Şimdi Ara

Hukuk hakkında gerçekçi bir sohbet (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
37
Favori
32.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam iyi okullardan kastınız hangi okullar?

İstanbul, Marmara, Ankara, Hacettepe mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam 20k içindeki bir kardeşinize hangi ünideki hukuk u önerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ben de 6 yıl önce forumda buralarda tercih dönemi geçiriyordum.
    Konu sahibi arkadaş benim 1 alt dönemim oluyormuş ben de MÜHF 2014 girişliyim. Şu an 2 senelik mezunum. 1 senelik avukatlık stajımın üstüne 1 senedir serbest avukatlık yapıyorum. Küçük bir şehirde yaşıyorum( memleketim).
    İlk olarak avukatlık ruhsatımı alır almaz çok yoğun çalışan bir büroda 3.500 TL maaş ile işe başladım. Burada 5 ay çalıştıktan sonra kendi büromu açtım. Üniversite yıllarında dahi çok fazla sosyal çevre oluşturmuştum( siyasi, kültürel vb.)Bunların + sını şu an görüyorum. Yeni büro açmama rağmen gayet iyi kazanıyorum.
    Unutmayın avukatlık kesinlikle kişide biten bir meslektir. Sosyal çevresi olan ve gelişime açık bir insansanız eninde sonunda bu meslekte tatmin oluyorsunuz. Fakat sosyal çevresi sınırlı, içe kapanık bir insansanız pek bir şey beklemeyin. Hakim savcılık için konu sahibi arkadaşa katılıyorum. Denemek isteyen şansını deneyebilir. Onun haricinde kurum avukatlığı için kpss çalışıp atanabilirsiniz. Şahsen kurum avukatlığını düz devlet memuru olarak gördüğüm için hiç düşünmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaywalker78 -- 28 Temmuz 2020; 22:59:34 >

• Hocam almanca bilmenin büyük bir artısı olur mu avukatlık için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaywalker78

Merhaba arkadaşlar ben de 6 yıl önce forumda buralarda tercih dönemi geçiriyordum.
    Konu sahibi arkadaş benim 1 alt dönemim oluyormuş ben de MÜHF 2014 girişliyim. Şu an 2 senelik mezunum. 1 senelik avukatlık stajımın üstüne 1 senedir serbest avukatlık yapıyorum. Küçük bir şehirde yaşıyorum( memleketim).
    İlk olarak avukatlık ruhsatımı alır almaz çok yoğun çalışan bir büroda 3.500 TL maaş ile işe başladım. Burada 5 ay çalıştıktan sonra kendi büromu açtım. Üniversite yıllarında dahi çok fazla sosyal çevre oluşturmuştum( siyasi, kültürel vb.)Bunların + sını şu an görüyorum. Yeni büro açmama rağmen gayet iyi kazanıyorum.
    Unutmayın avukatlık kesinlikle kişide biten bir meslektir. Sosyal çevresi olan ve gelişime açık bir insansanız eninde sonunda bu meslekte tatmin oluyorsunuz. Fakat sosyal çevresi sınırlı, içe kapanık bir insansanız pek bir şey beklemeyin. Hakim savcılık için konu sahibi arkadaşa katılıyorum. Denemek isteyen şansını deneyebilir. Onun haricinde kurum avukatlığı için kpss çalışıp atanabilirsiniz. Şahsen kurum avukatlığını düz devlet memuru olarak gördüğüm için hiç düşünmedim.
    Nickinizi görünce tanıdım. 2015 yılında MÜHF gelir mi diye konu açmıştım, siz de gelir diye yorum atmıştınız. :)) Zaman çabuk geçiyor hocam. Başarılar dilerim meslek hayatınızda.

• quote:

Orijinalden alıntı: the boy LORAS

Hocam iyi okullardan kastınız hangi okullar?

İstanbul, Marmara, Ankara, Hacettepe mi
    Galatasaray, Bilkent, Koç vs.

• Hocam 3 yıl önce marmara için size bir şeyler sormuştum oradan hatırladım sizi. Seneye mezun olacağım büyük ihtimal. 2.50 ortalamam ve ielts 7 overall sonuç belgem var. Staj yeri ararken ortalamam sorun olur mu sizce? Ya da ingilizcem ne kadar avantaj sağlar? Piyasa hakkında pek bilgim yok maalesef.
  • hakim savcılık için kaçamak cevap vermişsiniz hocam ama rica etsek şu konuyu bir güzel anlatır mısınız?

