Şimdi Ara

hyundai excel distribütör ve zor çalışma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler. 93 model hyundai excel aracım var. motor kısa süre önce yapılmış. tüp beyni, gaz kesici yeni değişti. karbüratör temizliği yapıldı. fakat motor soğukken bile ilk çalıştırmada yığılarak çalışıyor. gaza 3-4 kere basmadan çalışmıyor. hiçbir gaz ayarı bu sorunu çözemedi. bugün gittiğim lpg ustası distribütörün bozuk olabileceğini, lpg anahtarında soldaki lambanın çalışma esnasında kısa süreli söndüğünü, bunun elektriği kestiğini ve yığılmanın bundan kaynaklanabileceğini söyledi. ve belki de kontağın bozuk olabileceğini.. başka bir lpg ci de elektrik bobininin aşırı ısındığını ve değiştirmem gerektiğini söyledi.
    motor ustam kesinlikle orjinal distribütör almam gerektiğini yoksa hiç çalışmayacağını söyledi ama orjinal hyundai distribütör 2.000 tl.. distribütör temizlik ve bakımı mı yaptırmalıyım? distribütörün içinde zaman zaman değişmesi gereken parçalar varmış. bu parçaları nereden bulabilirim? (ankara için) önerilerinizi bekliyor, iyi günler diliyorum.

• 5 adet Excel'im oldu. Bildiğim bir araç. Teklemeyi distrubitör içindeki elektronik modülden yapar. Önce onu bi değiştir. Marka olarak DOCTOR MULLER ya da MOBİLETRON marka tavsiye ederim.
  • çalıştıktan sonra hiç yapmıyor ama teklemeyi. yine de distribütör mü sorun çıkarıyor sizce? teşekkürler.
  • Nasıl bir distribütörmüş bu şehir şebekesini mi dağıtıyor 2000 TL yuh.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
  • 300 küsüre de var ama. usta sakın alma. hiç çalışmıyor onlar dedi..
  • hyundai excel distribütör ve zor çalışma
  • jacopastor J kullanıcısına yanıt
    Kendim elektrik teknisyeniyim. Sahip olduğum Excellerdeki ateşleme sorunlarını yine kendim hallettim. Çalıştıktan sonra sorun yoksa , bobin ve bobine bağlı beyaz taş direncte de sorun olduğunu gösteriyor. Hâlã elimde Excele ait komple 1 takım ateşleme seti var. Yani diyeceğim o ki distrubitör kolay kolay bozulmaz. Modül ve bobin+dirence yönelmelisin.
    Volvo'nun parça fiyatlarını sevmeye başladım nedense.
  • Şimdi farkettim senin sorunun Kontak Termiği elektriği o yüzden kesiyor. Elektrikciye gidip bobin için Mini röle bağlat. Yani kontaktan bağımsız olarak harici elektrik vermek için. Gene de olmazsa termik değişecek. Tek başına bulamazsan komple kontak al ya da çikma bak
  • CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    kontak termiğinin soğukla ilgisi nedir
    benzer sorunum var
    https://forum.donanimhaber.com/boyle-birsey-mumkun-mu-evet-mumkunmus--131444195#131444195
  • https://www.youtube.com/watch?v=y75T7qEUlvg&t=735s

Şu video işini görebilir hocam
  • 2 bin mi yuh hocam araç ne kadar ki zaten ne yapmış bunlar
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Termikten geçen elektrik zayılarsa yani termik içindeki kontaklar elektriği az iltiyorsa aracin ateşlemesi zayıflar zor çalışır.
  • herkese teşekkürler. termik işi basit. daha önce de degistirmistim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Termikten geçen elektrik zayılarsa yani termik içindeki kontaklar elektriği az iltiyorsa aracin ateşlemesi zayıflar zor çalışır.

o halde ilk olarak %60 olan aküyü değiştirmek gerekiyor
    havalar soğuyup aynı sorun başlayınca değiştireceğim
  • CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    selamlar. aracın lpg ayarını bilgisayarlı bir yerde mi yaptırmam daha iyi olur yoksa eski usul mü? teşekkürler.
    Tabiki bilgisayar ile yapılmalı
  • geç ve zor çalışma sorunu çözüldü!.. herkese, özellikle de clio symbol beye teşekkür ederim. sorun termik teymiş. söktüm, çok gres vardı temizledim su zımparası ve wd 40 uyguladım. toparlaması çok sinir bozucu ama artık tek marşta gaza basmadan çalışıyor. plastik aksam çok yıpranmış iyice ölünce çıkma bulmam gerek. iyi pazarlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.