1.3 gls model getz aldık. daha ehliyetimi almama 1 ay var dolayısıyla ana yollara pek cıkmadım. genellıkle sote yollarda 2. -3. viteste o hızlarda kulllandım hep aracı. havalarda 1 aydır sureklı karlı soguktu. Bunun yakıt tuketımıne etkısı ne kadar olur sizce?
    Arabayı fazla yuksek devırlıde de kullanmadım en fazla 3 bın devirde vites atıyorum. Ama yol bılgısayarı 9.5-10 lıtre gosterıyor hep sızcede bu cok değilmi?

Öncelikle hayırlı olsun yaz aylarında 1-2 ltre aşağı inecektir büyük ihtimalle unutmadan aracı yerinden kımldatmadan 2 dakika falan çalışır durumda bırak .

öncelikler hayırlı olsun, kış aylarında yakıt tüketiminin arttığı malum, birde forumda okudum ama hangi konuda olduğunu hatırlamıyorum. getzlerde vites değiştirme aralığını 2000-2200 olarak tutun ve aniden hızlanmayın yakıt tüketimi düşer deniliyordu. bende işe yaradı. kazasız sürüşler dilerim.

• Teşekkür ederim ilgilenenlere.Ilk hevesten dolayı bazen ani hızlanlamalar kalkıslar yapıyorum dedğiniz gibi belki bununda etkısı buyuk. Ama vıtes değıstırmek ıcın 3000ı beklemelımııyım 2200de de vıtes atınca ıyıce araba bayılıyor adeta motor sesı kalmıyo.
    Birde her zaman yapmıyor ama.Yada hızlı gıderken ben o sesı duymuyorda olabılırım.Genellıkle durdugum zaman.Yada arabayı park ederken kaput altından vırrrrrrrj dıye bır ses gelıyo yarım sanıye yapıp kesıyo sesı. Kafası esınce dakıkada 3-4 kere yapıyor. bazen saatlerce yapmıyor.Motor soğukken-sıcakken fark etmıyor arabayı kullanıp daha sonra park etcegım zamanlarda duyuyorum genellıkle bu sesi.
    Aracım 2005 getz 1.3 gls
  • 60.000 bakımından sonra bir zırıltı oluştu yazmıştım önceki postlarda. Bugün deneme şansım oldu.

Motor soğukken ilk 200 mt.'de yaptı bu sesi. Yokuş çıkıyordum devir de 1500-1700 arasındaydı. Devamında Altunizade - O1 - D100(Harem) - Koşuyolu - Üsküdar güzergahında tekrar yapmadı.

* Ama şimdi farkettiğim değişiklikler, direksiyon sertleşmiş.

* El frenini sıkılaştırmalarını istemiştim yapmışlar, ama fren pedalları da sertleşti. El freni ayarı pedallara etki eder mi?
  • quote:

Teşekkür ederim ilgilenenlere.Ilk hevesten dolayı bazen ani hızlanlamalar kalkıslar yapıyorum dedğiniz gibi belki bununda etkısı buyuk. Ama vıtes değıstırmek ıcın 3000ı beklemelımııyım 2200de de vıtes atınca ıyıce araba bayılıyor adeta motor sesı kalmıyo.
    Birde her zaman yapmıyor ama.Yada hızlı gıderken ben o sesı duymuyorda olabılırım.Genellıkle durdugum zaman.Yada arabayı park ederken kaput altından vırrrrrrrj dıye bır ses gelıyo yarım sanıye yapıp kesıyo sesı. Kafası esınce dakıkada 3-4 kere yapıyor. bazen saatlerce yapmıyor.Motor soğukken-sıcakken fark etmıyor arabayı kullanıp daha sonra park etcegım zamanlarda duyuyorum genellıkle bu sesi.
    Aracım 2005 getz 1.3 gls

Aracınız hayırlı olsun.

