Şimdi Ara

HTC One M8s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.186
Cevap
9
Favori
43.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  HTC One M8s [ANA KONU]  HTC One M8s [ANA KONU]

HTC One M8s Teknik Özellikleri
    TASARIM
    Boy 146.41 mm
    En 70.61 mm
    Kalınlık 9.55 mm
    Ağırlık 160 Gram
    Renk Seçenekleri Altın,Gri,Gümüş

AĞ BAĞLANTILARI
    2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - EMEA, Asia
    HSDPA 850 / 1900 / 2100 - AT&T
    HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 - T-Mobile
    4G bands LTE band 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - EMEA
    LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 28(700) - Asia
    LTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 17(700) - AT&T
    LTE band 4(1700/2100), 17(700) - T-Mobile
    LTE band 4(2300) - India
    3G İndirme 42.2 Mbps
    3G Karşıya Yükleme 5.76 Mbps
    3G Teknolojisi HSPA+
    4G İndirme 150 Mbps
    4G Karşıya Yükleme 50 Mbps
    4G Teknolojisi FDD LTE (Cat.4)

EKRAN
    Ekran Boyutu 5.0 İnç
    Ekran Çözünürlüğü 1080x1920 (FHD)
    Piksel Yoğunluğu 441 PPI
    Ekran Teknolojisi Super LCD 3
    Ekran Özellikleri Çizilmeye Dirençli CamMulti Touch
    Ekran Dayanıklılığı Corning Gorilla Glass 3
    Dokunmatik Türü Kapasitif Ekran
    Kullanıcı Arayüzü HTC Sense
    Kullanıcı Arayüz Versiyonu HTC Sense 7
    Renk Sayısı 16 Milyon
    Ekran / Gövde Oranı 66.67 %

İŞLETİM SİSTEMİ
    İşletim Sistemi Android
    İşletim Sistemi Versiyonu Android marshmallow 6.0.1

TEMEL DONANIM
    onga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 615 MSM8939
    Ana İşlemci (CPU) Quad-core 1.7 GHz ARM Cortex-A53
    CPU Frekansı 1.7 GHz
    CPU Çekirdeği 8
    İşlemci Mimarisi ARMv8 (64-bit)
    Yardımcı İşlemci Quad-core 1.0 GHz ARM Cortex-A53
    Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 405
    GPU Frekansı 550 MHz
    Bellek (RAM) 2 GB
    RAM Tipi LPDDR3
    RAM Kanalları Tek Kanal
    RAM Frekansı 800 MHz
    RAM Veriyolu Genişliği 32 bit
    Maks. Bellek Bant Genişliği 6.4 GB/s
    Dahili Depolama 16 GB
    Kullanılabilir Boş Hafıza ?
    Hafıza Kartı Desteği Var
    Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi 128 GB

KABLOSUZ BAĞLANTILAR
    Wi-Fi Kanalları 802.11 a/b/g/n/ac
    Wi-Fi Özellikleri DLNADual-Band,MiraCast,Wi-Fi Direct,Wi-Fi Hotspot
    NFC Var
    Bluetooth Versiyonu 4.1
    Bluetooth Özellikleri A2DP,aptX
    Kızılötesi yok
    Navigasyon Özellikleri A-GPS GLONASS

ÖZELLİKLER
    Sensörler: Barometre,İvmeölçer,Jiroskop,Ortam IşığıSensörü,Pusula,Sensor Hub,Yakınlık Sensörü
    Servis ve Uygulamalar: Dimension Plus,Ekrana Çift Dokunarak Kilit Açma,Gürültü Önleyici İkinci Mikrofon,HTC BlinkFeed,HTC BoomSound,HTC Connect,HTC Eye,HTC Sense Voice,Motion Launch

KAMERA
    Kamera Çözünürlüğü 13 MP
    Kamera Özellikleri BSI,Coğrafi konum etiketleme,Dijital görüntü sabitleyici,Duo Kamera,Elle Odaklama,Gülümseme yakalama,HDROtomatik odaklama,Panorama,Pozlama telafisi,Yüz tanıma
    Flaş Dual-LED
    Diyafram Açıklığı F2.0
    Odak Uzaklığı 28 mm
    Video Kayıt Çözünürlüğü 1080p (Full HD)
    Video FPS Değeri 30 fps
    Video Kayıt Özellikleri Görüntü Sabitleme,Stereo Ses Kaydı,Video Işığı,Video Kayıtta Fotoğraf Çekme
    İkinci Arka Kamera: Var
    İkinci Arka Kamera Özellikleri Yalnızca Derinlik Algısı için
    Ön Kamera Çözünürlüğü 5 MP
    Ön Kamera Video Çözünürlüğü 1080p
    Ön Kamera FPS Değeri 30 fps
    Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.8
    Ön Kamera Özellikleri Back-illuminated Sensor BSI)Geniş AçılıGesture ShotSesle Komut33.7 mm

