Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11211122112311241125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizel getzlerde triger kayışı 120 binde değişiyor.Kullanma kılavuzunda yazıyor.km olarak 100 bini bulması kötü.Dizel araç kullanıcıları genellikle 100 olunca km arabalarını satmak isterler.Ben olsam benzinli alırdım.Benzinin lt fiyatı ile dizel arasında pek fark yok.Bir de getzlerin dizelinin çok yaktığını duymuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

Dizel getzlerde triger kayışı 120 binde değişiyor.Kullanma kılavuzunda yazıyor.km olarak 100 bini bulması kötü.Dizel araç kullanıcıları genellikle 100 olunca km arabalarını satmak isterler.Ben olsam benzinli alırdım.Benzinin lt fiyatı ile dizel arasında pek fark yok.Bir de getzlerin dizelinin çok yaktığını duymuştum.

hocam belki ben yanlış biliyorum ama dizellerde triger kayışı yok diye biliyorum birda üsturuplu kullanılırsa km de 20-22 krş yakıyor bahsedildiği gibi değil ben kullanıyorum
  • arkadaşlar araba bakıyorum ben mi yanlış biliyorum yoksa satıcılar mı yalnış ilan veriyorlar.
    örnek dizel araba diyor arkada GLS yazıyor
    ya da DOCH motor diye ilan veriyor arkada GLS yazıyor

ÖRNEK 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905ARMADA -- 16 Şubat 2012; 22:56:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK

arkadaşlar araba bakıyorum ben mi yanlış biliyorum yoksa satıcılar mı yalnış ilan veriyorlar.
    örnek dizel araba diyor arkada GLS yazıyor
    ya da DOCH motor diye ilan veriyor arkada GLS yazıyor

ÖRNEK 1

verdiğin ilandaki araba dizel zaten.eski kasalarda gls yazıyordu.bunun dizel olması ile alakası yok.sol kapıdaki resme bakarsan şeridin az üstündede crdi yazısını görürsün.

• beyler getzte cd çalışmıyor hazırladığım cdleri daha dinleyemiorum error 05 gibi bir hata veriyor sorun nedir bulamadım
  • KULLANMA KILAVUZUNA BAKTIM AŞAĞIDAKİ HATALAR VAR Er5 denen bir şey yok
    Er2
    Er3
    Er6
    Er7
    Er8
    HHH
  • quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

KULLANMA KILAVUZUNA BAKTIM AŞAĞIDAKİ HATALAR VAR Er5 denen bir şey yok
    Er2
    Er3
    Er6
    Er7
    Er8
    HHH

BEN BUGÜN TEKRAR BAKIYIM Bİ
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2008-model-hyundai-getz-1-4-doch-50-000km-hatasiz-sifirrrr-75118760/detay

arkadaşlar 17 bin liraya fiyat aldım ön çamurluklarda boya varmış fiyat nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2008-model-hyundai-getz-1-4-doch-50-000km-hatasiz-sifirrrr-75118760/detay

arkadaşlar 17 bin liraya fiyat aldım ön çamurluklarda boya varmış fiyat nasıl

Çok iyi fiyat bence. İyi bir expertiz şart.
  • cd yazip da okutamayan arkadas
    cd'yi daha yavas hızlarda tekrar yaz
    ben de hızlı yazınca okutamamaiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

cd yazip da okutamayan arkadas

eyw kardesim bunu denicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: erfc20

quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

cd yazip da okutamayan arkadas

eyw kardesim bunu denicem

CD markasını değiştir. CD seçiyor olabilir.
  • Princo cd lerini kullanın.
  • Yeni başlık açmıştım bununla ilgili ama burada da sorayım :)

Birkaç galeri ve araç sahibi ile görüştüm 2007 2010 arası ortalama 50bin km'lik Getz 1.4 doch'a karar verdim liste çıkarttım.
    Olabilecek masrafı, ileride değiştireceğim zaman takas veya satışıda düşünerek hangisini seçmem daha mantıklı, araç başında içime sinmeyen birşey olursa diye ilk üç için öneri? Ortalama aynı donanımda ve tertemiz, birkaçının en fazla 2 parçası boyalı ve değişeni olmayan araçlar.