Yakıt tüketimi çok fazla şehir içine girmezsek 7-9 lt. aralarında dolaşıyor bizim 1.4'lük Getz'de. Sürüş alışkanlığı ve havalar da etken tabi. Bizim ilk aracımız. İlk başlarda ortalama yakıt hesapları yapıyordum sonra ipin ucu kaçtı. İlk depoda 100km/13 lt yakmışım. Zamanla düştü.

Motoru çalıştırdığımda 30 sn. - 1 dk. arası çalıştırır, mavi hararet lambası sönene kadar da aracı zorlamam. Vites geçişini düz yollarda 2500, yokuşlarda 3000'e yakın değiştiririm ama genelde olduğum vitesde sakin tamamlarım tırmanışı. Seyir halinde de bence motorun en rahat ettiği, sessiz ve gaza rahat yanıt verebildiği devir 2200-2300 seviyeleri. Maksimum 2500 devirde seyir ederim.

• quote:

Teşekkür ederim ilgilenenlere.Ilk hevesten dolayı bazen ani hızlanlamalar kalkıslar yapıyorum dedğiniz gibi belki bununda etkısı buyuk. Ama vıtes değıstırmek ıcın 3000ı beklemelımııyım 2200de de vıtes atınca ıyıce araba bayılıyor adeta motor sesı kalmıyo.
    Aracım 2005 getz 1.3 gls

kardeşim aynı sorun bende de vardı kaput lastikleri var ayarlanabilir kaputu açınca görürsün onunla ilgili bi durum bende kesmişti umarım sende de keser.

• Arkadaşlar dizel 2008 74 binde olan getz aracıma bugun bakım yaptırdım normal bakım harıcınde on fren balata ve diskleri değişti tutar olarak 450 tl tuttu sizce fiyat nasıl.
  • quote:

Arkadaşlar dizel 2008 74 binde olan getz aracıma bugun bakım yaptırdım normal bakım harıcınde on fren balata ve diskleri değişti tutar olarak 450 tl tuttu sizce fiyat nasıl.

Bir kaç mesaj yukarıda bizim 2008 benzinli Getz için 60.000 bakımına 419 TL ödediğimizi yazmıştım. Biz de balata değişmedi fiyat aşağı yukarı aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

Arkadaşlar dizel 2008 74 binde olan getz aracıma bugun bakım yaptırdım normal bakım harıcınde on fren balata ve diskleri değişti tutar olarak 450 tl tuttu sizce fiyat nasıl.

Bir kaç mesaj yukarıda bizim 2008 benzinli Getz için 60.000 bakımına 419 TL ödediğimizi yazmıştım. Biz de balata değişmedi fiyat aşağı yukarı aynı.

Birde diskler değişti aracım kaza yaptı yatmışken bakımıda çıkarttım aradan :D özel serviste yapıldı benim aracın bakımı bu arada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: offli

Ufak Olan

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=274250&Productid=otev05060

teşekkürler, yedekte bulunsun nerede lazım olacağı bulunmaz
  • Arkadaşlar Ankara-Konya yaptık h.sonu giderken 70-75 dönerkende 85-90 arası sürdük , giderken 4.3 dönerken 4.4 ortalama yakıt tüketimi oldu.
  • meraba arkadaşlar bendeki 1.5 dizel tosba çok yakmaya başladı 50 tl ile 130 km gitti göstergede 9.5 gösteriyo arabamı gün içinde en fazla 10 km gidiş ve saatler sonra 10 km olarak geliş günde 20 km yaptım tabiki havalar soğuktu acaba bu normal bir durummu yoksa bunu göstermelimiyim?
  • quote:

quote:

quote:

Birde diskler değişti aracım kaza yaptı yatmışken bakımıda çıkarttım aradan :D özel serviste yapıldı benim aracın bakımı bu arada..

