Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Huawei HG658 v2 TTNET ile kullanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
6.825
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> Huawei HG658 v2 TTNET ile kullanmak?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      43 Mesaj
      25 Mayıs 2016 14:10:35 Konu Sahibi
      TTNET hattımda kullanmak için internette satılan bir modem aldım. Bu modem üzerinde TURKCELL Superonline yazıyor :) Ben bunu TTNET hattıma taktığımda, internet ayarlarımı yapıyorum, internete bağlanıp kopuyor. sürekli olarak kopma oluyor.

Bu modem sadece Superonline ile mi kullanılabilir? TTNET ile kullanmak için bir yolu yordamı var mıdır?

|
      |

• Teğmen
      105 Mesaj
      30 Mayıs 2016 21:48:36
      Merhaba aynı modemden bende de var. Ayar kısmını yapamadım ttnet kullanıcı adı ve şifremi giremedim daha doğrusu nereden girileceğini bulamadım. Fakat şöyle bir şey yaşadım. Adaptörü taktım telefon hattını modeme taktım. Daha sonra pcye taktım ethernet kablomu, direk internete bağlandı. Ama sonrasında kendi kendine kopuyor bağlanıyor. Bunu kullanıcı adı ve şifremi girmeden nasıl yaptı anlamadım. Siz nasıl girdiniz kullanıcı adı ve şifrenizi tarif eder misiniz? Birbirimize yardımcı olalım bir şekilde

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evet kendim buldum yapamayanlar için de görsel atacağım.Çünkü internette bu modem ile ilgili hiçbir kaynak yok.

Browser adres satırına 192.168.1.1 yazıp modem içeriğine giriyoruz. Kullanıcı Adı: admin , Şifre: superonline yazıp giriş yapıyoruz.
      Modem şifresini isterseniz değiştirebilirsiniz size bir uyarı gösterecek bununla ilgili. Değiştirmek istemezseniz iptal e basıp geçin.
      Modem anasayfası açılacak.

Üst kısımdan
      1- İnternet'e tıklayın.
      2- İnternet Ayarları'na tıklayın.
      3- WAN_INTERNET_AD yazan kısmın altında Düzenle'ye tıklayın.
      4-Açılan kısma TTNET kullanıcı adı ve şifrenizi girin (kullanıcıadı@ttnet yazmayı unutmayın sonuna). Daha sonra Kaydet'e basarak TTNEt kullanıcı adı ve şifrenizi modeme kaydedin.

Zaten kablosuz internet şifresini diğer bölümlerden bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inholecondom -- 1 Haziran 2016; 11:43:05 >

• Yüzbaşı
      484 Mesaj
      24 Temmuz 2017 19:56:09
      quote:

Orijinalden alıntı: inholecondom

Merhaba aynı modemden bende de var. Ayar kısmını yapamadım ttnet kullanıcı adı ve şifremi giremedim daha doğrusu nereden girileceğini bulamadım. Fakat şöyle bir şey yaşadım. Adaptörü taktım telefon hattını modeme taktım. Daha sonra pcye taktım ethernet kablomu, direk internete bağlandı. Ama sonrasında kendi kendine kopuyor bağlanıyor. Bunu kullanıcı adı ve şifremi girmeden nasıl yaptı anlamadım. Siz nasıl girdiniz kullanıcı adı ve şifrenizi tarif eder misiniz? Birbirimize yardımcı olalım bir şekilde

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evet kendim buldum yapamayanlar için de görsel atacağım.Çünkü internette bu modem ile ilgili hiçbir kaynak yok.

Browser adres satırına 192.168.1.1 yazıp modem içeriğine giriyoruz. Kullanıcı Adı: admin , Şifre: superonline yazıp giriş yapıyoruz.
      Modem şifresini isterseniz değiştirebilirsiniz size bir uyarı gösterecek bununla ilgili. Değiştirmek istemezseniz iptal e basıp geçin.
      Modem anasayfası açılacak.

Üst kısımdan
      1- İnternet'e tıklayın.
      2- İnternet Ayarları'na tıklayın.
      3- WAN_INTERNET_AD yazan kısmın altında Düzenle'ye tıklayın.
      4-Açılan kısma TTNET kullanıcı adı ve şifrenizi girin (kullanıcıadı@ttnet yazmayı unutmayın sonuna). Daha sonra Kaydet'e basarak TTNEt kullanıcı adı ve şifrenizi modeme kaydedin.

