Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
77
Favori
170.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gelen ekibe söyleyin direk söyleyin port değişikliği yapsınlar başka türlü kırk takla atsa açılmıyor bendede iptv ile interneti aynı anda powerline verince yapıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    sabah 12 sularında hallettiler, fiziksel olarak birşey yapmamışlar galiba.
  • HG253s emekliye ayrıldı arkadaşlar, xiaomi 3g router ile yolumuza devam ediyoruz.

en basit yöntem routeriniza göre firmware indirip google chrome da bulunan show password scripti ile görmek, şuan huawei routerimde hala o sürüm yüklü shhshs

buradan maxtreme hocama teşekkür ederim bu faydalı konu için, diğer yardımcı olan arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim.

birisi gelir bakar diye yazıyorum bunları:
    1. cat 6 kablo geliyor evime, direk fiberoptik kablo gelmiyor.
    2. huawei routerın arkasında WAN MAC diye bir kimlik numarası var, onu yeni alacağınız routerda bulunan mac clone yerine yazarak mac adresinizi muhakkak klonlayın.
  • Router'a göre firmware indirmek ne demek?
    Alacağım router'a göre mesela Asus,Asus a göre hangi firmwarei indireceğim ? HG255S kullanıyorum şu anda.
    Asusta da çalışacak HG255s firmwareimi indireceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi totik -- 24 Ekim 2018; 20:0:44 >
  • konuyu yeni gördüm bu modemin arayüzünden engellenmiş dnsleri acamiyormuyuz öyle bir şansımız varmı şifre felan alsak ne olacakki başka router takınca karşıdan göremeyecekleri için sök tak cıkar tanımla bayar beni acikcası mahkum olduk bunların modeme :S
  • Kullanici adi ve sifreyi aldiktan sonra modem seciminde ozgursunuz. Istediginiz modemi takip istediginiz ayari yaparsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vpn kurayım dedim hocam dün 1 günümü aldı yaptı sonunda dns denemekten helak oldum , engellemişler dnsleri sorma 50 mb lilk vpn ile anca oynadım.
    ve ne yazıkkı google dnsyi engellemişler :S bana lazım olan dnsyi .
  • engellemekten kötüsü yönlendirme yapıp filitreden geçirmeleri zehirlemeleri...http://dnssec.vs.uni-due.de/ vehttps://www.dnsleaktest.com/ test et...
  • Evet birde o var dimi unuttum bak bu insulin direnci mahfetti beni kafam hep dalgin

• quote:

Orijinalden alıntı: baltalı-katil

engellemekten kötüsü yönlendirme yapıp filitreden geçirmeleri zehirlemeleri...http://dnssec.vs.uni-due.de/ vehttps://www.dnsleaktest.com/ test et...
    çalışıyor düzgün bir sorun yok sağolasın.
  • Videolu anlatım

• quote:

Orijinalden alıntı: zergmahmut

Videolu anlatım

Emeginize saglik. Videolu anlatim guzel olmus.

Ben basliktaki 2.yontem ile wireshark programi uzerinden paket yakalayarak buldum bilgilerimi.

Burada bir ilavede ben yapayim; wan portundan pppoe destekleyen her router(modem degil) bu sistem uzerinde kullanilabilir. Sonucta gelen cat6 kablo uzerinden internet erisimi sagliyorsak modeme gerek olmayacaktir. Ben su anda asus rt ac88u ile internete cikabiliyorum. Ise yaramaz hg253s modemide emekli ettim.

• routerı rootladım ama wan üzerinden dns hala değişmiyor. Bir de router üzerinden pptp yada l2tp kullanarak vpn kullanma ihtimalimiz var mı?
  • zergmahmut kullanıcısına yanıt
    Video için teşekkürler şifremi aldım.

Eklemek istediğim bir not var videoda bahsedilmemiş yada ben duymadım lakin bende öyle çalıştı. Wirelessa superonline modemi üstünden değil cep telefonundan bağlandım lan portunuda dediğiniz gibi modemin wan portuna taktım.

Emeğinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rexxy -- 4 Kasım 2018; 1:57:44 >
  • Forumdaki bilgiler sayesinde fiber şifremi aldım, emeği geçen herkese teşekkürler.

Ancak ne yaptıysam sağlıklı bir bağlantı olmuyor, eve kadar gelen fiber kablo ve Superonline'nın verdiği HG255s modeli router var.

Netgear R7800 ddwrt
    Netgear R7800 orijinal firmware
    hatta HG630a ttnet VDSL modemine

aynı ayarlarla PPOE bağlantısı denedim.

