Şimdi Ara

HTC WINDOWS PHONE 8S (İNCELEME & DENEYİMLER & PAYLAŞIMLAR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.964
Cevap
16
Favori
100.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

CPU HIZI
    Qualcomm® S4 1 GHz, Çift Çekirdekli

PLATFORM 
    Windows® Phone 8

SIM KART TIPI
    MicroSIM

BELLEK
    Toplam bellek: 4 GB, kullanıcı tarafından kullanılabilir kapasite değişkenlik gösteriri1
    Genişleme SD Kart Yuvası, ek depolama kapasitesi için microTM SD hafıza kartı kullanımı destekler (kart ürünle birlikte verilmez)
    RAM 512 MB

GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
    HSPA/WCDMA: Avrupa/Asya: 900/2100 MHz

GPS
    GLONASS özelliğine sahip dahili GPS anteni

SENSÖRLER
    G-Sensör
    Yakınlık sensörü
    Ortam ışık sensörü

BAĞLANTI
    3,5 mm stereo ses jakı
    Bluetooth® 3.1
    Wi-Fi®: IEEE 802.11 b/g/n

SES ZENGINLEŞTIRME
    Dahili Beats Audio™ özelliği ile stüdyo kalitesinde ses

KAMERA
    Otomatik odaklama ve LED flaş özelliklerine sahip 5 Megapiksel kamera
    F2.8 apertür ve 35mm lens
    720p HD video kayıt

MULTIMEDYA
    Desteklenen ses formatları:
    Oynatma: .aac, .amr, .m4a, ****, .wav, .asf, .wma (sürüm 9 ve 10)

Desteklenen video formatları:
    Oynatma: .3gp, .3g2, .mp4, m4v, asf, .wmv (sürüm 9 ve 10)

PIL
    Yerleşik ve şarj edilebilir Li-ion Polimer pil
    Kapasite: 1700 mAh

AC ADAPTÖRÜ
    Voltaj aralığı/frekans: 100 ~ 240 V AC, 50/60 Hz;
    DC çıkış: 5 V ve 1 A

BOYUTLAR (UXGXK): 120,5 x 63 x 10,28 mm

AĞIRLIK: Pil ile 113 gram

EKRAN: WVGA çözünürlüğe sahip 4 inç super LCD dokunmatik ekran Gorilla® Glass

GÖRÜNTÜ: WVGA resolution

Stüdyo kalitesinde ses ve eğlence deneyimi.
    Dahili Beats Audio özelliği ile müziği sadece dinlemeyin, aynı zamanda onu hissedin. Müzik, oyun, film ve videolarda daha derin bas, temiz vokaller ve detaylı yüksek notalar elde edersiniz. Ardından Xbox Gaming ve 17 milyondan fazla şarkıya erişmenizi sağlayan Xbox Music ile kendinizi müzik ve oyun dünyasında kaybedin.

Yüksek performanslı pil.
    1GHz çift çekirdekli işlemcinin sunduğu güçlü performans ve iyileştirilmiş pil ömrü sayesinde telefonunuzu diğer telefonlardan daha az şarj edeceksiniz. Üstelik ücretsiz 7GB SkyDrive hesabınızla fotoğraflarınız, belgeleriniz ve çok daha fazlası her zaman ve her yerde yanınızda olur.

Teknik detaylar bu şekilde.

Kendi telefonumdan bir kaç fotoğraf :

Bene genel anlamda bir incelemeden ziyade, yazacaklarım bu modeli seçmemdeki etkenler ve kullanıcı deneyimlerim olacak.

Hali hazırda Iphone 4s kullanmaktaydım.

IOS stabilite konusunda çok sağlam bir işletim sistemi, buna kaliteli donanımı da eklediğinizde zevk alarak kullanılan bir telefon ortaya çıkmakta.

Fakat bazı kısıtlamalar, en basiti olarak bir mp3 dosyasını telefonunuzu pc ye usb kablo ile bağlayıp explorer üzerinden zil sesini atma işlemini itunes kullanarak ve bir kaç farklı adımdan oluşan yöntemler izlemeniz gerçekten de can sıkıntısı.

Evet IOS platformunun + ları saymakla bitmez, bunu zaten herkes kabul etmekte.

Daha öncesinde Samsung Galaxy Wonder kullandım 6 ay kadar, halen evimde asus tabletim var Nvdia tegra 3 işlemci.

Google Android işletim sistemini stabil ve ram canavarlığından kurtarmadığı sürece bir daha android bir cihaz almam sanırım.

