Şimdi Ara

★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★ (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
767
Cevap
13
Favori
31.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pixel 2 telefonunun portre modunu Nexus cihazlara getiren kamera uygulaması...

Çok iyi fotoğraflar çekiyorsunuz. Tavsiye ediyorum...

https://chromloop.com/2017/12/apk-enable-portrait-mode-nexus-5x6p-og-pixel-phone-google-camera-mod/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    İstanbul'da ekran(cam) değiştiren var mı ? Ya da değiştiren bir yer bilen ? Fiyat, konum, telefon her türlü iş görür.
    Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

Pixel 2 telefonunun portre modunu Nexus cihazlara getiren kamera uygulaması...

https://chromloop.com/2017/12/apk-enable-portrait-mode-nexus-5x6p-og-pixel-phone-google-camera-mod/

Aynen çok iyi olmuş

• quote:

Portre modu sadece ön kamerada çalışıyor, yani en azından 7.1.0 için böyle bu durum 8.0 da nsıl bilmiyorum.2 foto çekiyor seri çekim ile ve bunları birleştiriyor ama ilkini de tutuyor yine cihazda, gayet başarılı buldum, arka kameraya da adapte oluyor ise 8.0 da şahane olur.İlginç bir şekilde ön kamerada yüz görmezse çekmiyor bokeh olarak fotoğrafı, sadece normal çekim yapıyor portre modunda.
    Ama beğendim gerçekten, çift kamera ile bunu beceremeyen cihazlar biliyorum.Ve telefonumu çok ama çok seviyorum.Ah bir de şu sıralar ortaya çıkan şarjın %20 lerde 30 larda telefonun aniden kapanma sıkıntısı olmasa belki 1 yıl daha kullanırım ve sonrasında tabiki pixel 2 xl düşünüyorum kısmetse :)

• Arkadaşlar cihazını satmayı düşünen var mı ? Uygulama geliştirme için nexus 6p arıyorum.

• ozanparlak O kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.

Ben 8.1'deyim. Arka kamerada da ön kamerada da çalışıyor portre modu.

Kapanma olayına üzüldüm dostum. Araştırdınız mı yazılımsal mı donanımsal problem mi? Yazılımsal ise çözülür. Olmadı Huawei Türkiye'yi arayıp batarya değiştirin. Ücreti çok fazla değildir diye tahmin ediyorum.

• quote:

Merhabalar.

Ben 8.1'deyim. Arka kamerada da ön kamerada da çalışıyor portre modu.

Kapanma olayına üzüldüm dostum. Araştırdınız mı yazılımsal mı donanımsal problem mi? Yazılımsal ise çözülür. Olmadı Huawei Türkiye'yi arayıp batarya değiştirin. Ücreti çok fazla değildir diye tahmin ediyorum.

Merhaba;
    Demek ki 7.1.0 da sadece ön kamerada çalışıyor, (bu arada resurrection remix rom kullanıyorum ama güncelleme vermedi bi türlü 8.0 için o yüzden nitrogen rom a geçmeyi düşünüyorum adamlar 3 günde bir güncelleme veriyor maaşallah) arka da da çalışıyor ama o smartbrush diye açtığı klasöre 1 foto atıyor ön kameradaki gibi 2 foto atmıyor (1 i normal çekim 1 i bokeh etkisi verilmiş çekim)

Kapanma olayı klasik sorun xda da bayaa bi konusu var malesef, huawei türkiyeyi aradım mail attım ama resmi satış olmadığı için yedek parça temini de yok destek veremiyoruz dendi.Youtube da videoları var batarya değişiminin sanırım batarya ile alakalı bir durum, güvenebileceğim bi aliexpress satıcısından batarya alıp değiştirmeyi düşünüyorum daha önceden başka telefonlarda tecrübem var az da olsa bu batarya değiştirme konusunda, bakalım.

Teşekkürler bilgilendirme için ayrıca :)

• quote:

• Portre modu bir harika hareketli foto özelliğide iyi olmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Portre modu bir harika hareketli foto özelliğide iyi olmuş..

Android sürümünüz nedir ve aşağıdakilerden hangi versiyonu kurdunuz acaba?

camera_nx_v7.3.1_ZSL_enhanced_chromloop.com.apk

camera_nx_v7.3.1_ZSL_chromloop.com.apk(fixed wrong api level)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanparlak

quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Portre modu bir harika hareketli foto özelliğide iyi olmuş..

Android sürümünüz nedir ve aşağıdakilerden hangi versiyonu kurdunuz acaba?

camera_nx_v7.3.1_ZSL_enhanced_chromloop.com.apk

camera_nx_v7.3.1_ZSL_chromloop.com.apk(fixed wrong api level)

android 8.1, kamera versiyon nx 7.3 olan. ilk çıktığında indirdim. Sonradan güncelleme gelmiş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 23 Ocak 2018; 10:37:40 >
  • Merhaba,

Düzgün çalışan cihaz bir anda kapandı ve bir daha açılmadı. ankara'da bir tanıdığa gönderdim ama yapamadı. Nexus 6p'yi tamir edebilecek biri var mıdır acaba?
  • AjanHaKaN kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun kardeş. Nexus 6p nin korkulu rüyası malesef.... Telefonu ne zamandır kullanıyordun?

