Şimdi Ara

Hyper 212X Yüksek Hızda Titreme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır kullandığım hyper 212x soğutucumda böyle bir sorunum var. İşlemciye çok yüklenildiği anda yani hızı arttığı gibi inanılmaz bi ses gelmeye başlıyor. Yakından bakınca bunun titremeden kaynaklandığını düşündüm. Daha önce de aynı sorun oluşmuş ve ardından çalışmamaya başlamıştı ama şu an garantisi olmadığından değiştiremiyorum çünkü 100 liraya sıfırını aldığım bu şeyin sadece fanı 70 tl + kargo.

Bu sorun için çözüm öneriniz var mı? Tamir edilebilir mi yoksa onun yerine bir başka fan kullanabilir miyim? Başka fan düşündüm ama şu sanırım heatsink denen o bloğa takılan tırnakları bundan söküp ona takabilir miyim nasıl yaparım bir tecrübesi olan yardım edebilir mi?

Fan Dimension 120 x 120 x 25 mm / 4.7 x 4.7 x 1 inch
    Fan Speed 600 - 2,000 RPM (PWM) ± 10%
    Fan Airflow 24.9 - 82.9 CFM ± 10%
    Fan Air Pressure 0. 3 - 2.09 mm H2O ± 10%
    Fan Life Expectancy 160,000 hours
    Fan Noise Level (dB-A) 9 - 36 dBA
    Bearing Type 4th Generation Bearing
    Connector 4-Pin
    Fan Rated Voltage 12 VDC
    Fan Rated Current 0.37A
    Power Consumption 4.44W (max)
    Fan Weight 106g / 0.2lb

Fan özellikleri kendi sitesinde böyle, bu özelliklerde bi fan ne kadara mal olur şu anki fiyatlarla garantiden yenisini istemek daha mı mantıklı ne dersiniz?

• Soğutucu ile anakartı bağlayan vidalarda bir gevşeklik olabilir mi?
    Titreme olurken fan göbeğine parmağınızı hafifçe dokunun göbeğinde mi sorun var, yoksa montajda mı sorun var?
    Eğer sorun vidalardaysa/montajda ise düzeltirsiniz geçer, fanın göbeğinde sorun varsa fanından alıp takarsınız.
    Başka fan benim kendi soğutucumda (hyper 212 evo) uyuyor.
  • Fanda arıza belirtileri varsa, heatsink denen o bloğa takılan tırnaklardan fanı sökebilir, yerine yeni bir fan takabilirsiniz. (Bire bir aynı fandan almak zorunda değilsiniz) Yeni fan alma niyetiniz olursa yardımcı olabilirim.
  • yakup548 Y kullanıcısına yanıt
    Fanın göbeğine bastırdım aynı dediğin gibi ve net bir şekilde oynuyor sebep bundan kaynaklanıyor olabilir 1550rpm e kadar Bi sorun yok ama üstünde sorun başlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman @ehhalil 'in de dediği gibi başka bir fanla deneyin bakalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.