Şimdi Ara

Huawei ideos X5 CM7 Mod ve Oxygen ROM kurulumu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
1
Favori
22.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oxygen ROM'dan sonra tabiki google maps ve sesli arama olmuyor. olmasını isterseniz linkler aşağıda (kendim yükledim, sorun yok yani)
    Google Maps 5.9 (son güncelleme):http://www.mediafire.com/?ell6mtvq2i2uaud
    Sesli arama 2.1.4:http://www.mediafire.com/?09xgqhkfeph4bvb

isterseniz HTC saati ve hava durumu gibi gösteren widget. çok kullanışlı ve güzeldir. sorunsuz yani
    https://market.android.com/details?id=com.anddoes.fancywidgets&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cok_yasa_kamil -- 26 Ekim 2011; 12:07:08 >

• CM7 kurdum ama, hoparlörden patlak gibi ses çıkıyor ve bazen arama yapmaya calısırken com.android.phone hata verdi diyor ve arama yapmama izin vermiyor?
    yok mu bu derdin bi ilacı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

CM7 kurdum ama, hoparlörden patlak gibi ses çıkıyor ve bazen arama yapmaya calısırken com.android.phone hata verdi diyor ve arama yapmama izin vermiyor?

oxygen 2.3.1 kursanız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cok_yasa_kamil

quote:

CM7 kurdum ama, hoparlörden patlak gibi ses çıkıyor ve bazen arama yapmaya calısırken com.android.phone hata verdi diyor ve arama yapmama izin vermiyor?

oxygen 2.3.1 kursanız?

türkçe mi? Bir de nasıl kullanışlı mı
  • quote:

türkçe mi? Bir de nasıl kullanışlı mı

quote:

Orijinalden alıntı: cok_yasa_kamil

quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

son sürüm fix ile ses muhteşem iyileşmiş ...gps harici problem yok gibi..resimlerde yeşil çizgi devam ediyor..ve pil miui ye denk ..eskiden çok iyi gidiyordu..akşam ki testte 122-465 mhz smaetessv2 ------------>18 saat wifi internet kullanımı ve görüşme(oyun vs yok)

sürekli problem yaşadım CM7'nin 110911 sürümünden sonrakilerde...

dün oxygen 2.3.1 son sürüm yayınlanmış. 2.3.7'li, onu kurdum. harika pil performansıyla karşılaştım. benim pil performansı ölçümüm biraz garip ama, benim tarzım bu : şöyle, gece yatarken veri'yi kapatıp yatıyorum. sabah kalktığımda yüzdelik olarak gördüğüm rakam benim için ölçü teşkil ediyor CM7'de geceden %20lerde olan şarj ile, kalktığımda teli kapalı buluyordum.
    bugün kalktığımda oxygen romun taş gibi durduğunu gördüm.

stabil, reset, çökme, takılma olmadı.
    şarj süper
    miui'yi defalarca kurdum, defalarca geri cm7'ye döndüm... nedense ısınamadım miui'ye. CM7'ye geri geliyordum sürekli...
    bunun ise cm7'den farkı yok, ihtiyaç duyduğum ince ayarlar bunda da mevcut!

valla, ben artık CM7'yi bıraktım bu saat itibariyle. Oxygen'ci oldum

Oxygen saçmalarsa, size bilgi veririm

CM7 ne kadar türkçe ise, oxygen de o kadar türkçe

• Oxygen gerçekten pil dostu bir rom, zaten pil tüketimi doğrudan kernel ile alakalı bir durum. Çünkü cpu ayarları (governor, cpu min. max frekansları) kernelle birlikte tanımlı geliyor.
    Oxygende kullanılan kernel de gayet güzel ayarlara sahip( kernelin adı martin olarak geçiyor) , hem performans hem de pil ömrü isteyenler için ideal.