Son dönemde yıldızı parlayan, daha öncesinde çıkardığı windows mobile 6,6.5,7,7.5 ile hüsrana uğrayan microsoft bu sefer bu işi kıvırmış tabi bunda windows 8 in mimarisinin tecrübesi çok fazla.

.Net platformunda uygulama geliştirme deneyimi olduğu için uzun zamandır, telefonumda da win mobile işletim sistemi kullanmak istedim ama microsoft bu işi bir türlü becerememişti, ta ki şimdiye kadar.

Şuan da türkiye de windows phone 8 işletim sistemi kullanabileceğiniz iki marka var malum , Nokia ve Htc.

Nokia Lumia 920 benim için ekran boyutu ve 185 gr ağırlığı sebebi ile direk sınıfta kaldı. Kimilerine göre daha fazla ekran büyüklüğü iyi olabilir ama bana göre eğer adı bu cihazların telefon ve ilk görevi olan telefon işlemini zor kullanıyorsanız bu bir dezavantaj. (Boyut ve ağırlık itibari ile tek el ile kullanma zorluğu)

Ben araç ile kullanırken telefonu tek elle kullanıp numara çevirebilmeliyim. Benim genel kullanımım bu yönde çünkü.

Daha sonra Htc 8x çıktı, bu cihazda evet kaliteli bir cihaz ama yinede boyut itibari ile bana göz kırpmıyor.

Uzun zamandır, markaların 3.7,3.8 maksimum 4.0 inch büyüklüğünde windows phone 8 çıkarmalarını bekledim.

Nokia 620 ile Htc 8s ile bu cihazları çıkarttılar, Nokia tarafında farklı ebeatlarda alternatifler mevcut ama Ram miktarları 256 mb civarına düştükleri için onları es geçiyorum.

Geçtiğimiz günlerde Nokia 820 cihazı türkiyede satışa sunuldu malum.

Cumartesi günü vatan bilgisayar da hafta sonuna özel %30 indirim kampanyası vardı.

Şansıma Nokia 820 modelide teşhirde vardı.

Aslında htc 8s almaya karar vererk gitmiştim ama gelmişken bu modeli de bir inceledim.

Açık konuşuyorum, direk htc 8s ile devam etmeye karar verdim.

Satıcı arkadaşlar pek güvenmem bu tarz marketlerde ama (bilgi ve tecrübe yoksunu oluyorlar genelde), hepsinin ama abi htc al demeside bir etken oldu.

Nokia arka kapkta polikarbon kullandığı için teşhirdeki ürünün arka kapağını açarken arkadaş kapağı kırdı, bunu evde bende kırabilirdim.

Nokia + olarak kablosuz şarj sunmakta :) fiyatı (235 tl civarında vatanda), evet nokia maps için çok git gel oldu kafamda ama , htc de gorilla glass2 ile bunu kapatıyor. Nokia 820 Çift çekirdekli 1,5 Ghz ve 1 gb ram sunmakta, htc 8s 1ghz işlemci ve 512 ram sunuyor.

Hemen orada iki cihaz da da Office uygulaması ve örnek word dosyalarını aynı anda çalıştırdım. Arka planda iki cihazda da bir işlem yoktu, htc daha hızlı açtı diyebilirim.
    He bu demek değil ki htc daha iyi, performans gerektiren uygulamalar ve oyunlar da tabi ki nokia 820 daha iyi sonuç verecektir. Ama olay günlük kullanımda fark göstermeyecektir sizlere.

1.250 tl nokia 820, 870 tl htc 8s. Aradaki fiyat farkının 50 tl sine bir navigasyon uygulaması alırım ve kullanırım dedim kendi kendime.

Forumda bazı arkadaşlar şuna inanıyor,efendim nokia 1gb ram htc 512 ram, yarın bir gün güncelleme alamaz vs..

Bu iş android platformundaki gibi olmayacak, güncelleme ve işletim sistemi desteğini tek bir yer vermekte oda microsoft.

Şu olabilir windows phone 9 çıkar, bazı modellere yüklenemiyebilinir, buna bir şey diyemem.

O zaman da kim öle kim kala. :)

Gelelim kullanıcı deneyimlerime.

KULLANICI DENEYİMLERİ

Benim gördüğüm performans gerçekten mükemmel.

Bugün çok fazla cihazda uygulama vs.. çalıştırarak testler yaptım. Evet çok kastığınızda tuş kiliti açılırken performans bir nebze ara ara düştü.

Yazılım o kadar stabil ki 512 ram ile cihaz sorunsuz bir deneyim sunuyor.

Tek kıl olduğum nokta (gerçi daha sonra sevmeye başlıyorsunuz) rehber olayı,normal bir telefondaki gibi rehber beklemeyin.

