Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Huawei P20 Pro [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ugurbalat, Aslanhan. Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
7.169
Cevap
142
Favori
248.463
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> Huawei P20 Pro [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1702 Mesaj
      04 Temmuz 2018 09:43:40

Hocam gelen güncellemede yapılacak değişiklikler olarak ne yazıyordu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      LaZeRiSt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2684 Mesaj
      04 Temmuz 2018 10:17:17

Kaç mb güncelleme hocam?

|
      |

• Yarbay
      15924 Mesaj
      04 Temmuz 2018 14:02:10
      Arkadaşlar merhaba
      Bende bugün mate 10 pro telefonumla düz p20 telefonu takas ettim pişman olurmuyum bilmem ama telefonun boyutu taşıma açısından bana daha cazip geldi.Pro ile aralarında pek fark varmı bilmiyorum.
      Ekranı açarken yüz tanımada parmak izide çok güzel çalışıyor,ekranı manuel olarak nasıl kapatıyorsunuz.Uygulama ile kapatınca parmak izi yada yüz tanıma çalışmıyor sanırım.

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN
    • Yarbay
      2500 Mesaj
      04 Temmuz 2018 14:14:47

Hayırlı olsun...

P20pro' da aşağıdaki gibi:

Ana ekranda orta kısma basılı tuttuğunuzda en altta bir sekme açılıyor. Oradan araçlar içerisinden, 1x1 boyutunda kilit logolu bir widget var. Onu ekleyin ana ekranınızda yada istediğiniz yere. Ona basınca cihaz kilitleniyor. Yüzle yada parmak iziyle de açarsınız...

|
      |
      grolof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

psn us: sevimclub
    • Yarbay
      15924 Mesaj
      04 Temmuz 2018 14:15:47
      quote:

Orijinalden alıntı: baysalgurler

Arkadaşlar sorularımı cevaplayacak kimse yokmu telefona sahip olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

Alıntıları Göster
      Ben az evvel mate 10 proyu vererek düz p20 aldım.Sorularının bazılarına cevap vereyim.volte destekliyor ve wifi üzerinden görüşme yapılıyor.
      Benim samsung telefonlarından huaweiye geçme nedenlerimin başında şebeke çekim gücü ve huawewi telefonlarının pek çoğu şebeke çekim gücü en yüksek olanların başında gelir bildiğim kadarıyla 3 tane anteni var ve sinyal zayıf olunca üçüde aktif oluyor diye hatırlıyorum..Bulunduğum odada en son S9 plus en çok 2 çizgi bazende bir çizgi görünüyordu bunda ful görünüyor.
      Bataryayı henüz denemedim ama mesela mate 10 proda 8 saat ekran süresi alabiliyordum.bunun bataryasıda note serisine göre daha iyidir diye tahmin ediyorum.
      |
      |

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN

• Yarbay
      15924 Mesaj
      04 Temmuz 2018 14:18:38
      quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Hayırlı olsun...

P20pro' da aşağıdaki gibi:

Ana ekranda orta kısma basılı tuttuğunuzda en altta bir sekme açılıyor. Oradan araçlar içerisinden, 1x1 boyutunda kilit logolu bir widget var. Onu ekleyin ana ekranınızda yada istediğiniz yere. Ona basınca cihaz kilitleniyor. Yüzle yada parmak iziyle de açarsınız...
      Bilgi için çok teşekkür ederim.
      |
      |

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      04 Temmuz 2018 14:41:42
      quote:

Orijinalden alıntı: xjact

Merhaba,

Yurtdisi telefonu alacagim ve pasaportvkayitli kullanacagim. Sanirim telefonda tek ve cift sim kart versiyonu var. Burada sizin tavsiyeniz varmi, cift sim kartin internet bag hizi daha iyi diye yorumlar var. Cift sim kartda pasaport kayit sorun olusturur mu?

Telefonun hem global hem cin versiyonu satiliyor. Buradaki fark ne, her ikisiyle de guncellestirme alabilir miyiz? Global versiyon daha iyi sanirim

Yurtdisindan alindigi zaman sunulan global garantinin kapsami nedir, olumsuz bir durumda telefonu yurtdisindaki huawei merkezlerine mi gondermemiz gerekiyor? Yurtsisi versiyonunda fiyat cok farkediyor
      yorumlarınızı rica ederim.

• Çavuş
      83 Mesaj
      04 Temmuz 2018 17:42:55
      quote:

Merhaba,

Yurtdisi telefonu alacagim ve pasaportvkayitli kullanacagim. Sanirim telefonda tek ve cift sim kart versiyonu var. Burada sizin tavsiyeniz varmi, cift sim kartin internet bag hizi daha iyi diye yorumlar var. Cift sim kartda pasaport kayit sorun olusturur mu?

