Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
77
Favori
170.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle @Maxtreme arkadaşıma teşekkür ederim, şifremi 1.yöntem ile buldum ancak elimde ttnet in zyxel vmg 3312 b10b modemi , bir türlü internete çıkartamadım, kullanıcı adı doğru, xxx@fiber olarak girdim, şifre doğru wan mac clone özelliği var mı bilmiyorum bu modemin ancak wan mac adres ayarlanıyor, SOL modemin wan mac adresini doğru şekilde girdim bir türlü internete çıkamadım yardımcı olabilir misiniz? Sizce sorun nedir bu modemi kullanamaz mıyım ? local sabit IP gerekli cihazlarım var SOL modem buna izin vermiyor
  • Offchu! kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Huawei HG253S Modem Kurulumu ile ilgili buraya tıklayıp resimli anlatımına erişebilirsiniz.
  • Naneli Larry kullanıcısına yanıt
    QoS, root arayüzünde var ama Superonline bu arayüzü kullanıcılardan saklıyor. Bu tarz bir hareket, dürüstlük ilkesine ters düşüyor.
  • Firmware downgrade yöntemi ile şifreyi bulup Amazondan aldığım netgear nighthawk canavarına geçiş yaptım hayatım değişti. Bilgi paylaşanlara teşekkürler.
  • Ev telefonu modeme bağlı, konudan anladığım kadarıyla, kullanıcı adı ve şifremi öğrensem dahi modemi değiştirdiğim zaman telefon sıkıntı oluyor kullanamıyoruz. 1000 mbit internet veriyorlar ama BİR adet bilgisayarda kullanılabiliyor. Ne kadar salakça birşey bu yahu.
  • Hocam iyi günler, her şeyi tek tek uzunca anlatmışsınız elinize, emeğinize sağlık. Ben yakın zamanda arıza çıkartarak hg255s modemimi hg253s ile değiştirmeyi başardım. Modemi wireless sıkıntısından dolayı değiştirmiştim ama bu modemin de wireless konusunda başarılı olduğunu söyleyemem. Bir de internet ve playstation üzerinden devamlı oyun oynadığım için bazı portları açma ihtiyacı duydum ama güvenlik duvarını düşük seviyeye getirmeme rağmen portlar hala kapalı olarak gözüküyor. Herhangi bir portu açmayı başaramadım.

Sizin verdiğiniz yöntemlerden ilk yöntemi kullanarak wan şifresini bularak yeni bir modem alıp onu kullanmak istiyorum. Çok uzun süredir internet kullanıcısıyım, yurtdışında da farklı ispler kullandım ama böyle kısıtlı bir modemle ilk defa karşılaştım, bu yüzden size bazı sorularım olacaktı. Şuanda benim kullandığım modemde versiyon V100R001C01B036 olarak gözüküyor, v36 bu sanırım ve sizin bahsetmiş olduğunuz firmware güncelleme iptalini sağlayan kısım gelişmiş seçeneklerinde yok. Modemin arayüzü de tamamen farklı. Versiyon farklı olduğu için haliyle root şifresi de olmuyor ve giriş yapamıyorum.

Sizin buraya linkini koyduğunuz dosyadan eski sürümleri çektim. Siz buradan hangi sürümü kullanmamı tavsiye edersiniz acaba? Konu çok eski olduğundan, bir de yakın tarihte işlemi yaparken başarısız olduklarını söyleyenlerden çekindiğim için çok kurcalamadım ama bu konuyu mutlaka çözmem lazım. Bu işlemleri yaparken sıkıntı olursa modemi resetlediğim taktirde ayarlar konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Eski sürüme geçip wan şifresini aldıktan sonra o şekilde kullanmak istesem bağlantı kurmak için yapmam gereken ekstra ayarlar var mıdır? Bir de yapacağız derken internetsiz kalmayalım zira Superonline eve birilerini gönderdiği anda para talep ediyor.