Rehberde bir kişi seçtiğinizde arama+mesaj+mail+ facebook, twitter gibi sosyal paylaşım ağlarına anında mesaj atabilir, son güncellemeleri görebilir, eklediği son fotoğrafları görüntüleyebiliyorsunuz.

Canlı karolar harika bir deneyim sunuyor.

Fakat bu telefonu hakkı ile kullanmak istiyorsanız internet paketi şart.

Çocuk Odası uygulaması harika düşünülmüş..

Klavye biraz küçük kalıyor türkçe seçilince.

Kısacası HTC 8S size windows phone 8 dünyasını sorunsuz bir şekilde giriş yapmanızı sağlıyor.

Sorular olursa yardımcı olabilirim.

Uygulama konusuna daha sonra yazacağım.

• Ön kamera yok değil mi? Birde sd kart işlevi nasıl oluyor? Androidlerde her uygulamayı sd karta tasiyamiyoruz birnevi sd kart eşantiyon oluyor bununla ilgili bir bilginiz var mi?

Birde rica etsem arkaplanda birkaç uygulama açıkken uygulama açmayı performansı vs değerlendirebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zippo90

Ön kamera yok değil mi? Birde sd kart işlevi nasıl oluyor? Androidlerde her uygulamayı sd karta tasiyamiyoruz birnevi sd kart eşantiyon oluyor bununla ilgili bir bilginiz var mi?

Birde rica etsem arkaplanda birkaç uygulama açıkken uygulama açmayı performansı vs değerlendirebilir misiniz?

Ön kamera yok..

Sd kart işlevine bakamdım şuan sd kartım yok malesef fakat uygulama yüklüyebiliyorsunuz.
    http://www.windowsphone.com/tr-tr/how-to/wp8/basics/use-an-sd-card-to-add-space

Fotoğraflar ve video direk sd karta kayıt olabiliyor.

Performans sıkıntısı yok gördüğüm kadarı ile, bir görev yöneticisi olsa iyi olurdu, ram kullanımı vs.. için.

• Açıklamalarınız iyi oldu,eskiden windows telefonlar kullandım,performasları kötüydü,ama zorunlu olarak androidlere geçtik,3 adet kullandım,en son note2 ,non-stabil oluşu,1.6ghz 4 çekirdek işlemciye rağmen ana ekranda telefon ikonuna basınca telefon çevirme kısmının ekranda açılmasının geç olmasına dahi gıcık oldum ve takasa verdim,iphone 5 gelecek,onu da kızıma vereceğim.İos 'u sevmedim.Hep windows telefon özlüyordum,alıştığım hakim olduğum stabil bir sistem.Bu iyi oldu,heralde alırım ya da ön kameralı modelli beklerim.
    Bir de elimdeki evo3d'e win8 atamaz mıyız acaba?
    teşekkürler inceleme için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.amon -- 23 Aralık 2012; 20:03:50 >
  • Bende sipariş verdim.Bildiğim kadarıyla bu modelde Gorilla Glass var Gorilla Glass 2 yok.Pusula yok.Slcd ekran var.Pili 1700 mah olduğu için iyi bir performans bekliyorum.Açıkçası benim tek korkum ekran çözünürlüğü o da uzun zamandır Galaxy Nexus kullandığımdan dolayı hd ekrana insanın gözü alışıyor ve düşük çözünürlüklü bir telefon geçtiğinde elinize direk farkediyorsunuz.

8X de ise Slcd2,Gorilla Glass 2 ve ekran çözünürlüğü de çabası.Bu modeli de bir süre arkadaşımda inceleme fırsatı buldum uzunlamasına bir tasarımı olmasaydı tercih ederdim.
  • arkdaşlar aramıza hoşgeldiniz HTC WP8 ailesine. Sizden ricam facebook kullanıyorsanız WP8 kulubümüze katılmanız ve oradaki hangi telefonu kullanıyorsunuz anketini doldurmanız.
  • Pil konusundaki deneyimlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Uzun ömürlü akıllı telefon bulamadım kendime göre..
  • Benden biraz önce peder beye siyah renkli 8S'den aldım Vatan indiriminden yararlanarak hatta forumda olmadığı için ufakta bir inceleme yapacaktım.Sizin cihazda hayırlı olsun yorumlar güzel.

Bende S3 var ama 3-5 gün ben kullanacağım 8S'i Windows Phone'u merak ediyorum gerçekten.
  • SD KARTA UYGULAMA YÜKLEME

Tekrar merhaba herkese.

Kafalarda oluşan bir konuya açıklık getirmek istiyorum.

