Şimdi Ara

★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★ (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
767
Cevap
13
Favori
31.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jeopol

parmak izi okuyucusunda parmagi yukaridan asagiya kaydirinca yukaridan asagiya inen menu geliyor. en buyuk degisiklik o olmus

Böyle bir özelliği getirdiklerine göre kullananlar var herhalde. Ben hiç kullanmıyorum. Onun yerine Pixel de olan çift tıklama ile ekran uyandırmayı getirebilirlerdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

Ondan sonra güncelleme daha gelmeyecek mi? Bu konuda emin misiniz?

Google ın cihazlarına 2 yıl Andorid güncellemesi ve 3 yıl güvenlik güncellemesi sözü var.

Bu telefon 2015 Eylül ekim gibi piyasaya çıkmıştı. 2017 Eylül ekim gibi gelecek olan Andorid 8 büyük bir ihtimalle son Android güncellemesi olur. Sonraki 1 yıl içinde sadece güvenlik güncellemesi alırız.

Zaten pixel çıktıktan sonra iyice öldürmeye başlamıştı bu telefonu Google. Yine tahminimce Andorid 8 de ki güzel özellikleri belkide kullanamayacağız.

Bu dönem popüler olan ince çerçeve olayına Google da katılıyormuş hatta lg den panel almışlar bile. Muhtemelen bir sonra ki telefonum Pixel 2 olur. Şu an piyasada olan Pixel i kesinlikle almaya gerek duymuyorum Nexus 6p sahibi olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 19 Nisan 2017; 11:41:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Ondan sonra güncelleme daha gelmeyecek mi? Bu konuda emin misiniz?

Google ın cihazlarına 2 yıl Andorid güncellemesi ve 3 yıl güvenlik güncellemesi sözü var.

Bu telefon 2015 Eylül ekim gibi piyasaya çıkmıştı. 2017 Eylül ekim gibi gelecek olan Andorid 8 büyük bir ihtimalle son Android güncellemesi olur. Sonraki 1 yıl içinde sadece güvenlik güncellemesi alırız.

Zaten pixel çıktıktan sonra iyice öldürmeye başlamıştı bu telefonu Google. Yine tahminimce Andorid 8 de ki güzel özellikleri belkide kullanamayacağız.

Bu dönem popüler olan ince çerçeve olayına Google da katılıyormuş hatta lg den panel almışlar bile. Muhtemelen bir sonra ki telefonum Pixel 2 olur. Şu an piyasada olan Pixel i kesinlikle almaya gerek duymuyorum Nexus 6p sahibi olarak.

Nexus 6p halen üst seviye bir cihaz ve Android 8 ile en az 1bucuk sene daha güncel ve güçlü kalacaktir. Ayrica kamera konusunda nexus 6p hdr+ ile en tepe performasa ulaştı, ondan sonra çıkan telefonlarin çoğu gecemiyor, geçen de 1-2 tikdan ötesine gidemiyor zaten. Tek eksik ois di ve hdr+ i biraz hizlanladirmak onu pixele eklediler ama fiyatı uçtu.

• hey kullanıcısına yanıt
    Aynen Andorid 8 ile beraber uzun yıllar güncel olarak kullanılır. Bende çok seviyorum telefonumu. Pixel 2 değilde 3 çıkana kadar kullanacağım.

Google fotoğraflar uygulamasına en son gelen güncelleme ile video da titreşim azaltma özelliği koymuşlar. Bizim için daha iyi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 20 Nisan 2017; 9:34:45 >
  • quote:

Yukarıda bahsettiğim mikrofon problemimi sonunda çözdüm. Videoda anlatıldığı gibi sistem dosyasındaki ufak bir değişiklik ile bir yıldır canımı sıkan mikrofon problemim halloldu...

Benim de bu sorunu çözmek için yardımına ihtiyacım var. Daha Android root yapmadım. Önce root atıp sonra paylaşmış oldugun video dan düzeltme işlemini yapacağım. Yanlış anlamadiysam sorunu çözmek için telefonu rootlamak gerekiyor. Yonlendirebilecegin link varmidir ? Bir de telefonu rootladiktan sonra rootu geri kaldırabilir miyim? Telefon da bankacilik , mail vs uygulamalar kullanıyorum. Açıkçası rootlu olunca güvenemiyorum. Gerçi kaldırsam da nekadar güvenli olacak onu da bilmiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• Spawn313 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, valla keşke daha önceden root etseymişim dedim. Benimle konuşanlar çok rahatladı artık :)) herkes beni rahat duyabiliyor. Bir senedir millete eziyet ediyormuşum.

Root etme çok basit. Aşağıdaki linkteki adımları takip ettim. Kolayca root oldu.

https://youtu.be/N8Ui0PpFcBc

Root ettikten sonra root yetkisini kullanacak uygulamaları kontrol edebiliyorsunuz supersu adlı uygulama ile. Ayrıca cihaza yüklediğiniz bir uygulama root yetkisi kullanacak ise izin verip vermemek sizin kontrolünüzde. Dolayısı ile korkacak bir şey olduğunu düşünmüyorum ben. Ama elbette root geri alınabiliyor. Ben de bankacılık uygulamaları kullanıyorum, bir problem olacağını düşünmüyorum.

Tabi root yetkisini geri aldıktan sonra yapılan düzenleme geri gidiyor ve problem tekrar ortaya çıkıyor mu onu bilemiyorum.

Bir de, root ettikten sonra videoda anlatılan buildprop dosyasındaki düzenleme işlemini​ root browser ile yapamadım. Videonun yorumlarında okudum, buildprop editor diye bir uygulama ile yapabildim düzenlemeyi. Aynı şeyi başınıza gelirse diye yazayım dedim.