Zaten kablosuz internet şifresini diğer bölümlerden bulursunuz.

Yazıyı kabul ediyor ama hala anasayfada superonline kullanıcı adı var, ve internet e aşırı yavaş giriyor türk Telekom u aradım ip almıyor diyor, acil yardım kilit kaldırmak lazımmış nasıl oluyor ki o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1053 Mesaj
      09 Ağustos 2017 14:30:35

Hocam naptınız sorunu? Halledebildiniz mi?

|
      |
      ramzeyu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      484 Mesaj
      10 Ağustos 2017 18:30:09

olay çözüldü müşteri hizmaetleri beni yönlendirdi ama yanlış yönlendşişmiş dediğiniz yere değil adaha alltat bir yerde VDSL le ilgili bir böülm var kullanıcı adı şifresini orya yazmak gerekiyormuş
      |
      |
      ellekem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1053 Mesaj
      10 Ağustos 2017 20:03:43

"adaha alltat" ne oluyor hocam neyi kastettiniz?

|
      |

• Yüzbaşı
      484 Mesaj
      11 Ağustos 2017 21:35:19

Şöyle, kullanıcı adı ve şifre yazdığımız WAN_INTERNET_AD diye bir kısım var ancak VDSL kullanıcıları "daha allta" yazan WAN_INTERNET_VD yazam kısmı doldurmaları gerekiyor. Benim bu kısmı anlamam vakit aldı. Müşteri hizmetlerinin yetersiz olması sebebiyle. Hatta dediki o dedi superonline modemi ttnet te kullanamazsınız dedi, diyen hem ttnet hem de huwei nin müşteri hizmetler
      |
      |
      ellekem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      260 Mesaj
      16 Aralık 2017 13:41:55

Hocam ben bugün turknete geçiş yaptım vdsl hizmeti alıyorum ama oradaki bilgileri kabul etmiyor dsl üzerinden alıyor interneti sizce neden olabilir?
      |
      |

• Yüzbaşı
      484 Mesaj
      16 Aralık 2017 22:35:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Halicl

Hocam ben bugün turknete geçiş yaptım vdsl hizmeti alıyorum ama oradaki bilgileri kabul etmiyor dsl üzerinden alıyor interneti sizce neden olabilir?

Net bir bilgim yok ama benim sıkıntım VDSL geçtiğimde kullanıcı adı bilgilerini ADSL kısmına yazıyormuşum, sonradan gördüm VDSL için ayrı kutucuklar varmış,

ADSL kullananlar kullanıcı bilgilerini WAN_INTERNET_AD kısmına,

VDSL kullanıcıları biraz daha aşağıdaki WAN_INTERNET_VD kısmına yazması gerekiyor

|
      |

• Er
      13 Mesaj
      17 Mayıs 2018 17:16:48

hocam ben de senin gibi türknete geçtim hem adsl hem vdsl kısmına yazıyorum ama bağlantı türü DSL olarak görünüyor hala. sen halledebildin mi? 35 mbps olarak almam gerekirken 10mbps olarak alıyorum hala hızı
      |
      |
      Halicl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      354 Mesaj
      21 Mayıs 2018 22:03:16
      quote:

Orijinalden alıntı: prisonerb

hocam ben de senin gibi türknete geçtim hem adsl hem vdsl kısmına yazıyorum ama bağlantı türü DSL olarak görünüyor hala. sen halledebildin mi? 35 mbps olarak almam gerekirken 10mbps olarak alıyorum hala hızı
      bendede durum tam olarak bu napmamız lzm...
      |
      |

TRABZONSPOR
      ***** CANON 650D *****
      İphone 6S 64GB ios 11.1.2
      FULLHD 1080P Filmler
      Trabzonspor 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015 Maç Özetleri
      LG 43UF7787 4K LED TV
    • Yüzbaşı
      970 Mesaj
      05 Eylül 2018 23:06:52

Sorunları çözebildiniz mi acaba? Huawei HG658c v2 modemi uygun bir fiyata buldum ama operatör kilidi gibi saçmalıkları yaşar mıyım diye çekiniyorum..
      |
      |
      Bahsedilenler: diplomat61 , prisonerb

Nvidia GT 420M ile oyun dünyasını kendi çapında fethetmiş, indie oyun aşığı, teknoloji meraklısı bir bilgisayar kullanıcısı...
Reklamlar
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
Paykasa
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.