2006 model 32.000km 17.000tl Siyah
    2007 model 90.000km 16.000tl Mavi
    2008 model 70.000km 16.500tl Füme
    2008 model 45.000km 17.000tl Lacivert
    2008 model 25.000km 20.000tl Gümüş gri
    2009 model 20.000km 19.500tl Gümüş gri
    2010 model 60.000km 18.500tl Gümüş gri
    2010 model 50.000km 19.500tl Gümüş gri
    2010 model 35.000km 19.500tl Siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzlufistik -- 20 Şubat 2012; 16:41:39 >

• arkadaşlar. 2006 model 4 silindir dizel getzi uzun araştırmalardan sonra almış bulunmaktayım. yetkili servis bakımlı bir araba. yalnız birkaç sorum olacak.

1.) vites geçişleri zor. özellikle 1 ve 2. vitese geçirirken zorlanıyorum. (baskı balata sorunu gibi durmuyor). genelinde böylemidir?
    2.) yakıt konusunu tam test edemedim ama ilk 30 TL lik euro dizel yakıtla 65 km yol yaptım. bende hayal kırıklığı yarattı. başka bir yerden aldım bu sefer. sebepleri ne olabilir?
    3.) arabada 15 inç lastik ve çelik cant var. bu bana sıkıntı yaratır mı? (şekil açısından güzel görünümde:) ).

arkadaşlar bu konularda bilgisi fikri olan varsa yazarlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzlufistik

Yeni başlık açmıştım bununla ilgili ama burada da sorayım :)

Birkaç galeri ve araç sahibi ile görüştüm 2007 2010 arası ortalama 50bin km'lik Getz 1.4 doch'a karar verdim liste çıkarttım.
    Olabilecek masrafı, ileride değiştireceğim zaman takas veya satışıda düşünerek hangisini seçmem daha mantıklı, araç başında içime sinmeyen birşey olursa diye ilk üç için öneri? Ortalama aynı donanımda ve tertemiz, birkaçının en fazla 2 parçası boyalı ve değişeni olmayan araçlar.

2006 model 32.000km 17.000tl Siyah
    2007 model 90.000km 16.000tl Mavi
    2008 model 70.000km 16.500tl Füme
    2008 model 45.000km 17.000tl Lacivert
    2008 model 25.000km 20.000tl Gümüş gri
    2009 model 20.000km 19.500tl Gümüş gri
    2010 model 60.000km 18.500tl Gümüş gri
    2010 model 50.000km 19.500tl Gümüş gri
    2010 model 35.000km 19.500tl Siyah

Ya modeller büyüdükçe baz model yani en donanımsız araçları iyice soyup soğana çevirdiler.

Öncelikle ABS li modellere bakın derim. Araç çok güzel hızlanıyor ama çok güzel durmuyor. Kızaklamaya çok müsait.

Araç donanımları hakkında bilgimiz yok.

Bu araçlardan donanımı düşünmeden beğen dersen. Tabiki öncelikle az km tercihim olurdu. 3 yaşındaki aracın vergisinin düşeceğini düşünür isek.

1) ilk 2009 20bin olan aracı tavsiye ederim. Bakıma daha 10bin km var. 2 yıl garantide olacak , problem çıkarsa yaptırırsın. / km az olsa da araç 3 yaşını doldurmuş lastikler ömrünü yitirmeye başlamıştır.

2) Sonra 2010 35bin deki. Bununda bakımına 10 bin var.

3) 2010 60bin: Sahibi ağır bakımını yapmış, lastiğini değiştirmişse bunu ilk sırayada koyabilirsin.

Bu model araçlar 15bin de bakıma giriyor. 30-90bin yarı ağır, 60-120bin ağır bakımdır.