Bu arada hala kullanmayanlar için bir program önermek istiyorum, adı dropbox.
    bilgisayarınızda kullandığınız, sizin seçtiğiniz dosyaları internete (buluta) yedekliyor. Bu dosyalara dilediğiniz zaman telefonunuzdan da ulaşmak mümkün.
    2 GB alan sağlıyor verdiğim linkten üye olursanız 250 MB fazladan alan sahibi olacaksınız.

http://db.tt/f9WuE6T

• Konu güncellendi!
  • bu oksijeni çok merak ettim. yükleme sayfası oalrakhttp://download.oxygen.im/roms/ bu sayfada huawei yok, hangisini indiriyoruz? ya da sorunsuz olan bir versiyonu varsa link oalrak verir misiniz? ben hiç rom yüklemedim. forumda da hep miui'den bahsediliyor. onun da ekran grüntülerine fakan ısınamadım. osijen baya çekici geldi. acab denesem mi diye tereddütlerim var. bir de denersem, şu anda kullandığım (2.2.2) orijinal roma (ayarlar ve kurulu programlar dahil) nasıl geri dönerim?
  • @cok_yasa_kamil kardeş bende daha önce hiç telefona ROM atmadım.
    Forumu dolaştım ve Oxygen ROM atmaya karar verdim. Bazı sorularım olacak sana kardeş.

1) Telefonda root yetkisine sahip değilim? ROM atmadan önce root yetkisine sahip olmak şart mıdır?
    2) Bazı arkadaşlar garantinin root veya ROM atma işleminden sonra iptal olduğunu söylediler. Garantiye verirken unroot yapma diye bir olay varmış galiba nasıl yapılıyor.
    2) Telefona ROM attıktan sonra IMEI numarası silinir mi acaba?
    3) Yine ROM attıktan sonra telefonda WiFi, GPS çalışıyor mu?
    4) Yedekleme işlemine gerek var mı acaba?
    5) Swype klavyeyi ROM attıktan sonra tekrar kullanabilir miyim acaba?

(Numaralar SIM Karta kayıtlı, şarkılar hafıza kartının içinde, programlar giderse gitsin sorun olmaz benim için)
    Android Market benim için çok önemli, GPS hiç kullanmadım şimdiye kadar. Google uygulamalarından biri olan Google Haritalar işimi fazlasıyla görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammetgulll -- 28 Ekim 2011; 15:43:36 >

• çeşitli romlar kurdum ama şarj süresi en iyi rom oxygen.şarj sıkıntısı yaşayanlar denesin.
  • @darkweather
    ilk mesajı okursanız daha güzel bilgi sahibi olabilirsiniz.

tekrar tekrar aynı şeyleri yazdırmayın adama

@muhammetgulll
    1) Telefonda root yetkisine sahip değilim? ROM atmadan önce root yetkisine sahip olmak şart mıdır? > ROM'la root alakası yok, 1. mesajı okuyunuz
    2) Bazı arkadaşlar garantinin root veya ROM atma işleminden sonra iptal olduğunu söylediler. Garantiye verirken unroot yapma diye bir olay varmış galiba nasıl yapılıyor. > Garantiden çıkıyormuş. ama geri yüklemesi çok kolay. (telefonu açılamaz hale getirmedikten sonra tabi ) sen romu yükle, geri döndürmeyi anlatırız. rom yüklemeden anlatmanın manası yok ki
    2) Telefona ROM attıktan sonra IMEI numarası silinir mi acaba? > normalde silinmiyor, ama bazı başlıklar açıldı...imei silindi diye, sonuçları ne oldu bilmiyorum
    3) Yine ROM attıktan sonra telefonda WiFi, gps çalışıyor mu?> aynen, daha iyi çalışıyor
    4) Yedekleme işlemine gerek var mı acaba? > her zaman tavsiye edilir... ama ben sürekli temiz kurulum seven birisi olduğum için sadece appsaver isimli programla kurduğum programları tekrar uğraşmayayım diye hafıza kartına yedeklerim. gerisi temiz kurulum
    5) Swype klavyeyi ROM attıktan sonra tekrar kullanabilir miyim acaba? > oxygen'de ve CM7'de normalde swype çıkmıyor... sonradan kuranlar oldu ama, kullanmadığım için araştırmadım.

