Şimdi Ara

Huawei ideos X5 CM7 Mod ve Oxygen ROM kurulumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
1
Favori
22.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben iki gündür uğraşıyorum bi türlü cm7 kuramadım. oxygen veya muiu kurarken sorun yok ama ne yaptıysam telefon cm7 ile boot olamadı. install zip from sd diyorum çok kısa sürede işlemi bitiriyor. sonra yeniden başlatınca ekranda huawei yazısı kalıyor, çok uzun süre bekleyince reset atıp aynı duruma geri dönüyor. bende mecbur son back-upa dönüyorum. tavsiyesi olan var mı?
  • az once yukledim ama ceviri eksikleri var oldukca
  • quote:

Orijinalden alıntı: coacoa

garanti gidiyormu bunu yapınca

gidiyor(mus)...
    ama garantiye gitmesi gereken bir durum oldugunda orjinal kendi yazilimina donulebiliyor

quote:

Orijinalden alıntı: siexs
    Hocam,

ilk kez bugun rom kurayım dedim, ancak sd kartta clockwork mod da zipli dosyayı görmüyor, bir fikrin var mı?
    bende rom kurmak istiyorum

dahili hafizasina atarak dene bir de

quote:

Orijinalden alıntı: salagil
    ben iki gündür uğraşıyorum bi türlü cm7 kuramadım. oxygen veya muiu kurarken sorun yok ama ne yaptıysam telefon cm7 ile boot olamadı. install zip from sd diyorum çok kısa sürede işlemi bitiriyor. sonra yeniden başlatınca ekranda huawei yazısı kalıyor, çok uzun süre bekleyince reset atıp aynı duruma geri dönüyor. bende mecbur son back-upa dönüyorum. tavsiyesi olan var mı?

hocam, ben ilk mesajdaki anlatilanlara bire-bir uyarak rom yukledim. herhangi bir sorun cikmadi yani. sen de bu konunun anlatimina uygun yaptin mi?
    bir sorun cikmamasi lazim. harici sd karttan kaynakli kurulum problemleri olabiliyor mesela;
    quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10
    Arkadaşlar installation aborted oluyor neden acaba ?

yunus arkadas bayagi bir ugrasmisti, cozumu dahili hafizaya atarak buldu

• quote:

Orijinalden alıntı: vasfiuysal

az once yukledim ama ceviri eksikleri var oldukca

toplamina bakacak olursak, %95'i turkce... sadece ROM ayarlari ingilizce

tabii, tecih meselesi, benim icin pek farketmiyor. birinci tercihim turkce elbette ama ingilizce olursa da sorun etmiyorum
  • quote:

ben iki gündür uğraşıyorum bi türlü cm7 kuramadım. oxygen veya muiu kurarken sorun yok ama ne yaptıysam telefon cm7 ile boot olamadı. install zip from sd diyorum çok kısa sürede işlemi bitiriyor. sonra yeniden başlatınca ekranda huawei yazısı kalıyor, çok uzun süre bekleyince reset atıp aynı duruma geri dönüyor. bende mecbur son back-upa dönüyorum. tavsiyesi olan var mı?

Kullandığın clockwork'den oluyor.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1130524

Bununla dene. Benim sana yolladığım dosyanın içindeki recovery.img'nin de bu olması lazım.

• bende onu yapıyordum şimdi. şu anda cm7 yüklenmek üzere. baya uzun sürdü kurması çünkü. clockwork 3 de hemen yüklemiş gibi yapıyordu ama cihaz boot olmuyordu. bu sefer tamam anlaşılan.
    herşey için teşekkürler...
  • quote:

bende onu yapıyordum şimdi. şu anda cm7 yüklenmek üzere. baya uzun sürdü kurması çünkü. clockwork 3 de hemen yüklemiş gibi yapıyordu ama cihaz boot olmuyordu. bu sefer tamam anlaşılan.
    herşey için teşekkürler...

nasıl? memnun musun cm7'den?
  • Bende cm7 kullanıyorum herkese tavsiye ederim. Sanırım en profesyonelce yazılmış olan mod bu. Telefonun hem hızı arttı hem de batarya süresi uzadı.