ÇOKLU ORTAM
    Radyo Var
    Radyo Özellikleri RDS
    Video Formatları AVI,MP4,WMV,3G2,3GP
    Ses Formatları AAC,AMR,M4A,MID,MP3,OGG,WAV,WMA
    Hoparlör Özellikleri Çift Hoparlör,Stereo
    Ses Çıkışı 3.5 mm

DİĞER BAĞLANTILAR
    USB Versiyonu 2.0
    USB Bağlantı Tipi Micro-USB
    USB Özellikleri MHL,USB Host,USB On-the-go (OTG),USB Tethering
    Çift Hat Yok
    SIM Nano-SIM

BATARYA
    Batarya Kapasitesi 2840 mAh
    Konuşma Süresi (2G) 23.9 Saat
    Bekleme Süresi (2G) 629 Saat
    Konuşma Süresi (3G) 20.25 Saat
    Bekleme Süresi (3G)753 Saat
    Şarj Micro-USB
    Batarya Teknolojisi Lithium Polymer (Li-Po)

Sar değerleri
    0.453w/kg@10g (kafa)
    0.237w/kg@10g (gövde)

TEMEL BİLGİLER
    Duyurulma Tarihi 04/2015

HTC M8s kullanıcı listesi:
    1-efem-35
    2-tolayd
    3-ysertac
    4-invisible
    5-melihgezer
    6-h2osunacl
    7-ankemir
    8-kerem
    9-beyazaltin
    10-ahmetal2
    11-forumnik
    12-motograter
    13- --------
    14-hidoriumen
    15-paldov
    16-ozgurlaz61
    17-hakan3801
    18-qazwsx1234567890
    19-Erkansuat
    20-theteacher
    21-lordham1995
    22-t-con
    23-
    24-
    25-
    26-
    27-

Not: HTC M8s kullananlar bana pm ulaşabilir yada konu içinde ekle derse en kısa sürede listeye eklerim...

hafıza kartı olarak sandisk'i tercih ettim en ucuzda hepsiburada buldum,
    http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-android-microsdxc-32gb-sd-adapter-80mb-s-class-10-hafiza-karti-sdsqunc-032g-gn6ma-pm-fthfzsan32gmcand80
     HTC One M8s [ANA KONU]

HTC M8s'deki uygulama ve programlar:
    javahttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.java.manager&hl=tr

Andorid yazılımlarım gelip gelmeceğini burdan öğrenebilirisiniz...
    http://htc.youmobile.org/
    http://www.htc.com/uk/go/htc-software-updates/#device-content
    not:telefon modelin üzerini tıklayınca sağ tarafta ne sürüm geleceği yazıyor ve hangi aşamadı olduğunu yazıyor