Ayrıca hocam şunu sormak istiyorum.Ankara Hukuktayım, ortalama kasmalı mıyız, ortalama önemli midir, ileride kapsamlı olarak ne işimize yarar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Hocam 3 yıl önce marmara için size bir şeyler sormuştum oradan hatırladım sizi. Seneye mezun olacağım büyük ihtimal. 2.50 ortalamam ve ielts 7 overall sonuç belgem var. Staj yeri ararken ortalamam sorun olur mu sizce? Ya da ingilizcem ne kadar avantaj sağlar? Piyasa hakkında pek bilgim yok maalesef.
    İş her zaman bulunur dert etme. 1.8 ortalamayla mezun olanlar bile iş buluyor. Ama para var mı dersen, para yok kardeşim. İngilizcen iyiymiş, girersin Baronun ilan sayfasına, bırakırsın iş ilanı, işte Marmara mezunuyum, IELTS skorum şu falan, altına eklersin bilgisayar becerisi Office Programları, Uyap falan ararlar seni, gider görüşürsün. Stajyerken alacağın maksimum maaş 2300 TL. Bu parayı da ancak icra işlerinde bulursun. İcra işleri de baya inşaat ameleliğinin Hukuktaki karşılığı. Onun dışında 1500 liraya adliye ve ofis ağırlıklı bir iş olabilir. Üçüncü alternatif ise sözleşme çevirmenliği yapabilirsin. Bazı uluslararası çalışan bürolarda tercümana para vermek yerine İngilizce bilen mezunlar çalıştırılıyor. Sabahtan akşama sözleşme çeviriyorsun. Ama parası fena olmuyor diye duydum. Sonra staj bitince şirketlerde daha iyi pozisyonlara yükselebilirsin. Staj zor olacak, biraz katlanman gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: SerKrc

hakim savcılık için kaçamak cevap vermişsiniz hocam ama rica etsek şu konuyu bir güzel anlatır mısınız?

Ayrıca hocam şunu sormak istiyorum.Ankara Hukuktayım, ortalama kasmalı mıyız, ortalama önemli midir, ileride kapsamlı olarak ne işimize yarar?
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 7 Eylül 2020; 11:58:42 >
  • ben farklı bir şey soracağım stajın ilk 6 ayında aktif olarak avukat yanında çalışmamak çok bir şey kaybettirirmi
    sınava hazırlanmak istiyorum çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: akpaha

ben farklı bir şey soracağım stajın ilk 6 ayında aktif olarak avukat yanında çalışmamak çok bir şey kaybettirirmi
    hocam siz 2016 senesinde sınava hazırlanıyordunuz nick ve logodan hatırladım.O zaman da konu açardınız burada daha dün gibi zaman çok çabuk geçmiş umarım meslek hayatınız parlak olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akpaha

ben farklı bir şey soracağım stajın ilk 6 ayında aktif olarak avukat yanında çalışmamak çok bir şey kaybettirirmi
    Ben de hatırladım seni. Hazırlandığın dönemde de sorular sormuştun bana. Hakikaten çabuk geçmiş zaman. İlk 6 ay çalışmasan da olur, bir şey fark etmez.

• Louie-Andy Anderson kullanıcısına yanıt
    aynen hocam zaman hızlı geçiyor sizinde meslek hayatınız istediğiniz gibi olur inşallah

• Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt
    evet hocam 2015 ve 2016 da buralardaydım yoğun bir şekilde

• Up.

• Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt
    Hakimlik savcılık maaşı nedir?
    Hukuktan mezun olur olmaz sınava girilip hakim savcı olunabilir mi yaş sınırı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mcyusuf21

Hakimlik savcılık maaşı nedir?
    Hukuktan mezun olur olmaz sınava girilip hakim savcı olunabilir mi yaş sınırı var mı?
    Sınavı ve mülakatı geçersen 2 sene hakimlik stajı oluyor. O süreçte 6.900 gibi bir para alıyorsun. Sonra hakim veya savcı olarak atanınca 8.900 civarı olması lazım. İnternetten güncel maaş durumlarına bakabilirsin.
    Yaş sınırı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 7 Eylül 2020; 11:59:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcyusuf21

Bu mesaj silindi.
    Öncelikle bu mesajını sil, sonra ortamlarda bu kadar açık konuşma meseleyi. Uç siyasi söylemlerden uzak dur, dengede dur. Çünkü inşallah Hukuk fakültesine girip, bitirirsen ve mülakat aşamasına gelirsen 7 ceddini araştıracaklar. Sonra forum donanım'da böyle mesajlar yazmışsın, hayırdır diye sorduklarında şaşırma.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.