Şimdi Ara

### HUAWEI IDEOS X5 | (02.03.2012) B528 2.3.5 ROM & Atmel Fix | & S.S.S ### (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.197
Cevap
24
Favori
312.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• kullandığım en hoşuma giden launcher şu an da bunu kullanıyorum. widget bölümü ayrı gruplandırılıyor program grubu ayrı sekmelendiriliyor.

hepsini birbirinden bağımsız kaydırabiliyorsunuz. hoş temaları mevcut. hızı ve batarya kullanımı gayet tatminkar.

henüz tam türkçe değil ama hep beraber yardımcı olabiliriz offical sitesinde dil desteği için öneri formu var.

link:https://market.android.com/details?id=com.nd.android.smarthome

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inferior -- 23 Aralık 2011; 9:53:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: inferior
    kullandığım en hoşuma giden launcher şu an da bunu kullanıyorum. widget bölümü ayrı gruplandırılıyor program grubu ayrı sekmelendiriliyor.
    hepsini birbirinden bağımsız kaydırabiliyorsunuz. hoş temaları mevcut. hızı ve batarya kullanımı gayet tatminkar.
    henüz tam türkçe değil ama hep beraber yardımcı olabiliriz offical sitesinde dil desteği için öneri formu var.
    link:https://market.android.com/details?id=com.nd.android.smarthome

Dün indirmiştim marketten ben de. Güzel bir launcher.

• güzel bir launcher e benziyor özellikle ana sayfada ki gruplandırma hoşuma gitti en yakın zamanda deneyeyim .
  • tüm programlar güzelde çok hoş ve yararlı uygulamalarda var fakat bir tek su Microsoft Office Outlookla çalıştıramadım arkadaşlar varmı böyle bir program ?
    Hi Suite cok başarısız işlevsel değil telefon numaralarımı senkronize etmek istiyorum kullanan biri varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: croatan

arkadaslar mrb telde yoğun internet kullandığımda sıcaklık 47 yi görüyor ama oyunlarda falan sıcaklık kdar cıkmıyo sizce bu normal mi?

normal değil ben saatlerce oyun oynadığımda bile o kadar olmuyor internet için hangi programı kullanıyorsunuz dolphinhd kullanabilirsiniz girdiğiniz sitede flashlar sürekli açık vaziyette ise o zorlayabilir ben dolphinde ben tıklarsam aç şeklinde ayarladım hem hız iyi oluyor hem kota gitmiyor hem performans iyi oluyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

güzel sesli tr en sözlük önerisi olan warmı

mesela ben türkçe sölicem o ingilizcesini sölicek yada tam tersi felan

ayrıca batarya kalıbrasyonu yapmak icin cwm lazım orjinal 2.3 te olmuo.son adıma kadar yaptım bakalım sarjda iyilesme olcakmı

2.3 cwm var ki, neden olmuyor?

battery stats secenegini bulamadım o zaman ben mavi ekranı demiyormusnuz ? + ve power tusuna basılı tutunca acılan ?

battery stats bölümü yok, haklısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

super one click uygulamasını kullanan arkadaşlar ayarlar>uygulamalar>geliştirme kısmından usb hata ayıklaması ve uyanık kal seçeneklerini işaretlemeyi unuymayın.
    eğer yapmadıysanız huaweinin sitesinden hisuite pc indirip telefonu 1 kez pcye usb aracılığyla bağlayıp pcye telefonun sürücüsününü yüklenmesini sağlayın. superoneclick uygulamasını açarken telefonunuzu usb ile pcye bağlayıp ekran kilidi olmadığına emin olun.

edit: arkadaşlar 2.3.5 ile root olmuş root explorer'da keşfe çıkmışken bişey farketttim ses ayarları aynı yerde değil değişmiş roottaki dosyaların yerleri falan. içerikler zaten değişmiş. herneyse sesi bulamadım ama app klasörüne girdiğimde mms diye bi app vardı ve içinde değiştirebilidğimiz dosyalar vardı. eğer 2.2 de aynı kısım varsa ordaki mms ayarlarını falan yapsak mms atamazmıyız

bende mms alma ve gönderme sıkıntısız. ayarları yaptınız mı. birde alırken ve gönderirken veriyi açıyorum ben. isterseniz sizde öyle deneyin

