Şimdi Ara

★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★ (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
766
Cevap
13
Favori
31.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ufuk Akgül -https://www.agrateknikservis.com/iletisim

Bu arkadaşla bir görüş yardımcı olabileceğini umuyorum.

Youtube kanalı:
    https://www.youtube.com/channel/UCSkxGQjOrR3It254CGrCIdw/videos?ab_channel=UfukAkg%C3%BCl

• AjanHaKaN kullanıcısına yanıt
    szm428 S kullanıcısına yanıt
    @AjanHakan

Bootloader açılıyor veya telefon şarj alıyor mu?

@szm428

Bahsettiğin arkadaşı reballing işi için aramayı düşünüyordum. Telefon tamircisi jargonu da bu işe kalıplama diyorlar sanırım. Bugün Antalya'da bu işi yaparım diyen birisini buldum. Yarın göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18yusuf -- 29 Mayıs 2018; 19:7:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18yusuf

@AjanHakan

Bootloader açılıyor veya telefon şarj alıyor mu?

@szm428

Bahsettiğin arkadaşı reballing işi için aramayı düşünüyordum. Telefon tamircisi jargonu da bu işe kalıplama diyorlar sanırım. Bugün Antalya'da bu işi yaparım diyen birisini buldum. Yarın göreceğiz.
    Merhaba,

Şarj olmuyor hocam :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: szm428

Ufuk Akgül -https://www.agrateknikservis.com/iletisim

Bu arkadaşla bir görüş yardımcı olabileceğini umuyorum.

Youtube kanalı:
    https://www.youtube.com/channel/UCSkxGQjOrR3It254CGrCIdw/videos?ab_channel=UfukAkg%C3%BCl
    Teşekkürler, gün içinde iletişime geçeceğim

• AjanHaKaN kullanıcısına yanıt
    Ankara'da telefonunuzun sorununun ne olduğunu bulabilecek birileri mutlaka vardır. Ben şundandır diyemeyeceğim.
  • quote:

Benim telefonum yeniden bootloop'a girdi. 4 çekirdek yaması da artık çalışmıyor. Reballing zorunlu hale geldi. İşlem için satışta olan kalıpları inceledim. Kalıplar arasında işlemci bağlantı şemasında değil, ram'in bağlantı şemasında farklılıklar var. Kimi üreticiler ram'i işlemcinin üzerine değil, anakartın üzerine ayrı bir yere lehimlemişler. Bizim telefonumuzda ram işlemci üzerine lehimli.

Özetle şunu sipariş ettim. 150 liraya işlemi yapacak bir telefoncu da buldum. Kalıbın doğru kalıp olduğuna halen yüzde yüz emin değilim. İşlemden sonra sizleri bilgilendiririm. Güvenilir bir satıcı bulursam bu süreci Xiaomi mi 5s ile geçireceğim.
    Bahsettiğim işlem yapıldı. Maalesef bootloop devam ediyor. Lehim ile ilgili teorim çöktü. Bootloop işlemcinin pert olmasından kaynaklanıyor demek ki :)

Aynı işlemciyi kullanan bir telefonun çıkma bir anakartını bulup işlemcisini kendi telefonuma lehimletmeyi planlıyorum. Bir gelişme olursa sizleri haberdar ederim.

• arkadaşlar an itibari ile benim de telefonum bootloop oldu. Telefonda usb hata ayıklama açık, oem kilidini açılabilir olarak bırakmıştım ne olur ne olmaz diye. telefon bootloader menüsü de giriyor. Neler yapmam lazım bu durumdan kurtulmak için ? Belki faydası olur.

İşlemci gücünü kısarak kurtarma yöntemi duymuştum onunla ilgili sayfa linki paylaşabilir misiniz ?
    Bootloader da iken format atmak çözüm olur mu ?
  • Az önce bootloader ekranında factory diye bir şey vardı ona basınca telefon açıldı. Android 7.1i yüklediğim için o versiyonda açıldı. Sizce düzelmiş midir? Garanti olmasada

• Arkadaşlar cihazında hiç hızlı şarj sorunu yaşayan oldu mu aramızda? Benim cihaz hiç bir şekilde kilit ekranında Hızlı şarj ediliyor yazısı çıkarmıyor. Ampere uygulamasıyla bakıyorum en fazla 1400 mA görebiliyorum. xda dahil türevi tüm sitelerdeki screenshotlarda insanlar 1500ün üstünü görüyor. Ekranda charging rapidly yazıyor. Yine xda'da fast charger adlı zip var hem magisk hem de twrp üzerinden flashlanabilen. Kurdum ama bi yararı olmadı. ElementalX kernel kurup Kernel manager uygulamasını da satın aldım. İçinde voltaj ayarı falan da yok ki eskiden EX kernel kurulan cihazlarda genelde böyle yükseltirdik iyi oluyordu. Neyse onu boşverelim, safe modeda başlatıp baktım yine aynı. Factory Images sayfasından orjinal stock romu indirip flashladım, üstüne tüm dalvik cache ne varsa temizledim, bootloaderı da kitledim, sıfır tertemiz kurulum olsun diye. Onun dışında aklıma bi şey gelmiyor yani kısaca şöyle diyeyim yapılabilecek her şeyi denedim. USB portuna baktım tertemiz. Orjinal Samsung, LG, Motorola, Xiaomi şarj başlıklarıyla denedim hepsinin değerleri ayrı ayrı veya benzer, en nihayetinde sonuçta hepsi fast charge destekleyen adaptörler. Cihazı alırken kendisine ait orj adaptörü alamadım. Telefoncu vermedi.

