Şimdi Ara

★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★ (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
767
Cevap
13
Favori
31.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 26 Mart sipariş vermiştim, ürün bugün elime ulaştı. Orijinal gibi duruyor :)))

★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★ ★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• BackConnect kullanıcısına yanıt
    Gayet hızlı gelmiş :) Benimkisi 20 günü bulmuştu. Bana gelenle birebir aynı duruyor. Orijinal olmadığına emin olabilirsiniz :) Güle güle kullanın. Ben de bahsettiğim batarya devresi değişikliğini bugün yarın yapacağım kısmetse. Ama önerdiğim gibi direnç nokta kaynağı ile değil, lehimle yapacağım.
  • Maalesef kötü haber ;(

Herşey doğru düzgün gitti fakat bataryayı yuvasından çıkarırken sanırım bir yanlışlık yaptım yeni bataryayı taktım ve telefonu açtım

Ekranın sağ alt köşesinde zedelenme olmuş

Sanki mürekkep dökülmüştü gibiydi ve gün içinde büyüdü ekran tamamen karanlık bir hal aldı:(

Nasıl oldu neden oldu anlamadım

Şu anda telefon çöp oldu galiba yeni ekranlar çok pahalı canım sıkıldı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dostum gerçekten üzüldüm. Bulacağın yedek ekranlar da muhtemelen AMOLED olmayacak. Yurtdışından çıkma ekran bulmaya çalış veya telefonu o haliyle sat derim.
  • Ben de bahsettiğim batarya devre kartı değişikliğini yaptım. Bir aksilik olmadan bitirdim. Şu an çalışıyor ancak işçiliğim çok kötü oldu. Resimde gördüğünüz turuncu kablo, bataryayı taktığımda kabarık kaldı. Telefon tekrar birleştirirken zorluk çıkardı.

★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★

• Merhabalar hocam,
    ilgili videolarda alt ve üst taraftaki kapakları çıkarmadan önce ısıtıyorlar. Siz bu işlemi yaptınız mı? Yaptıysanız neyle yaptınız? Saç kurutma makinası gibi bir şey bu işe yarayabilir mi? ve tabi tekrar ne ile yapıştırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can_kilic -- 10 Nisan 2018; 16:56:6 >
  • can_kilic kullanıcısına yanıt
    Ben bildiğiniz saç kurutma makinesiyle yapmıştım. Tekrar yapıştırmak için herhangi bir yapıştırıcı vb. kullanmadım. Malzemenin üzerinde kalan yapıştırıcı ile tekrar yapıştı. Kılıf da kullandığım için sorun yaşamadım.

Önceki sayfada bu batarya değişimiyle ilgili bazı püf noktalardan bahsetmiştim. Şimdi size cevap yazarken aklıma geldi. Plastik kapağı yerine takarken yerini çok iyi ayarlamak gerekiyor. Kılıf kullanmıyorsanız ve doğru şekilde yerleştiremezseniz plastik parça sürekli elinize takılıyor. Nahoş bir durum.
  • Arkadaşlar
    Malum telefonun ekranı gitti. Benim cihazı yedek parça olarak almak isteyen varsa irtibat kurabilir. Bootloop batarya azalınca kendi kendine kapanma gibi bir durum yok. Sadece ekran gitti Yeni batarya da var. Yeni telefon alacağım mecburen
    Yanında Spiegen kılıf hediye kılcal çizik dahi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

Arkadaşlar
    Malum telefonun ekranı gitti. Benim cihazı yedek parça olarak almak isteyen varsa irtibat kurabilir. Bootloop batarya azalınca kendi kendine kapanma gibi bir durum yok. Sadece ekran gitti Yeni batarya da var. Yeni telefon alacağım mecburen
    Yanında Spiegen kılıf hediye kılcal çizik dahi yok.
    Ne kadar bir ücret var aklınızda acaba?
  • Arkadaşlar
    Bootloop vb. Problemli Nexus 6p cihazınızı değerlendirin :)
    Bana ekran lazım.
    Lütfen pm ile irtibat kurun.

