Şimdi Ara

Huawei Honor Note 10 kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
3
Favori
4.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan TR de satılmıyor çinden alınabiliyor ve de kimseden adam akıllı bir bilgi alamadım. Forumda bu telefonu kullanan ve bilgi verebilecek bir arkadaş var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba. geçen hafta türkiye'den satın aldım. 6gb ram 128 gb rom mavi olanından. koray selduman diye bir arkadaş getiriyor çin den. sahibinden de bir çok çin malı telefon satışları var. facebook da grubu var. yıllardır bu işi yapan biri gönül rahatlığıyla alabilirsin. başka satıcılarda da var şu anda sahibinden de 3900-4500 tl aralığında fiyatlarla satıyorlar. hayırlı forumlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arthurking

merhaba. geçen hafta türkiye'den satın aldım. 6gb ram 128 gb rom mavi olanından. koray selduman diye bir arkadaş getiriyor çin den. sahibinden de bir çok çin malı telefon satışları var. facebook da grubu var. yıllardır bu işi yapan biri gönül rahatlığıyla alabilirsin. başka satıcılarda da var şu anda sahibinden de 3900-4500 tl aralığında fiyatlarla satıyorlar. hayırlı forumlar dilerim.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. İphone 7 Plus’tan geçmeyi düşünüyorum. Arayüz anlamında hız anlamında kamera anlamında bu telefona geçilir mi? Yorumlarınız çok önemli çünkü forumda bu telefonu adam akıllı kullanan yok.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Ben senin yerinde olsam 7plusdan geçmem. Neden geçmek istediğine bağlı tabi ama performans ve kamera açısından beklediğini bulamayabilirsin.

Bu arada şuan zor ama benimde kafamda bi ara 7Plus vardı nasıl telefon acaba birde neden değiştirmek istiyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zahter oz facede satiyor 3500 tl den bir bak istersen orda kutu acilisi videosuda var diger kisilere gore daha ucuz

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Ben senin yerinde olsam 7plusdan geçmem. Neden geçmek istediğine bağlı tabi ama performans ve kamera açısından beklediğini bulamayabilirsin.

Bu arada şuan zor ama benimde kafamda bi ara 7Plus vardı nasıl telefon acaba birde neden değiştirmek istiyorsun
    Aslında hiç bir sebep yok değiştirmesi için. 2 seneye gireceğim yakında telefonla ve işletim sistemi kısıtlı olması beni engelliyor biraz. Onun haricinde ios 12 ile muhteşem seviyede. Bir de garantisi bitecek 1 ay sonra bitmişken değiştireyim diyorum. Gerçi aldığım telefonda sıfır garantili olacak o da ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: taha102010

zahter oz facede satiyor 3500 tl den bir bak istersen orda kutu acilisi videosuda var diger kisilere gore daha ucuz
    Evet hocam takip ediyorum o kişiyi.

• Note 10 mu iyi 8x Max mı?
  • Note 10 daha iyi 8x’ten..kullanan arkadaşlar cebe sığma ve büyüklük konusunda bir sorunla karşılaşıyorlar mı bilgi verirlerse çok güzel olur

• Bu arada huawei müşteri hizmetlerine sordum honor note 10 gelecek mi diye. Kesin dille gelmeyeceğini söylediler.

• merhaba arkadaşlar. honor note 10 u bir haftadır kullanıyorum.bu telefona xiaomi mi mix den geçtim.2 yıllık mi mix deneyiminden sonra galiba biraz da sıkıldım değişiklik ve daha büyük ekrandan hoşlandığım için yaklaşık 1.5 aylık bir takip sonrasında telefonumu aldım. ilk izlenimlerim.kamerası çok iyi sizi kesinlikle hayal kırıklığına uğratmaz.ekranı muhteşem ötesi canlı renkler muhteşem bir oyun grafik deneyimi de cabası.pili tek kelimeyle anlatmak gerekirse inanılmaz. çok yoğun kullanımda 2 gün kullanıyorum. ortalama bir kullanıcı rahatlıkla 3 gün kullanabilir.gece sabaha kadar %1-2 eksiliyor öyle düşünün.telefon hiç ısınmıyor asphalt 9 oynuyorum telefon akıyor ılık bile olmuyor.oyuncu telefonu olarak da satılsa hakkıdır. çin versiyonu olduğu için biraz isteksiz aldım aslında global sürüm bekliyordum amam baktım ki bu konuda hiç bir gelişme yok gözümü karartıp aldım. çince uygulamaların hepsini kaldırdım app galeriden play store youtube gmail gibi google uygulamalarının hepsi var buradan indirip hepsini kurdum bildiğiniz global rom gibi oldu. ayrıca türkçe dil desteği hatasız ve çince bir yazıyı sadece kendi müzik uygulamasının girişinde ve rehberin içinde sarı sayfalar diye bir kısım var ki bu numaralar silinemiyor orada sadece kişi aratırken ara sıra görüyorum. onun dışında saf türkçe. almayı düşünen arkadaşlar bir dakika bile düşünmesin. bu telefonu çok sık telefon değiştiren biriyseniz bile en az 2-3 yıl rahatlıkla kullanırsınız. merak ettiğiniz şeyleri yazarsanız elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. herkese hayırlı forumlar dilerim.

