Şimdi Ara

Huawei ideos X5 CM7 Mod ve Oxygen ROM kurulumu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
1
Favori
22.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar oxygen ile ilgili her türlü sorunuzu bana sorabilirsiniz. 3 aydır oxygen kullanıyorum. ara ara da cm7 kullandım. her zaman 2 romun da son sürümünü denerim.

reset sorunu yaşayan arkadaşlar ben de son cwm ve son oxygeni kullanıyorum. sorunu halletmeniz için recovery'i açın. önce wipe data sonra wipe cache sonra advanced kısmından wipe dalvik ve wipe battery yapın. ondan sonra romu yükleyin. rom tam anlamıyla yüklendikten sonra reboot now diyerek yeniden başlatacaksınız. eğer tel kendi kendine restart ederse rom yanlış yüklenmiş demektir. tüm bu işlemleri yapmadan önce rehber, mesaj vs yedeklerinizi almayı unutmayın.
  • Oxygen de bilgisayar baglayınca dahili hafizayı goremiyorum. Romda olan bir sorunmu yoksa biryerlerden açılmasımı gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorsar

Oxygen de bilgisayar baglayınca dahili hafizayı goremiyorum. Romda olan bir sorunmu yoksa biryerlerden açılmasımı gerekiyor.

maalesef görülmüyor oxygen de dahili hafıza. o hafıza cm7'de görülebiliyor.
  • Peki simdi telefon sacmalamaya başladı sadece benim yaşadıgım bir sorunmu 5snde bir uçak moduna gecip cıkıyor. Cekmiyor dogal olarakta hic bir sekilde.

Edit: İlginçtir geldi simdi ilk açılıştamı boyle yapıyor. Cm7 deki sensor bugu hala var degilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorsar -- 29 Ekim 2011; 3:12:58 >
  • ideosX5 telefona oxygen kurdum ama SD kartı görmedi. geri kalan kısımlar iyi sayılırdı. hemen cm7 yaptım, iyiki de yapmışım üfffff süperrr wallah )))
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirohingi

arkadaşlar oxygen ile ilgili her türlü sorunuzu bana sorabilirsiniz. 3 aydır oxygen kullanıyorum. ara ara da cm7 kullandım. her zaman 2 romun da son sürümünü denerim.

reset sorunu yaşayan arkadaşlar ben de son cwm ve son oxygeni kullanıyorum. sorunu halletmeniz için recovery'i açın. önce wipe data sonra wipe cache sonra advanced kısmından wipe dalvik ve wipe battery yapın. ondan sonra romu yükleyin. rom tam anlamıyla yüklendikten sonra reboot now diyerek yeniden başlatacaksınız. eğer tel kendi kendine restart ederse rom yanlış yüklenmiş demektir. tüm bu işlemleri yapmadan önce rehber, mesaj vs yedeklerinizi almayı unutmayın.

arkadaşım gayet güzel anlatmış....
    adımlarda eksiklik veya fazlalık olduğunda sorun çıkıyor. mesela ben miui performance romu yüklemesini yapamadım.. tüm tariflere uydum yine olmadı. sonra ısrar etmedim, vazgeçtim peformans rom yüklemekten.

yani tüm anlatılanları harfiyen uyguladıktan sonra yine de olmuyorsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: cok_yasa_kamil

quote:

arkadaşlar oxygen ile ilgili her türlü sorunuzu bana sorabilirsiniz. 3 aydır oxygen kullanıyorum. ara ara da cm7 kullandım. her zaman 2 romun da son sürümünü denerim.

arkadaşım gayet güzel anlatmış....
    adımlarda eksiklik veya fazlalık olduğunda sorun çıkıyor. mesela ben miui performance romu yüklemesini yapamadım.. tüm tariflere uydum yine olmadı. sonra ısrar etmedim, vazgeçtim peformans rom yüklemekten.

yani tüm anlatılanları harfiyen uyguladıktan sonra yine de olmuyorsa...

miui performans romu ben de denemiştim. ilk etapta olmadı ancak şu şekilde becerdim. yine yukarıda söylediğim tüm wipeları yaptıktan sonra önce normal miui kurdum. tel açıldı vs. ondan sonra performans romu wipe yapmadan miui üzerine kurdum ve oldu. forumda bahsedilen b162 vs hiç kurmadım. siz de bu yöntemle deneyebilirsiniz.

• quote:

Kardeş indirdiğim dosyanın ismi ve uzantısı update.zip mi olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammetgulll

quote:

Tamam kardeş Allah razı olsun senden. Dediklerini yaptım ve sonunda yüklemeyi başardım. Hemde batarya %50 seviyesinin altındaymış. Farketmemişim hiç bataryanın az olduğunu.

• quote:

quote:

quote:

Tamam kardeş Allah razı olsun senden. Dediklerini yaptım ve sonunda yüklemeyi başardım. Hemde batarya %50 seviyesinin altındaymış. Farketmemişim hiç bataryanın az olduğunu.

sorun neymiş tam oalrak. ben de aynı dosyalarla yüklemeyi deniycem. ama tam da karar veremedim oxygen mi yüklesem cm7 mi?

