Şimdi Ara

★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.909
Cevap
44
Favori
470.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu ilk alanlardan biriyim ama yoğun bir dönem geçirdiğimden bir türlü tam anlamıyla vaktimi veremedim. Telefonda neredeyse sorunum yok ama şarj konusunda endişelerim var. Ben sanırım ilk şarjı biraz kısa sürede gerçekleştirdim. Bunun ne gibi dezavantajları olabilir? Sanki burada yazılanlardan daha az gidiyor. 2,5 gün kullanan bile varmış ama ben her gün şarj ediyorum. İkinci konu da USB ve prizden şarj arasında ne gibi farklar var? Hangisinden şarj edelim genel olarak. Bunun dışında diğer konularda hiç sıkıntım yok. Bu arada ben de PM gönderdim, artık telefona zaman ayırmanın da vakti geldi sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secher -- 31 Mayıs 2011; 13:30:57 >
  • ilk şarjı 6-7 saat yaptıysanız yeterli, onundışında en az beş altı sefer tam bitirip tam doldurmak faydali kapalı olarak tabi, usb den şarj olayını bu şekilde batarya tam performansa ulaşmadan bence yapmamalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 31 Mayıs 2011; 13:36:54 >
  • Hocam bende alalı 1 hafta oldu, her gece sarja takıyorum. Ama pili de resmen bitirmeye uğraşıyorum. Face, twitter hep açık, bunun haricinde mesajlar konuşmalar, angry birds falan. Sabah akşam işe gidip gelirken, müzik,radyo dinliyorum. Ayırca sabahları gazete okuyorum. Daha yolda hiç kalmadım. Gece 23:00 civarı da pil bitince takıyorum sarja. O kadar da olsun. ama telefonu kurcalamasam ve sadece normal günlük konuşma için kullansam eminim en az 3 gün gider. Ama sadece konuşacağım bir telefona niye bu kadar para vereyim değil mi. Hakkını vermek lazım. Akşamdan akşama sarja takmak bence normal, sonuçta baktığın zaman, hakkını vererek kullandığın zaman Iphone4, de I pad veya en baba notebooklar bile ancak 1 gün yetiyor pil açısından. Desire S e de telefon diyerek hakkın yemeyelim, aletin yapmadığı şey yok. Mesela bu sabaha bakarsak sabah 05:30 da Alarm çalınca telefonu sarjdan çıkardım, mailleri kontrol ettim. İşe giderken Radyo dinledim, gazateleri okudum, rutün telefon görüşmelerini yaptım. Şimdi ofisdeyim, düzenli olarak Facebook, Twitter,email ve hava durumu güncellemelerini yapıyor. Şu an sarj %86 da. Bence hiç fena değil, benim eski Kaiser i çoktan bağlamıştım Laptop'a sarj için :)

Asıl bundan önemlisi bende kontratla aldım ama bu cepnet'deki 3G hızındaki 100 mb çok çabuk bitecek gibi görünüyor. Henüz fatura kesilmediği için eski paketteki 1GB ı kullanıyorum ama cihaz 1 haftada 200 MB yedi, üstelik akşamları da evde WIFI açıyorum. Biliyorsunuz 100 MB cepnet paketinde kota dolduktan sonra internet EDGE hızına düşüyor, aynısı olmasa bile umarım aletin performansı çok düşmez internette.

• quote:

Orijinalden alıntı: secher

Telefonu ilk alanlardan biriyim ama yoğun bir dönem geçirdiğimden bir türlü tam anlamıyla vaktimi veremedim. Telefonda neredeyse sorunum yok ama şarj konusunda endişelerim var. Ben sanırım ilk şarjı biraz kısa sürede gerçekleştirdim. Bunun ne gibi dezavantajları olabilir? Sanki burada yazılanlardan daha az gidiyor. 2,5 gün kullanan bile varmış ama ben her gün şarj ediyorum. İkinci konu da USB ve prizden şarj arasında ne gibi farklar var? Hangisinden şarj edelim genel olarak. Bunun dışında diğer konularda hiç sıkıntım yok. Bu arada ben de PM gönderdim, artık telefona zaman ayırmanın da vakti geldi sayılır.

