Şimdi Ara

HTC ONE X EKRAN DEĞİŞİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
9.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar malumunuz ne kadar gorilla glass cam olsa da çizilmeye karşı dayanıklı olsa da düştümü ve köşeden darbe aldımı camı gidiyo bu meretin. İki kere düşürdüm teli birincisinde alt taraftan ikincisinde üst taraftan çatladı cam ve değişim kaçınılmaz oldu. Araştırdığım kadarıyla KVK 380 tl piyasadaki diğer yerler de yaklaşık o parayı çekiyo 380 400 civarı. 250 dolar isteyen yer de oldu. Ebay de fiyatlar da 75 80 dolar civarı ve arkadaşa getirtme imkanım var amerikadan. Alsam kendim değiştirebilirim diye düşünüyorum internetteki videolar yardımıyla.
    Sorum şu arkadaşlar. Ebaydeki ürünlerin orjinal olmama ihtimali var çoğu oem diye geçiyo. Onlardan alsam ucuz maliyetli kendim değiştirebilirmiyim ve fark edilir görüntü kalitesi olur mu? Forumda illaki One X'inin ekranını kıran olmuştur. Daha önce ekran değişimi yaptıran olduysa ne gibi bi yol izlediniz merak ediyorum.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

HTC ONE X EKRAN DEĞİŞİMİ

• Geçmiş olsun hocam, benim burada içim cız etti vallahi. Bir One x ana konusuna bakın derim geçmişte böyle bir muhabbet dönmüştü maliyet açısından ama ben bulamadım tam olarak. 300 lira gibi fahiş fiyata yapanları bile duydum ama kendiniz yapabilirmisiniz orasını bilemiyeceğim.
  • Sağolasn hocam. Epeyce araştırdım ana konuda ama denk gelemedim aramaya araştırmaya devam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim telefonumda da düşme neticesinde seninkinin hemen hemen aynısı bir çatlak meydana geldi. Ben de çok araştırdım ilk başlarda kvk 410 TL istedi, tahtakalede bir yerden fiyat aldım baya old orijinal olduğunu söyledi bir kaç ay önce 180 dolar demişti, geçen haftalarda aradığımda 100 dolar dedi ekran için ama takma dahil değil, takma yapmıyorlar başka yerler de ortalama 50 TL'ye takıyorlar. Henüz yaptırmadım ama artık bir yerde yaptırmayı düşünüyorum.
  • Öncelikle geçmiş olsun..
    OEM demek orijinal parça üreticisi yani Original Equipment Manufacturer demektir.

Ama bizde OEM diyince çakma mal anlaşılabiliyor :)
    Ya da "bunun yan sanayisi yok mu" sorusu, aslında "bunun çakması yok mu"dur.
    Çünkü yan sanayi demek, zaten ana ürünü ortaya çıkaran sanayi demektir.

Bugün atıyorum bir arabanın üzerinde OPEL kutulu debriyaj balatası görseniz, bunu Opel üretmiyordur, Valeo veya SACHS gibi büyük "yan sanayi" firmaları yapıyordur.

Bu tanımlamalar ışığında, bulduğunuz parçalar gerçekten OEM ise ne ala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 8 Ekim 2012; 17:09:02 >
  • Çok teşekkürler. Gerçi teşekkür biraz geç oldu ama çok açıklayıcı oldu benm için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam aklın varsa dokunmatik+ekran birlikte al telefonuna ciddi zararlar verebilirsin sadece dokunmatiği sökmek için ısı basman gerekli o işlemi yaparken telefonun zarar görebilir.
  • Türkiyede orjinal parçasını nerede bulabiliiz biliyorsunuzz bizim ülkemizde sahtekarlık had saffada herif satmak için sahte ürüne orjinal diyor e bayda 70 den 170 dolara kadar ürün var hangisi orjinal bilmiyorum ürünü temin edebileceğim yeri sölerseniz memnn olurum yada sahtelerinden nasıl ayırt ederim orjinali?
  • Arkadaşımın da aynı şekilde kırılmıştı ekranı.Teleservices garantiliydi.Tabi garanti kapsamı dışında kabul ettiler 260 TL ücret tuttu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egzersayz -- 21 Aralık 2012; 21:18:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y@huz@

Arkadaşlar malumunuz ne kadar gorilla glass cam olsa da çizilmeye karşı dayanıklı olsa da düştümü ve köşeden darbe aldımı camı gidiyo bu meretin. İki kere düşürdüm teli birincisinde alt taraftan ikincisinde üst taraftan çatladı cam ve değişim kaçınılmaz oldu. Araştırdığım kadarıyla KVK 380 tl piyasadaki diğer yerler de yaklaşık o parayı çekiyo 380 400 civarı. 250 dolar isteyen yer de oldu. Ebay de fiyatlar da 75 80 dolar civarı ve arkadaşa getirtme imkanım var amerikadan. Alsam kendim değiştirebilirim diye düşünüyorum internetteki videolar yardımıyla.
    Sorum şu arkadaşlar. Ebaydeki ürünlerin orjinal olmama ihtimali var çoğu oem diye geçiyo. Onlardan alsam ucuz maliyetli kendim değiştirebilirmiyim ve fark edilir görüntü kalitesi olur mu? Forumda illaki One X'inin ekranını kıran olmuştur. Daha önce ekran değişimi yaptıran olduysa ne gibi bi yol izlediniz merak ediyorum.

HTC ONE X EKRAN DEĞİŞİMİ

hoca o telefonda dünyanın en iyi ekranlarından biri var
    çakma takarsan telefona yazık hem teeondan soğursun o kaliteden çaka kalitesine düşersen .
    bence orjinalden değiştittir ve koruma kullan yani arka kapak
    ayrıca evde değiştrirke içine toz kaçırırssan 80 dolarda boşuna gider. ve ilk takmada gerçekten çok zorlanırsın. bizzat takılışını gördüm ve bilmeyene çokk zor.

hocam bide bişey sorcam
    bende one x plus var. telefon oyun oynarken şarjı resmen içiyor. 1 saatte %100 den 80'lara hatta oyun ağırsa 75'lere iniyor sizde durumlar nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inwwisible -- 22 Aralık 2012; 13:46:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Y@huz@

Arkadaşlar malumunuz ne kadar gorilla glass cam olsa da çizilmeye karşı dayanıklı olsa da düştümü ve köşeden darbe aldımı camı gidiyo bu meretin. İki kere düşürdüm teli birincisinde alt taraftan ikincisinde üst taraftan çatladı cam ve değişim kaçınılmaz oldu. Araştırdığım kadarıyla KVK 380 tl piyasadaki diğer yerler de yaklaşık o parayı çekiyo 380 400 civarı. 250 dolar isteyen yer de oldu. Ebay de fiyatlar da 75 80 dolar civarı ve arkadaşa getirtme imkanım var amerikadan. Alsam kendim değiştirebilirim diye düşünüyorum internetteki videolar yardımıyla.

HTC ONE X EKRAN DEĞİŞİMİ

benimde one x + ım var ve ekranı değiştirmem gerekiyo sen naptın bi yardımcı olabilir misin ?

• Geçenlerde arkadaşın s3 ekran cami kırıldı onada fahiş fiyatlar çektiler
    bende 30 tl ye on cami temin edip sıcak hava tabancasıyla 30 dk da taktım
  • gsm iletisim G kullanıcısına yanıt
    220 TL çok fazla istiyorsunuz ama.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.