Şimdi Ara

HTC HERO Android aldım. (1350 tl / 8 taksit doğubank)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
7.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar cumartesi günü doğubankta işi bitirdik. henüz inceleme yapacak kadar bilgi sahibi değilim kurcalayarak öğreniyorum ama geneli itibariyle sorularınız varsa cevaplayabilirim?

• g1 veya macig kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. eski telefondaki tel rehberi bilgilerini nasıl android e geçirdiniz. HTC Sync yi kurduğumda bilgisayar hata veriyor. cihazın bloetoothu şu aşamada çalışmadığı için bu yöntemlede atmam mümkün değil. çok enteresan bir arayüze sahip ne windows mobile ye nede sybian a benziyor.
  • android'in widows mobile'a göre en önemli farkı ya da farkları neler şu aşamada.
  • kardeş öncelikle hayırlı olsun telefonun güle güle kullan inşallah, güzel güzel incele çöz sonra bizede anlat nesi war nesi yok bnm açıkçası android'ten çok beklentim war umarım karşılar..
  • Hayırlı olsun.Bende de magic var fakat windows mobile'a geri döneceğim.Açıkçası benim beklentilerimi karşılayamadı.Bende hero arayüzünü kullanıyorum ama pek performanslı çalıştığı söylenemez.
  • her gün yeni birşey öğreniyorum. eğerki sürekli internet bağlantınız varsa telefonun özellikleri inanılmaz bir hal alıyor. facebook ve gmail ile olan anlaşması bir harika. telefon rehber kayıtlarını ister gmailden ister facebooktan resimleri ve notlarıyla beraber alabiliyorsunuz ve sürekli güncelleyebiliyorsunuz. resim galerisine girdiğinizde yandaki facebook ikonundan tüm kişilerinizin resimlerine ulaşmak mümkün olduğu gibi, cektiğiniz resmi anında facebookta profil resmi yapıyor. borsayı takip edenler için saatlik, günlük, haftalık vs.... takip raporlama grafik analizi yapıyor. weathwer i söylememe gerek yok. bir diğer özelliği ise ikonları tut taşı bırak. istediğin gibi masa üstü oluştur. heronun ekranı gerçekten bahse değer kalitede. multi touch özelliği de eklenince dokunmatik arayüzde internette gezmek keyif veriyor. bu arayüzünün bir diğer kolaylığı ise ayarları tek bir yerde sade ve kullanışlı kılmış. Wifi tanımak, tanıtmak gibi bir sıkıntı yok, zaten cana susamış gibi internete çıkış arıyor. bluetooth henüz veri alıp gönderme ile ilgili çalışabilir durumda değil, en azından şimdilik.
    android market üzerinden oyuun program indirip rahatca kurulabiliyor. 100 lercesi bedava. çok değişik programlar var. bulunduğunuz yerin koordinatlarından üzerinizdeki takım yıldızlarının resmi ve isimleri ekrana geliyor. Sizde telefonun ekranıyla gökyüzündeki yıldızları eşleştirerek herkesi şaşırtabiliyorsunuz. sürekli gelişen, hatta koşar adım atlamalı giden bu program silsilesi windows mobile yi kısa sürede geçer diye düşünüyorum. ( programlara android sitesinden bakabilirsiniz )
    call history bölümündencde bahsetmeden geçemeyeceğim. can alıcı noktalardan biride burası. rehberde kişinin üzerine geldiğinizde; arama geçmişi, mail, mesaj, facebook durumu, flicr , twetter da ne yapmış ne etmiş, kişisel bilgileri, grupları vs... herbilgiye ulaşabiliyorsun.

• fotograf kalitesi 5 mp yeterli düzeyde, birde flash olsaymış kadı kızını da geçecekmiş ...
    pil derseniz çok fazla birşey diyemeyeceğim çünkü sadece akşamları kurcalayarbiliyorum ,aslına bakarsanız telefonu eşime aldık ve sadece tuş kiliti açmak ve kapatmaktan ibaret telefona dair bilgisi. önce biz çözeceğiz, sonra o öğrenecek.
    usb kablo olan heryerde telefonu şarj edebilmek mümkün. şarj sıkıntısı yok. tek sıkıntı çizilmez ekranı olsada, bir kılıf istiyor. ben azcuk ingilizcemle bu kadar çözebildim. ilerleyen günlerde daha derine inebilirsem paylaşımım artacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakkas79 -- 25 Ağustos 2009; 11:53:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RYU1980

Hayırlı olsun.Bende de magic var fakat windows mobile'a geri döneceğim.Açıkçası benim beklentilerimi karşılayamadı.Bende hero arayüzünü kullanıyorum ama pek performanslı çalıştığı söylenemez.

hero arayüzü magicte nasıl performans verir bilemeyeceğim ama şu şekliyle değerlendirilebilir ... android çok yeni bir sistem ve açık kaynak koduyla yarın öbür gün üstüne binip sörf yapabileceğin bir hale gelebilir. ayrıca değişik arayüzü sistemin hızı ve stabil yapısı, herkesin merakla inceleme isteği, gelecek vaadetmesi benim beklentilerimi karşılıyor. biz pro 2 den vazgeçip heroda karar kılıp aldık pişman değiliz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rakkas79

quote:

Hayırlı olsun.Bende de magic var fakat windows mobile'a geri döneceğim.Açıkçası benim beklentilerimi karşılayamadı.Bende hero arayüzünü kullanıyorum ama pek performanslı çalıştığı söylenemez.

hero arayüzü magicte nasıl performans verir bilemeyeceğim ama şu şekliyle değerlendirilebilir ... android çok yeni bir sistem ve açık kaynak koduyla yarın öbür gün üstüne binip sörf yapabileceğin bir hale gelebilir. ayrıca değişik arayüzü sistemin hızı ve stabil yapısı, herkesin merakla inceleme isteği, gelecek vaadetmesi benim beklentilerimi karşılıyor. biz pro 2 den vazgeçip heroda karar kılıp aldık pişman değiliz.

