Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1020. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10181019102010211022
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • trafik kalabalıklaşınca arabamın kıymetini daha iyi anlıyorum.
  • gecen ay arkadasıma ben vesile olarak 2009model 7000Kmde 1.4 benzinli arac aldık
    teypteki bantı dahi biz söktük.

18,5 verdik zar zor indirimle. cok mu dersiniz.

boya değişen cizik vs.yok
    sıfırdan tek farkı plakasının takılmıs olmasıydı.
  • arkadaşım sakın bi yanlışın olmasın.eminmisin trigerin 30 binde değiştiğine?çünki kitapçıktada yazar eski kasaların 60 binde,yeni kasalarda zincir olduğu için 120 binde değişmesi lazım diye.30 binde değişmesi bence çok garip.nasıl servismiş o.bide 5 yaş diye bişe olamaz ki,adam vardır çok gezer,adam vardır aracı yatar.iki aracın yapacağı ve aracın eskimesi bir olamazki.nasıl 5 yıl der servis.enteresan
    quote:

Orijinalden alıntı: ozcandurak

ben trıger kayısını 30.000 km de değiştirdim yetkili servis değiştirdi araç 80.000 yada 5 yasını doldurduğunda değişmesi gerekliymiş. yaklasık 4 adet yetkili servisle görüştüm hepsi 5 yasında değişmesi gerektiğini söyledi sebebide kauçuk zamanla deforme oluyormuş. b.paşa erk oto da değişti ramazan kampanyası vardı 30.000 km bakımı dahil 550 yl 10 taksit tuttu birde 200 tl değerinde oto alarımı hediye ettiler.
    bana 350 tl gelmiş oldu kampanyalı servisleri sor ve arastır

• 2009 dizel start model aracın rayiç bedeli nedir arkadaşlar. ilanlarda 21 bin liradan aşağı yok...
  • Eski kasalarda 60.000 km olduğu doğru diğerlerini bilmiyorum ama 30.000 km az geldi bana. O zaman 1,5 yılda triger değiştirmek gerekecek. 5 yıl doğrudur, plastik malzeme zaman içinde özelliğini yitiriyor çatlaklar oluşuyor. Sürekli kullanıyor ve aracı zorlamıyorsanız km olarak 10.000- 15.000 km daha götürür, ama zaman daha çok yıpratıyor.

Benim aracımda 68.000 de değişti çokta yıpranmış değildi kayış. 2. değişimide 135-140.000 km gibi düşünüyorum.
  • Arkadaşlar bi konuda fikrinizi alayım. Geçen ay kaza yaptım. 1 aydır kaskoyla uğraşıyorum ve pert olması kesinleşti. Aracın 21.200 kasko değeri vardı, 19.500 lira veriyolar şirketten. sizce fiyat nasıl.

Arabam 2009 dizel start, ankara plaka, 24 bin kilometrede... Ben bu aracı internette 21 bin liradan aşağı bulamıyorum :(((
  • Allah kaza bela varmesin kimseye. Arabasız kalmaya mı yanarsın, girdiğin zarara mı yanarsın, paranı alacan diye uğraştına mı yanarsın...

Bizim ufaklık kasa olarak iyimiş yalnız: başka araba olsaydı Allah muhafaza yaralanma olabilirdi. Araç her taraftan pert olacak derecede darbe almışken, araç içine milim göçme olmadı. Kırılan camlardan kaynaklanan ufak çizikler dışında sıkıntımız olmadı. Buna da şükür...
  • çok geçmiş olsun,verilmiş sadakanız varmış.
    quote:

Orijinalden alıntı: semb

Allah kaza bela varmesin kimseye. Arabasız kalmaya mı yanarsın, girdiğin zarara mı yanarsın, paranı alacan diye uğraştına mı yanarsın...

Bizim ufaklık kasa olarak iyimiş yalnız: başka araba olsaydı Allah muhafaza yaralanma olabilirdi. Araç her taraftan pert olacak derecede darbe almışken, araç içine milim göçme olmadı. Kırılan camlardan kaynaklanan ufak çizikler dışında sıkıntımız olmadı. Buna da şükür...