NiCd/NiMH döneminden günümüze hatıra kalan söylemlerden biridir bu. Bir Li-Ion bataryanın ilk şarjı ile ellinci şarjı arasında hiçbir fark yoktur. Sadece ilk şarjı tam yapmak yeterli geliyor.

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_charge_when_to_charge_table
    http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

Hatta bataryanın tam şarj yerine, kısmi şarj edilmesi öneriliyor. Bir de cihaz kapalı iken şarj edilmesi daha iyiymiş.
    USB şarjı ise zararlı olmasa da, pek önerilmiyor. Çünkü çıkış voltajı çeşitli sebeplerden dolayı 5V'tan daha aşağı düşebilirmiş. Sadece zorda kalınırsa kullanmakta fayda var.

• Ebay üzerinden İngiltere'den sipariş ettiğim (25 Mayıs) zagg invisible shield, bugün kapı teslim geldi. En hızlı yurt dışı alışveriş teslimatım olarak rekor kırdı

Ürün 5 parça = ekran + arka yüzey (3 parça) + ön yüzey ekran üstü ve altı (2 parça)
    Yanında = Temizleme bezi, uygulama spreyi ve fazla spreyi yüzeyden sıyırmak için bir spatula benzeri aparat

Ön yüzey için olan 2 küçük parçayı uygulamadım. Diğer parçaları ise spreyi sayesinde kendimden beklemediğim derecede kusursuz uyguladım. (Eski araç navigasyonuma ekran koruyucu uygularken lcd ekranı bir şekilde çatlatmayı başarmıştım ) Bazı bölgelerde çok küçük nokta şeklinde kabarcıklar kaldı ancak 2-3 saat içinde onlarda kaybolmaya başladı.

El becerisine güvenen varsa tavsiye ederim.

• Teşekkürler yardım için arkadaşlar. Kılıfı da hallettik mi tamamdır. :)

tunc@y,

Sizin verdiğinizi bir inceleyeyim ben.
  • Arkadaşlar bu flash player güncellemesini nasıl yapıyoruz. Markette bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y

Ebay üzerinden İngiltere'den sipariş ettiğim (25 Mayıs) zagg invisible shield, bugün kapı teslim geldi. En hızlı yurt dışı alışveriş teslimatım olarak rekor kırdı

Ürün 5 parça = ekran + arka yüzey (3 parça) + ön yüzey ekran üstü ve altı (2 parça)
    Yanında = Temizleme bezi, uygulama spreyi ve fazla spreyi yüzeyden sıyırmak için bir spatula benzeri aparat

Ön yüzey için olan 2 küçük parçayı uygulamadım. Diğer parçaları ise spreyi sayesinde kendimden beklemediğim derecede kusursuz uyguladım. (Eski araç navigasyonuma ekran koruyucu uygularken lcd ekranı bir şekilde çatlatmayı başarmıştım ) Bazı bölgelerde çok küçük nokta şeklinde kabarcıklar kaldı ancak 2-3 saat içinde onlarda kaybolmaya başladı.

Bende ebay dan başka satıcıdan sipariş verdim bakalım ne zaman gelecek. Bu arada uyguladıktan sonra görünümü nasıl oluyo telefonun hocam rahatsız etmiyo değilmi çok parlamıyo yani?

• Telefondan öyle bir bahsediyorsunuz ki, elimde bulunan LG P503 marka telefonu 500 liraya satıp HTC desire S alacağım. Fazla konuşmadığım halde aylık 55 liralık konuşma paketimide 20 liralığa çektim mi sıkıntı olmaz. Cepnet zaten var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sa!LoR
    quote:

Orijinalden alıntı: tunc@y
    Ebay üzerinden İngiltere'den sipariş ettiğim (25 Mayıs) zagg invisible shield, bugün kapı teslim geldi. En hızlı yurt dışı alışveriş teslimatım olarak rekor kırdı

Bende ebay dan başka satıcıdan sipariş verdim bakalım ne zaman gelecek. Bu arada uyguladıktan sonra görünümü nasıl oluyo telefonun hocam rahatsız etmiyo değilmi çok parlamıyo yani?