Telefonun hem global hem cin versiyonu satiliyor. Buradaki fark ne, her ikisiyle de guncellestirme alabilir miyiz? Global versiyon daha iyi sanirim

Yurtdisindan alindigi zaman sunulan global garantinin kapsami nedir, olumsuz bir durumda telefonu yurtdisindaki huawei merkezlerine mi gondermemiz gerekiyor? Yurtsisi versiyonunda fiyat cok farkediyor
      Ben de merak ediyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?
      |
      |

İdrakin aczini idrak, idrakin ta kendisidir.
    • Yarbay
      15924 Mesaj
      04 Temmuz 2018 18:05:55
      quote:

Alıntıları Göster
      Yurt dışı cihazların türkiyede garantisi yoktur ve türkiye huawei servisi para karşılığı ile bile onarım yapmaz.Ancak delta veya başka bir ithalatcı garantiye bakan özel servisler para karşılığı onarım yaparlar.Bende genelde yurtdışı pasaport kayıtlı telefon kullandığım için tecrübeme dayanarak söylüyorum.
      4 ay içinde pasaport ile giriş yapan biri var ise 170 lira vergisini verip her iki imei numarasınıda kaydedebiliyorsunuz yani ekstra bir para ödemenize gerek yok.İlk sim kartı trakınca 4 ay kaydettirmeden kullanabilirsiniz.Aldığınız ülkenin faturası olursa o ülkeye göndererek garantiden istifade edersiniz ama tabiki tanıdığınız biri olmalı ve elden götürüp getirmeli.
      Global yazılım yüklü ise türkce seçeneği vardır çinden alınan telefonlarda bildiğim kadarıyla sadece çince ve ingilizce seçeneği var.
      Alınan ülkeye göre güncelleme tarihleri değişebilir ama sonunda güncelleme alırsınız.
      tek veya çift sim kartlı arasında pek fark olduğunu sanmıyorum,ben mate 10 ve mate 10 pro kullandım mate 10 çift sim kartlı ve yurtdışı idi problem yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 4 Temmuz 2018; 18:10:31 >
      |
      |

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN

• Teğmen
      199 Mesaj
      04 Temmuz 2018 19:40:29
      quote:

Alıntıları Göster
      ben p20'mi bulgaristandan aldım 2hafta önce. geldiğimde de kendi kimliğime kaydettirdim, pasaport bulgar pasaportuydu uğraşmamak için.(geçen ay kıbrıstan askerden gelmiştim, kimlik ile giriş çıkış olduğu için direkt hudut geçiş belgesi sayesinde kimliğe kaydoluyor, giriş çıkış tarihleri edevlette çıkıyor.) garanti tüm avrupa ülkelerinde geçerli, ama türkiye dahil değil. çift simli eml-l29 modeli (tek simli olan eml-l09). edevlet üzerinde kaydederken direkt 2 ve 3 simli cihazlar için ek imei eklenebiliyor. şöyle bir olay var, çift simli alırsan ilk sime takıp 4 ay kullanırsın, 4 ay geçince hattını ikinci sim slotuna takıp bir 4 ay daha kullanabilirsin. onun dışında hiçbir fark yok tek veya çift simli olmasında, hangisini ucuza bulursan alabilirsin. çin versiyonu olanların kodu farklı ve istediğin romu atamiyorsun, ayrıca sadece ingilizce ve çince dil seçenekleri. rebrand de sıkıntılı yeni versiyonlarda, üstelik 50dolar istiyor funkyhuawei sitesi rebrand için, globalden şaşma bence iki kuruş ucuz olsun diye.

After I'm gone your earth will be free to live out its miserable span of existence, as one of my satellites, and that's how it's going to be...

• Yarbay
      4672 Mesaj
      04 Temmuz 2018 19:47:42
      quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Arkadaşlar merhaba
      Bende bugün mate 10 pro telefonumla düz p20 telefonu takas ettim pişman olurmuyum bilmem ama telefonun boyutu taşıma açısından bana daha cazip geldi.Pro ile aralarında pek fark varmı bilmiyorum.
      Ekranı açarken yüz tanımada parmak izide çok güzel çalışıyor,ekranı manuel olarak nasıl kapatıyorsunuz.Uygulama ile kapatınca parmak izi yada yüz tanıma çalışmıyor sanırım.
      Grolof abi hayırlı olsun cihazınız. Bunu da almışsınız. Sizin gibi tecrübeli bir kullanıcı detaylı yorum yaparsa sevirim abi.

• Yarbay
      15924 Mesaj
      04 Temmuz 2018 20:12:45
      quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Grolof abi hayırlı olsun cihazınız. Bunu da almışsınız. Sizin gibi tecrübeli bir kullanıcı detaylı yorum yaparsa sevirim abi.

Alıntıları Göster
      Teşekkür ederim

Bu gün öğlende takas yaptım, şu anda olumsuz bir şey yok, hızı kamerası gayet iyi. Birkaç gün kullanımdan sonra Hatırlatırsın ya da sormak istediğin bir şey olursa açıklamaya çalışırım.