ana konuların ilk mesajlarında birikmiş tonla bilgi mevcut. orada olmayanları biz ayrı başlık açıyoruz. lütfen önce o konuları okuyun ki tekrar tekrar cevap verilmesin

zahmet oluyor be yav

• Kardeş Oxygen kurdum telefona. Telefon kendi kendine reset atmaya başladı. Adımları aynen uyguladım ve sonucunda kurulumu yaptım. Daha sonra Huawei logosu geldi ve ardından OXYGEN yazısı geldi yeşil renkli ama sonrasında telefon açılmadı ekran yanıp sönüyor sadece aynı OXYGEN yazısı beliriyor ve kayboluyor. Bu olay hep devam ediyor. Normal bişey mi yoksa anormal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammetgulll

Kardeş Oxygen kurdum telefona. Telefon kendi kendine reset atmaya başladı. Adımları aynen uyguladım ve sonucunda kurulumu yaptım. Daha sonra Huawei logosu geldi ve ardından OXYGEN yazısı geldi yeşil renkli ama sonrasında telefon açılmadı ekran yanıp sönüyor sadece aynı OXYGEN yazısı beliriyor ve kayboluyor. Bu olay hep devam ediyor. Normal bişey mi yoksa anormal mi?

benim yaptığım işlemlerin hiç birisinde huawei logosu gelmedi ideos mu demek istedin?

normal değil tabi dediklerin. benim aklıma ilk clockworkmod'un versiyon uyumsuzluğu geliyor. hangi versiyonu kullanıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cok_yasa_kamil -- 28 Ekim 2011; 20:06:59 >
  • ClockWork Mod dosyasının ismi "CWM Recovery 5.0.2.3-new_install"
    İndirdiğim Oxygen ROM dosyasının ismi ise "oxygen2.3.1-u8800_r1"
  • quote:

ClockWork Mod dosyasının ismi "CWM Recovery 5.0.2.3-new_install"

ben de aynı cwm'yi kurdum az önce. aynı oxygeni de indirdim tam o sırada bu mesajı görünce donakaldım. öyle bekliyorum şimdi, yüklemeye baya bi tırstım
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkweather

quote:

ben de aynı cwm'yi kurdum az önce. aynı oxygeni de indirdim tam o sırada bu mesajı görünce donakaldım. öyle bekliyorum şimdi, yüklemeye baya bi tırstım

Aynen kardeş inşallah yardım eden biri çıkar. Telefon öylece kaldı Ideos yazısı geliyor ilk başta. Sonra Oxygen yazısı geliyor yeşil renkli. Ekran yanıp sönüyor hep. Tekrardan aynı Oxygen yazısı geliyor. Yaklaşık 2-3 saniyede bir tekrarlıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkweather

quote:

Aynen kardeş inşallah yardım eden biri çıkar. Telefon öylece kaldı Ideos yazısı geliyor ilk başta. Sonra Oxygen yazısı geliyor yeşil renkli. Ekran yanıp sönüyor hep. Tekrardan aynı Oxygen yazısı geliyor. Yaklaşık 2-3 saniyede bir tekrarlıyor.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1149150&page=185 burada aynı sorunla karşılaşmış birisi cevap olarak wipe data yap demişler ama sonrasında bir yorum yok.

• Evet bende baktım şimdi. Demekki bişeyi ya ben yanlış yaptım. Ya da bu sürümler arasında gerçek anlamda bir uyuşmazlık söz konusu.
  • quote:

Evet bende baktım şimdi. Demekki bişeyi ya ben yanlış yaptım. Ya da bu sürümler arasında gerçek anlamda bir uyuşmazlık söz konusu.

düzeldi mi peki? ben de denemek için sizden haber bekliyorum. aslında şu dahili hafızayı görmeme problemi beni soğuttu ama yine de bir kurup denemek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komutan ucan tekme -- 28 Ekim 2011; 21:21:19 >
  • Geri aldım en son yüklediğim ROM'u. Yedekleme yapmıştım iyiki daha önce herşeyi. Bende aslında @cok_yasa_kamil kardeşi bekliyorum. Yardımcı olursa tekrardan kurulum yapacağım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.