Bu rom sık sık güncelleniyor. Güncellemek için zipli dosyayı wipe data yapmadan kurun. Böylece backup-restore yapmanıza gerek kalmaz.
  • Cm7 mükemmel olmuş merak ettim yükleyeyim dedim orijinal sürümüyle alakası yok.
  • clockworkmod'u yükledikten sonra, sd kart kayboldu. cm7'yi sd kart ana dizinine daha önceden mi eklemek gerekiyordu?

ekleme: clockworkmod yüklemesinden sonra normal açıp telefondan sd kartı açmak gerekiyormuş.

ekleme: nihayet kurabildim ama kablosuz ağla ilgili sorunu var. wifi üzerinden internete çıkma sorunu var.

ekleme: internete wifiye bağlı olduğu halde giremediği gibi, aveaya 9-10 lira internet ödemesi yaptırmış bu salak. orjinal roma geri dönmenin bir yolunu bulmalıyım.

ekleme: telefon bu moddan sonra bilgisayara bağlanmıyor. dış dünya ile tek bağlantısı, şebeke üzerinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qzwxec -- 2 Ekim 2011; 22:39:28 >
  • Ben telefona miui kurarken problem çıkmıyor ancak cm7 kurulumu yapılmıyor nasıl çözebilirim ben bu sorunu bilgisi olan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghott

Ben telefona miui kurarken problem çıkmıyor ancak cm7 kurulumu yapılmıyor nasıl çözebilirim ben bu sorunu bilgisi olan varmı ?

kurulumu nasıl yaptığınızı bilmeden yorum yapamayız ki...
  • Kurulumda aynı senin söylediğin yolları uyguluyorum fark yok. Senin bahsettiğin yollarla miui kurabiliyorum ama cm7 yi kuramıyorum. Senin aynı bahsettiğin yolları düşün sadece orda cm7 zip'i yerine miui zip'i düşün :D yani uyguladığım farklı hiçbirşey yok :D
  • bu root isinden ve rom isinden bisey anlamadim bunlari yapsak ne olur yapmasak ne olur :s
  • şarj az gidiyor batarya kalibrasyon deneyecegim bakalım nası olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgunduzbey

şarj az gidiyor batarya kalibrasyon deneyecegim bakalım nası olacak

evet... ben de şarz konusundan muzdaribim
    110911-cm-7.1.0-u8800-Geno-en sürümünde harika bir pil kullanımı vardı... en az 2 gün gidiyordu. sonrasındaki sürümlerde pil kullanımı çok arttı sanki.

mui'yi denemedim. bir de onu deneyeceğim. beğenmezsem 110911-cm-7'yi kuracağım. bu harika pil kullanıyordu

bu arada, genokolar'ın code.google.com'daki x5 sayfası açılmıyor. ben PC'deki dosyadan kuracağım. ama, neden açılmıyor anlayamadım

• Ben CM7 romunu cihaza kurduktan sonra istediğim hızda çalıştırabilir miyim cihazı? Yoksa romu yükledikten sonra cihaz otomatik olarak bir hıza overclock edililiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crocodile9

Ben CM7 romunu cihaza kurduktan sonra istediğim hızda çalıştırabilir miyim cihazı? Yoksa romu yükledikten sonra cihaz otomatik olarak bir hıza overclock edililiyor mu?

otomatik olarak overlock yapıyor.. isterseniz ayarladan overlock profilleri var, onları da kullanabilirsiniz.
    CM7 kuracaksanız, tavsiyem 110911 versiyonudur... pil kullanımı harika... sonrakiler çok pil tüketiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cok_yasa_kamil

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgunduzbey

şarj az gidiyor batarya kalibrasyon deneyecegim bakalım nası olacak

evet... ben de şarz konusundan muzdaribim
    110911-cm-7.1.0-u8800-Geno-en sürümünde harika bir pil kullanımı vardı... en az 2 gün gidiyordu. sonrasındaki sürümlerde pil kullanımı çok arttı sanki.

mui'yi denemedim. bir de onu deneyeceğim. beğenmezsem 110911-cm-7'yi kuracağım. bu harika pil kullanıyordu

bu arada, genokolar'ın code.google.com'daki x5 sayfası açılmıyor. ben PC'deki dosyadan kuracağım. ama, neden açılmıyor anlayamadım

benimde şarjım az kullanmama rağmen 24 saat ancak yetiyor bu rom da bi sıkıntı olduğu kesin bence.ilerki sürümde düzelmesini umuyorum ben eski telefonumda da cm7 kullanıyordum o yüzden alıştım başka rom da geçmek istemiyorum bi sornki sürümü bekliyorum

• Hocam linke tikladigimda google erorr verio
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.