• quote:

merhaba arkadaşlar. honor note 10 u bir haftadır kullanıyorum.bu telefona xiaomi mi mix den geçtim.2 yıllık mi mix deneyiminden sonra galiba biraz da sıkıldım değişiklik ve daha büyük ekrandan hoşlandığım için yaklaşık 1.5 aylık bir takip sonrasında telefonumu aldım. ilk izlenimlerim.kamerası çok iyi sizi kesinlikle hayal kırıklığına uğratmaz.ekranı muhteşem ötesi canlı renkler muhteşem bir oyun grafik deneyimi de cabası.pili tek kelimeyle anlatmak gerekirse inanılmaz. çok yoğun kullanımda 2 gün kullanıyorum. ortalama bir kullanıcı rahatlıkla 3 gün kullanabilir.gece sabaha kadar %1-2 eksiliyor öyle düşünün.telefon hiç ısınmıyor asphalt 9 oynuyorum telefon akıyor ılık bile olmuyor.oyuncu telefonu olarak da satılsa hakkıdır. çin versiyonu olduğu için biraz isteksiz aldım aslında global sürüm bekliyordum amam baktım ki bu konuda hiç bir gelişme yok gözümü karartıp aldım. çince uygulamaların hepsini kaldırdım app galeriden play store youtube gmail gibi google uygulamalarının hepsi var buradan indirip hepsini kurdum bildiğiniz global rom gibi oldu. ayrıca türkçe dil desteği hatasız ve çince bir yazıyı sadece kendi müzik uygulamasının girişinde ve rehberin içinde sarı sayfalar diye bir kısım var ki bu numaralar silinemiyor orada sadece kişi aratırken ara sıra görüyorum. onun dışında saf türkçe. almayı düşünen arkadaşlar bir dakika bile düşünmesin. bu telefonu çok sık telefon değiştiren biriyseniz bile en az 2-3 yıl rahatlıkla kullanırsınız. merak ettiğiniz şeyleri yazarsanız elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. herkese hayırlı forumlar dilerim.
    Hocam yorumunuz için çok teşekkürler. Baya bir bilgi sahibi olduk sayenizde. Ancak başka sorularım da olacak.

1) Ekran çözünürlüğü çok yüksek değil. 350 ppi seviyesinde. Ekrana yakından baktığınızda (mesela üstteki saate) biraz keskinlik azlığı hissediyor musunuz? Ben çok takılırım buna. Mesela iphone 7,6 serisi telefonların keskinlik azlığı beni rahatsız eder o derece takıntılıyım.

2) Hiç güncelleme geldi mi kullandınız kullanalı?

3) Full HD 30 fps video hariç diğer seçeneklerde OIS devreye girmiyormuş. Video çekerken çok titreme yapıyor mu?

4) Video çekim esnasında ses kaydı biraz zayıf gibi duydum. Yani tam net değil diyorlar samsung gibi. Böyle bir şey var mı?

