Şimdi Ara

Huawei HG658 V2 (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
575
Cevap
15
Favori
197.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Usta aynen dediğin gibi giriş yapmıyor reset attıktan sonra dsl kablosunu çıkarırsak verdiğin root bilgileriyle sıkıntısız giriş yapılıyor fakat ayarlar sıfır olduğu için bağlantı ve dns ayarlarını ince ayar yapmak çok zor.
    root bilgileriyle girip dsl kablosunu taktığımız gibi uzaktan bağlantı ile ayarlar geliyor ama root şifreside değişiyor
    tek çare nokta nokta ince ayarları kendimiz yapmamız. ?
    yardımcı olabilirmisin ?
  • yada bir şekilde son gelen şifreyi bulmak buda ancak sanırım telnet cihazıyla olur onuda hacklicek adam lazım usta çare sensin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Broadcom BCM63168 chipsetli guzel bir modem :)

https://wikidevi.com/wiki/Huawei_HG658

Maalesef V2 sürümünde o chip yok. Bu başlıkta bahsedilen modem de maalesef o

Bu modelde şu chip varmış:
    TRIDuctor VSPM310
    http://www.triductor.com/index.php/en/soc-chip/gateway

Huawei ile 2013 te anlama yapmış bu şirket

Aşağıdaki adreste V2 ye girince internal pictures dosyasında görünüyor:
    https://fcc.io/QIS/HG658

Tabii ilk sürümde sizin bahsettiğiniz chip var o da

• Hocam merhaba, yazınızı detaylı şekilde okudum ve uygulamaya çalıştım. Ancak şifreyi kabul etmiyor. Muhtemelen Superonline, tüm modemlerine uzaktan erişti ve şifreyi değiştirdi. Modemde en son firmware kurulu. Fabrika ayarlarına da döndürdüm. Ancak root şifresi yine çalışmadı. Neden ihtiyacım var konusuna gelirsek, networke bağlı pc'lerin erişim hızlarını değiştirmek istiyorum ve bu da sadece root oturumu ile bağlandığında gerçekleşiyor bildiğiniz üzere. Bu konuda akıl verebileceğiniz bir gelişme var mı?
  • xxxerman X kullanıcısına yanıt
    firmware güncellemesinden sonra SoL_RooT_2014'ü kabul ediyor.en son işlemde uzaktan erişimi kapatmayı unutmayın

Huawei HG658 V2

Huawei HG658 V2

• spacetimereality kullanıcısına yanıt
    Hocam, bu sefer oldu. Teşekkür ederim. Yalnız bir sorum daha olacak. Eğer siz bu konu ile ilgilendiyseniz biliyorsunuzdur. Mesaja cevap verdiğiniz ilk ekran görüntüsünde, bant genişliği bölümünü göstermişsiniz. Burayı inceledim. Hatta alt tarafta yeni seçeneğini tıklayarak, çeşitli kategorilerde eklemeler yaptım. Yalnız bunların tümü upload hızını sınırlıyor. Download limit koyamadım. Ya da ben beceremedim. Son olarak biliyorsanız bu konuda da yardımcı olur musunuz?
  • xxxerman X kullanıcısına yanıt
    ''giriş bant genişliği'' kısmından download limiti koyuluyor. alt kısım dediğiniz gibi sadece upload kısıtlıyor. 16 mbit kullanıyorum, limiti 375 yapınca speedtest 7 mbit gösteriyor. bu seferde oyunlarda ping ve web sayfalarını geç açma sorunu ortaya çıkıyor.
    Dediğinizi gayet iyi anladım. Fakat, 375 yapıp, 7 mbit hıza düşürünce, bunu ağdaki tüm cihazlar için düşürmüş olmuyor mu? Oysaki ben belirli ip aralığındaki, veya X ağ bağlantısından bağlananlar için düşürmek istiyorum.
  • 12 sayfayı da okudum ama bendeki sorun yok galiba modeme bağlı gözüktüğüm halde bağlantıda droplar yaşıyorum rastgele oluyor bazen 5 dk da 10 sn bidiyor bazen de 1 dk normal bağlanıp 5 dk giremiyorum sorun sadece internet değil modem arayüzüne de erişemiyorum o sürede 1 aydır internetten soğuttu beni böyle lanet bir durumdayım modemle aramda 3 duvar 15 mt kadar mesafe var ama bazen bu sorun olmayada biliyor zerre kadar bişey anlamadım bu durumu yaşayan var mı?

