Şimdi Ara

Huawei HG658 V2 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
15
Favori
197.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba. Arkadaşlar bugün Türknet internet abonelik işlemlerim gerçekleşti. Kullanıcı adı bilgilerin vs geldikten sonra akşam eve geldim modemi (Vodafone Huawei HG658) kurdum, fakat internete giremiyorum. Turknet MH aradım, onlar da internet butonu kısmından kullanıcı adı ve şifrem girebilmem gereken bölümden girersem ancak internete erişim sağlayabileceğimi ve modeme kadar da internetin göründüğünü belirttiler. Bahse konu Internet butonu bölümünden de sabit bilgiler bulunmakta ve internette Vodafone GSM operatörüne ait olmayan Huawei HG658 leri incelediğimde o sayfada kullanıcı adı ve şifre bölümü gelmekte ancak benim modemin erişim ayarlarında burası yok. Dolayısıyla Turknet'in bana vermiş olduğu kullanıcı adımı ve şifremi giremiyorum. Firmware yüklemeye çalıştım onlarca indirdiğim halde modem hiçbirini kabul etmiyor. Bu hususta değerli yardımlarınızı bekliyorum. Esenlikel kalın. Huawei HG658 V2

• quote:

Orijinalden alıntı: baygeveze

Herkese merhaba. Arkadaşlar bugün Türknet internet abonelik işlemlerim gerçekleşti. Kullanıcı adı bilgilerin vs geldikten sonra akşam eve geldim modemi (Vodafone Huawei HG658) kurdum, fakat internete giremiyorum. Turknet MH aradım, onlar da internet butonu kısmından kullanıcı adı ve şifrem girebilmem gereken bölümden girersem ancak internete erişim sağlayabileceğimi ve modeme kadar da internetin göründüğünü belirttiler. Bahse konu Internet butonu bölümünden de sabit bilgiler bulunmakta ve internette Vodafone GSM operatörüne ait olmayan Huawei HG658 leri incelediğimde o sayfada kullanıcı adı ve şifre bölümü gelmekte ancak benim modemin erişim ayarlarında burası yok. Dolayısıyla Turknet'in bana vermiş olduğu kullanıcı adımı ve şifremi giremiyorum. Firmware yüklemeye çalıştım onlarca indirdiğim halde modem hiçbirini kabul etmiyor. Bu hususta değerli yardımlarınızı bekliyorum. Esenlikel kalın. Huawei HG658 V2

http://www.vodafone.com.tr/Net/ModemKurulum.php

Aşağıda Huawei 658v2 Modem Kolay Kurulum Kılavuzu diye bir powerpoint dosyası var bir de ona bakın isterseniz gerçi 2 gün geçmiş yaptınız herhal

• quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

quote:

Herkese merhaba. Arkadaşlar bugün Türknet internet abonelik işlemlerim gerçekleşti. Kullanıcı adı bilgilerin vs geldikten sonra akşam eve geldim modemi (Vodafone Huawei HG658) kurdum, fakat internete giremiyorum. Turknet MH aradım, onlar da internet butonu kısmından kullanıcı adı ve şifrem girebilmem gereken bölümden girersem ancak internete erişim sağlayabileceğimi ve modeme kadar da internetin göründüğünü belirttiler. Bahse konu Internet butonu bölümünden de sabit bilgiler bulunmakta ve internette Vodafone GSM operatörüne ait olmayan Huawei HG658 leri incelediğimde o sayfada kullanıcı adı ve şifre bölümü gelmekte ancak benim modemin erişim ayarlarında burası yok. Dolayısıyla Turknet'in bana vermiş olduğu kullanıcı adımı ve şifremi giremiyorum. Firmware yüklemeye çalıştım onlarca indirdiğim halde modem hiçbirini kabul etmiyor. Bu hususta değerli yardımlarınızı bekliyorum. Esenlikel kalın. Huawei HG658 V2

Aşağıda Huawei 658v2 Modem Kolay Kurulum Kılavuzu diye bir powerpoint dosyası var bir de ona bakın isterseniz gerçi 2 gün geçmiş yaptınız herhal

Ilgı alakanız için saygılar hocam. Modem erişime kapalı. Yani anladığım kadarıyla Vodafone benim verdiğim internet haricinde hiçbir kullanıcı bilgisi girilmesine izin vermiyor. Yaptığım araştırmalar neticesinde de Huawei bu kilidi kaldırmayı para karşılığında yapıyormuş. Mecburen TP link in sıfır vdsl destekli modemini satın aldım.