Son olarak wan şifremi aldıktan sonra Sol bu işi artık çözmüşse sonrasında şifremi değiştirip erişimimi engeller mi? Modem alırsam ve böyle bir durum ortaya çıkarsa boş yere modeme para vermiş olacağım. Yok hiçbir sıkıntı çekmeden wan şifresini aldıktan sonra herhangi bir modem ile sıkıntısız bağlantınızı kullanırsınız diyorsanız önerebileceğiniz en iyi modem nedir? Wireless açısından güçlü olması en önemli özellik benim için. Bir de ok fazla online oyun oynadığım için bağlantının stabil olması çok önemli tabi. Şimdiden çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taklitçi karşıtı

Bahsi geçen işlemi hg 253 ile kendim yaptım isterseniz hatırladığım kadarı ile size yardımcı olabilirim ücretsiz

HG253 var bende,
    bana yardımcı olabilirmisiniz bu konuda?
  • v36 surumu için nasıl root girişi yapacagız
  • quote:

Orijinalden alıntı: inzu

Firmware downgrade yöntemi ile şifreyi bulup Amazondan aldığım netgear nighthawk canavarına geçiş yaptım hayatım değişti. Bilgi paylaşanlara teşekkürler.

Nasıl yaptınız anlatır mısınız?
  • HG 255s var kısıtlama yüzünden 500 liralık modemi kullanamaz oldum. yardım edebilirseniz sevinirim root olayını başaramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Futurisma

HG 255s var kısıtlama yüzünden 500 liralık modemi kullanamaz oldum. yardım edebilirseniz sevinirim root olayını başaramadım.

Root olayına gerek yok. Hg255s için şu adımları takip etmeniz yeterli:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/129888746

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

HG 255s var kısıtlama yüzünden 500 liralık modemi kullanamaz oldum. yardım edebilirseniz sevinirim root olayını başaramadım.

kardeş ubuntu filan hiç uğraşılmaz daha önce hiç kullanmadım o yazılımı. Modem aldım kullanamıyorum almadan öncede aradık sorduk kullanabilirsiniz ama uzaktan modem ayarı yapılması söz konusu değil dediler eve geldik fiber şifresi filan istiyor şu işe bak paramız ile rezil oluyoruz.illaki çözümü vardır artık taştım bittim

• quote:

quote:

quote:

kardeş ubuntu filan hiç uğraşılmaz daha önce hiç kullanmadım o yazılımı. Modem aldım kullanamıyorum almadan öncede aradık sorduk kullanabilirsiniz ama uzaktan modem ayarı yapılması söz konusu değil dediler eve geldik fiber şifresi filan istiyor şu işe bak paramız ile rezil oluyoruz.illaki çözümü vardır artık taştım bittim

Hocam işte bağlantı için gerekli olan kullanıcı adı şifreyi superonline vermiyor. İlla bizim verdiğimiz modemi kullanın deniyor. Bu şekilde de modemden zorla alınıyor. Ubuntu dışında 2 ethernet kartı kullanılarak yapılan yol var ama deneyen birinin interneti kesilmiş, servis gelmiş merkezi aramış yeni şifre talep etmiş ancak öyle düzelmiş. Ubuntu ile yapılan yol en güvenlisi. Ek ethernet kartı masrafı da yok. Bunun dışında taahhütünüz yakın zamanda bitecekse vodafone fibermax'a geçebilirsiniz. Vodafone, Superonline fiber altyapısını kullanarak hizmet veriyor ve kullanıcı adı şifreyi de veriyor, superonline gibi saklamıyor. 100 mbps akn'li tarife bile var, superonline akn'li tarifelerini 24 mbps ile sınırlarken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 27 Ocak 2018; 17:28:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam işte bağlantı için gerekli olan kullanıcı adı şifreyi superonline vermiyor. İlla bizim verdiğimiz modemi kullanın deniyor. Bu şekilde de modemden zorla alınıyor. Ubuntu dışında 2 ethernet kartı kullanılarak yapılan yol var ama deneyen birinin interneti kesilmiş, servis gelmiş merkezi aramış yeni şifre talep etmiş ancak öyle düzelmiş. Ubuntu ile yapılan yol en güvenlisi. Ek ethernet kartı masrafı da yok. Bunun dışında taahhütünüz yakın zamanda bitecekse vodafone fibermax'a geçebilirsiniz. Vodafone, Superonline fiber altyapısını kullanarak hizmet veriyor ve kullanıcı adı şifreyi de veriyor, superonline gibi saklamıyor. 100 mbps akn'li tarife bile var, superonline akn'li tarifelerini 24 mbps ile sınırlarken.