Not. Az evvel Karanlık odada gece modu ile fotoğraf çektim mükemmel. Mate 10 mate 10 Pro S9 Plus Zenfone 5 Xiaomi Mi 8 son günlerde kullandığım telefonlar Bence Hepsinden iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 4 Temmuz 2018; 20:22:28 >

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN

• Yarbay
      4672 Mesaj
      04 Temmuz 2018 20:42:50

Abi senin cihaz tecrüben çok. Birkaç gün sonra sen yazmazsan ben hatırlatırım sana. Deneyimlerini yaz lütfen. Telefonculardan daha çok cihaz kullanıyorsun çünkü. Hem de tarafsız yazıyorsun. O yüzden çok iyi oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      556 Mesaj
      04 Temmuz 2018 21:32:02
      quote:

Orijinalden alıntı: elmasevmem

ben p20'mi bulgaristandan aldım 2hafta önce. geldiğimde de kendi kimliğime kaydettirdim, pasaport bulgar pasaportuydu uğraşmamak için.(geçen ay kıbrıstan askerden gelmiştim, kimlik ile giriş çıkış olduğu için direkt hudut geçiş belgesi sayesinde kimliğe kaydoluyor, giriş çıkış tarihleri edevlette çıkıyor.) garanti tüm avrupa ülkelerinde geçerli, ama türkiye dahil değil. çift simli eml-l29 modeli (tek simli olan eml-l09). edevlet üzerinde kaydederken direkt 2 ve 3 simli cihazlar için ek imei eklenebiliyor. şöyle bir olay var, çift simli alırsan ilk sime takıp 4 ay kullanırsın, 4 ay geçince hattını ikinci sim slotuna takıp bir 4 ay daha kullanabilirsin. onun dışında hiçbir fark yok tek veya çift simli olmasında, hangisini ucuza bulursan alabilirsin. çin versiyonu olanların kodu farklı ve istediğin romu atamiyorsun, ayrıca sadece ingilizce ve çince dil seçenekleri. rebrand de sıkıntılı yeni versiyonlarda, üstelik 50dolar istiyor funkyhuawei sitesi rebrand için, globalden şaşma bence iki kuruş ucuz olsun diye.

Alıntıları Göster
      Çin versiyonun da da tüm diller var yanlış bilgi vermeyelim sadece play store ön yüklü gelmiyor.

Onu da kendi marketinden indirip kurabiliyorsunuz.

• Yarbay
      15924 Mesaj
      04 Temmuz 2018 22:54:46
      quote:

Orijinalden alıntı: bulentataseven

Çin versiyonun da da tüm diller var yanlış bilgi vermeyelim sadece play store ön yüklü gelmiyor.

P20 yi bilmem ama xiaomi Mi8 aldım sadece Çince ve İngilizce vardı. Global rom yayınlanması 2 ay sürer dediler 3 gün sonra sattım. Ayrıca bootloader açmadan da global rom yüklenmiyormuş. P 20 de öyledir diye düşünüyordum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

GÜROL OFLUOĞLU
      ATAKUM-SAMSUN
    • Yarbay
      2684 Mesaj
      04 Temmuz 2018 22:58:23

Mi8 in kamerası da iyi diyorlar hocam nasıl sizce? Kullanım olarak biraz deneyimlerinizi paylaşır mısınız

|
      |

• Yarbay
      4040 Mesaj
      04 Temmuz 2018 23:05:25

Kardeşim kullandı mi 8. Öncekilere göre iyi ama bir amiral değil. P20 pro ile kıyaslanamaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      ysertac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      556 Mesaj
      05 Temmuz 2018 00:19:39
      quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: bulentataseven

P20 yi bilmem ama xiaomi Mi8 aldım sadece Çince ve İngilizce vardı. Global rom yayınlanması 2 ay sürer dediler 3 gün sonra sattım. Ayrıca bootloader açmadan da global rom yüklenmiyormuş. P 20 de öyledir diye düşünüyordum.

Alıntıları Göster
      Gürol Abi Huawei de öyle bir sıkıntı yok Çin versiyonunda sadece bir kaç ön yüklü Çin yazılımı var ama kaldırılıyor.

Play store da marketten yükleniyor.

Avantajı gereksiz google uygulamaları yok istediğinizi yükleyebilirsiniz. Global versiyondan çok daha çabuk güncelleme alıyor arama sırasında kayıt için ekstra bir programa gerek duymuyorsunuz.

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      05 Temmuz 2018 00:21:36
      Arkadaslar son guncellemeden sonra markete giremez oldum. Telefon bugun isinmaya basladi şarj çok hizli düşmeye başlayınca resetledim ilginç olarak klavye değişmişti simdilik sorun yok.

Kamerada yapay zeka tam zoom yapinca daha once aktif olmuyordu sanki bugün bir kaç deneme yaptim gözümle göremediğim yazilari 10x te metin olarak algılayip gayet okunakli cekim yapti.

kişiye özel anahtarlık yapılır.
      özel günlerde verilmek üzere hediyelik aksesuar isimli veya resimli anahtarlık kolye yapılır.
    • Yüzbaşı
      305 Mesaj
      05 Temmuz 2018 00:24:16

Ayni noktadan normal ve tam zoomlu çekim

|
      |

kişiye özel anahtarlık yapılır.
      özel günlerde verilmek üzere hediyelik aksesuar isimli veya resimli anahtarlık kolye yapılır.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.