Şimdi Ara

Huawei P20 Pro [ANA KONU] (450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
114
Favori
542.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeş nereden aldın fiyat iyi bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lomax. kullanıcısına yanıt
    Bende de ayni dert var, p20 icin guncelleme uyarisindan kurtulmak icin hangi dosyayi silmem gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyni3 -- 25 Eylül 2019; 0:9:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyni3

Bende de ayni dert var, p20 icin guncelleme uyarisindan kurtulmak icin hangi dosyayi silmem gerek?
    Öncelikle ben güncelleme ile ilgili bir uygulama kaldırmadım, belirtmekte fayda var.
    Sadece daha önceki paylaştığım mesajda bulunan liste üzerinden yorum yapıyorum;

com.huawei.android.pushagent - System update OTA notification push service. (Yanındaki açıklamaya göre güncelleme uyarısını veren paket bu.)
    com.huawei.android.hwouc - System update app. DO NOT remove this. (Bu da sistem güncellemenin paketi. Bunu deaktif ederseniz güncelleme kısmı telefondan tümüyle kalkıyor.)

Önemli not : Yukarıdaki her iki paket, listede kırmızı ve kaldırılmaması gereken paketler olarak geçiyor. Yapacağınız tüm işlemlerin kendi sorumluluğunuzda olacağını bilerek yapın lütfen.

Oncelikle ilginiz icin tesekkur ederim.
    Ben size bilginniz varsa hangi dosya diye sormustum, yani oyle demeye calismistim.
    Xda'ya girince listeleri bir turlu acamamistim.

Aksam o ikisinide sildim dediginiz gibi guncelleme uyarisi gelmiyor vede guncelleme menusu tamamen kalkti.
    Suana kadar hic bir sikinti yok.
    Telefonu bilgisayara baglayinca hisuite ile yeni guncelleme var diyor.

Hisuite ile guncellersem icindeki bilgiler silinir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyni3 -- 25 Eylül 2019; 9:45:48 >
  • Merhaba WhatsApp tan gelen resimler eski telefonumda WhatsApp resim ve video olarak ayrılıyordu p20pro da ise tüm fotoğraflar altında görülüyor ve karmaşa oluşuyor bunu düzeltmek mümkün mü?
    Saygılarımla

• kraskm K kullanıcısına yanıt
    Maalesef, tüm fotoğraflar reel bir klasör değil aslında. Tüm fotoğraf klasörlerini tek yerden göreceğiniz bir çatı gibi düşünün. WhatsApp resimleri ve videolarını ayrı ayrı göreceğiniz kendi klasörleri zaten mevcut.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selam dostlar.
    9.1.0.328 numaralı sürümden sonra özellikle batarya performansının oldukça iyileştirildiğini gözlemliyorum. Örneğin sabah 6.30'da şarjdan çektiğim telefonum akşam 20:00 gibi 4 saat 53 dakika ekran süresi ile %35 pil ömrü veriyordu. Bunun içerisinde yaklaşık 1 saat gps sensörü de açık kalmıs olmasına karsın. SS'i aşağıya ekledim.
    Son sürümü indirip kurmalarını herkese tavsiye ederim.

• Benim aklıma takılan ve sizinle paylaşmak istediğim 2 konu var.

1) Telefona alarm kurduğumuzda sesi yavas yavas yukseltme özelliğinin var olduğunu biliyoruz. Bu sayede sabah uykudan uyanırken huzurlu uyanıyoruz. Ancak telefona zil sesi tanımladığımızda siz sesini rahat duyabilmek için genelde hepimiz yüksek zil sesine ayarlarız. Ancak sesin alarmda olduğu gibi yavaş yavaş yükselmesi ile ilgili ne bir varsayılan ayar nede kullanıcıya bırakılan bir özellik tanımlanmış. Telefon yanımızdayken yüksek sesle caldıgı anda hem cevreye hem de kendimize acayip rahatsızlık veriyor bu durum. Bu konuda çözümü olan bir üstad var mıdır?

