Şimdi Ara

Huawei HG658 V2 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
15
Favori
197.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    modemi arkadan resetlemeyi denediniz mi?
    işe yaramazsa bu modelde oto güncelleniyor mu güncelleniyorsa eski fw atıp sıfırlayın ayarları keni oto fw güncellesin.
  • kelli felli kullanıcısına yanıt
    Gereksiz özellikleri kapattım derken hangi özellikler hocam? Uzaktan yardım ve TR069 kapattım ben sadece. Başka hangi ayarları kapatmak gerek pingi düşürebilmek için?
  • Bendede bu modemden var...ben TR069 ile,samba ve ftp yi kapattım...usb den 1tb. Hdd bağladım fakat içindeki filmlerden ancak 30-40 tanesini görüyor...oysa içinde 1000 den fazla video dosyası var...tamamını gösterebilmenin bir yolu varmı arkadaşlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaq999

modemi arkadan resetlemeyi denediniz mi?
    işe yaramazsa bu modelde oto güncelleniyor mu güncelleniyorsa eski fw atıp sıfırlayın ayarları keni oto fw güncellesin.

Modemi arkadan resetleyince duzeliyor,root ile giriste olmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Methoxyphenyl

Gereksiz özellikleri kapattım derken hangi özellikler hocam? Uzaktan yardım ve TR069 kapattım ben sadece. Başka hangi ayarları kapatmak gerek pingi düşürebilmek için?

Sifre kul. Adi yazdiginiz ekranda nat turu olarak tam koni nat sececeksiniz,firewallari tamamen kapatacaksiniz,digerleri o kadar etki eder mi bilmem

• Voip icin farkli bir ayarmi gerekiyor,root ile girdigimizde telefon baglanmiyor,hem sip numarasi hem ev tel girip denedim,bilgisi olan?

• Up

Connection status:

Showtime

Upstream line rate (kbit/s):

3070

Downstream line rate (kbit/s):

18431

Maximum upstream rate (kbit/s):

7654

Maximum downstream rate (kbit/s):

25376

Upstream noise safety coefficient (dB):

13

Downstream noise safety coefficient (dB):

11.9

Upstream interleave depth:

1

Downstream interleave depth:

1

Line standard:

VDSL

Upstream line attenuation (dB):

6.5

Downstream line attenuation (dB):

20.6

Upstream output power (dBm):

6.3

Downstream output power (dBm):

14.3

Channel type:

Fast

DSL up time:

1 day 11 hours 59 minutes 22 seconds

Hattım ne kadar hız destekliyor yardımcı olabilir misiniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelli felli

quote:

Sifre kul. Adi yazdiginiz ekranda nat turu olarak tam koni nat sececeksiniz,firewallari tamamen kapatacaksiniz,digerleri o kadar etki eder mi bilmem

tam Koni nat ve napt (varsayılan ayar) arasındaki fark nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: abdusauk

quote:

Orijinalden alıntı: kelli felli

quote:

tam Koni nat ve napt (varsayılan ayar) arasındaki fark nedir ?

Tam koni nat disardan gelen tum isteklere izin veriyor diye biliyorum guvenlik acisindan riskli diyorlar fakat firewall da yok bende kac senedir basima bisey gelmedi,aciklama tam dogru olmayabilir ama boyle biseydi yabanci sitelerde yazan.

Su modemi rootta acip voip calistiran yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

Bendede bu modemden var...ben TR069 ile,samba ve ftp yi kapattım...usb den 1tb. Hdd bağladım fakat içindeki filmlerden ancak 30-40 tanesini görüyor...oysa içinde 1000 den fazla video dosyası var...tamamını gösterebilmenin bir yolu varmı arkadaşlar.

