Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (306. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.646
Cevap
75
Favori
393.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: petro24

Siz işlemi gerçekleştirin eğer bir sorun çıkmazsa ben de huawei backup kullanıp 8'e döneyim
    Risk'i göze almadan sonuca ulaşamazsın hocam😄😄😄 deneyip bilgi veririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redloves kullanıcısına yanıt
    Şaka yapıyorum hocam 1-2 güne android 8'e geçeceğim..Yani sizden önce deneyeceğim😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • abeslank kullanıcısına yanıt
    evet alttaki lensten çekiyor ama çekilen fotoğrafın bilgilerinde 5120x3840 çözünürlüğü yazıyor. bir de siz siyah beyaz video kalkmış demiştiniz. ben video çekmiyordum o yüzden bilmiyorum ama eski sürümde siyah beyaz video ayarı neredeydi?
  • redloves kullanıcısına yanıt
    petro24 kullanıcısına yanıt
    Ben hisuite üzerinden yedekleme yapmistim. Maalesef kişiler haricinde bir cok veriyi kaybettim. Eğer siz düzgün yedekleyebilirseniz, tarif ederseniz cok sevinirim. Cunku ben de 8e geri donmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abeslank

Evet eskiden de portre ve geniş açıklık 12 megapixel di. Ve evet üstten aşağı çekince 2 saniye bekleme olayı bende de var. Fakat benim farkettiğim başka birşey var
    Üst lens 20 mpx alt 12 megapixel şuan çektiğiniz bütün fotoğrafları 12 ile çekiyor. Ayarlardan 20 megapixel olarak ayarlasanız da yine 12lik alttaki lens ile çekiyor. Bunu elinizle üst lensi kapatarak test edebilirsiniz. Sadece tek renk modunda siyah beyaz çekim yaparken 20 megapixellik üst lens kullanılıyor ve gerçekten 20 megapixel çok daha kaliteli çeki yapıyor.
    Eski Android 8.0 da böyle değildi ayarlardan 20 mpx ayarlayınca zoom özelliğini kapatıp üstlense geçiş yapıyordu.

Alıntıları Göster
    Hocam burada bir yanlış olmasın? 20mp lik üst kameranın, salt kullanıldığı tek yer ancak monokrom çekim olabilir zaten. Renkli fotolar için, foto boyutunu 20mp de ayarlasanız hiçbir şekilde üst lense geçip çekim yapma şansı yok, şu an Android 8 deyim ve aynen bahsettiğiniz şekilde çalışıyor. Zaten 20mp lik renkli fotoğraflar alabilmemizin sebebi telefonun 12mp renkli kamerayla çektiği görüntüyü bir tür algoritmayla yukarı ölçeklemesi, bu çıktığından beri böyle. Renkli fotolarda, monokrom kameradan sadece ışık verisi alınıyor. Ama eğer ayarlardan 20mp ayarladığım halde fotoğraf çözünürlüğü 12mp olarak kayıt ediliyor derseniz, o bambaşka bir konu/sorun.

• kerbuga K kullanıcısına yanıt
    Alttaki lens teknik olarak 12 megapixel ise Çözünürlüğe kaç yazarsa yazsın 12 megapixel değeri değişmez, bu değer fizikseldir. 12 megapixel yapı olarak neyi nasıl görüyorsa fotoğrafı da öyle çeker. Önceki sürümde 20 megapixeli seçince üstteki 20 megapixele geçiş yapıyordu 20 megapixelde zoom geniş açıklık portre vs çalışmıyordu vs neyse ben 8 e kesin geri dönüş yapıcam net
    Tek renk seçince fotoğraf tuşunun yanında video kayıt tuşuda vardı basınca siyah beyaz video çekiyor hemde boke efektli. hatta amatörce soldier of Fortune videosuna benzer bi video çekmeye çalıştım ordan akkımda kaldı da eksikliğini farkettim
    https://youtu.be/2dpriPMGons

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abeslank -- 5 Şubat 2019; 0:3:30 >

• yedekleme yaparken bir yerde hata yapmış olmalısınız bende yedekleme yaptım 32gb yedek aldım herşey dahil herhangi bir sorunda olmadı
  • Lomax. kullanıcısına yanıt
    şuan android 9 da sadece alttaki lens ile renkli fotoğraf çekiliyor . Üstteki lensi ışık bilgisi siyah beyaz foto ve boke efekti için ayarlamışlar. Tamam ama
    Android 8de bunlara ek olarak direk üst lensten renkli çekim yapıyordu. Dikkatli incelerseniz 20 megapixellik ÜST LENS ile renkli fotoğraf çekebildiğini görürsünüz. Bu şuan bizde yok parmağınız ile kapatarak bunu deneyebilirsiniz demek istediğim 20 megapixellik monochrome Android 8 de daha çok işlevli

