Şimdi Ara

Hukuk hakkında gerçekçi bir sohbet (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
37
Favori
32.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam pm attım bakabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayidjarrah16

Harbi forumda ilk kez bu kadar net konuşan adam gördüm.Adam türkiye gerçeklerini de saklamıyor.Çok başarılı bir avukat olur bu reis hocam.
    Teşekkür ederim.

• Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt
    +1

• Hocam sizce sıralaması düşük olan bir üniversitede güzel çalışarak ve kendimi geliştirerek bir yerlere gelebilir miyim?

• Ahmet Çakar01 kullanıcısına yanıt
    Hocam istanbulda zor fakat taşrada şehrinizin en saygın insanı bile olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Çakar01

Hocam sizce sıralaması düşük olan bir üniversitede güzel çalışarak ve kendimi geliştirerek bir yerlere gelebilir miyim?
    Vakıf mı Devlet mi? Vakıfsa zor biraz, amcanın dayının babanın hukuk bürosu varsa alırlar seni çalışırsın ama öbür türlü işin zor. Devlet ise okul yıllarında çalışmaya başlayıp iş tecrübesi edinerek fakülte bitince iş tecrüben ile avantajlı olursun, sıkıntı yaşamazsın.

• Taşrada hocam mezuna kalmak istemiyorum bir daha taşrada gelen yerler var ama biraz endişeli değilim desem yalan olur.

Devlette hocam.

Hocam hakimlik savcılık yazdığınız şekil malum,kendi ofisimi hemen açma işi de maddiyat yüzünden zor olur. Bu fakülteler için tekrar hazırlanmak daha mantıklı duruyor gibi geliyor bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marmara Hukuk ikici öğretimin öğrenim ve çalışma hayatında eksisi olur mu
  • hukuk pazarlama işidir arkadaşlar istersen içtihat kanun herşey bil.kendini pazarlıyabildiğin kadar kazanırsın.git aylık 1000 icra dosyası al 250 tl desen aylık 250.000 tl eder.çevren varsa bağlarsın kimse nerden mezun olduğuna bakmaz.mahkemeleri amerika gibi sanmayın burda.adliye tozu yutmuşluğumuz var 2 yıl.
  • şunun düşünün arkadaşlar bu kadar hukuk fakültesi açılınca bilindik okullar itiraz ediyor ama neden pc mühendisliği açılınca boğaziçi mezunu umursamıyor.bunun nedeni istediğin kadar özelde mühendislik aç boğaziçi kalitesini yakalayamazsın.hukukta dediğim gibi çevre önemli ama çevre demişken zengin çevre sıradan insanlar değil.kıstas para olunca nerden mezun olduğun çok önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warlock190768 -- 1 Ağustos 2020; 0:28:45 >
  • Hocam belki sorumu yanlis anlayacaksiniz kiyaslama yapmayacağım demişsiniz yazınızda fakat hangi universitenin hukuku daha iyidir yerine odtu siyasal mi yoksa başkent gazi Çankaya yildirim beyazit gibi okullarda hukuk mu okurdunuz diye sormak istedim. Iki sık secme kisisi degilsiniz yanlis anlamayın lütfen fakat babam bi hukukcunun siyasalcinin yapabileceği her işi yapabildigini soyluyor ve gercekten tercih doneminde cok bunaldim. Odtunun katabilecegi vizyon etiket yabancı dil gibi imkanlarindan dolayi okula dayali tercih yapmak istiyorum (hedef odtu iktisatti) ne kadar doğru bilemiyorum. Üzerimde bu kadar baski olmasa size boyle basit bir soru sormazdim ama umarim anlayisla karşılayıp yardımcı olursunuz siz ne yapardınız merak ediyorum