Samba zaten usb den bagladiginiz hdd yi gormeniz icin gerekli diye biliyorum,ftp file transer protocol zaten kapatirsaniz emin degilim ama nete bile girmeyebilir belki download yapmaz,roottan girmedigimden ne zamandir menuleri hatirlamiyorum ama ftp portundan bahsediyorum,http https gibi biseyler varsa ftp kapadiginiz yerde onlarin acik olmasi lazim,

• Merhaba

Öncelikle sizlerden bir konuda desteğinizi ve bilginize danışmak isterim;

MODEMİM HG658 v2 zamanında süperonline tarafından verilen bir modem, şuanda TURKNET kullanmaktayım ve modem arayüzünde hiçbir güncelleme yapmadım. Modemin arayüzünde download 51.00 kbt UPLOAD: 4.1kbt göstermekte.

ANCAK speedtest yaptığımda dowload 46( çok normal) upload ise 1.6 göstermekte!!! benim hattıma gelen 4 olmasına rağmen ben neden 1.6'yı geçemiyorum?

Modemi değiştirip (ZYXEL VMG 3312) upload'u verimli alabilir miyim?

Süperonline tarfından kısıtlanıyor olabilir mi?

6 aydır bu sorunu çözmeye çalışıyorum ancak türknet ekipleri sistemlerinde 4 upload gösterdiğini yapılacak birşey olmadığını ilettiler.

Modem kaynaklımı yardımlarınızı rica ederim...
  • kelli felli kullanıcısına yanıt
    Merhaba

MODEMİM HG658 v2 zamanında süperonline tarafından verilen bir modem, şuanda TURKNET kullanmaktayım ve modem arayüzünde hiçbir güncelleme yapmadım. Modemin arayüzünde download 51.00 kbt UPLOAD: 4.1kbt göstermekte.

ANCAK speedtest yaptığımda dowload 46( çok normal) upload ise 1.6 göstermekte!!! benim hattıma gelen 4 olmasına rağmen ben neden 1.6'yı geçemiyorum?

6 aydır bu sorunu çözmeye çalışıyorum ancak türknet ekipleri sistemlerinde 4 upload gösterdiğini yapılacak birşey olmadığını ilettiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: SühaOya

Merhaba

Bende downloadda sikinti yok fakat oyun oynarken dediginiz modemi takiyorum cunku ping daha iyi oluyor,en sagliklisi bir yakininizdan modem odunc alip denemeniz.

• arkadaşlar fabrika ayarlarından sonra ne yaptıysam giremedim.Yukarda adsl ayarlarını paylaşmış bir arkadaş ama vdsl ayarları yok.mümkünse fabrika ayarlarından sonra vdsl sayfası ekran görüntüsünü paylaşabilirmisiniz?
  • SühaOya kullanıcısına yanıt
    vdsl sayfası ekran görüntüsünü paylaşabilirmisiniz?
  • Yaklaşık modemi 20 gündür kullanıyorum turk.net ile dün ne olduysa internet ışığı sabitlenmiyor.baska modem takıyorum onda sorun yok ne yapmam gerekiyor resetlesem modemi düzelir mi acaba ?

• spacetimereality kullanıcısına yanıt
    mrb hocam modem sürekli arayüze atıyor firmware atsam düzelir mi acaba. işlemleri basamak basamak yazabilir misin ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tugberk16 kullanıcısına yanıt
    Modemi değiştireli çok oldu, ama ben şuradaki yönteme göre yapmıştım dene istersen.

https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg658-v2--107244245-11#129319729

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu modemi Türknette kullanabilirmiyim kullanabilirsem neler yapmam gerekir. bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum resimler de atarsanız daha güzel olur birde güncel firmwareyi indirebileceğim adresi verirmisiniz huewi diye aradım googlede firmware bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

bu modemi Türknette kullanabilirmiyim kullanabilirsem neler yapmam gerekir. bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum resimler de atarsanız daha güzel olur birde güncel firmwareyi indirebileceğim adresi verirmisiniz huewi diye aradım googlede firmware bulamadım

Kullanabilirsiniz. Şurdaki konudaki adımları izleyin:

https://forum.donanimhaber.com/huawei-hg658-v2-ttnet-ile-kullanmak--117147347

(Tabi ttnet yerine türknet'in kullanıcı adını girmeniz lazım.)

Bu modemlerde firmware dosyası yok. Güncelleme olduğu zaman internete bağlandığında otomatik güncelleniyor. Kullanıcıya ayrı bir firmware dosyası verilmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.