5)Arayüzde gezerken animasyonlarda frame atlamaları var mı? Yani iostan geçen birini rahatsız edecek seviyede olmasın yeter :)

6) Pantolon cebine sığıyor mu? Malum baya uzun :)

Başınızı şişirdim hakkınızı helal edin :)

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    tekrar merhaba
    1-ekran çözünürlüğü gözle pikseller çok fazla hissedilecek kadar değil ama bir uhd ekran gibi de değil tabi. çok takıntılıysanız sizi mutlu etmeyebilir.ama renklerin canlılığı boyu posu muhteşem ötesi.bence çok keyif alırsın kullanırken.
    2-aldığım gün küçük bir stabilizasyon güncellemesi geldi.
    3-evet yüksek çözünürlükle çekerken sabitleyiçi dediği modu aktif edemiyorsun. ama bu hiç sıkıntı yaratmıyor.video çekimleri hangi modda olursa olsun bence gayet akıcı çabuk odaklanıyor ve görüntü geriden gelmiyor veya bulanıklaşmıyor.
    4-ses kaydı gayet güzel üzerindeki stereo hoparlörlerle dinlerken de tabiri cayizse gümbür gümbür geliyor.
    5-takılma ne demek telefon akıyor neredeyse daha dokunmadan hissedip görevini yapıyor.salisede açılıyor her şey hiç duraksamıyor.( ki bende de en az 100 tane uygulama kuruludur telefonumda)
    6-çok rahat sığıyor zaten eni çok geniş değil uzunca oldugu için en üst kısmı 1-2 parmak kadar gözüküyor. tabi yine de otururken dikkat etmek lazım.
    bu arada ister inanın ister inanmayın telefonu çarşamba sabahı şarjdan çektim bugün üçüncü günü % 20 şarj var hala telefonda 7 saat 50 dakika ekran süresi olmuş şu ana kadar.sanki akü var içinde benim bile aklım almıyor. :))

• quote:

tekrar merhaba
    1-ekran çözünürlüğü gözle pikseller çok fazla hissedilecek kadar değil ama bir uhd ekran gibi de değil tabi. çok takıntılıysanız sizi mutlu etmeyebilir.ama renklerin canlılığı boyu posu muhteşem ötesi.bence çok keyif alırsın kullanırken.
    2-aldığım gün küçük bir stabilizasyon güncellemesi geldi.
    3-evet yüksek çözünürlükle çekerken sabitleyiçi dediği modu aktif edemiyorsun. ama bu hiç sıkıntı yaratmıyor.video çekimleri hangi modda olursa olsun bence gayet akıcı çabuk odaklanıyor ve görüntü geriden gelmiyor veya bulanıklaşmıyor.
    4-ses kaydı gayet güzel üzerindeki stereo hoparlörlerle dinlerken de tabiri cayizse gümbür gümbür geliyor.
    5-takılma ne demek telefon akıyor neredeyse daha dokunmadan hissedip görevini yapıyor.salisede açılıyor her şey hiç duraksamıyor.( ki bende de en az 100 tane uygulama kuruludur telefonumda)
    6-çok rahat sığıyor zaten eni çok geniş değil uzunca oldugu için en üst kısmı 1-2 parmak kadar gözüküyor. tabi yine de otururken dikkat etmek lazım.
    bu arada ister inanın ister inanmayın telefonu çarşamba sabahı şarjdan çektim bugün üçüncü günü % 20 şarj var hala telefonda 7 saat 50 dakika ekran süresi olmuş şu ana kadar.sanki akü var içinde benim bile aklım almıyor. :))
    1) uhd gibi olmasında benim şuan kullandığım telefon 7 Plus. Full HD ekranlı ve 401 ppi değeri var. Bana tam keskin olmasa da yeterli geliyor. Honor note 10 da 350 ppi var ancak amoled ekran belki o farkı kapatır diye düşündüm

2) Hocam peki ois’in aktif olmadığı videolarda çok fazla titreşim var mı yürürken? Deneme yapabilirmisiniz?

3) Kullandığınız telefon 6gb ram versiyon mu 8gb mı?

4) Youtube da kameraya toz girme sorunu var diyor. Siz yeni aldınız ancak öyle bir sorun duydunuz mu ve içinde az da olsa toz var mı?

Şarj konusunda zaten ağzım sulanıyor tam aradığım telefon

Yorumlarınız çok faydalı oluyor çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 22 Eylül 2018; 10:42:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

1) uhd gibi olmasında benim şuan kullandığım telefon 7 Plus. Full HD ekranlı ve 401 ppi değeri var. Bana tam keskin olmasa da yeterli geliyor. Honor note 10 da 350 ppi var ancak amoled ekran belki o farkı kapatır diye düşündüm

2) Hocam peki ois’in aktif olmadığı videolarda çok fazla titreşim var mı yürürken? Deneme yapabilirmisiniz?