• gizemisy G kullanıcısına yanıt
    Sizin de aklınızda biraz da olsa hukuk varmış
  • SteinsGate S kullanıcısına yanıt
    Hocam odtu iktisat tutsa hayatta dusunmiycem de yaklaşık 2 bin kisiyle kacirdigim icin kafami duvara vuruyorum :) babam da hukuk diye tutturdu. Netlerime gore iktisata kesin moduyla baktigim icin ui siyasal hukuk falan hic bilgim yok

• gizemisy G kullanıcısına yanıt
    ben de itü econ tutmadı diye. geçen seneye göre sıralamam tutsa da sıralaması çok ilerleyeceği için gelmeyecek o yüzden bir taraftan da hukuk düşünmüyor değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizemisy

Hocam belki sorumu yanlis anlayacaksiniz kiyaslama yapmayacağım demişsiniz yazınızda fakat hangi universitenin hukuku daha iyidir yerine odtu siyasal mi yoksa başkent gazi Çankaya yildirim beyazit gibi okullarda hukuk mu okurdunuz diye sormak istedim. Iki sık secme kisisi degilsiniz yanlis anlamayın lütfen fakat babam bi hukukcunun siyasalcinin yapabileceği her işi yapabildigini soyluyor ve gercekten tercih doneminde cok bunaldim. Odtunun katabilecegi vizyon etiket yabancı dil gibi imkanlarindan dolayi okula dayali tercih yapmak istiyorum (hedef odtu iktisatti) ne kadar doğru bilemiyorum. Üzerimde bu kadar baski olmasa size boyle basit bir soru sormazdim ama umarim anlayisla karşılayıp yardımcı olursunuz siz ne yapardınız merak ediyorum
    Valla hedefin nedir önce onun muhasebesini yap kafanda. Çok para kazanamasam da olur, idealist biriyim, yurtdışına gidip eğitimler falan almak istiyorum, babam zengin diyorsan Siyasal okuyabilirsin. Verdiğin paraların da karşılığını da iyi bir akademisyen olarak alabilirsin. Ancak uzun yıllar çok para harcayıp eğitimler alman gerekecek. Eğer ekonomik durumunuz çok parlak değilse maalesef Siyasal falan okuyarak bir şey olamazsın. KPSS'ye girip kadro açsalar da bir devlet kurumuna girsem diye ümitsizce beklersin. Türkiye gerçeklerinin farkında olmak gerekiyor maalesef. İİBF mezunları işsizler ordusu olmuş durumda, biraz internette araştırma yaparak soğuk gerçekleri öğrenebilirsin. Gerçekleri kabullenerek bölümü seçersen mutlu olursun.
    Baban sana muhtemelen çok para kazanırsın diye Hukuk oku diyor. Hangi şehirdesin bilmiyorum ama bir yıllık staj döneminde alacağın maksimum para asgari ücret. Staj bittikten sonra da kendi ofisini açamazsan düşük ücretlere çok fazla çalışmaya devam edeceksin. O açıdan Hukuktan da çok fazla şey bekleme. Baban muhtemelen Hukuk ne durumda bilmiyor, tanıdığınız bir Avukat varsa görüşün, fikir alın, soğuk gerçekleri o anlatır size zaten.

Hocam hukukta yurt dışına çıkabilme imkanımız var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mülgâ

Hocam hukukta yurt dışına çıkabilme imkanımız var mı?
    Okulunun erasmus hizmeti olursa erasmus ile 1 yıl geç mezun olmak şartıyla eraemus'a gidebilirsin. Sonrasında yurt dışına çıkabilmek için ya çok çok başarılı olarak burs kazanıp gidebilirsin ya da sıradan bir öğrenci olarak mezun olursan seneliği 15-20 bin dolardan başlayan okullarsa yüksek lisans yapabilirsin.

• merhabalar bu sene 6 binde sıralamam var hukuka gideceğim ama lisede disiplin cezası aldım ve uzaklaştırma aldım 3 gün bu ileride hukuk hayatımda sorun teşkil eder mi?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.