WAN bağlantısı kuruluyor, MAC clone olsa da olmasa da IP alıyor ancak SOL kendi routeri ile default gateway (PPPOE bağlantıda karşıdaki cihaz) 212.57.x.x gibi bir şey olurken kendi yaptığım bağlantıda default gateway 10.x.x.x gibi bir IP alıyor ve nereye ulaşmak istesem izin vermiyor, sadece tek bir Superonline DNS sunucu pinglenebiliyor.

Aklıma gelen olası nedenler:
    - Yaklaşık 2 aydır CGNli IP dışında IP alamıyorum , bulunduğum bölge ile alakalı bir durum olabilir.
    - SOL kendi routeri bağlandıktan sonra otomatik ayar yapıp ayrı bir tünel bağlantı yapıyor olabilir.
    - VLAN ayarlarımda bir problem olabilir ya da diğer cihazlarım böyle bir konfigürasyonu desteklemiyordur.

SOl router ile tracert çıktısı şöyle iken:

Tracing route to örnek.superonline.net [x.x.x.x]
    over a maximum of 30 hops:

1 2 ms 3 ms 3 ms 192.168.1.1
    2 202 ms 9 ms 210 ms host-212-57-0-xxx.reverse.superonline.net [212.57.0.xxx]
    3 7 ms 7 ms * 10.36.252.141
    4 8 ms 8 ms * 10.40.131.90
    5 8 ms 8 ms * 10.38.210.62
    6 8 ms 8 ms * 10.38.210.130
    7 8 ms 7 ms * örnek.superonline.net [x.x.x.x]

Başka router ile bağlantıda 2. adımda 10lu gateway IPsinde takılıyor (PPOE karşı bağlantıdan network unreachable ICMP mesajı geliyor, ilginç olarak Superonline DNS sunucunun sadece bir tanesi için bu olmuyor ve normal bağlantı kuruluyor, pingleniyor...).

Routerdan sonra başka bir cihaz bağlayıp ilk bağlantı kurulurken oluşan trafiği analiz etmek gerekir sanırım.

HG255s için root şifresi yok ama browser veri alış verişi incelendiğinde e VLAN ID 103 ve VLAN ID 0 olan iki bağlantı var. Forumdan öğrendiğim kadarı ile 103 olan bende olmayan IPTV için, 0 olan ise normal bağlantı. 0 değeri VLAN yok demek mi yoksa özel bir rakam mı. Huwaei HG630a ve R7800'de bu rakam seçilemiyor. VLAN tag yanlış oluyor ise ya da cihaz WAN bağlantıda bu tag'i kullanmıyor ise paketler SOL tarafından başka bir yere yönlendiriliyor olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dustdevil -- 15 Kasım 2018; 12:13:36 >

• Şifreyi doğru aldığınıza emin misiniz? Genellikle yanlış şifre girildiğinde 10'lu ip verir. Sadece sayılardan oluşan 7 haneli bir şifre olması lazım. Şifrenin doğru olduğundan emin olmak için hg255s'in ara yüzünden internet ayarlarına girin. Wan internet kısmını düzenleyin, şifre kısmına bulduğunuz şifreyi girin ve kaydedin. İnternet kesildiyse bulduğunuz şifre yanlıştır. Korkmaya gerek yok, modemi kapatıp açtığınızda Superonline uzaktan şifreyi göndereceğinden internetinin geri gelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Çok çok teşekkürler, şifreyi PPPOE server metodu ile alırken loglarda çıkan benzer rakamların bir tanesinde bir "0" rakamı fazla idi, olmayanı deneyip bağlantı kuramayınca yanlıştır diye bir daha 7 haneliyi denememiştim, şimdi deneyince çalıştı

Anladığım kadarı ile şifre yanlış ise PPPOE bağlantı kuruluyor ancak SOL router'i çok sınırlı bir network'e atıp çıkışı ilk gateway'den yasaklıyor ve sadece belli IP'lere ulaşıma izin veriyor, muhtemelen sadece konfigürasyon göndermek için bu bağlantıyı kullanıyor.

HG255S'i de artık access point yaparım :)
  • hg255s şifresini kırabilen bir arkadaş yokmu aranızda çok sorun yaşiyorum portlar olsun oyunlardaki lag sorunları olsun adamlar hg255s verip geçiyor değiştirmiyorlarda.
  • Hg255s'ten şifreyi almak için şu mesajı takip edebilirsiniz: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/132525933

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.