Qualcomm SnapDragon 615(htc one m8s kullandığı işlemci)
    Qualcomm’un orta/üst seviye işlemcilerinden olan SnapDragon 615 genel olarak orta seviye ve muhafazakar donanımlı telefonlarda kullanılan işlemci. 2048×1536 ekran ve 1080p harici ekran desteği,8-çekirdekli 64-bit işlemci ve Quick Charge 2.0 teknolojisiyle ön plana çıkıyor.
    8-çekirdekli, 64-bit olan işlemci 1.7 GHz hızında çalışan 4-Cortex A53 çekirdeklerinden ve 1.0 GHz hızında çalışan 4-Cortex A53 çekirdeklerinden oluşuyor. 28nm LP fabrikasyon süreciyle üretilen SnapDragon 615 Adreno 405 GPU’ya sahip.
    ARM tarafından geliştirilen Cortex A8 mimarisi baz alınarak tasarlanan ARM Cortex A53 mimarisi genel olarak yüksek seviye işlem gücü ve düşük enerji tüketimine sahip.Tabi SnapDragon 615 gibi orta/üst seviye bir işlemcide bu performans ve enerji tüketimi daha az olacaktır.
    GPU olarak Adreno 405 GPU’su bulunan SnapDragon 615’de GPU 550 MHz hızında çalışıyor ve 48 veri yoluna (Pipelines) sahip. Performans olarak orta seviye bir güç sunan Android 405, genel olarak SnapDragon 610 ve 410’lü işlemcilerde kullanılıyor.
    Ayrıca Adrenon 405 GPU’sunun OpenGL ES3.1 ve DirectX 11.2 desteğinin olduğunu da belirtelim. Bu destekler önemli zira 3-2 boyutlu herhangi bir uygulamanın grafik performansına direkt olarak etki eden unsurlar.
     HTC One M8s [ANA KONU]
    LPDDR3@800MHz desteği bulunan işlemcide eMMC 4.51 (Entegre şeklindeki hafıza kartı) ve SD 3.0 (SD kart standardı) teknolojileri de bulunuyor.eMMC 4.51 yaklaşık olarak 150/60 MB/s Okuma/Yazma hızına kadar destekli, SD 3.0 ise temel olarak telefona takılacak olan kart kapasitesini belirler bir standart diyebiliriz.
    SnapDragon 615 işlemcisi 2048×1536 ekran ve 1080p@60fps harici ekran desteği bulunuyor.Her ne kadar orta/üst seviye bir işlemciye göre bile 2048×1536 ekran biraz yüksek kalsa da genelde telefon üreticileri telefonun performansını olabildiğince yüksek tutabilmek adına verilen ekran desteğinin bir alt çözünürlüğünü tercih ediyorlar.
    Entegre 4G LTE modemi bulunan işlemcide LTE FDD, LTE TDD, WCDMA (DC-HSPA+), CDMA1x, EV-DO Rev. B, TD-SCDMA and GSM/EDGE, Çift SIM (DSDS and DSDA) destekleri bulunuyor. Ayrıca kullanılan 4G modem Cat 4 olup 150 Mbps down/100 Mbps up hızına kadar veri alışverişi yapabiliyor.[ads1]
    1080p HD@60fps video kaydı yapabilen SnapDragon 615 H.264 kodlama ve H.265 çözme desteğine sahip.Görüntü işlem birimi çok iyi olmasa da telefon veya tablet kullanıcılarına yetecektir.
     HTC One M8s [ANA KONU]
    Ses teknolojilerinde Qualcomm Fluence Noise teknoloji bulunan işlemcide daha net ve gürültüsüz ses alış-verişi yapabiliyor. Ayrıca Qualcomm, Snapdragon 615 işlemcisi yine kristal kalitesinde konuşma vaadinde de bulunuyor.
    İşlemci 21 Megapiksel’e kadar kamera desteğine de sahip.Her ne kadar işlemci bu desteğe sahip olasa da bir çok üretici maliyetleri düşürebilme ve daha uygun fiyatlı telefonlar satabilmek için yine iyi sensörlü fakat daha düşük çözünürlüğe sahip kameralar kullanmayı tercih edeceklerdir.
    SnapDragon 615 işlemcisinin bağlantı özelliklerine gelecek olursak; USB 2.0, Bluetooth 4.0, 802.11n/ac (2.4/5GHz) Wi-Fi ve Qualcomm IZat GPS teknolojilerine sahip. NFC desteğine sahip olan işlemci Qualcomm Quick Charge 2.0 teknolojisi de sahip.
    Son olarak da işlemcinin Hexagon V50 DSP (dijital sinyal işleme) teknolojisine sahip olduğunu da belirtelim.

HTC One M8s benchmark Antutu testi android 6.0.1

HTC One M8s [ANA KONU]
    htc one m8s inceleme videoları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 22 Mayıs 2016; 21:02:24 >

• Çıkmayacak muhtemelen ben de bunu bekliyorum.
  • Ben de takip ediyordum ,Desire 826 da aynı şekilde söyleniyordu ama her gün bakıyorum nete bir şey yok ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIRALİÇEM -- 9 Mayıs 2015; 13:59:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GIRALİÇEM

Ben de takip ediyordum ,Desire 826 da aynı şekilde söyleniyordu ama her gün bakıyorum nete bir şey yok ortada.

Htc türkiye tanıtım lansmanı yaptı nisanda çıkacak dediler
    Çıkmazsa rezillik
  • freeheart44 F kullanıcısına yanıt
    Evet nette çoğu yerde nisan ayı içinde çıkacağı söyleniyordu.Mayıs ayını ortaladık neredeyse ama hala bir açıklama yok.Mevcut Desire 820 sorunlu gibi çıktığından beri.Aslında yeni modelin daha hızlı çıkması gerek.Acil telefon almam lazım.
  • quote:

Evet nette çoğu yerde nisan ayı içinde çıkacağı söyleniyordu.Mayıs ayını ortaladık neredeyse ama hala bir açıklama yok.Mevcut Desire 820 sorunlu gibi çıktığından beri.Aslında yeni modelin daha hızlı çıkması gerek.Acil telefon almam lazım.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/HTC-One-M8S-modelini-ulkemizde-de-satisa-sunacagini-acikladi.htm

fiyat 1999Tl olur bence

• freeheart44 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,ama 1600'e kadar çıkabilirim hatta 1500 desem daha iyi.Bu durumda Htc Desire 826'ya umut bağladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIRALİÇEM -- 14 Mayıs 2015; 18:01:23 >
  • quote:

Teşekkürler,ama 1600'e kadar çıkabilirim hatta 1500 desem daha iyi.Bu durumda Htc Desire 826'ya umut bağladım.
    http://www.hizlial.com/htc-one-m8s-gri/10671205

1899TL:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeheart44

http://www.hizlial.com/htc-one-m8s-gri/10671205

1899TL:D

Alıntıları Göster
    fiyat şaşırtmadı doğrusu 1899 TL şaka gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

fiyat şaşırtmadı doğrusu 1899 TL şaka gibi

aynı işlemcili turkcel t60 799 tl:D
  • Bu Htc nin fiyat politikası şaka gibi. Htc One E8 bu telefondan daha ucuz ve her açıdan iyi. İşlemciden eziyor başlı başına.

Not: e8 i eline almadan plastik diye eleştirenler buyursun el kadar metal var diye 2000 tl versin bu m8s ye.
  • Bu tlfonu kullanan?
  • quote:

Bu tlfonu kullanan?
    gerçekten bu telefonu kullanan yok mu yahu:D
  • Bir gün kullanan bulacagım:)
  • ben bu telefonu kullanan daha hic gormedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

ben bu telefonu kullanan daha hic gormedim
    fiyat şaka gibi 1899 tl nedir arkadaş.. telefonun donanımına bak fiyata bak

m8 in fiyatı 1699 tl

http://www.hizlial.com/htc-one-m8-gumus/10387355

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimsum -- 3 Temmuz 2015; 9:28:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dimsum

m8 in fiyatı 1699 tl

Aynen
    Ölü doğdu resmen

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dimsum

m8 in fiyatı 1699 tl

Aynen
    Ölü doğdu resmen

Alıntıları Göster
    bendede 1700 tl civarı bütce var bunumu alsam diye bakınıyordum fikri olan varmı?

• evet arkadaslar kullanan varsa kucuk de olda bir inceleme yazabilirmi ozellikle pil suresi ve kameralari hakkinda tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: or_ca

evet arkadaslar kullanan varsa kucuk de olda bir inceleme yazabilirmi ozellikle pil suresi ve kameralari hakkinda tesekkurler.
    Akıllı telefon furyasına HTC Desire S ile katılmış devam eden süreçte yine yola HTC ONE m7 yürürken biranlık sinir sonucu telefonu yere vurmak suretiyle ekranının kırılmasına sebebiyet vermek sonucunda onarımı için yetkili servis telefon görüşmesi sonucunda servise lanet ederek Tekirdağ İl Jandarma kom.önündeki çöp konteyner ina atarak HTC ile yolumu ayırmıştım.
    Aradan geçen süreçte Lg G2 ve G3 kullanmış ve daha sonra nostalji yaşamak için HTC One M8s almaya karar verdim.İşte o an yani akıllı telefondan soğuyacağım an olacağının farkına varmadan yeni almış olduğum HTC One M8s telefonumu eve geldiğim kutusundan açtığım sim kart ımı ve 32gb hafıza kartımı taktığımda dünyam başıma yıkıldı.Bu nasıl uyuşuk bir alet, uygulamalar arası geçişler yavaş,kullanım alışkanlığı ile kıyaslama yaptığımda lg g2 bu aletten daha hızlı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    Henüz ahım şahım ısınmaya maruz kalmadım.PES Club Manager CM15 gibi oyunlar oynuyorum.Pil süresi kullanım alışkanlığımda sabah şarzdan çıkarır akşam 7-8 gibi şarza takmak zorumluluğundan ibaret olup bence makul seviyede geldi.Kamera için vasat diyemem Iphone 6 ile kıyasladığımda HTC yi tercih edeceğim aşikar.

Kısaca özetlemem gerekirse Kamera için ne iyi ne kötü diyebilirim.Isınma konusunda can sıkacak bir durum yok.Pil kullanım süresi makul seviyede.Lakin alışmışlıkmı dersiniz ne dersiniz bilmem fakat hız ve serilik konusunda tamamen hayal kırıklığı.
    Son olarak tavsiye edermisin diye soracak olan varsa HAYIR arkadaşım,git LG G3 al LG G4 al ne bilim Samsung al.Sanki desire s kullanıyorum üstelik 8 çekirdekli 64bit işlemcili telefon bu değilmiş gibi.Pişmanmısın EVET keşke M9 alaydım aklımı...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.