• sezar61 kullanıcısına yanıt
    Cok buyuk ihtimalle bi hata yaptım. Cunku bazi uygulamalarim geri yuklenmedi. Whatsapp konusmalarim silindi. Tema ve uygulamalarin duzeni gitti. Cogu seyi bastan kurdum

Guzel yerden yakalamissin android 8 e gecmek mecbur artk benm icin.monocromun etksiyle ck daha net fotolar cikiyordu

• WhatsApp konuşmaları yedeklemez malesef whatsapp sadece Google drive üzerinden yedeklemeye imkan veriyor benimde aynı şekilde WhatsApp konuşmalarını geri yüklemedi işin garibi Google drive yedeklerinide yüklemedi

• torredo19 T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben dün gece Android 8 e geri dönüş yaptım ve 8 ile 9 arasında gerçekten hız farkı var 9 gerçekten hızını farkettiriyor. Benim açımdan sırf kamera arayüzü için 8 e dönüş yapmaya değer. 8 deki kamerayı daha çok seviyorum büyük ihtimal 5-6 ay güncelleme yapmadan 8 de devam edeceğim
    *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

Son güncelleme olduğu için ben geri dönüş yapamadım
    Son resim fatih mahallesi otobüs durağının olduğu yermidir

Aynen orası hocam

Kaldırım hariç hiç değişmemiş o köşede altta bakkal vardı birde meşhur sarı bi köpek vardı vay be ne kadar çok zaman olmuş

Anlıyorum Hocam o bakkal kapattı çiğ köfteci oldu. Sarı köpeği de hatırlıyorum :) ben aydınlıkevler kavşağında oturuyorum ama fatih ayasofya kurankursu komple mahallem gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: abeslank

Alttaki lens teknik olarak 12 megapixel ise Çözünürlüğe kaç yazarsa yazsın 12 megapixel değeri değişmez, bu değer fizikseldir. 12 megapixel yapı olarak neyi nasıl görüyorsa fotoğrafı da öyle çeker. Önceki sürümde 20 megapixeli seçince üstteki 20 megapixele geçiş yapıyordu 20 megapixelde zoom geniş açıklık portre vs çalışmıyordu vs neyse ben 8 e kesin geri dönüş yapıcam net
    Tek renk seçince fotoğraf tuşunun yanında video kayıt tuşuda vardı basınca siyah beyaz video çekiyor hemde boke efektli. hatta amatörce soldier of Fortune videosuna benzer bi video çekmeye çalıştım ordan akkımda kaldı da eksikliğini farkettim
    https://youtu.be/2dpriPMGons
    Bu da ilginç oldu, bende tek renk seçtikten sonra ekrandaki video tuşuna tıklayınca direk video ekranına geçiyor, monokrom video çekimi yapmıyor...
    Siz alt sürüme döndükten sonra yine bahsettiğiniz şekilde tek renk video çekebiliyor musunuz?

• Lomax. kullanıcısına yanıt
    Belki yanlış bilgi vermiş olabilirim bilemiyorum

• Akşam Hisuite ile yedeklerimi alıp Android 8 e düşurdüm. Yedekten geri yükleme yaptım.Ayarlamaları yaptım uygulamalardan bazılarının şifrelerini tekrardan girmek zorunda kaldım. Android 9 güncellmesi yapmak istedi kabul etmedim.Hatta wifi üzerinden güncellemeyi de kapattım.Ancak az önce kendiliğinden android 9 güncellemesi yapmış.Bu nasıl iştir arkadaş? Bilgim dışında bu tarz eylemi neden yapar saçma sapan..
    Android 8'de olan arkadaşlar siz otomatik güncellemeyi nasıl engelliyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petro24 -- 7 Şubat 2019; 2:29:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: petro24

Akşam Hisuite ile yedeklerimi alıp Android 8 e düşurdüm. Yedekten geri yükleme yaptım.Ayarlamaları yaptım uygulamalardan bazılarının şifrelerini tekrardan girmek zorunda kaldım. Android 9 güncellmesi yapmak istedi kabul etmedim.Hatta wifi üzerinden güncellemeyi de kapattım.Ancak az önce kendiliğinden android 9 güncellemesi yapmış.Bu nasıl iştir arkadaş? Bilgim dışında bu tarz eylemi neden yapar saçma sapan..
    Android 8'de olan arkadaşlar siz otomatik güncellemeyi nasıl engelliyorsunuz?
    Hocam güncelleyici uygulamasına internet erişim kısıtlaması getirebilirseniz güncellemeyi göremez. Denemek lazım.

• 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.