Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.646
Cevap
75
Favori
393.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: petro24

Android pie güncellemesi almıştım (1 ay kadar önce) Daha sonrasında bir güncelleme yok..
    ayarlar-sistem güncellemelerinden mi yüklediniz? Ben niye hala alamadım çok ilginç.
  • Mert103 kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam ayarlar sistem güncellemeden yapmadım.Modemin dns ayarını değiştirip yaptım. Birkaç sayfa öncesinde yapılışı vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petro24 -- 3 Şubat 2019; 17:55:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • güncellemeden sonra telefonu sıfırladım ama pil süresi hala eskisine göre kötü
    *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonu güncelleyeli yaklaşık 1 ay oldu kendimce olumlu olumsuz yönleri paylaşayım
    Güncelleme sonrasi telefon bariz bir şekilde hızlandı uygulamalardaki takılma ve çökmeler tamamen giderildi
    Arayüz çok hızı ve animayonu eskiye göre çok çok iyi güncellemenin başka bir artısını göremedim.

Bende Batarya ömrü ortalama 45 dakika kısaldı gün gün aldığım süreler değişiyor kimi zaman beş kimi zaman altı saat ekran süresi alıyorum fakat eski sürümde 7 saat ektan süresi aldığım oluyordu
    Google playdeki uygulamaların bir çoğunda bu sürüm cihazınız için optimize edilemiyor yazısı var yani uugulamalar stabil çalışmıyor buda batarya tüketimini hızlandırıyor diye düşünüyorum
    Ram kullanımı artmış 5-6 uygulama açınca tekrar ilk uygulamaya geri döndüğümde uygulama kaldığım yerden değil sıfırdan yeniden başlatılıyor. 8.0 da böyle birşey yoktu. Tahminimce bu pie güncellrmesi 6 gb ramli model için yapılmış ve bizim 4 gb modelin rami az geliyor.
    Kamera arayüzü değişmiş ben bu arayüzü hiç pratik bulmadım önceki arayüzde portre geniş açıklık gibi ayarlarları tek tıkla yapıyordum şimdi çekmem gereken objeye değil yapmak istediğim ayara odaklanıyorum buda zaman kaybettiriyor ayar nerdeydi şuydu buydu uğraşıp duruyorum. Videoda siyah beyaz çekimi kaldırmışlar, gece modu önceki sürümde daha çok hoşuma gidiyordu renkler daha kontrastlı daha keskindi şimdi daha doğal çekiyor ama beğenmedim. kamera arayüzünü vs genel olarak beğenmedim diyebilirim.
    Gördüğüm kadarıyla ekran süresindeki düşme, uygulama uyumsuzlukları ve ram kullanımdaki artış güncellemeyi yapan bir çok arkadaşımızda mevcut. Bence güncelleme Bizim telefon için özenilerek yapılmış bir güncelleme değil. Daha çok mate 20x için yapılmış adroid 9 un mate10 ve mate10proya port edilmiş hali. güncellemeyi hiç yapmamış arkadaşlar uğraşmayın derim.
    Açıkcası imkanım olsa andorid 8 e geri dönüş yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abeslank -- 4 Şubat 2019; 14:49:35 >

• arkadaşlar son durum nedir şimdi?
    yaklaşık bir aydır beklemedeyim; yükleyelim mi yoksa böyle devam mı edelim? :))
  • Benim telefonumda güncellemeden sonra düşen pil kullanım süresi normale döndü gibi. Bazen pil süresi çok iyi oluyor bazen biraz düşük. Pie güncellemesinden sonra samsung (mu7000) tv de kablosuz olarak pc mode aktif hale gelebiliyor. Daha önce sadece ekran yansıtma yapabiliyordum. Kamera için, akşam ev içinde yapılan çekimlerde performansı düşmüş yada ben ayar yapamıyorum. Akşam normal aydınlatılmış odada düz fotoğraf modunda yapılan çekimleri redmi note 6 pro ile kıyasladığımda redmi note 6 pronun düz fotoğraf ayarları daha iyi gibi geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • C185 kodlu telefonlar için en son 9.0.0.159 yazılım sürümü geldi sanırım. Bir sitede 170 kodlu sürümde görüyorum aramızda yükleyen varmı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran süresinin düşmesindeki neden kesinlikle uygulamalarin uyumsuz olması. Mesela facebook uygulama ayarlarından otomatik başlatma dahil hepsi kapalı olduğu halde bildirim geliyor. Uygulama arka planda çalışıyor ne kadar engellesen de. Android 8 kullanırken böyle bir şey yoktu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • abeslank kullanıcısına yanıt
    kamera konusuna katılıyorum. alışamadım ben de. portre ve açıklık modunda maksimum 12 mp kalitesinde çekilebiliyor. eskiden de böyle miydi? tam hatırlayamadım. bir de sanatsal flu efekti vardı o kaldırılmış mı?