• arkadaşlar, selamlar tekrar.

ozellikle 2. el bilgi sahibi arkadaşlara sorum olacak;

1. daha once belirttigim uzere 2. el bir oto. vites getz arıyorum. 2009-2010 olabilir. bir arkadaşın tanıdığından;

2010 model, 1.4 doch, tam otomatik, 18.000 km de, abs siz, çift hava yastıklı, (tampon, çamurluk, tek far) değişmiş (motosiklet çarpmış durduğu yerde), kaputta vs hasar olmayan, başka değişeni ve lokal boyası olmayan, içi yeni kokan araba sizce alınır mı? (başka hiç bir sorunu yok aracın)

alınır mı? alınırsa bu arabayı kaça almam lazım ve satarken yukarıda yazdığım olumsuzluklar ayak bağı olur mu? kısmet olursa 1 sene sonra satmayı planlıyorum.

anlayan arkadaşların yardımını bekliyorum.

selamlar
    kazasız-belasız
    burak
    nnnnn
  • bir de biraz beklesem mi? fiyatlar düşer mi bir kaç aya kadar? düşer se ne kadar düşer?
  • Herkese teşekkür ederim...Kazayla ilgili kasko durumu sonuçlanınca yazarım tabi....

bryavuz, otomatik getzi biçok arkadaş tavsiye etmiyor yakıtından dolayı... illa getz istiyorsanız dizelleri düşünün bence. ya da opel corsa'ya bakın otomatik seçeneği için....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 23 Eylül 2010; 10:48:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bryavuz

arkadaşlar, selamlar tekrar.

ozellikle 2. el bilgi sahibi arkadaşlara sorum olacak;

1. daha once belirttigim uzere 2. el bir oto. vites getz arıyorum. 2009-2010 olabilir. bir arkadaşın tanıdığından;

2010 model, 1.4 doch, tam otomatik, 18.000 km de, abs siz, çift hava yastıklı, (tampon, çamurluk, tek far) değişmiş (motosiklet çarpmış durduğu yerde), kaputta vs hasar olmayan, başka değişeni ve lokal boyası olmayan, içi yeni kokan araba sizce alınır mı? (başka hiç bir sorunu yok aracın)

alınır mı? alınırsa bu arabayı kaça almam lazım ve satarken yukarıda yazdığım olumsuzluklar ayak bağı olur mu? kısmet olursa 1 sene sonra satmayı planlıyorum.

anlayan arkadaşların yardımını bekliyorum.

selamlar
    kazasız-belasız
    burak
    nnnnn

Arkadaşım ;

Şehir içinde + 10 Lt tüketimlere eyvallah diyeceksen alabilirsin tabi ki , ama belli bir süre sonra Lpg mi taksam , satıp daha az mı yakan araç alsam diye etrafında dönmeye başlayacağına emin olabilirsin..

Daha öncede yazmıştım... Arkadaşımın eşine aldık geçen sene Otm Getz.. Kutu gibi tam bir şehir içi arabası..

Ama gel gör ki bu kutu ,şehir içinde trafikte 13 Lt ler civarında yakıt tüketiyor. Arkadaşın kendi aracı Mondeo 2.0 Otm bile aynı güzergahta 10 Lt yakıyor gerisini sen düşün işte...

Benim görüşüm Getz otm gördün mü arkada bile bakmadan kaçacaksın... Problem tamamen yakıt tüketiminde , o araç o kadar yakıt tüketmeyi hak etmiyor bana göre...

Tabi yine de son tercih senin...

• hayırlı olsun.Markası nedır ?
  • cevaplar için teşekkürler.

çok kullanacağım bir araç olmayacak otomatik getz. zaten 1 sene sonra da satacağım için tüketimiyle pek ilgilenmiyorum. (yani 10-11 lt yaksın, zaten az kullanacağım). benim için asıl onemlisi, 1 sene sonra satarken zarar eder miyim (2. el alacağımı gozonunde bulundurarak)? satarken zorlanır mıyım?.

selamlar
  • arkadaşlar,

yakıt tüketimini baktım internette bayağı konuşmuşlat 1.4 doch otomatik arabanın. buradaki uyaran arkadaşkara teşekkür tekrar. yalnız oyle 10-11 lt değil, 14-15 lt lerden bahseden var. sağlıklı bilgiye ihtiyacım var. otomatik 1.4 doch motor getz ne kadar yakar? standart açık sahil yolu trafiğinde? minibus caddesinde? (kopru trafiği olmayacak)

selamlar
    burak
    nnnnny
  • Ben kullanıyorum 1.4 otm. Getz 2009 model, şehir içi 9-10 lt yakıyor şehir dışı 7-7.5 lt civarına iniyor. 14-15 lt gibi bir tüketimi ilk aldığımda motor açılmamışken gördüm sadece. Ama 10 lt yüksek bir rakam, ben az kullandığım için dert değil ama yoğun kullanılacaksa tavsiye etmem.
  • Meraba arkadaşlar yaz başı bende getz aldım.
    2003 model otomatik vites gls. Ama çok yakıyor gerçekten pedalı ayarlamaya başladım performans ettiriyorum ama yinede tüp istiyor.