Şimdi konunun sadedine geleyim, son okuduğum bir makale yazısında iki tarafıda Type C olacak şekilde 5v3A orjinal Huawei şarj aleti sorunu çözeceğini belirtiyor. Ancak yine de pek ihtimal veremiyorum. Googleda aratınca 6P için bu fast charge olayıyla alakalı çok yazılmış çizilmiş konular mesajlar var. Hepsi de benimkiyle bire bir aynı. Çoğu konu çözüme kavuşmamış aylardır yatıyor, belki de bazısı çözümü bulsa da tekrar girip yazmamıştır.

Bir de burda şansımı deneyeyim dedim.

• burakcuhadaroglu kullanıcısına yanıt
    6p ve 5x de olabilicek en hızlı şarj kutudan çıkan 5v3a adaptör ve kaliteli type-c to type-c kablo ile mümkün, diğer hiçbir adaptör ve kablo ile mümkün olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cure4itch

6p ve 5x de olabilicek en hızlı şarj kutudan çıkan 5v3a adaptör ve kaliteli type-c to type-c kablo ile mümkün, diğer hiçbir adaptör ve kablo ile mümkün olmuyor.
    Cevap için teşekkürler. Sizde de durum aynı mı? Yani farklı FC adaptör takılsa bile illa kendisininkini istiyor. Napalım alıcaz artık. Hem evde de bulunsun hem 5v3 hem de C to C bi şarj.
  • burakcuhadaroglu kullanıcısına yanıt
    Evet bende de durum aynı. başka marka 5v3a adaptör denk gelmediği için denemedim ama oneplus dash charger ve QC 3.0 adaptörler ile denememde hızlı şarj ibaresi hiç görmedim.
  • cure4itch kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim bilgi için. Kafayı yiyecektim yoksa
  • Orjinal şarj cihazı ve kablosunu temin ettim. 2018/04 tarihli bir etikete sahip olan yan sanayi batarya almıştım geçen hafta. Şarj etme sürem uzun olsa da 1 günü çıkartıyor o konuda sıkıntım yok.

Gelelim asıl sıkıntıya, cihazdan çıkardığım orjinal ısı sensörlü bataryada da hızlı şarj olmuyor, şu anki mevcut olanda da. Ampere ile inceliyorum 1180 mA görebiliyorum en yüksek. Başkaları 2500 2800 falan görüyor. ROM veya kernel olabilir diye factory images bile flashladım. MM, N, Oreo hepsi. Hatta işi büyüttüm custom kerneller kurdum baktım sonuçta anlamadığımız iş değil, CTT Mod, Thermal config patchler falan var malum sitede. Flashladım teker teker ama bir sonuç alamıyorum. Cihazı seviyorum değiştirmek istemiyorum işimi görüyor. Malum dolar çok yükseldi ve yükselmeye devam ediyor, yeni cihaz almak mantık dışı olur benim için. Bu işi nasıl çözücez arkadaşlar? USB boardunda mekanik olarak bir sıkıntı mı var acaba. MTP tanımasında bir sıkıntı yok soketin, yani kırık soket olsa sadece şarj eder veya onu da yapmaz. Fikir önerisi olanı bekliyorum.

• quote:

Bahsettiğim işlem yapıldı. Maalesef bootloop devam ediyor. Lehim ile ilgili teorim çöktü. Bootloop işlemcinin pert olmasından kaynaklanıyor demek ki :)

Aynı işlemciyi kullanan bir telefonun çıkma bir anakartını bulup işlemcisini kendi telefonuma lehimletmeyi planlıyorum. Bir gelişme olursa sizleri haberdar ederim.

Alıntıları Göster
    Noob soru sorcam. Kendim dün ikinci el nexus 6p aldım. Xda'daki başlıkların yarısının "BLOD fix" türü şeyler olması sizinde bootloopta kalmış olmanızdan endişelenmeye başladım.
    Overclock yaptınız mı o sebeptenmi böyle bir arızayla karşılaştınız yoksa cihazda böyle bir kronik sorun mu var? Kronikse Underclock rom/kernel bulup yüklemem telefonun ömrünü uzatır mı?

• Geç cevap için kusura bakmayın. Bu sorun kronik ve çok kişinin başına geldi. İşlemci frekansını düşürmenin yardımı olur mu bilemiyorum.

Ekleme: Kesinlikle overclock yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18yusuf -- 25 Eylül 2018; 22:44:10 >
  • Telefon bootloop olmuştu. Şimdi 4 çekirdek yaması ile 8.1de kullanıyorum. Root yok, sadece bootloader kilidi açık.

• quote:

Orijinalden alıntı: SercanSahin

Merhaba,
    İstanbul'da ekran(cam) değiştiren var mı ? Ya da değiştiren bir yer bilen ? Fiyat, konum, telefon her türlü iş görür.
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Hala ekranım kırık =). Bir çok yeri aradım netten bulduğum ama yapabilen yok. Yönlendirebileceğiniz birisi varsa çok güzel olur.
    Teşekkür ederim.
  • SercanSahin S kullanıcısına yanıt
    Ekran bulduysaniz degistirmesi cok zor degil aslinda youtubeda videolar var ayrica her telefoncu yapar ozel biyer aramaniza gerek yok, ben kendi cihaziminkini degistirdim,
  • Kullanmadığınız şarj aletiniz varsa ben alabilirim arkadaşlar...
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.