Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Huawei HG255s Superonline Modemi Turknet ile Kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
1.701
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> Huawei HG255s Superonline Modemi Turknet ile Kullanmak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      153 Mesaj
      17 Ocak 2018 23:12:06 Konu Sahibi
      Merhaba. Ben eski ofisimde Superonilne internet kullanıyordum ve İSS'nin verdiği Huawei HG255s adlı modemi almıştım. Superonline internetimi iptal ettirdim ve modem de bende kaldı. Evime bu sefer de Turknet internet aldım fakat ekstra modem satın almamı gerektiğini söylediler. Ben de fazladan para vermek adına elimde bulunan bu modemi kullanmak istiyorum fakat modemin üstünde Superonline yazması dahi beni düşündürüyor. Acaba internetim bağlandığı zaman bu modemi Turknet internetim ile birlikte kullanabilecek miyim? Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar!

|
      |

AKEDES
    • Binbaşı
      1702 Mesaj
      18 Ocak 2018 03:51:32
      o modem değil router... VDSL/ADSL için iş görmez... fiber internet için...
      |
      |

Powered by casper computer...
      キャスパーで動く
    • Teğmen
      153 Mesaj
      18 Ocak 2018 17:15:12 Konu Sahibi
      İş görmez derken hiç mi çalışmaz? Superonline'ı aradığımda sorun olmaz denilmişti ama emin olamadım. 3.5mbit VDSL aldım Turknet'ten. İnternet gelse yeter.
      |
      |

AKEDES
    • Çavuş
      70 Mesaj
      18 Ocak 2018 19:09:14
      Benim bildiklerime göre vdsl2 desteği var ve ac yani 5ghz bi modem. Modem arayüzüne girip internet>internet ayarları altında iss kullanici adinizi ve sifrenizi yazıyorsunuz, kontrol ederseniz iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      153 Mesaj
      20 Ocak 2018 17:43:55 Konu Sahibi

İşte modemi test edebilmem için internet bağlantımın olması gerek fakat ben modemden emin olmadan interneti bağlatamıyorum çünkü eğer bağlatırsam ve modem çalışmazsa, yeni bir modem satın almak zorundayım ve ben ne yazık ki o kadar para veremem. O yüzden maalesef bunu kontrol edemiyorum. Kesin emin olmam gerek ama bir türlü olamıyorum. Kime, nereye sorsam çok çelişkili, birbirinden farklı cevaplar alıyorum. Ne yapacağımı şaşırdım...
      |
      |
      zwe01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AKEDES
    • Çavuş
      70 Mesaj
      21 Ocak 2018 01:10:57
      Eğer vdsl destekli değilse, ki ben desteklediği görüşündeyim, adsl hizmet açtırırsınız ve sorun biter. He olmadı bir sorun çıktı çalışmıyor, el mahkum modem alacaksın.
      |
      |

• Yüzbaşı
      988 Mesaj
      21 Ocak 2018 22:45:18
      hg255s voip router dir. üzerinde 1 adet gigabit wan girişi, 4adet gigabit lan çıkışı, 2 adet telefon çıkışı bulunur. vdsl adsl girişi yoktur,vdsl adsl modem den rj45cat kabloyla hg255s bağlayarak ilgili ayarlar yaparak sanırım root menüsü açık olmalı kulanılabilir veya dhcp kapatıp 4lan çıkışından birini giriş olarak kulanca da oluyor deniyor.

kısaca adsl vdsl modeminiz yoksa bu (hg255s) işinize yaramaz.
      |
      |

'Ne Mutlu Türküm Diyene'
    • Er
      1 Mesaj
      29 Eylül 2018 15:30:24
      kardeşim aynı sorun bendede var en son ne yaptın çok sıkıntılı bir durum :(
      |
      |

• Binbaşı
      1479 Mesaj
      02 Ekim 2018 15:37:43

"Huawei HG255s" bir ROUTER ve MODEM özelliği yok. O sebeple bu cihazı direk xDSL hatta bağlayıp kullanamazsınız. Size bir xDSL modem lazım.
      |
      |
      Bahsedilenler: helioscrime

Katılım zamanı: 6 Ekim 2003
      Profilini kapayanlarla alışveriş yapma, yaptırma! Destek Mesajlarina dahi cevap verme!
      Senden gizlemek istediği bir şeyler varsa neden güveneceksin?
Reklamlar
SEO
paykasa
paykasa
nice türkiye
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.