Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1022. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumun bazı sayfalarında yeni kasa dizellerde trigger zincirinin 120bin km'de değişeceği yazıyor. daha 90bin bakımda zincir askıları filan değişmişti diye hatırlıyorum. Bu kilometrelere gelip de trigger değiştiren var mı? varsa ne kadara mal oldu acaba?

Kazasız sürüşler dileğiyle....
  • Merhaba, beni de Getz kullanıcı listesine 127. olarak ekleyebilirsiniz.

@transitTIR
    Ben zincir değişmez diye biliyordum. dizellerde değişiyor mu acaba.

@BIXI MAN
    Kayışın ömrü 60000 km veya 5 yıldır. Bu süreden sonrası Allah a emanet. Genelde 80 90 bin e kadar değiştirilmiyor ama.

@TiSKE
    her ne kadar servis 15000 km de bir yağ değişimi yazsada 7500-10000 km de bir değiştirmek gerekiyor. Şayet yağ değiştirilirken motordan çıkan yağa bakarsanız durumunun hiç de hoş olmadığını görürsünüz. kötü yağ ve filtre hem çekişi hem de yakıtı oldukça etkiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrix

Merhaba, beni de Getz kullanıcı listesine 127. olarak ekleyebilirsiniz.

@transitTIR
    Ben zincir değişmez diye biliyordum. dizellerde değişiyor mu acaba.

@BIXI MAN
    Kayışın ömrü 60000 km veya 5 yıldır. Bu süreden sonrası Allah a emanet. Genelde 80 90 bin e kadar değiştirilmiyor ama.

@TiSKE
    her ne kadar servis 15000 km de bir yağ değişimi yazsada 7500-10000 km de bir değiştirmek gerekiyor. Şayet yağ değiştirilirken motordan çıkan yağa bakarsanız durumunun hiç de hoş olmadığını görürsünüz. kötü yağ ve filtre hem çekişi hem de yakıtı oldukça etkiliyor.

Valla serviste baksınlar , değişmesi gerekyor derlerse değiştiririz... Ama servis kitapçığında 90 bin veya 72 ay diyor

• Arkadaslar würth marka enjektör temızleme maddesı kullanan varmı?
    Gercekten ıse yarıyormu?
  • yakıt tüketim cevapları için çok teşekkürler arkadaşlar. az kaldı sanırım yarın kafama göre bulduğum 2009 model getz i almış olacacağım kısmetse.
    LPG den çekiniyorum. O yuzden 2 kat yaksın ama içim rahat etsin görüşündeyim. Bu arada bugun nissan micra kullandım. çok zevkli. ama 1.2 motor iyi bir yokuşta bayağı kaçırıyordu tam otomatik olmasına rağmen. inşallah bu kaçırma olayını tam otomatik getz de yaşamam.

selamlar
    burak
    nnnnn
  • Arkadaşlar teker patladı ve tekeri değiştirirken bijonların takıldığı vidanın biri koptu. Şimdi ön teker 3 tane bijonla gidiyor. Şimdi benim ne yapmam gerekiyor ne kadar masraf açılır tahminen bu işten anlayanlar varsa lütfen yardımcı olsun zten yeterince kazık yedim daha fazla yemek istemiorum
  • 15-20 tl masrafın olur. hyundai ve fordlarda sıklıkla olan bir olay. saplama değişecek 1 tl falan parça işçilik 15 falan olur en fazla herhangi bir tamirci 10 dk da yapar.üzülme yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 29 Eylül 2010; 20:01:32 >
  • allah allah yaa o kapkalın vida nasıl koptu öyle.çokmu zorladınız açmak için acaba.ilk defa duyuyorum bu olayı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

Arkadaşlar teker patladı ve tekeri değiştirirken bijonların takıldığı vidanın biri koptu. Şimdi ön teker 3 tane bijonla gidiyor. Şimdi benim ne yapmam gerekiyor ne kadar masraf açılır tahminen bu işten anlayanlar varsa lütfen yardımcı olsun zten yeterince kazık yedim daha fazla yemek istemiorum
  • @aa.aslan : Bilgin için Tşk ederim en azından adam 100 tl gibi bi fiat söylerse yaptırmam önceden bilgili olmak güzel şey :)

@JETDEVRİYE : Sorma arkadaş ayağıyla açıyordu birden yüklenince yamuldu bizde iyice zorlayınca koptu. Hani ne bileyim tonlarca ağırlık biniyor ve bizim gibi 70 kiloluk adamın hadi momentle 100 kg olsun böyle yamuluyorsa Allah'a emanet gidiyoruz demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

Arkadaşlar teker patladı ve tekeri değiştirirken bijonların takıldığı vidanın biri koptu. Şimdi ön teker 3 tane bijonla gidiyor. Şimdi benim ne yapmam gerekiyor ne kadar masraf açılır tahminen bu işten anlayanlar varsa lütfen yardımcı olsun zten yeterince kazık yedim daha fazla yemek istemiorum

3 sene önce benimkini de tabaca ile sıkarken yivlerini sıyırmışlardı, serviste 20 lira gibi fiyata değiştirdim diye hatırlıyorum. tavsiyem tabanca ile sıktırma, yoksa bijon anahtarı ile sökülmesi çok zor oluyor. zorlarsan da kırılma olasılığı yüksek
  • Tabancalar torkludur ve tabancayla sıkılan bıjonlar mutlaka bıjon anahtarıyla yoklamak gerekır.Bu ısı ısın ehlı kısılere ve profesyonel yerlere yaptırın derım.Tabancayla sıkarken sıyarabılır veya anahtarla sıkarken kırılabılır.Yolda suratlı gıderkende kopma noktasındaaa olan bıjonlar kopup kazalara neden olabılır. kotu bır sans kımsenın basına gelmez umarım.
  • arkadaşlar bir türlü aranıza katılamadım.