• Orjinal stock rom kullanıp 2.2 ve 2.3 beta kullanan bazı arkadaşların superoneclick ile root olamadığını okudum. 2.1 için zroot yeterli olurken 2.2 ve üzeri için superoneclick kullanmak gerekiyor.
    2.2 için;
    1) telefonu data kablosu ile bilgisayara bağlamadan önce ayarlar>uygulamalar>geliştirme>usb hata ayıklaması ve sahta konumlara izin ver kısmını tikliyoruz. bilgisayara bağlanınca usb bağlandı> usb depolama birimini aç yapıyoruz. superoneclick uygulamasını yönetici olarak çalıştırıyoruz (windows 7) için..
    2)root sekmesine yönergeyi uygulayınız.

2.3 için;
    1) ilk sayfada çok güzel anlatılmış ben sadece küçük bir ekleme yapacağım windows xp kullanıp 2.3 root olamayanlar için araştırdım önce şu sitedeki http://www.go-mono.com/mono-downloads/download.html Mono 2.10.8 for Windows programını kurun sonra root olmayı deneyin...
    SuperOneClickv2.3.2-ShortFuse.zip şu siteden indirinhttp://www.multiupload.com/QWMM967EU0

• quote:

Orijinalden alıntı: sim1

Orjinal stock rom kullanıp 2.2 ve 2.3 beta kullanan bazı arkadaşların superoneclick ile root olamadığını okudum. 2.1 için zroot yeterli olurken 2.2 ve üzeri için superoneclick kullanmak gerekiyor.
    2.2 için;
    1) telefonu data kablosu ile bilgisayara bağlamadan önce ayarlar>uygulamalar>geliştirme>usb hata ayıklaması ve sahta konumlara izin ver kısmını tikliyoruz. bilgisayara bağlanınca usb bağlandı> usb depolama birimini aç yapıyoruz. superoneclick uygulamasını yönetici olarak çalıştırıyoruz (windows 7) için..
    2)root sekmesine yönergeyi uygulayınız.

2.3 için;
    1) ilk sayfada çok güzel anlatılmış ben sadece küçük bir ekleme yapacağım windows xp kullanıp 2.3 root olamayanlar için araştırdım önce şu sitedeki http://www.go-mono.com/mono-downloads/download.html Mono 2.10.8 for Windows programını kurun sonra root olmayı deneyin...
    SuperOneClickv2.3.2-ShortFuse.zip şu siteden indirinhttp://www.multiupload.com/QWMM967EU0

Teşekkürler bi deneyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

quote:

arkadaslar mrb telde yoğun internet kullandığımda sıcaklık 47 yi görüyor ama oyunlarda falan sıcaklık kdar cıkmıyo sizce bu normal mi?

normal değil ben saatlerce oyun oynadığımda bile o kadar olmuyor internet için hangi programı kullanıyorsunuz dolphinhd kullanabilirsiniz girdiğiniz sitede flashlar sürekli açık vaziyette ise o zorlayabilir ben dolphinde ben tıklarsam aç şeklinde ayarladım hem hız iyi oluyor hem kota gitmiyor hem performans iyi oluyor .

oyunlarda bir sorun yokta sadece internete girdiğim zaman ısınıyor aynı programı kullanıyoruz ekstra olarak opera da kullanıyorum flash ben de sürekli açık ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaslar bir soru daha sorucam örn. superoneclick ile root olduk diyelim geri nasıl unroot olucaz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • root olduktan sonra neden unroot oluyorsunuz? rootlu kalın ben telefonu temmuzda aldım hep cihaz rootlu hiç unroot olmadım....
  • garantiye gönderebiliriz diye
  • quote:

quote:

quote:

oyunlarda bir sorun yokta sadece internete girdiğim zaman ısınıyor aynı programı kullanıyoruz ekstra olarak opera da kullanıyorum flash ben de sürekli açık ama

ayrıntı orası işte flash sürekli açık olması tıklandığında açılacak şekilde yap ayarları flash işlemciyi sömürüyor resmen .

• quote:

quote:

quote:

Bırakın sadece telefonu, ben hem PC'de, hem de çift çekirdekli SU4100 işlemcili Netbookumda flashı sürekli kapalı tutuyorum ve tek tıkla istediğimi açacak şekilde kullanıyorum.