Dahili hafızası düşük olan cihazların eğer sd kartı var ise uygulamalarınız sd karta yükleye bilirsiniz.

Nasıl mı?

Öncelikle sd kartınızı cihazınıza takın ve bence ilk takma işlemi ise biçimlendirin.

Ardındanhttp://www.windowsphone.com adresine girerek herhangi bir uygulama yada oyun sayfasına girin.

Ben Angry Birds oyunun sayfasına girdim.

Sol köşedeki uygulama bilgilerinin en altında yer alan, İstediğiniz zaman indirin ve yükleyin linkini tıklayın ve uygulamayı bilgisayarınıza kaydedin.

Ardından indirdiğiniz uygulamayı, cihazınızı usb ile bilgisayarınıza bağlayıp, sd kart içine direkt atın.

Daha sonra telefonunuzdan mağaza uygulamasına girin ve sd card seçeneğini seçin.

Gelen ekrandaki uygulamanızı yada uygulamalarınızı seçin ve yükleyin.

Kolay gelsin.

• Yalnız şöyle bir durum var benim mağaza uygulamasında sd kart seçeneği gelmiyor :)

Deneyen varsa iletsin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Yalnız şöyle bir durum var benim mağaza uygulamasında sd kart seçeneği gelmiyor :)

Us store'u kullanın TR store çıkmıyor ama Us store da var bu özellik
  • quote:

Orijinalden alıntı: cank1981

quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Yalnız şöyle bir durum var benim mağaza uygulamasında sd kart seçeneği gelmiyor :)

Us store'u kullanın TR store çıkmıyor ama Us store da var bu özellik

Sanırım biraz beklemek gerekiyormuş, geldi daha sonradan, teşekkürler.
  • htc 8s deki office windos office programı değilmi arkadaşlar ? powerpoint, pdf dosyalarını sorunsuz açaması önemli benim için. fiyatıda uygunmuş telefonun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gumusok

htc 8s deki office windos office programı değilmi arkadaşlar ? powerpoint, pdf dosyalarını sorunsuz açaması önemli benim için. fiyatıda uygunmuş telefonun.

Microsoft office dosyalarını açıp temel düzeltmeleri yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde PDF dökümanlarınıda sorunsuz açabilirsiniz.
  • lumia 620 düşünüyordum bende pek sevmiyorum öyle devasa ekranlı telefonları .. şu an nokia 701 kullanıyorum 3.5'' ekran var ne yalan söyliyim araç kullanırken yürürken mesaj yazmak kullanmak bu halde bile zor geliyor :) :)

açıkcası 620 aklıma yatmıştı ocak-şubat gibi gelecek diye ama bu 8s den gerçekten haberim yoktu tesadüfen gördüm ve buda aklıma yattı bilmiyorumm kararsızım şu an
  • Merhabalar,daha fazla incelemeye ihtiyacımız var hala L820 ve 8S arasında gidip geliyorum..2 gün sonra Belçika'ya gideceğim ordan alsam Türkçe menü desteği alabilirmiyim buraya gelince,buraya gelip fransızca kullanmayayım,tek korkum bu..Ayrıca bu telefon hala operatörlerde yok,yakından bir türlü göremedim.
    Rehber olayını anlamadım,BB 9360 kullanıyorum hızlı atama falanmı yapamıyoruz çözemedim dediğinizi ve yaklaşık 6 senedir BB'nin bütün telefonlarını kullandım fakat sıklıdım artık açıkçası,öyle video falanda hiç seyretmem telefonda ama müzik dinlerim L820deki gibi Mix radyo gibi bir uygulama varmı 8S'de çevrimdışı müzik dinleyeceğimiz,yada uygulama açısından Beats Audio dışında hangi uygulaması 820'nin önüne geçiyor çok merak ediyorum.
    Teşekkürler.
  • arkadaşlar dailymotion, yabancidiziizle,dizimag,donanımhaber vb sitelerdeki videoları izliyebiliyomusunuz ? web browser nasıl yeterli mi sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gumusok

arkadaşlar dailymotion, yabancidiziizle,dizimag,donanımhaber vb sitelerdeki videoları izliyebiliyomusunuz ? web browser nasıl yeterli mi sizce ?

Flash desteği yok, ancak sitenin HTML5 video desteği varsa izlersiniz. Iphone veya Ipad de izleyebiliyorsanız bu telefonlarlada izleyebilirsiniz
  • Su özelligi çok sevdim. Telefon ile arama yaparken konyama basladiginda telefon kulaginizda degilse titreyerek bilgi veriyor.
  • Cihaz vatan bilgisayarda var bakabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.