Aslında ilk başlarda bende şaşırdım.herşey iyi gözüktü gözüme.Fakat yahoo hesabım var ve aktif kullanıyordum fakat bir türlü telefona kuramadım.3. parti yazılımlarda kurtarmadı.Youtube uygulamasını kullanamıyorum.Daha çok gelişmesi gerekecek bence.Stabil oluşu ve kullanım kolaylığına birşey demiyorum fakat şu anda iphone ve diğer windows mobile cihazlara göre basit kalıyor.İnşallah ileride donut güncellemesi gelince daha iyi şeyler görürüz.

• PEKİ KARDEŞ HERO İLE 3G ABONESİ OLABİLİYOMUSUN TURKCELL VEYA VODAFONE DAN?
  • 3G ABONESİ OLMAMAN İÇİN BİR SEBEP YOK, HATTA MASA ÜSTÜNE 3G/2G GEÇİŞ İÇİN KISA YOL BİLE KONULABİLİYOR.
  • ryu1980 dostum bende dstl1 var ve xda developer da gördüğüm theme leri yüklemek istiyorum ancak olayı kavrıyamadım yeniyim androidde öncelikle dstl1 de bu themeleri arayüzleri kullanabilirmiyim ve nasıl yaparım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutlay1

ryu1980 dostum bende dstl1 var ve xda developer da gördüğüm theme leri yüklemek istiyorum ancak olayı kavrıyamadım yeniyim androidde öncelikle dstl1 de bu themeleri arayüzleri kullanabilirmiyim ve nasıl yaparım...

General Mobile?Valla işin zor gibi gözüküyor.Htc Magic'in bile 2 modeli var.192mb ram ve 288 mb ram li versiyonları ikisi için bile ayrı temalar ve romlar yapılıyor.Çözünürlüğün de farklı senin sanırım.Ben pek temayla uğraşmadım bu arada.

• Aslında ilk başlarda bende şaşırdım.herşey iyi gözüktü gözüme.Fakat yahoo hesabım var ve aktif kullanıyordum fakat bir türlü telefona kuramadım.3. parti yazılımlarda kurtarmadı.Youtube uygulamasını kullanamıyorum.Daha çok gelişmesi gerekecek bence.Stabil oluşu ve kullanım kolaylığına birşey demiyorum fakat şu anda iphone ve diğer windows mobile cihazlara göre basit kalıyor.İnşallah ileride donut güncellemesi gelince daha iyi şeyler görürüz.

youtube uygulaması ülkemizde yasaklı olduğu için kullanılmıyor. ewet windowsa göre basit kalıyor. ama 3 senelik bir wm kullanıcısı olarak windowsta yapmak işkence olan çoğu işlem ve program androidde zevkle yapılabiliyor.
  • Orijinalden alıntı: mursel03

Aslında ilk başlarda bende şaşırdım.herşey iyi gözüktü gözüme.Fakat yahoo hesabım var ve aktif kullanıyordum fakat bir türlü telefona kuramadım.3. parti yazılımlarda kurtarmadı.Youtube uygulamasını kullanamıyorum.Daha çok gelişmesi gerekecek bence.Stabil oluşu ve kullanım kolaylığına birşey demiyorum fakat şu anda iphone ve diğer windows mobile cihazlara göre basit kalıyor.İnşallah ileride donut güncellemesi gelince daha iyi şeyler görürüz.

youtube uygulaması ülkemizde yasaklı olduğu için kullanılmıyor. ewet windowsa göre basit kalıyor. ama 3 senelik bir wm kullanıcısı olarak windowsta yapmak işkence olan çoğu işlem ve program androidde zevkle yapılabiliyor.

Youtube uygulamasını winmobile deki gibi dns değişikliği ile girebiliyordum.Bunda bütün ip leri manuel girince oluyor anca.
  • quote:

XeroXD'nin romlarini dene su an icin en hizlilar onlar, ustune swapper cekip duzgun swap ayarlariyla hero ile ayni hizda calisiyor. Bu arada hero zaten hiz olarak magic'ten daha agir calisan bir rom. Ancak swapsiz bir hero port'unu magic'te gunluk olarka kullanmak en azindan bizim vodaphone magicler icin imkansiz. Ama onunda cozumleri var, xero son zamanlarda degisik scriptinglerle iyice hizlandirdi hero portlarini, hatta su son siralarda cikardigi ucuyor. Yani xero + swapper = gunluk kullanima uygun diyebilirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kutlay1

ryu1980 dostum bende dstl1 var ve xda developer da gördüğüm theme leri yüklemek istiyorum ancak olayı kavrıyamadım yeniyim androidde öncelikle dstl1 de bu themeleri arayüzleri kullanabilirmiyim ve nasıl yaparım...

General Mobile?Valla işin zor gibi gözüküyor.Htc Magic'in bile 2 modeli var.192mb ram ve 288 mb ram li versiyonları ikisi için bile ayrı temalar ve romlar yapılıyor.Çözünürlüğün de farklı senin sanırım.Ben pek temayla uğraşmadım bu arada.

Youtube için bu kadar uraşmaya gerek yok opera yı indirim youtube yede girersiniz sorunsuz. Ben giriyodum sorun yaşamıyordum

• Benim yeni beyaz Htc Hero'm da Cuma günü elime geçecek,izlenimleri anlatmaya çalışırım
  • hocam hayırlı olsun nerden va kaça aldınız ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.