• Huawei HG658 v2 Turkcell Superonline Modemi Arıyorum
  • arkadaşlar herkeşlere bir sorum olacak. Süperonline adsl kullanıcısıyım malum bu modemden verdiler. Wifi gücü falan gayet güzel yeterli bizim evimiz için.
    Şimdi durum şu---> süperonline taahhütünün bitmesine 1 yıl var. Ben ayrıca netspeed vdsl bağlatmak istiyorum. Netspeedin genel müdürlüğünün Denizli'de olmasına güvenerek böyle bir karar verdim ve gittim konuştum ekstra 1 vdsl hattı çekilecek adsl'in yanına.
    Tabi bir de vdsl modem lazım oldu fakat nerden baksan 200tl vermek lazım şimdi.
    Yeni VDSL modem almak yerine süperonline'ın verdiği HG658v2'yi kullansam diyelim vdsl'le, ilerde süperonline adsl için tekrar bu modemi kullanmak istersem sorun yaşar mıyım? Bildiğim kadarıyla süperonline internet şifresini vermiyormuş. İlerde ben tekrar bu modemi takmak istediğimde süperonline şifresini nasıl gireceğim?
    sonra süperonline şifre girdirtmek için teknik ekip yollayıp 100kağıdı cukkalamasın?

• gunescan kullanıcısına yanıt
    Superonline sadece fiber aboneliklerine vermiyor kullanıcı adı şifreyi vdsl ve adsl de söylüyorlar sorun yok.
  • Arkadaşlar bugün bu HG 658 v2 modemin root şifresini buldum ve mru(mtu) ayarları falan erişebiliyorum ve fazladan ayarlar açılıyor, sizde istiyorsanız buyurun: Kullanıcı Adı: Root şifre: SoL_RooT_2014 giriş yaptıktan sonra root şifresini değiştirebiliyorsunuz.

Bu arada giriş yaptığınızda uzaktan yönetimi ve UpnP kapatın, yoksa bu İnternet Servis Sağlayıcısılar modeme erişebiliyorlar ve ayarları değiştirebiliyorlar.

Ayrıca firmware olarak son sürüm yüklemenizi öneririm V100R001C163B013 İndirme link: Yazılım Güncellemesi indirdiğiniz dosyaların içinde HG658V2-20V100R001C163B013_main olanı yükleyin, ben bunu yükledim diğer dosyalar multi-cast gibi ayarları yükseltmek ile ilgili şeylerdir.

Ayrıca bu modem de root ile giriş yaparak her internete bağlanan ağlar için bant genişliği ayarlayabiliyorsunuz ve sınırlayabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BughotfixGG -- 10 Ekim 2017; 6:56:29 >

• selamlar,

root kullanıcısı için SoL_RooT_2014 dışında bildiğin çalışır şifre mevcut mu? bu şifre benim modemde çalışmadı maalesef.

teşekkürler.
  • taz1903 T kullanıcısına yanıt
    Aynı modemden bahsediyorsak eğer çalışması lazım, eğer çalışmıyorsa uzaktan erişim yöntemiyle internet servisçiler değiştirmişlerdir. Eğer modem firmware güncel ise modeme komple reset at ve o şifre çalışacaktır.

Düzenleme: Kullanıcı adı ve şifrede Büyük harf duyarlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BughotfixGG -- 11 Ekim 2017; 21:57:17 >
  • Superonline HG 658 v2 modemi nasıl bridge (köprü moduna) alablirim. TP Link TL-R480T+ Yük Dengelemeli Router kullanacam.
  • DSL Bilgisi
    DSL senkronizasyon durumu:
    Yukarı
    Bağlantı durumu:
    Showtime
    Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):
    797
    Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):
    8188
    Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):
    932
    Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):
    21748
    Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
    9.6
    Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):
    24.9
    Yukarı akım aralık derinliği:
    1
    Aşağı akım aralık derinliği:
    1
    Hat standardı:
    ADSL_2plus
    Yukarı akım hat zayıflaması (dB):
    0
    Aşağı akım hat zayıflaması (dB):
    2.8
    Yukarı akım çıkış gücü (dBm):
    12.4
    Aşağı akım çıkış gücü (dBm):
    17.1
    Kanal türü:
    Hızlı
    DSL çalışma zamanı:
    0 gün 3 saat 56 dakika 35 saniye DSL'i yeniden başlat

Modemimim değerleri bu şekilde

Acaba hat hızım ne kadar olabilir.