2) P20 Pro cihazımdan önce kullanmıs oldugum S7 Edge telefonumda şifreyle veya parmak iziyle korunan güvenli bir klasör vardı. Ornegin bir fotografı veya degerlı bir dosyayı guvenlı klasorde saklamak istediğimde dosyanın uzerıne gelip ozellıkler kısmından guvenli klasore gonder secenegını tıklayınca parmak izini okutup dosyayı hızlıca guvenlı klasore tasıyabiliyordum. P20 Pro'da sunulan kasa adı verilen guvenlı klasorde ise boyle bir özellik malesef tanımlanmamıs. Kasaya bir dosya atmak istediğimizde önce kasayı ayarlar kısmından bulup parmak izi ile giriş yaptıktan sonra kasaya tasımak istediğimiz dosyayı bulmamız gerekiyor. Yanı Samsung'un arayuzundeki bu kolay yolun aksıne Emui yazılımında böyle bir yol tercih edilmiş. Acaba Samsung'taki guvenli klasor için var olan bu kolay yolun bir benzeri için P20 PRO'da da bir yöntem mevcut mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: cyni3

Oncelikle ilginiz icin tesekkur ederim.
    Ben size bilginniz varsa hangi dosya diye sormustum, yani oyle demeye calismistim.
    Xda'ya girince listeleri bir turlu acamamistim.

Aksam o ikisinide sildim dediginiz gibi guncelleme uyarisi gelmiyor vede guncelleme menusu tamamen kalkti.
    Suana kadar hic bir sikinti yok.
    Telefonu bilgisayara baglayinca hisuite ile yeni guncelleme var diyor.

Hisuite ile guncellersem icindeki bilgiler silinir mi?
    İstediğiniz sonucu almanıza sevindim :)
    Yine bildiğim kadarıyla Hisuite ile yapılan hiçbir güncellemede telefonun hafızasına dokunulmuyor.
    Sadece yüksek sürümden daha eski bir sürüme dönüş yapılırken (Android 9 dan Android 8 e dönüş gibi) telefon formatlanıyor.
    Ama her halükarda, Hisuite bu tür bir işlem yapacaksa, mutlaka uyarıp bu işlem için onay istiyor.

Tesekurler, sizin sayenizde yeni bir seyler ogrenmis oldum,anlayan adamin hali baskadir. Sonucta bende severim boyle isleri.

Arastirirken baska bir konuda yeni birsey gordum cmd yontemiyle guncelleme bolumunu devre disi birakilabiliyor.
    Guncellemeye girmek icin tiklayinca acilmiyor oyle kaliyor.

Sonra cmd ile baska bir komutla guncelleme tekrar aktif edilebiliyor, yani hic bir sey silmeden yapilabiliyor.
    Denedim ve sonuc basarili.
    Suan o arkadasin mesajini ariyorum bulunca burdan paylasirim.
    Cunku bilgisayardan acmistim.

O versiyon bu versiyon derken 328 'e geldim, ilk fark ettigim ben klavye kullanirken tuslara basinca hafif titremesini severim,
    Lakin bir titriyor bir titremiyor.
    9.0. 253' de boyle bir sorun yoktu. 311'de de aynisini yapti.

• Arkadaşlar telefonun kamera ayarlarında video çözünürlüğü için 5 seçenek bulunuyor. 4K UHD, 1080p FHD+ (18:9), 1080p FHD (60 fps), 1080p FHD ve 720p HD.

Siz hangi çözünürlükte videolar çekiyorsunuz?
    Özellikle akşam videolarında memnun kaldığınız bir çözünürlük var mı?
    Bu seçeneklerin hangilerinde OIS, EIS çalışıyor çalışmıyor bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?
  • behzatwithoutcc B kullanıcısına yanıt
    Çekme amacı önemli. Facebook ve instagram için video çekiyorsan en iyi ayarlarda olmasına gerek yok bence. Benim genelde öyle yaptığım için (16:9) 1080p 60 fps ayarında çekiyorum. Memnunum.