Adobe flash her ne kadar oldukça geliştirilmiş olsa da hala işlemci düşmanı denebilir. Gerçi bunda kötü kodlanmış flash içeriğin de etkisi büyük.
    Ayrıca standart bir web sitesi bile bir sürü gereksiz flash reklam içeriyor, kapatmadığınız sürece sayfadaki konulara odaklanmak neredeyse imkansız! Sürekli yanıp sönen, civcivli mi dersiniz, janjanlı mı dersiniz reklam bannerları sağdan soldan ortadan sayfayı istila ediyor. Sevdiğimiz sitelere destek olmak amacıyla bazılarına tıklamamız lazım tabii, o ayrı konu.

Neyse, uzatmayayım, flash içeriği sürekli açık tutmamak için geçerli nedenlerim:
    1) Çok çekirdekli olsa bile işlemcileri sömürmesi, bunun sonucunda;
    a) Isının yükselmesi ve donanım ömrüne olumsuz etkisi.
    b) Pil kullanım süresini kısaltması ve toplam pil ömrünü azaltması.
    2) Gereksiz, sinir bozucu, dikkat dağıtıcı, kötü kodlanmış flash reklamlar.
    3) Flash içeriğin sayfa yükleme sürelerini uzatması.
    4) Flash içerik sonucu oluşan gereksiz data alışverişi, ve bunun internet kotasına etkisi (mobil kullanımda)

Bilmeyen herkese tavsiyem:
    Flash içeriği varsayılan olarak kapalı tutun ve istediğiniz zamanda istediğinizi açacak şekilde ayarlayın.
    (Neredeyse tüm tarayıcıların flashblock türü eklentileri ya da dahili seçenekleri mevcut!)

• 2.3 için cwm çıktımı?
  • bu tlfnun en kotu ozelligi istikrarsizligi bence. normalde 2 - 3 gun giden sarj ayni kosullarda bugun sapitti. sabahtan beri acik su anda %49 olmus. neredeyse hic kullanmadim tlfonu. 2.3.5 1.beta kullaniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

super one click uygulamasını kullanan arkadaşlar ayarlar>uygulamalar>geliştirme kısmından usb hata ayıklaması ve uyanık kal seçeneklerini işaretlemeyi unuymayın.
    eğer yapmadıysanız huaweinin sitesinden hisuite pc indirip telefonu 1 kez pcye usb aracılığyla bağlayıp pcye telefonun sürücüsününü yüklenmesini sağlayın. superoneclick uygulamasını açarken telefonunuzu usb ile pcye bağlayıp ekran kilidi olmadığına emin olun.

edit: arkadaşlar 2.3.5 ile root olmuş root explorer'da keşfe çıkmışken bişey farketttim ses ayarları aynı yerde değil değişmiş roottaki dosyaların yerleri falan. içerikler zaten değişmiş. herneyse sesi bulamadım ama app klasörüne girdiğimde mms diye bi app vardı ve içinde değiştirebilidğimiz dosyalar vardı. eğer 2.2 de aynı kısım varsa ordaki mms ayarlarını falan yapsak mms atamazmıyız

bende mms alma ve gönderme sıkıntısız. ayarları yaptınız mı. birde alırken ve gönderirken veriyi açıyorum ben. isterseniz sizde öyle deneyin

hocam ben ayarlari yapmadan sikintisiz veri de acmadan atabiliyordum 2.2 de. siz ne ayari yaptiniz? android markette bi uygulamayla mms internet ayarlarini yapinca veri akisinida acarak internete giremez olmustum bdaha denemiyorum o yuzden

• ARKDAŞLAR ACİL BANA 2,3 beta 2. VERsİYONUN LİNKİNİ VEREBİLECEK VARMI HUAWEİ SİTESİNDEN BULAMADIM ACİL LAZIM İLK SAYFADA BULAMADIM
  • Lanet olsun ya battery stats icin wipe cache e bastim.tel kafayi yedi wipe factory yaptim tam olsn die simdide google hesabi eklenmiyor 3 farkli wireless la denedim yok olmuyor off full cikana kadar duramadik ya nasi olcak bu is beyler.yenidenmi yuklim 2.3 u
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.