• modemi tamamen resetleyip yeniden kurulum ve ayarlamalarını gerçekleştirmeniz halinde sorun giderilecektir. resimli anlatımı için buraya bakabilirsiniz.
  • selamlar. bu modemden kullanıyorum ancak bir sorunum var. Mac filtreleme yapacağım zaman hiç bir cihaz listelenmiyor. Kablosuz ağa içindeki bazı cihazları engelle işareti tıklı. Ancak önceki gibi mac filtrelemesi yapılacak cihazlar çıkmıyor, bunu nasıl düzeltebilirim ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

quote:

Ilgı alakanız için saygılar hocam. Modem erişime kapalı. Yani anladığım kadarıyla Vodafone benim verdiğim internet haricinde hiçbir kullanıcı bilgisi girilmesine izin vermiyor. Yaptığım araştırmalar neticesinde de Huawei bu kilidi kaldırmayı para karşılığında yapıyormuş. Mecburen TP link in sıfır vdsl destekli modemini satın aldım.

şimdi bu modemi alsakta türknette kullanılmıyormu

• Beyler aynı modem den bana da geldi kuruldu teknisyen arkadaş download da sıkıntı var dedi arıza kaydı açtı 48 saat içinde düzelir dedi

16 mbps50 gb akn paket kullanıyorum modem nasil iyimidir çekim gücü önerilen ayarlar vs

Tsk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Beyler aynı modem den bana da geldi kuruldu teknisyen arkadaş download da sıkıntı var dedi arıza kaydı açtı 48 saat içinde düzelir dedi

16 mbps50 gb akn paket kullanıyorum modem nasil iyimidir çekim gücü önerilen ayarlar vs

Tsk ederim

Bu modem hiç bir halta yaramaz buglar hatalar ne ararsanız var hat değerlerini bile yanlış ölçüyor. Superonline dan çıkıcam zaten ben 1 ayım kaldı.
  • Her modemi kapatıp açışımda 2 farklı hat değerlerinden birini gösteriyor , bilmiyorum nesi var bu modemin tek bildiğim bug ı hat değerlerini yanlış göstermesi o kadar.
  • Ulan ttnet ten bin kere daha iyidir bee modemi dandik verebilirler.

Asus modem almak daha mantıklı ama pahalı tabi şimdilik bununla idare ederiz.

Speed test de üst üste yaptığım hıztestlerinde 14-15 mbps hız 9 ms ping alıyorum upload hızım sıkıntılı 1 mbps i bile zor görüyor. Normal mi bu upload süresi arkadaşlar ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tda 1562q -- 19 Kasım 2017; 13:20:29 >
  • Selamlar Donanimhaber müdavimleri...

Bu modemden kullaniyordum. Guzeldi idare ediyordu. Lakin fişini çekip ertesi gün takip kullanayim diyince normal bir modem olmadiğini anladim. Cunku, bu sekilde yaptigin zaman ne hikmetse download hız testinde 0.1mbps yada 0.2mbps gibi sonuçlar vermeye basladi kapa ac kapa ac düzeldi yani günlerce haftalarca fulltime acik kullandim modemi! Lakin en son 10 gün once elektrik kesilipte geldiğinde tekrar actigimda ne yazik ki basima gelen kronik oldu lanet modem ne olduysa download hizi 0.1 - 0.2 - 0.3 mbps den yukari cikmadi.

DSL senkronizasyon durumu:

Yukarı

Bağlantı durumu:

Showtime

Yukarı akım hattı hızı (kbit/s):

4089

Aşağı akım hattı hızı (kbit/s):

76798

Maksimum yukarı akım hızı (kbit/s):

49417

Maksimum aşağı akım hızı (kbit/s):

127076

Yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):

32.2

Aşağı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB):

20

Yukarı akım aralık derinliği:

1

Aşağı akım aralık derinliği:

1

Hat standardı:

VDSL

Yukarı akım hat zayıflaması (dB):

0.3

Aşağı akım hat zayıflaması (dB):

0.2

Yukarı akım çıkış gücü (dBm):

8.3

Aşağı akım çıkış gücü (dBm):

11.3

Kanal türü:

Hızlı

Bilgilere bakildiginda hersey yerinde bir problem gözükmüyor. Ama download hızı yani internet kullanim hizi suan 0.2mbps ne yaptıysam olmadi fimrware yükledim reset attim olmadi yere attim vurdum yere carptim çocuğa verdim al vur at dedim banamisin demedi, içini actim sac kurutma makinesi ile istttim acayip işittim elim yandi tinlamadi bile, lehimlere kontrol kalemi sürdüm kisa devre yaptım lanet sey hala calisiyor bozulmuyorda bozulsa bir kere üzülcem gidecek, yav hersey iyi durumda gozukuyor iken bu salak sey neden böyle yapti!!

nedir bunun derdi..

Ha aklina bisey gelebilir komsunun modemini taktim sikinti yok adam gibi calisiyor. Hat gerçekten saglikli. Bu modemin derdi ne olabilir ??

• Merhabalar elimde bu modemden var acaba access point veya router özelliği var mı?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.