Bizimki yetkili serviste yapılmıştı. Bu durumda fiyat için birşey diyemeyeceğim. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlar herhalde. Ama öyle yada böyle ödemişsiniz. Fazla da ödeseniz geri dönüşü yok, az da ödeseniz. Fazla takılmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: osmtkn1

meraba arkadaşlar bendeki 1.5 dizel tosba çok yakmaya başladı 50 tl ile 130 km gitti göstergede 9.5 gösteriyo arabamı gün içinde en fazla 10 km gidiş ve saatler sonra 10 km olarak geliş günde 20 km yaptım tabiki havalar soğuktu acaba bu normal bir durummu yoksa bunu göstermelimiyim?

Benim gibi aracına tosbağa diyen biri daha

Aracın göstergesi eğer belirli aralıklarla sıfırlamazsanız çok doğru değerler vermiyor. Ama benim gözlemim en fazla 1lt kadar fark ediyor sıfırlanmazsa. Bizde benzinli var. Soğuk havalarda ve kısa sürüşlerde 10-12 lt.'lere kadar fırlıyor tüketim.
  • quote:

quote:

meraba arkadaşlar bendeki 1.5 dizel tosba çok yakmaya başladı 50 tl ile 130 km gitti göstergede 9.5 gösteriyo arabamı gün içinde en fazla 10 km gidiş ve saatler sonra 10 km olarak geliş günde 20 km yaptım tabiki havalar soğuktu acaba bu normal bir durummu yoksa bunu göstermelimiyim?

Aracın göstergesi eğer belirli aralıklarla sıfırlamazsanız çok doğru değerler vermiyor. Ama benim gözlemim en fazla 1lt kadar fark ediyor sıfırlanmazsa. Bizde benzinli var. Soğuk havalarda ve kısa sürüşlerde 10-12 lt.'lere kadar fırlıyor tüketim.

tosbayı bende bu sitede gördüm ve çok beğendim km yi sıfırlarım sürekli bu gün anayola çıktım ve 2.7 yi gördüm bende şaştım ama çok kısa mesafe 10 km falan bu arada bu gün bir petrolcü tüpraşın mazotunu çok fazla övdü bu çivrilde benden başka satan yok ve diğer firmalara göre depoda en az 40 km fazla gider dedi bilmiyorum gerçek mi kullanan varmı

• quote:

quote:

quote:

tosbayı bende bu sitede gördüm ve çok beğendim km yi sıfırlarım sürekli bu gün anayola çıktım ve 2.7 yi gördüm bende şaştım ama çok kısa mesafe 10 km falan bu arada bu gün bir petrolcü tüpraşın mazotunu çok fazla övdü bu çivrilde benden başka satan yok ve diğer firmalara göre depoda en az 40 km fazla gider dedi bilmiyorum gerçek mi kullanan varmı

Dizel teknolojisi ve tüketim değerleri hakkında yorum yapabilecek bilgiye sahip değilim ama 1 depoda 40 km bana çok iddialı geldi

• arkadaşlar arabanın direksiyonundan birşey anlamadım simidi mi değişmiş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK

arkadaşlar arabanın direksiyonundan birşey anlamadım simidi mi değişmiş :)

Kaplama diye biliyorum. Genelde taksiciler, minibüsçüler yaptırıyor. Ama korna kısmı çok temiz duruyor. 2006 yada daha eski bir model bu kadar temiz olmaz heralde. Direksiyonu değiştirip kaplama yaptırmış heralde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK

arkadaşlar arabanın direksiyonundan birşey anlamadım simidi mi değişmiş :)

Kaplama diye biliyorum. Genelde taksiciler, minibüsçüler yaptırıyor. Ama korna kısmı çok temiz duruyor. 2006 yada daha eski bir model bu kadar temiz olmaz heralde. Direksiyonu değiştirip kaplama yaptırmış heralde.

çok çirkin duruyor. sırf bu yüzden arabayı almayacağım gibi

• 
Sayfa: önceki 11191120112111221123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.