Umarım sorunsuz çözülür problemimiz.

• quote:

Merhaba, valla keşke daha önceden root etseymişim dedim. Benimle konuşanlar çok rahatladı artık :)) herkes beni rahat duyabiliyor. Bir senedir millete eziyet ediyormuşum.

Root etme çok basit. Aşağıdaki linkteki adımları takip ettim. Kolayca root oldu.

https://youtu.be/N8Ui0PpFcBc

Root ettikten sonra root yetkisini kullanacak uygulamaları kontrol edebiliyorsunuz supersu adlı uygulama ile. Ayrıca cihaza yüklediğiniz bir uygulama root yetkisi kullanacak ise izin verip vermemek sizin kontrolünüzde. Dolayısı ile korkacak bir şey olduğunu düşünmüyorum ben. Ama elbette root geri alınabiliyor. Ben de bankacılık uygulamaları kullanıyorum, bir problem olacağını düşünmüyorum.

Tabi root yetkisini geri aldıktan sonra yapılan düzenleme geri gidiyor ve problem tekrar ortaya çıkıyor mu onu bilemiyorum.

Bir de, root ettikten sonra videoda anlatılan buildprop dosyasındaki düzenleme işlemini​ root browser ile yapamadım. Videonun yorumlarında okudum, buildprop editor diye bir uygulama ile yapabildim düzenlemeyi. Aynı şeyi başınıza gelirse diye yazayım dedim.

Umarım sorunsuz çözülür problemimiz.

Cevabın için teşekkür ederim. Sanırım derleme numarası benim ki ile aynı olan videoda ki işlemleri yapacağım. İlk fırsatta deneyeceğim. Önce güzelce bi yedek alayım da nolur nolmaz. Kas yapalım derken göz cikarmayalim :)

• Device: Nexus 6P

No guaranteed Android version updates after

September 2017

No guaranteed security updates after

September 2018

Dediğiniz gibi 2017 Eylül'de güncelleme olayı bitiyor cihazlarımızda...

• Elinde kullanmadığı dbrand sticker olan var mi? Ücreti karşılığında?

• quote:

Orijinalden alıntı: Spawn313

quote:

Orijinalden alıntı: ozanparlak

quote:

Merhabalar arkadaşlar

6p telefonumun şarj aletinde sıkıntı var. 1 ay kadar kullanıyorum. Sonra yoruldum diyip 3 gün çalışmıyor sonra tekrar kendine geliyor ve 1 ay kadar daha çalışıyor. Acaba kablo da sıkıntı olabilir mı diye kablo aldım ama olmadı. Sizde de böyle bir problem var mı ? Ve şarj aleti tavsiyeniz var mı ? Orjinaline yakın yine hızlı şarj 3a olursa daha bir güzel olur.

Teşekkürler.

https://www.aliexpress.com/item/AUKEY-USB-C-Quick-Charge-3-0-AiPower-3-Port-Wall-Charger-With-USB-C-Cable/32685263237.html?spm=2114.13010608.0.0.IqK1K9

Bu şarj aletini kullanıyorum 11.11 indiriminden almıştım, gayet memnunum, boyutlar biraz orj den büyük ama 3a olanlar genelde böyle zaten.

Teşekkür ederim cevabın için. İnceledim ürünü çok güzel görünüyor. Ordan hiç alışveriş yapmadım ama herşeyin bir ilki vardır :)

Bahsetmiş olduğunuz ürünü aldım kullanıyorum. Gayet memnun kaldım. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar,

Nexus 6p için Android O gelme ihtimali var mı ? Gelmeyecek gibi yazılmış ama benim hala bi ümidim var :)

• quote:

Arkadaşlar,

Nexus 6p için Android O gelme ihtimali var mı ? Gelmeyecek gibi yazılmış ama benim hala bi ümidim var :)

Gelicek hocam kesin, betası da yayınlandı zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yudmud

quote:

Arkadaşlar,

Gelicek hocam kesin, betası da yayınlandı zaten.

İnşallah şu mikrofona bir çözüm getirirler. Root yapıcam telefona ama play Store rootlu telefonlara destek vermeyecek diye bişiler okudum. Şu an acaip arafta kaldım :)

Android o gelecek ama son resmi guncelleme olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Öyle bir şey mümkün değil,

Milyonlarca rootlu cihaz var :)

Ayrıca mikrofon olayı için daha fazla beklemeyin bence, onun çözümü olmayacak maalesef. Ben Huawei ile Google ile çok yazıştım zamanında. Maalesef öyle bir sorunu kabul bile etmiyorlar. Bilmem kaç güncelleme düzelecek diye bekledim ama hiç birinde bir fark olmadı... Halbuki Ayarlar menüsüne ikincil mikrofonu devre dışı bırak diye bir ayar koyacaksın olacak bitecek ama işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BackConnect -- 30 Mayıs 2017; 19:59:55 >
  • Telefonu gun icin cok kullanan biride degilim ama artik batarya. 24 saati cikaramiyor.

• Aynı durum bende de var. Android OS fazla kullanıyor gibi geldi bana. Son güvenlik güncelleştirmesini aldıktan sonra uygulamalar da sürekli durdu diye hata veriyor. Sizde de böyle bir durum var mı?

• Pixel 2 yi gördünüz ya, bilinçaltımıza işliyor yavaş yavaş bu telefon yeterli değil mesajı

• Haha yok ya öyle değil telefonu beğeniyorum ama bu aralar saçmaladı. Geçenler de yeniden kurmuştum ondan sonra başladı. Tüm pil yiyen ayarları da yaptım aslında. Sizin pil performansı için yaptığınız ayarları aslında yazsanız süper olur. Bakayım benim eksikler neler belki ondan olabilir.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.