• CM7'nin tek artısı iki hafızayı da kullanabilmeni sağlıyor. bence stabilite sorunları var. ya da bana öyle denk geldi

şahsen çok sorun etmiyorum dahili hafızayı. 8 gb harici sd kart olduğu için gerekli olmuyor. oxygen ROM +1
  • quote:

CM7'nin tek artısı iki hafızayı da kullanabilmeni sağlıyor. bence stabilite sorunları var. ya da bana öyle denk geldi

şahsen çok sorun etmiyorum dahili hafızayı. 8 gb harici sd kart olduğu için gerekli olmuyor. oxygen ROM +1

rom'un zip dosyasını harici karta atıp kuruyoruz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkweather

quote:

CM7'nin tek artısı iki hafızayı da kullanabilmeni sağlıyor. bence stabilite sorunları var. ya da bana öyle denk geldi

quote:

Ideos X5'e Özel ROM Kurulumu:

- İstediğiniz versiyon ROM'u download edin ve SD kartınızın rootuna atın.
    - Rehberi ve istediğiniz her şeyi yedeklediğinizden emin olun.
    - Telefonunuzu kapatın, [Ses açma] tuşuna basılı tutarak telefonunuzu açın ve ClockworkedMod'a boot olun.
    - Backup and Restore seçeneğine girin. Backup'ı seçin. Bu telefonun tamamını SD karta yedekler.
    - Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra Ana menüye dönün. (Geri tuşuna basarak)
    - Wipe Data/Factory Reset'i seçin, tamamlandıktan sonra ana menüye dönün.
    - Wipe Cache Partition'u seçin, tamamlandıktan sonra ana menüye dönün.
    - Advanced menüye girin ve Wipe Dalvik Cache'yi seçin, işlem tamamlandıktan sonra ana menüye dönün.
    - Install zip from SD Card seçeneğine girin ve Choose zip from SD Card'ı seçin. Daha sonra SD kartınızdan indirdiğiniz rom dosyasını seçin.
    - Google Apps kurmak istiyorsanız yine Install from SD card diyerek rom kurar gibi kurulum yapınız
    - Rom kurulduktan sonra ana menüdeki Reboot System Now seçeneğini seçin. Bu telefonu yeniden başlatır.
    - Telefonunuzun yeniden başlaması bir kaç dakika sürebilir.

ben SD kartımda ROMlar isminde klasör açtım. içinde zilyon tane ROM var clock work menusunden instal from sd card dedikten sonra, choose zip diyor ve ardından ROM zipi neredeyse bulup seçiyoruz. emin misiniz? sorusuna, eminim, son kararım deyip kurulumun bitmesini bekliyoruz

• instal from sd kart deyince harici sd kartı görmedi. ben de şuanda restore yapıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkweather

quote:

quote:

Ideos X5'e Özel ROM Kurulumu:

- İstediğiniz versiyon ROM'u download edin ve SD kartınızın rootuna atın.
    - Rehberi ve istediğiniz her şeyi yedeklediğinizden emin olun.
    - Telefonunuzu kapatın, [Ses açma] tuşuna basılı tutarak telefonunuzu açın ve ClockworkedMod'a boot olun.
    - Backup and Restore seçeneğine girin. Backup'ı seçin. Bu telefonun tamamını SD karta yedekler.
    - Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra Ana menüye dönün. (Geri tuşuna basarak)
    - Wipe Data/Factory Reset'i seçin, tamamlandıktan sonra ana menüye dönün.
    - Wipe Cache Partition'u seçin, tamamlandıktan sonra ana menüye dönün.
    - Advanced menüye girin ve Wipe Dalvik Cache'yi seçin, işlem tamamlandıktan sonra ana menüye dönün.
    - Install zip from SD Card seçeneğine girin ve Choose zip from SD Card'ı seçin. Daha sonra SD kartınızdan indirdiğiniz rom dosyasını seçin.
    - Google Apps kurmak istiyorsanız yine Install from SD card diyerek rom kurar gibi kurulum yapınız
    - Rom kurulduktan sonra ana menüdeki Reboot System Now seçeneğini seçin. Bu telefonu yeniden başlatır.
    - Telefonunuzun yeniden başlaması bir kaç dakika sürebilir.

ben SD kartımda ROMlar isminde klasör açtım. içinde zilyon tane ROM var clock work menusunden instal from sd card dedikten sonra, choose zip diyor ve ardından ROM zipi neredeyse bulup seçiyoruz. emin misiniz? sorusuna, eminim, son kararım deyip kurulumun bitmesini bekliyoruz

Kardeş peki daha sonra yüklü olan ROM'un yeni versiyonu çıkınca güncellemeyi nasıl yapacağız.

• aynıı adımları tekrar edeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

aynıı adımları tekrar edeceksin

eğer temiz kurulum istiyorsan ve tüm kurulu programların silinmesini göz ardı ediyorsan adımların aynısını yapacaksın.
    programlarım kalsın, sadece versiyon güncelleme istiyorum diyorsan,
    quote:

-Wipe Data/Factory Reset'i seçin, tamamlandıktan sonra ana menüye dönün.

işlemini ATLAYACAKSIN
  • quote:

quote:

eğer temiz kurulum istiyorsan ve tüm kurulu programların silinmesini göz ardı ediyorsan adımların aynısını yapacaksın.
    quote:

işlemini ATLAYACAKSIN

altaki yazını farketmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 1 Kasım 2011; 12:27:23 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

işlemini ATLAYACAKSIN

altaki yazını farketmedim

arkamdan neler demiştin...

şaka tabiki

• sadece yanlış yazdığını zannettim düzeltme yaptım ancak koskocaman bunu yapmayacaksın yazısını kaçırmışım...o yüzden sildim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.