3) Kullandığınız telefon 6gb ram versiyon mu 8gb mı?

4) Youtube da kameraya toz girme sorunu var diyor. Siz yeni aldınız ancak öyle bir sorun duydunuz mu ve içinde az da olsa toz var mı?

Şarj konusunda zaten ağzım sulanıyor tam aradığım telefon

Yorumlarınız çok faydalı oluyor çok teşekkürler

Alıntıları Göster
    merhaba. amoled ekran çok farklı benim bundan önceki telefonum lcd ekrandı. arada dağlar karar fark var. özellikle renklerin keskinliği ve canlılığında. bu fiyata böyle yüksek donanımlı bir telefon bulamazsınız. bakın diğer 7 ince ekranlı telefonlara hepsinde orta sınıf işlemci var. mesela, kameraları ya giriş yada orta sınıf kapasitesinde donanımları da öyle. nedense büyük ekran telefon yaparken içine donanım koymaya korkuyorlar hep geri planda kalsın istiyorlar. bu telefon farklı kamerası rami işlemcisi amoled ekranı sıvı soğutma sistemi turbo özelliği neredeyse herşey yerli yerinde. ah bide kulaklık girişi ayrı olsaydı dehşet olacaktı. bunun dışında da utanmazsa amiral gemisi olacak. :))
    inan kardeş ois açık yada kapalı gözle görünür bir fark yok açsan da açmasan da kayıt çok kaliteli. yani açık yada kapalı modda 2 video kaydedeyim bak bunda ois açıkmış diyemezsin.
    evet bendeki 6 gb 128 rom olanı. 8 gb olanı çok nadir bulunuyor çinde bile. onun için türkiye'ye de hiç gelmedi.
    kamerada zerre toz yok.
    rica ederim. detaylı sorularınıza bakarak almayı düşünüyorsunuz diye hissediyorum.inşallah alırsınız uzun süre rahatlıkla kullanırsınız. bu fiyata böyle dolu büyük ekranlı başka telefon yok.

• quote:

merhaba. amoled ekran çok farklı benim bundan önceki telefonum lcd ekrandı. arada dağlar karar fark var. özellikle renklerin keskinliği ve canlılığında. bu fiyata böyle yüksek donanımlı bir telefon bulamazsınız. bakın diğer 7 ince ekranlı telefonlara hepsinde orta sınıf işlemci var. mesela, kameraları ya giriş yada orta sınıf kapasitesinde donanımları da öyle. nedense büyük ekran telefon yaparken içine donanım koymaya korkuyorlar hep geri planda kalsın istiyorlar. bu telefon farklı kamerası rami işlemcisi amoled ekranı sıvı soğutma sistemi turbo özelliği neredeyse herşey yerli yerinde. ah bide kulaklık girişi ayrı olsaydı dehşet olacaktı. bunun dışında da utanmazsa amiral gemisi olacak. :))
    inan kardeş ois açık yada kapalı gözle görünür bir fark yok açsan da açmasan da kayıt çok kaliteli. yani açık yada kapalı modda 2 video kaydedeyim bak bunda ois açıkmış diyemezsin.
    evet bendeki 6 gb 128 rom olanı. 8 gb olanı çok nadir bulunuyor çinde bile. onun için türkiye'ye de hiç gelmedi.
    kamerada zerre toz yok.
    rica ederim. detaylı sorularınıza bakarak almayı düşünüyorsunuz diye hissediyorum.inşallah alırsınız uzun süre rahatlıkla kullanırsınız. bu fiyata böyle dolu büyük ekranlı başka telefon yok.

Alıntıları Göster
    Kayıt işi nasıl yapılmış? İmei atılıyor mu bunlara?
    Bende şu anda honor play, honor 8x ve 8 max arasındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 26 Eylül 2018; 18:4:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Kayıt işi nasıl yapılmış? İmei atılıyor mu bunlara?
    Bende şu anda honor play, honor 8x ve 8 max arasındayım.