Not: Aldığın araçlar servis bakımlı mı önemli. Yoksa garanti dışı kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kararsiz_3434

arkadaşlar. 2006 model 4 silindir dizel getzi uzun araştırmalardan sonra almış bulunmaktayım. yetkili servis bakımlı bir araba. yalnız birkaç sorum olacak.

1.) vites geçişleri zor. özellikle 1 ve 2. vitese geçirirken zorlanıyorum. (baskı balata sorunu gibi durmuyor). genelinde böylemidir?
    2.) yakıt konusunu tam test edemedim ama ilk 30 TL lik euro dizel yakıtla 65 km yol yaptım. bende hayal kırıklığı yarattı. başka bir yerden aldım bu sefer. sebepleri ne olabilir?
    3.) arabada 15 inç lastik ve çelik cant var. bu bana sıkıntı yaratır mı? (şekil açısından güzel görünümde:) ).

arkadaşlar bu konularda bilgisi fikri olan varsa yazarlarsa sevinirim.

Kışın bu vitesler zorlayabiliyor. Aracı çalıştırdın vites boşta. Eğer bire girmiyorsa ayağını debriyajdan kaldırmadan ikiye takıp tekrar bire takmayı dene.

Deniyorsun olmuyorsa boşa al, ayağını debriyajdan kaldır, tekrar vitese tak. Yine girmiyor girerken zorlanıyorsa problem var demektir.

Not: Hareket halinde 1e takmayı deneme. Bir nevi koruma vardır girmez. Kaplumbağa kadar yavaşlarsan 1e takmayı denemelisin. :)

Jant: En önemlisi 15" Jantlar yol tutuşu arttırır. Birazcık da yakıtı arttırır. Fakat konforu düşürür. Daha çok sarsılırsın.

Ben aldığımda üzerinde jant olsa asla çıkarmazdım. O sebeple bırak afilli bir şekilde 15" jantların ile gez.

Lastik ölçülerin ne? 185/55/ r 15 mi? Eğer öyle ise aracın kapısında da göreceğin gibi fabrikanın izin verdiği ölçülerdir. İçin rahat etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 20 Şubat 2012; 18:58:32 >

• 2010 da yapı marketlerin birinden arba için resimdekine benzer buz çözücü almıştım

İstanbul da geçen haftalardaki soğuk havalarda kullanmak şart oldu
    2 sabah kalktığımda ön cam tamamen buz olmuştu
    Ve arkadaşlar bu sprey acayip işe yaradı
    Sıktığım yer anında açıldı kazıma falan hiç bir şey yok
    Şişenin yarısı tahminen bitti

Aklınızda bulunsn soğuk illerde araba kullananlar yanlarından bulundursunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

2010 da yapı marketlerin birinden arba için resimdekine benzer buz çözücü almıştım

İstanbul da geçen haftalardaki soğuk havalarda kullanmak şart oldu
    2 sabah kalktığımda ön cam tamamen buz olmuştu
    Ve arkadaşlar bu sprey acayip işe yaradı
    Sıktığım yer anında açıldı kazıma falan hiç bir şey yok
    Şişenin yarısı tahminen bitti

Aklınızda bulunsn soğuk illerde araba kullananlar yanlarından bulundursunlar

geçenlerde arabayı apartmanın yanına bırakmak zorunda kaldım. çatıdan damlayan sular ön camda tamamen buza dönmüş, marketten kalıntuz alıp komple cama döktüm 5 dakka sonra cam tertemizdi ama bu seferde arabadan tuzu temizlemek sorun oldu. tuz boyayı yakar diye gözümü korkuttular. keşke daha önce yazsaydınız :)

• selamın aleyküm hayırlı akşamlar
    08.02.2012 tarihinde
    Hyundai Getz 1.3 GLS
    aldım
    2004 haziran çıkışlı Benzinli
    16800 Kmde tamponda çizikle var

16.000 Tl verdim Fiyatı nasıl.

Trigeri ne zaman değiştirmem gerekir.

şimdiden teşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borfer -- 21 Şubat 2012; 17:46:41 >
  • 
Sayfa: önceki 11211122112311241125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.