• yvz001 Y kullanıcısına yanıt
    Sosyal medya için değil daha çok anıları saklamak için çekiyorum. Sizin kullandığınız çözünürlükte, düşük ışıkta çok titreme oluyor sanki.

Pek dikkat etmedim diğer çözünürlüklerin gece çekimlerine. O yüzden kıyas için bir şey diyemem. Anı saklamak için de olsa çok yüksek kalitede olmasını tavsiye etmem. Gereksiz yer kaplamış olacak. Optimum bir değer arıyorsanız mutlaka orta ayarlarda kalın derim.

Bildiğim kadarıyla 4K videoda OIS yok, bunun yerine full HD ödenebilirim.
    gerçi çekimleri tripod ile yapıyorsanız 4K çekebilirsiniz sonuçta titreme zaten olmayacaktır.
    Onun haricinde 4K 'da 10 dk kısıtının olmaı uzun anlar için engel olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kraskm

Merhaba WhatsApp tan gelen resimler eski telefonumda WhatsApp resim ve video olarak ayrılıyordu p20pro da ise tüm fotoğraflar altında görülüyor ve karmaşa oluşuyor bunu düzeltmek mümkün mü?
    Saygılarımla
    Bende bu galeri yapısından şikayetciydim bu sorunu Qick pic galeri uygulaması ile aştım çok kullanışlı bir uygulama isterseniz ayrı ayrı dosya oluşturabiliyorsunuz tavsiye ederim

• kraskm K kullanıcısına yanıt
    Hocam adı üstünde tüm fotoğraflar :) her şeyi görmek için orayı açacaksınız sadece kamera fotoğraflarını görmek istiyorsanız kamera klasörünü açın :)

• Telefonu komple kapatıp açtığımda her seferinde otomatik parlaklık açılıyor.bunu kapatmanın bir yolu var mı ?

• Dostlar Merhaba. Yaklaşık 5 aydır telefonu kullanıyorum. Çözemediğim bir problem yüzünden kafayı yiyeceğim. Wikiloc adlı gps takibi ve kaydı yaptığım programı IOS ta çok stabil güzel bşr şekilde kullanırken. P20Proda arka planda çalıştıramıyorum. Telefonun ekranı kapanınca 1 dk içimde uygulama kapanıyor ve gps kaydom duruyor. Bütün ayarlaeı yaptım arkaplanda çalıştırmaya izin verdim. Güç tasarrufu kapalı, loksasyon açık gps erişimi, mobil veri izni, wifi. HiCare ile müşteri servisi ile yazışyık oradan da çözemedik. Bu uygulamayı arkaplanda nasıl çalıştırabilirim? Spotify, Whatsapp vb programlar aeka planda çalışıyor fakat bunu bşr türlü çözemedim.

• Merhaba;

APKMirror' da bulunan HUAWEI Gallery 10.0.11.307 apk' sını indirerek telefonuma yükledim ve galeri uygulaması açılmaz oldu. (Siz de yükleyip aynı hataya düşmeyin.)
    Yine APKMirror' da bulunan alt versiyon HUAWEI Gallery 9.0.15.355 apk' sını kurmak istediğimde kurulamıyor diye uyarı veriyor.
    Bende com.android.gallery3d - Gallery app. komutunu kullanarak galeri uygulamasını kaldırdım. Tekrar HUAWEI Gallery 10.0.11.307 apk' sını kurduğumda yine açılmıyor.
    Tekrar com.android.gallery3d - Gallery app. komutunu kullanarak galeri uygulamasını kaldırdıp HUAWEI Gallery 9.0.15.355 apk' sını kurmak istediğimde kurulamıyor diye uyarı veriyor.

Sizden ricam Apk Çıkarıcı uygulamasını kullanarak P20 Pro' da kurulu olan galeri uygulamasının APK' sını çıkartarak paylaşabilir misiniz.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ue-Gazi -- 30 Eylül 2019; 11:49:55 >

• 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.