bugun bir getz baktım. 2009 model 13500 km de.

ilanda abs yazıyordu. gittim baktım abs yok, yanlış yazmışlar. start otomatik model. start ta ısıtmalı ayna, makyaj aynası falan yok tamam da bir fasılalı silecek koyar adam be. kaç paraysa vereceğim. neyse 19.000 dediler. (abs li bildikleri fiyat) araştırınca 18.000 teklif ettim abs siz olduğundan. kabl etmediler, ben de almadım. sanırım 1 ay içinde satılmayan arabaların fiyatları düşecek. sıfır arabalar şu an zor bulunuyor, o yuzden 2. eller de yuksek. yeni modeller başlayınca satılmaya, 2.eller de düşer diye düşünüyorum. bu arada denedim oto getz i. yakıyor falan diyorlar da araba da guzel kullanımı otomatik olarak, keyif aldım. bir yandan da micra bakıyorum oto. vites. inşallah getz kısmet olur da alırım.....

selamlar.
    burak
    nnnnn
  • direksiyondaki sertliği serviste giderdiler, dediklerine göre, direksiyon kutusunun ayarını yapmışlar.

bu arada emniyet kemerinin yayı gevşemişti onuda garantiden değiştiler.

ayrıca debriyaj ayarımda çok dipteyti onuda düzeltmişler.

hatta ben söylemediğim halde ellerine almışken el freni ve ayak freninin ayarlarını da yapmışlar.

bi üzerine para vermediler.

sertlik eski haline döndü, zaten biraz sert malum.
  • İndirimli servis kampanyası kapsamında aracı bugün servise bıraktım (20016 1.4 Dohc)

60.000 bakım 240 TL + Patlak olan Arka Amortisörler değişecek 180 TL

Toplamda 420 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcandurak

01-07-2005 model gets in akü sünün ömrü ne kadardır ne zaman değişmeliyim bir şikayetim yok ? değiştirirsem marka ve doldel ?

aracımın yağlamasını yağcıda yaptıracağım 2005 model aracıma 30.000 km bakımında hangi yağ markası ( kaç numara) kullanmalıyım
    10 km yağ olsun

araba pazarında gormustum 2005 modeldı uzerınde orjınal aku vardı.Ama nekadar gıder bır bılgım yok.

Castrol macnetıcten şaşma derim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ercankilic

Arkadaslar würth marka enjektör temızleme maddesı kullanan varmı?
    Gercekten ıse yarıyormu?

--------------------------------------------------------------------------------

ben kullandım gayet iyi fiyatı 30 tl pahalı ama orjınal birsey benzincilerdeki çoğu çakma gibime geliyor.

Çakma olmasın dıye ıı bır marka olsun dedım arastırdım würth markasında karar kıldım ama kullanan arkadaslardan da fıkır alayım dedım.
  • benimkide senin kasadan.ama ben 1 buçuk sene önce değiştirdim.kışın soğuklarda zorlanmaya başlamıştı akü.zor basıyordu.sende kışın gittiği yere kadar götür.baktın artık çalıştırırken zorlanıyor,çalıştırmıyor aracı o zaman gider değiştirirsin.yağıda fabrikanın koyduğu castrol magnatec 10w 40 yağ koydur.gerçi tam sentetik değil ama iyi bir yağdır.paran varsa tam sentetik olanından koydur.
    quote:

01-07-2005 model gets in akü sünün ömrü ne kadardır ne zaman değişmeliyim bir şikayetim yok ? değiştirirsem marka ve doldel ?

aracımın yağlamasını yağcıda yaptıracağım 2005 model aracıma 30.000 km bakımında hangi yağ markası ( kaç numara) kullanmalıyım
    10 km yağ olsun
  • enjektör temizleyici olarak würth iyi bir marka ve oldukça etkili. würth haricinde skot marka enj. temizleyici kullanmıştım. ondan çok iyi etki gördüm. çekiş ve arabanın çalışması hemen değişiyor tavsiye ederim.

yağ için de Castrol Edge 5-30w tavsiye ederim. aracın sesi ve performansı hemen değişiyor.
  • Arkadaşlar 2004 Getz 1.3 sahibiyim.

Bir sorum olacaktı. Aracım 64500 km'de Bugün bir yerde aracıma ücretsiz check up yaptırdım. Kontrol ettiler, yağı azalmış, arka balataların değişmesi gerekir, silecekler değişmeli dediler. Bir fiyat çıkaracaklar.

Sorum ise şu ; kaç kmde de bir serviste bakım yaptırrmam gerekir? Bir de bakım masrafı ortalama ne kadar tutar? (İstanbul beylikdüzündeyim.) Tanıdığım, ustalar var sanayide, oraya mı götüreyim yoksa servise mi. Fikirleriniz nelerdir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

İndirimli servis kampanyası kapsamında aracı bugün servise bıraktım (20016 1.4 Dohc)

60.000 bakım 240 TL + Patlak olan Arka Amortisörler değişecek 180 TL

Toplamda 420 TL

60 bin bakım + Arka Amortisörleri toplamda 380 TL ye yaptırdım indirimli olarak
  • 
Sayfa: önceki 10201021102210231024
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.