kanal 1 e aldım düzelmedi 20mhz ye aldım kapsama alanı yükseltir diye aynı hala aynı
    hocam dediğiniz şekilde dosyayı indirdim içerisinde bulunan software bölümündeki main yazan dosyayı yükseltme yaptım hemde dsl kablosunu bilerek çıkarttım faka Root şifresini yine kabul etmiyor.
  • Modem resetlendiğim zaman root bilgilerine giriş yapabiliriyorum fakat superonline internet ayarları çok fazla ne yaptıysam internete bağlantı kuramadım bu yüzden tekrar reset ve dsl kablosunu takarak güncel uzaktan otomatik ayarlar yükleniyor

yukarda dediğim gibi güncel main yazılımını dsl kablosu takılı olmadan yazılımı yükledim fakat yine root şifresiyle giriş yapamadım ayarları bozmandan firmware yükselterek root şifresine nasıl erişebilirim

packet.bin dosyasınıda yüklemelimiyim

yada hocam sizin kullandığınız firmware yedeğini yüklesem olurmu ?
  • MrSherlock kullanıcısına yanıt
    frimware ı baştan yükleyin, root şifresiyle ancak o şekilde giriliyor.
    internet bağlantısı kurman için dns ayarlarını elle girmen gerekiyor. benim ayarlarım böyle;
     Huawei HG658 V2
     Huawei HG658 V2

frimware güncelleme sonrası dsl kablosunu takmadan, ''bakım'' menüsü ardından sol taraftan ''uzaktan yönetim'' kısmına tıkla, açılan menüden ''Uzaktan yönetimi etkinleştir'' tikini kaldır ve kaydet. internet kullanıcı ve şifreni girdiğin yerin üst tarafında ''TR069'' tikini kaldır.

frimware güncellemesi

• yani hocam modeme reset atayım dsl takmadan ardından firmware güncelleyim.
    ayarlarıda manuel elle gireyim.

modeme rest attıktan sonra firmwaresiz benim modem root şifresini kabul ediyor ayrıca sadece ayarları yapamadığım için dsl takmıştım ondada root şifresi hemen değiştiriyorlar.
  • spacetimereality hocam saolun ayarları yaptım internet erişimim var artık çok teşekkürler size zahmet verdim helal edin
    peki hocam mtu ayarlarına dek gelemedim akk kaldırmam için diğer 1 ci ayı beklemem gerekiyormu bunun hakkında fikriniz varmı
  • Hocam, modeme bağlanan kullanıcı sayısını arttırabilmenin bir yolu var mıdır acaba?
  • Beyler modemden hız için öncelik tanıyabilir miyim? Ethernet kablosu ile kullandığım bilgisayarın daha hızlı kullanmasını istiyorum.
  • ppp şifresini nasıl alabilirim superonline

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Root ile giris yaptiktan sonra sakin sol musteri hizmetlerini aramayin,bende voip de oldugundan root ile giriste voip calismamisti,dedim baska voipli modem aldim calismiyor voip,voip i yapamadigim gibi ne yaptilarsa o aramadan sonra nete giremedim,ancak modeme hard reset atarak girdim ki tekrar root sifresi ile hicbir girisimde nete baglanmadi.

Ayrica root sifresi ile birtakim ayarlari oynayarak ( full cone nat acik,uzaktan yardim ve bircok gereksiz seyi kapatarak) lyona 83 olan ping 70 e ,frankfurta 75 olan ping 65 e indi,kotu olan altyapi degil aslinda bizi izlemek icin kullandiklari yontemler neti yavaslatiyor.

Bilginize...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrica root girisi yaptigimda voip baglanmiyor yardimci olabilecek var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.