ekranı aşağıya çekip arama kutucuğuna bir uygulama ismi yazdığımda eski sürümde daha ilk harfi yazdığımda uygulama çıkıyordu hemen ama şimdi uygulama adını yazdığımda 2 saniye sonra geliyor neredeyse. sizde de böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerbuga -- 4 Şubat 2019; 15:42:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerbuga

kamera konusuna katılıyorum. alışamadım ben de. portre ve açıklık modunda maksimum 12 mp kalitesinde çekilebiliyor. eskiden de böyle miydi? tam hatırlayamadım. bir de sanatsal flu efekti vardı o kaldırılmış mı?

ekranı aşağıya çekip arama kutucuğuna bir uygulama ismi yazdığımda eski sürümde daha ilk harfi yazdığımda uygulama çıkıyordu hemen ama şimdi uygulama adını yazdığımda 2 saniye sonra geliyor neredeyse. sizde de böyle mi?
    Evet eskiden de portre ve geniş açıklık 12 megapixel di. Ve evet üstten aşağı çekince 2 saniye bekleme olayı bende de var. Fakat benim farkettiğim başka birşey var
    Üst lens 20 mpx alt 12 megapixel şuan çektiğiniz bütün fotoğrafları 12 ile çekiyor. Ayarlardan 20 megapixel olarak ayarlasanız da yine 12lik alttaki lens ile çekiyor. Bunu elinizle üst lensi kapatarak test edebilirsiniz. Sadece tek renk modunda siyah beyaz çekim yaparken 20 megapixellik üst lens kullanılıyor ve gerçekten 20 megapixel çok daha kaliteli çeki yapıyor.
    Eski Android 8.0 da böyle değildi ayarlardan 20 mpx ayarlayınca zoom özelliğini kapatıp üstlense geçiş yapıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abeslank -- 4 Şubat 2019; 16:56:55 >

• Beyler nasıl 8.0 a geri dönüş yapabilirim?

benim gibi 2. android güncellemeyi yaptıysanız şu an mümkün görünmüyor gibi
    güncelleme gelmişti erteleyip duruyordum dün sabah baktım gece yüklemiş
    yüklemeden önce hisuite android 8 e geri dönüş yaptırıyordu şimdi o da yok malesef başka yöntemler denedim olmadı fazla da ileri gitmedim telefonu brick etme durumu olur diye korktum
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    Şimdiye kadar Tek bir güncelleme yaptım hi suit ile dönmem mümkün mü?

android 9'un ilk sürümü ise olacaktır hi suite bağlayın teli usb ile update basın yeni yazılım varsa onu bulacaktır ancak onunla işiniz yok yine başka bir seçenek daha sunacak diğer sürüm diye sürüm açıklamasında da EMUI 8 vs vs yazacak onu yükleyeceksiniz telinizi mutlaka yedekleyin herşey sıfırlanacak sonra herşeyim gitti vs demeyin önleminizi alın baştan
    Aynı güncelleme mevcut. Sizin şarj problemi düzelmedi mi. Android 8'e neden dönmek istiyorsunuz.

• redloves kullanıcısına yanıt
    Şarj, ram ve kamera Android 8 çok daha düzgün. Android 9u kullandım gördüm şimdi mümkünse tekrar 8e dönmek istiyorum

Kamera konusunda haklısınız 8 de özellikler arası geçiş daha hızlıydı.şu yedekleme işi gözüme çok büyük bir iş gibi geliyor yoksa bende geçerdim.

Yedekleme huawei backup ile oluyor sanırım..Sanırım Lg Backup ile aynı mantık..Ancak huawei backup hiç denemedim.Güvenebilir miyiz bilemiyorum🤗
    *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

• quote:

Orijinalden alıntı: petro24

Yedekleme huawei backup ile oluyor sanırım..Sanırım Lg Backup ile aynı mantık..Ancak huawei backup hiç denemedim.Güvenebilir miyiz bilemiyorum🤗
    Bu iyiymiş teşekkürler. Hafta sonu müsait bir zaman bulabilirsem deneyeceğim. Type-c usb belleğim var ona yedeklemeyi yaparım.

Siz işlemi gerçekleştirin eğer bir sorun çıkmazsa ben de huawei backup kullanıp 8'e döneyim

• 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.