Kardeş sırf bu yüzden vodafone gidecektim vodafone şubede ki adam vodafone kendi modemi dışında farklı modem kullanımına izin vermez dedi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama forum da bunla ilgili konu açacağım vodafone fibermax kullananlar şifresini kolayca alabileceklermi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeş sırf bu yüzden vodafone gidecektim vodafone şubede ki adam vodafone kendi modemi dışında farklı modem kullanımına izin vermez dedi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama forum da bunla ilgili konu açacağım vodafone fibermax kullananlar şifresini kolayca alabileceklermi.

Hocam vodafone kolayca veriyor, kendi modemini kullananlar var. İnternet şubesinde gözüküyor. Üye olurken sms'le de gönderiyor diyenler vardı.

• https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/99599747
    WAN/İnternet Şifresi Öğrenme

hg255s de yöntem 2 işe yarıyor.

Gerekli malzemeler:
    1. çift ethernet (lan - nic- vs vs) pc (yoksa etraftaki bilgisayarcılar dan kafeler den 2. lan kartını kiralıya bilir ve ya ödünç almayı deneyin yoksa linux yönemini uygulayın.)
    2. çalışan internet
    3. bir adet gpon
    4. bir adet hg255s
    5. iki adet cat rj45 kablo

işin püf noktası (1.-6. madde)
    1. 2 ağı Bağlantıları Köprüleyin kabloları takmadan.(acs server a başka bilgi gitmesini engelemiş oluyoruz.)

2. hg255s kapatın cat kablorı sörün hiç cat kablo kalmasın.

3.gpon açık cat kablo takılı ama 2. ucu takmayın.

4.hg255s açık wan girişine cat kablo takılı 2 uçu takmayın.

5."WireShark programını çalıştırıp resimde görüldüğü gibi Yerel Ağ Bağlantılarından birini seçip Capture Menusunden Start diyerek paket yakalamayı başlatıyoruz."

6.aynı anda gpondan gelen ucu ve h255s wan gelen ucu pc deki lan girişlerine takıyoruz (önceden Köprülediğimiz girişlere).

7."Program ekranında paketlerin geçtiğini göreceksiniz.
    Bağlantı esnasında sunucuya gönderilen kullanıcı adı ve şifre paketleri WireShark tarafından yakalanacak.
    Modem bağlantı ışığı (yeşil dünya) sabit yandıktan sonra paket yakalamayı kırmızı renkli stop tuşuna basarak durduruyoruz.
    Ardından programın filtre alanına "ppp || pap" yazıp Apply diyoruz. Kullanıcı adı ve şifrenizin olduğu paketi görmeniz gerek.
    Yani, 1. yöntemde bulunan son resimde ki gibi."

8.gpon dan kapatıp bağlantıları eskisi gibi yapın kullandığınız şekilde.

teşekkür maxtreme.

hg255s PAP-chap seçeneği otomatik seçili defult ayar, ayrıca pap seçmek gerekirse şu root girişiyle değiştirilebiliyor.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130976248

daha sonra şifreyi deneyin.

dip not: işler yolunda gitmezse modemi sınırlamanız ve gpona takmanız yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaq999 -- 28 Ocak 2018; 23:38:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: varincahmet

Arkadaşlar Huawei HG253S Modem Kurulumu ile ilgili buraya tıklayıp resimli anlatımına erişebilirsiniz.

link bozuk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imhotep_of_grudge -- 1 Şubat 2018; 22:7:52 >
  • .
  • Nakil sonrası kullanıcı adı ve şifrenin değiştiğini öğrenmiş oldum. 253s için firmware downgrade yöntemi halen daha geçerli Sistem MAC adresi denetimi yapıyor. Püf noktası modem kasasının hemen arkasında WAN, LAN, WI-FI MAC adresleri yazıyor. WAN Mac adresini yeni modemnize klonlayacaksınız. Paylaşım yapan arkadaşlara teşekkürler...
  • Şifre ile kullanıcı adı aldım fakat çok stabil çalışmıyor ac name ile host unique id gibi bilgiler de yakalıyorum yalnız hepsi iç içe geçmiş durumda sorunsuz kullana bilen varmı sadece kullanıcı adı şifre girince paket kaybı yaşıyorum yurt içi hız 24 çıkıyor fakat yurt dışı da düşüyor prio 1 girincede abdden 24 indiriyor ama paket kaybı oluyor düzgün çalışmıyor asus router üzerinde tam olarak nasıl kurulur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.