• Benim telefonum yeniden bootloop'a girdi. 4 çekirdek yaması da artık çalışmıyor. Reballing zorunlu hale geldi. İşlem için satışta olan kalıpları inceledim. Kalıplar arasında işlemci bağlantı şemasında değil, ram'in bağlantı şemasında farklılıklar var. Kimi üreticiler ram'i işlemcinin üzerine değil, anakartın üzerine ayrı bir yere lehimlemişler. Bizim telefonumuzda ram işlemci üzerine lehimli.

Özetle şunu sipariş ettim. 150 liraya işlemi yapacak bir telefoncu da buldum. Kalıbın doğru kalıp olduğuna halen yüzde yüz emin değilim. İşlemden sonra sizleri bilgilendiririm. Güvenilir bir satıcı bulursam bu süreci Xiaomi mi 5s ile geçireceğim.

• Hocam batarya siparisimi verdim, okudugum kadariyla aliden aldigimiz bataryada sensor olmadigindan qc3.0 sarj onermiyorsunuz dogrumudur?

• Ben 2 amperden fazla akım veren şarj aletlerini kullanmıyorum. Hangi hızlı şarj teknolojisinin kullanıldığı benim için önemli değil.

• 18yusuf 1 kullanıcısına yanıt
    Sen telefonu kurtarabildin mi dostum?
    Şu anda telefoncudan almaya gidiyorum. Anakartı kendim söküp işleme verdiğim için montajı yaptıktan sonra anlama fırsatım olacak.

• Verdiğim usta dediğim işlemi yapmak yerine işlemciye ısı uygulamış. Muhtemelen geçici olarak çalışacak ama Antalya'da şu işi yapacak adam bulamadım ona yanarım.

• 18yusuf, umarım çalışır dostum telefonun.

Ben, ekranı zarar gören telefonumu forumdan telefonu bootloopa girmiş bir arkadaşa sattım. Kendi ekranını benim telefona takıp, Nexus 6p kullanmaya devam ediyor.

Ben çok uzun süre telefon baktım, araştırdım. En son iPhone 7 aldım ve gayet memnunum. Ayrıntıları da “Android’den iPhone’a Geçiş Sonrası Deneyimlerim” adlı konuda aktardım.

Dolayısıyla artık iPhone kullanıcısıyım, buradaki tüm arkadaşlara da teşekkürler, güzel yardımlaşmalar paylaşımlar oldu bu konuda. Başka forumlarda görüşmek üzere :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

18yusuf, umarım çalışır dostum telefonun.

Ben, ekranı zarar gören telefonumu forumdan telefonu bootloopa girmiş bir arkadaşa sattım. Kendi ekranını benim telefona takıp, Nexus 6p kullanmaya devam ediyor.

Ben çok uzun süre telefon baktım, araştırdım. En son iPhone 7 aldım ve gayet memnunum. Ayrıntıları da “Android’den iPhone’a Geçiş Sonrası Deneyimlerim” adlı konuda aktardım.

Dolayısıyla artık iPhone kullanıcısıyım, buradaki tüm arkadaşlara da teşekkürler, güzel yardımlaşmalar paylaşımlar oldu bu konuda. Başka forumlarda görüşmek üzere :)
    Şükür sorunsuz kullanıyorum
  • Telefon çalışmadı. Çalışsın diye çok uğraştım ancak Antalya'daki ustalar Youtube'daki videolarda yarım saat süren işi yapmak istemiyorlar. Boş zamanınızda yapın, çalışıp çalışmaması önemli değil dedim, kabul etmediler. Şimdilik bu işi bir kenara bıraktım.

Şu an Mi 5s bana Nexus 6P'yi aratmıyor diyebilirim. Artı ve eksi yönleri tabii ki var. Ama bana hoparlör dışında bana ciddi bir sıkıntı çıkarmadı. Kimileri işlemcisi(S821) ısınınca kendisini çok yavaşlatıyor diyor ama ben günlük kullanımda performans düşüşü yaşamadım.
  • Merhaba,

Ankara Nexus 6p 'yi tamir edebilecek biri var mı ? Elimdeki cihaz bir gün kapandı ve bir daha da açılmadı :(
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.