Siz nasıl 10 lt yakıor vs diye yorum yapabiliyosunuz biraz yeniyim kusuruma bakmayın?
  • düz vites 1.4 DOHC kullanıcısıyım. çok trafiğe girmeden sakin kullanırsam 7, tipik şehir trafiğinde ortalama hızla kullanırsam 9.5-10 arasında seyredior.arabadan çok memnunum,performanslı vs ama bu araçlar yakıyor bilinmesinde fayda var.buradaki arkadaşları tenzih edip genel konuşuyorum; bizim ülkemizde araç kullanıcıları 2 şeyde abartıp sallamayı çok sever.1-) en son kaç bastın sorusunun cevabı, 2-) araban kaç yakıyor sorusu. şimdi şu İstanbul şartlarında bu fiyatlarda tüpsüz,otomatik veya düz farketmez 1.4 motorlarda dahil 30 kruşun altında yakan araba bulamazsınız kimse anlatmasın.insanlar depoyu sıfırlamadan üstüne benzin koyuyor arabam 250 yakıyor diyor.eğer olay o ise benim arabam 200 yakıyor. 1.4 DOHC tavsiyesi isteyen arkadaşlara da şunu söyliyim; kaymak gibi araba.kullanması çok zevkli ve rahat; çekişi ve gidişi de mükemmel.
  • cevaplar için çok teşekkürler.

o zamandan beri internette araştırıyorum.

diğer markaların eşdeğer araçları bu getzlerden fazla yakıyor. yani bir getz otomatiğin yaktığı yakıt bir fiesta 1.6 otomatik duratec motorun yaktığı yakıttan 1.5 litre az yaklaşık. ford fusion da oyle. wv pololar da oyle. herkes otomatik araçların yakıtından şikayetçi.yani anladığım kadarıyla şu şekilde bir genelleme oldu;

getz in sınıfı araçlar aşağı yukarı otomatik (tam otomatik) viteste aynı yakıyor, ortalama 9-10 lt fabrika verisi.

sanırım getz de bu şartlar altında göreceli olarak çok yakmıyor. tabiiki dizel-lpg veya düz vites düşük hacimle karşılaştırmadım. neyse zaman ayırıp cevap yazdığınız için tekrar teşekkürler.

bu arada;

KIA yı merak ettim Cee'd modeli. Gittim denedim. Tam otomatik dizel modeli. Araba civa gibi gidiyor. Çok konforluydu ve güçlüydü. İçi de güzeldi. Ama sanırım kullanmaya başladıktan 1-2 sene sonra araba kendini bırakır kozmetik olarak. Ama mekanik olarak harikaymış. Opel astralar var dizel easytronicler bir yandan da onlara kafa yordum. ama easytronic viteslerin vites geçişleri bayağı bir sarsıyormuş. Ben hiç kullanmamıştım tam otomatik araba ama KIA yı kullandıktan sonra ne kadar konforlu olduğumu gordum. (Yine de manuel vites gibisi yok). Tam donanımlı KIA yı 40.500 e bırakıyorlar, Bayağı donanımlı Astra III classic i 40.000 e.(dizel araçlar ve sırasyıla otomatik, easytronic).

Neyse bu kadar yeter. Karar verdim. Çok temiz getz arıyorum şu anda. Kısmetse bulduğumda aranıza katılacağım

selamlar,
    kazasız-belasız
    burak
    nnnnn

• sevgili arkadaşım sırf sana cevap vermek için bugüne kadar okuyucu olduğum foruma kaydoldum.Öncelikle sana şunu söyleyim getzin sınıfında ki hiçbir araç getz kadar keyifli sürüş imkanı vermiyor.arabam 2009 model benzinli en son ışık yandığı anda aldığım 100tl benzinle ankaranın en yoğun trafiği olan bir ilçesinde yaşıyorum bu arada şehiriçi tam 295 km gitmişim şu an, daha da ışık yanana kadar tahminen 20km kadar daha gider.üstelik motor tam ısınmadan çok kısa mesafelerde sürüyorum aracı en fazla gittiğim bu km nin içinde 2 kere toplam 30 km yol var onun dışında 10 km geçmez sürdüğüm yollar tabi bu yollarda kırmızı ışıkları dur kalkları sayarsak benzinli bir araça göre fena bi tablo sayılmaz.kullanımın sakin ve düzgün olursa gayette memnun olursun getzten arkadaşım
  • 
Sayfa: önceki 10181019102010211022
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.