Alıntıları Göster
    merhaba. imei 70-80 tl ye atılabiliyor eğer isterseniz. ama ben bu tarz işlerden hoşlanmadığım için parasına kıyıp telefonu aldığım arkadaş sayesinde orijinal pasaport kaydı yaptırdım.
    honor 8X bu cihazın donanım olarak bir tık alt cihazıdır.görüntü olarak da 6.95 ile 8.12 inc arasında telefonun birkaç milim uzamasından başka fark göremezsiniz. birde damla şeklinde çentik var 8X de ben sevmem şahsen. tabi zevk meselesi.ha arada fiyat farkı da var tabi ki bunun için bütçenize göre 8X tercih ediyor da olabilirsiniz.
    ama bence donanımı ne kadar iyi cihaz alırsanız sizi haha uzun süre telefon arayışına sokmadan işinizi görecektir.telefon fiyatlarının astronomik olarak yükseldiği ülkemizde uzun kullanım sonucunda da pahalı dediğiniz bir telefon size daha ekonomik kalabilir.
    hayırlı forumlar dilerim.

• quote:

merhaba. imei 70-80 tl ye atılabiliyor eğer isterseniz. ama ben bu tarz işlerden hoşlanmadığım için parasına kıyıp telefonu aldığım arkadaş sayesinde orijinal pasaport kaydı yaptırdım.
    honor 8X bu cihazın donanım olarak bir tık alt cihazıdır.görüntü olarak da 6.95 ile 8.12 inc arasında telefonun birkaç milim uzamasından başka fark göremezsiniz. birde damla şeklinde çentik var 8X de ben sevmem şahsen. tabi zevk meselesi.ha arada fiyat farkı da var tabi ki bunun için bütçenize göre 8X tercih ediyor da olabilirsiniz.
    ama bence donanımı ne kadar iyi cihaz alırsanız sizi haha uzun süre telefon arayışına sokmadan işinizi görecektir.telefon fiyatlarının astronomik olarak yükseldiği ülkemizde uzun kullanım sonucunda da pahalı dediğiniz bir telefon size daha ekonomik kalabilir.
    hayırlı forumlar dilerim.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.

Ben büyük ekran severim ama çok sık telefon değiştiren biriyim. O yüzden çok pahalı telefon almak istemiyorum açıkçası. Yurt dışından bazen getirtme imkanı oluyor 8x ile 8x max bütçe olarak bana çok uygun 230-250 dolar arasında.
    Damla çentik 8x max da var. 8x normal çentik.

8x boyut olarak çok iyi, ayrıca 8x max ile kiyaslayinca işlemci olarak daha güçlü. herhalde onu tercih edeceğim.

Note 10 yurt dışı fiyatı 400 dolar ama burada 4000 TL akıl alır gibi değil. Tamam kar konurda bu kadar olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 27 Eylül 2018; 9:14:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Teşekkürler.

Ben büyük ekran severim ama çok sık telefon değiştiren biriyim. O yüzden çok pahalı telefon almak istemiyorum açıkçası. Yurt dışından bazen getirtme imkanı oluyor 8x ile 8x max bütçe olarak bana çok uygun 230-250 dolar arasında.
    Damla çentik 8x max da var. 8x normal çentik.

8x boyut olarak çok iyi, ayrıca 8x max ile kiyaslayinca işlemci olarak daha güçlü. herhalde onu tercih edeceğim.

Note 10 yurt dışı fiyatı 400 dolar ama burada 4000 TL akıl alır gibi değil. Tamam kar konurda bu kadar olur mu?

Alıntıları Göster
    honor note 10 şu anda sahibinden sitesinde 3500 tl ye var 6x128 olanı. bu telefonun yurt dışı fiyatı 458 usd dir ve şu andaki kur karşılığı 2850 tl. tabiki yurt dışından getirenin ve burada da satanın komisyonu eklenince 650 tl fark oluyor ki ence çok da astronomik bir fark değil. çin'e gidip gelen bir tanıdığınız yoksa mecbur bu fiyata almak zorunda kalıyorsunuz.
    honor 8X max ise 2700-2800 tl aralığında var yine sahibinden sitesinde. 8X olanı daha türkiye'de satışını görmedim. belki de bana denk gelmedi.
    hayırlı forumlar.

• Bugün itibariyle 2800 e 6gb/128gb mavi modeli ile aranıza katıldım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.