• 1-2 haftadır ne yazıkki :( Arkadaşım telefonunu değiştirince geçmiştim :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AjanHaKaN -- 30 Ocak 2018; 15:48:52 >
  • Arkadaşlar tam şarjdan sonra ne kadar ekran süresi alıyorsunuz ?
  • Cihazı bir buçuk yıldır kullanıyorum. Öncesinde nexus 5 kullanıyordum.

-Aldığımdan beri ara ara herhangi bir uygulamada donup kendini yeniden başlatıyordu. Halen devam ediyor.

-FRP denen, başınıza gelmeden varlığından haberdar olmayacağınız saçmalık yüzünden telefonumu 4 ay boyunca bazı yazılımsal fonksiyonlarından mahrum kalarak kullanmak zorunda kaldım(kilidi de -fatura ibraz etmeme rağmen- google veya amerika huawei'nin yardımıyla değil, bir hacker sayesinde kırabildim).

-OLED ekranlarda görülen burn in denen olay benim telefonumda da oldu. Ekranda gezinme çubuğunun izi çıktı. Google telefonlarında oled kullanmaya başlamasından 3 sene geçtikten sonra sorunun çözümü için adım attı(ki bence yine de yetersiz).

-Bir kaç ay önce bir çok kişinin yaşadığı bootloop olayı benim de başıma geldi. Neyse ki geçtiğimiz temmuz ayında xda'da bu sorununun çözümü yayınlanmıştı(kullanıcıların kendilerinin uğraşarak bulduğu, işlemcinin 8 çekirdeğinin 4'ünden feragat edilen bir çözüm)(google bootloop yaşayanlara yeni telefon vererek mağduriyetleri gidermeye çalıştı, ama google play dışından alan bir çok kişi mağdur oldu).

-Telefon ilk çıktığında hatırlarsanız youtube'da elemanın biri telefonu çıplak elleriyle büküyordu. (6p bend test diye aratırsanız bulabilirsiniz). Nitekim benim telefonum da kısmen yamuldu. Ekran ve kasa arasında açıklık oluştu.

-Telefonun orijinal bataryasını yurtdışındaki huawei servisleri absürt fiyatlara değiştiriyor(huawei Türkiye zaten hiç bir sorununa yardımcı olmuyor). Yeni orijinal bataryayı bulmak çok zor. Bulanlar da 2015 tarihli bulabiliyorlar.

Nexus 6p beni nexus 5 ile yaşadığım saf android deneyimi, çok daha iyi kamerası, batarya kapasitesi ve daha büyük ekranı ile cezbetmişti ancak benim adıma hüsran oldu diyebilirim. Beklentilerimi karşılayan bir telefon çıkınca kesinlikle değiştireceğim. Ülkemizde satışının olmaması ve mevcut fiyat politikasıyla da Google'ın piyasaya sürdüğü bir telefonu alacağımı düşünmüyorum açıkçası.

• 18yusuf 1 kullanıcısına yanıt
    Türkiye desteği satışı olmadığı için çok sorun yaşıyoruz malesef.

• resmi olarak satışa sunulan ülkelerde de mağdur olanlar çok. ben bugüne 3 tane akıllı telefon kullandım ama en kötü deneyimi bu cihazda yaşadım diyebilirim.

• 18yusuf 1 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Seninle Xda'da PM ile görüştük, şu batarya konusuyla ilgili :) şimdi nicki görünce tanıdım...

Dostum, çok şansızmışsın.
    Kendi açımdan aynı şeyleri söylemeyeceğim.

Telefonu 2016 yılında Amerika'dan Bestbuy'dan almıştım. Önceki telefonları mı da hep Amerika'dan aldım gittiğim zamanlarda. Tabi dolar 2 liralar seviyesinde olunca uyguna geliyordu.

Neyse, ben de Kendi adıma şunu söyleyim,
    Şu zamana kadar kullandığım -hala- en iyi telefon. Aldığımda tek şu probleme denk geldim. Mikrofon sesi problemi. Onu da robot Edip build.prop dosyasındaki gürültü önleyici mikrofonu pasif edince düzeldi şükür başka bir problemim yok. Dedim ya şans işi biraz da... Eşime de daha sonra aynı cihazdan aldık Amazon'dan. Hala çatır çatır çalışıyor ve gayet de iyi hiçbir problemi yok. Bence Nexus 6p'lerde ilk parti cihazlarda problemler vardı. Sonraki üretilen partilerde sorunları çözdüler diye tahmin ediyorum.

Kendi adıma şu anda sadece batarya sorunum baş göstermeye başladı. Yakında onu da halledeceğim inşallah.

Uygulamada da gözüktüğü gibi sanırım bataryanın ömrü yarı yarıya düşmüş... ★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• BackConnect kullanıcısına yanıt
    Bende siz gibi tam 31.08.2016 dan bu yana kullanıyorum root vs yapmadım, son güncellemelerden sonra benimde telefonum şarj ve ısınma sorunu yaşıyorum üşenmez isem hafta sonu fabrika ayarlarına dönmeyi planlıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.