Şimdi Ara

HTC One M8s [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.186
Cevap
9
Favori
43.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok yeni bir cihaz, en azından servis dışında yapılabileceğini zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankemir

16 Gb dahili hafızanın tamamı uygulamalar için kullanılabiliyor. Bende kurulu uygulamalar şu anda 8,72 Gb yer kaplıyor.

Doğrudur android sürümü 5.1.1 mi en son..android 5 te hafıza kartına taşıma olayı yok zaten..bu telefona android 6 gelecek dimi..geldiği zaman zaten hafıza kartına taşıma hatta yükleme olayı olacakmış..yani telefon hafıza kartını da kendi dahili hafızası gibi görecekmis..diğer özellikleri nasıl kamera batarya filan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyash

quote:

16 Gb dahili hafızanın tamamı uygulamalar için kullanılabiliyor. Bende kurulu uygulamalar şu anda 8,72 Gb yer kaplıyor.

Doğrudur android sürümü 5.1.1 mi en son..android 5 te hafıza kartına taşıma olayı yok zaten..bu telefona android 6 gelecek dimi..geldiği zaman zaten hafıza kartına taşıma hatta yükleme olayı olacakmış..yani telefon hafıza kartını da kendi dahili hafızası gibi görecekmis..diğer özellikleri nasıl kamera batarya filan..

Ya Bende uygulamalar çok az ama toplamda 15kusur yer dolu. Ne yapabilirim bazı uygulamalar sd karta atilamiyor da su an oyun bile yukleyemiyorum

• ysertac kullanıcısına yanıt
    Android sürümü 5.0.2. 5.1 gelmeden direkt 6.0'a geçecek.

Kit Kat'ten beri SD kart desteği mevcut fakat her uygulama buna izin vermiyor. Ayarlardan uygulamalar kısmına girersen uygulama menülerinde taşı seçeneğini görebilirsin.
    Temizleme programları ile temizle veya format çek çünkü hafızayı dolduran bişey var onu bulman lazım veya hafızayı ne doldurmuş onu gösteren program var

• ankemir A kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani şimdi android 5.1.1 de hafıza kartına taşıma var mı

• canyash kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki linklerde anlatılmış. Aynı şekilde her android telefonda yapabilirsiniz.

http://www.reeder.com.tr/forum/uygulamalari_sd_karta_tasima

https://www.youtube.com/watch?v=2c55UUOKyAE
  • quote:

Android sürümü 5.0.2. 5.1 gelmeden direkt 6.0'a geçecek.

Kit Kat'ten beri SD kart desteği mevcut fakat her uygulama buna izin vermiyor. Ayarlardan uygulamalar kısmına girersen uygulama menülerinde taşı seçeneğini görebilirsin.

telefon hafızasında görünenler ;

uygulamalar : 8,18 gb
    müzik : 134 mb
    foto ve video : 103 mb
    diğer : 7,02 gb
    kullanılabilir : 582 mb

fakat hemn hemen hepsini sd karta taşımaya calışmıştım .çok fazla uygulama oyun da yoktur 5-6 tane ufak uygulamalar-3 tane de oyun yüklü dedigim gibi onlar da sd kartta

O diğer maddesi ne acaba 7 gb yer kaplıyor..bilgisayara bağla telefonu ve bilgisayardan bak bence tek tek bak hatta gizli dosyalara da bak..oyun datasi olabilir çöp olarak kalmıştır..resim müzik video gibi şeyler karta aktarılır onda sorun yok..sadece uygulama telefon belleğine yüklenir

• quote:

O diğer maddesi ne acaba 7 gb yer kaplıyor..bilgisayara bağla telefonu ve bilgisayardan bak bence tek tek bak hatta gizli dosyalara da bak..oyun datasi olabilir çöp olarak kalmıştır..resim müzik video gibi şeyler karta aktarılır onda sorun yok..sadece uygulama telefon belleğine yüklenir

Bende anlamadım bi yerde aksilik var ama nerde ?
    O diğerleri işletim sistemine ayrılan yer olarak düşünüyorum. Uygulamalar 8 gb nasıl olur ki ya ?

Ya asphalt 8 yüklersin mesela data dosyası ile birlikte 2 gb yer kaplar belki daha fazla

All in one toolbox diye program var onun içinde toplu kaldırıcı var orası hangi programın ne kadar yer kapladığını gösteriyor

• quote:

All in one toolbox diye program var onun içinde toplu kaldırıcı var orası hangi programın ne kadar yer kapladığını gösteriyor

şimdi kurdum da bişey degişmedi ya :/ yine aynı bilgiler .
    16 gb nasıl doluyor anlamıyorum . root olaylarına da girmek istemiyorum .
    bu şekilde takılacak artık

Daha önceki verdiğim linkte gösterilen Ayarlar-> uygulamalar menüsünde üst kısımdan boyuta göre sırala derseniz hangi programın ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz.
    Diğer kısmı programların geçici dosyalarının ve önbelleklerinin kapladığı kısım. Bir program kaldırdığınızda bu değer de azalıyor.
    Uygulama bilgileri ekranında şişen önbellekleri görüp boşaltmanız da mümkün.
  • quote:

Daha önceki verdiğim linkte gösterilen Ayarlar-> uygulamalar menüsünde üst kısımdan boyuta göre sırala derseniz hangi programın ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz.
    Diğer kısmı programların geçici dosyalarının ve önbelleklerinin kapladığı kısım. Bir program kaldırdığınızda bu değer de azalıyor.
    Uygulama bilgileri ekranında şişen önbellekleri görüp boşaltmanız da mümkün.

bu dediklerini de yapmıştım hocam ya sizde ne kadar mesela telefon belleği ?

Sadece sende mi böyle yoksa başka birinin böyle oldu mu acaba...bende de HTC desire 500 var eski telefon rom bellek 1.23 gb ama hemen doluyor..HTC ler mi böyle anlamadım..bence hardformat at tekrar yükle uygulamaları.

• canyash kullanıcısına yanıt
    5.0.2 diyor bende ve güncelleme bulmuyor? 5.1.1 nasıl oluyor hocam?sizin öyle mi
  • root yapınca garanti dışı mı kalıyor cihaz? Ayrıca root gelecek olan güncellemelerde problem çıkarır mı?
  • Benimde 5.0.2

• Arkadaşlar bende bu telefondan yok eşime almak istiyorum mecburen çünkü HTC hastası..doğal olarak 2 gb ram en az 16 gb hafıza kamerası güzel ve android 6 alacak olan en uygun HTC marka telefon bu haksız mıyım..en fazla 5 inç ekran olmak koşuluyla..HTC o kadar şerefsiz ki adamlar batıyor ama hala nasıl yaparım da sistemden olabildiğince kısıp fiyatı yüksek tutarım mantığı..bin liraya sattığı telefonlarda 1 gb ram 4-8 gb hafıza var şaka gibi..HTC keşke batar ve kurtuluruz benim şahsi fikrim bu ama eşim için bir tane almak istiyorum..benim telefon android one 4g yani general mobile..onda 5.1.1 var ve 6 bekliyoruz..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.