Ekranda zaten parlama olmuyor ancak arka kısımda 2 siyah mat bölüm (gri renge göre söylüyorum !) hali ile bir miktar canlanıyor Ancak kesinlikle bir rahatsızlık yada nahoş bir görünüm olmuyor. Bunun dışında parmaklar ekran koruyucu üzerinde kendi ekranında olduğu kadar rahat kaymıyor !

Ne kadar fikir verebilir bilmem ama resim ekliyorum.

★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★  ★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★  ★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★
     ★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★  ★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★

quote:

Orijinalden alıntı: elcenyu
    Telefondan öyle bir bahsediyorsunuz ki, elimde bulunan LG P503 marka telefonu 500 liraya satıp HTC desire S alacağım. Fazla konuşmadığım halde aylık 55 liralık konuşma paketimide 20 liralığa çektim mi sıkıntı olmaz. Cepnet zaten var.

Pişman olmazsınız diye tahmin ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 31 Mayıs 2011; 17:19:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elcenyu

Telefondan öyle bir bahsediyorsunuz ki, elimde bulunan LG P503 marka telefonu 500 liraya satıp HTC desire S alacağım. Fazla konuşmadığım halde aylık 55 liralık konuşma paketimide 20 liralığa çektim mi sıkıntı olmaz. Cepnet zaten var.

Ooo hocam sen niyeti bozmuşsun
    Şöyle söyleyeyim 3 gündür laptopum serviste ama eksikliğini çok ciddi bir şekilde
    hissetmedim.Eve geliyorum önce bir maillerime bakıyorum, sonra ligtv ye girip videolu
    haberleri izliyorum, ardından hergün olduğu gibi yarım saat Angry Birds :) 1 saat karışık oyun araba yarısı ,futbol,
    balance ball,pottery falan ardından,biraz Twitter :) yatağa geçmeden bi haber sitelerini kontrol, sonra yatakta dizi keyfi.
    Diziport a girip Two and a Half Man izlemek inanılmaz keyifli ya da bilgisayar olmadığı için bana öyle geliyor
    Bu kadar gaz verdikten sonra şunu söyleyeyim cihazın wi-fi sinyal problemi var .
    Sinyale yakınsanız sorun yok ama uzaksanız hoparlörün olduğu kısma dokununca sinyalde azalma oluyor.
    Düşmesi bir sıkıntı da yaratmadı henüz ama düşüyor yani. Bunun dışında hiç bir sıkıntım yok.
    Alıcaksaniz cihazı iyi inceleyin, bazı arkadaşlarin kapak ve ekran ile ilgili şikayetleri var.
    Bununla ilgili mesajlar mevcut konularda, bakabilirsiniz.
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim bakalım :)

• meraba arkadaslar araniza yeni katildim bende
  • Vodafone'dan almaktan vaz geçtim. Çünkü malesef seçtiğim vodafone red tarifesini 24 ay boyunda değiştiremiyormuşum. Tek bir paket beğendim onda da 1gb internet vardı ve etlefon için yine 49 tl ödeyecekmişim. Ayda 108 liraya geliyordu, vazgeçtim.

Başka nerelerde var Desire S_?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tokay

Vodafone'dan almaktan vaz geçtim. Çünkü malesef seçtiğim vodafone red tarifesini 24 ay boyunda değiştiremiyormuşum. Tek bir paket beğendim onda da 1gb internet vardı ve etlefon için yine 49 tl ödeyecekmişim. Ayda 108 liraya geliyordu, vazgeçtim.

Başka nerelerde var Desire S_?

Burdan bakabilirsin....

http://www.hepsiburada.com/Liste/htc-desire-s-11-gb-/ProductDetails.aspx?productId=telcephtcdess&categoryId=371946

• Desire S Sense 3.0 Videosu

• Yakın bir tarihte bence Desire S kullanıcısı olacağım. Bulum şehirde 5'e yakın Vodafone bayisi var. Telefon hakkında kesin bilgi edinmek için hepsinide dolaşmışlığım var. Her gittiğim bayide elinizde olan renkleri sordum. Hepsi de sadece siyah var dedi. Acaba hangi rengi öneririsiniz? Belki renge göre sipariş verilebiliyordur.

Bu arada @tunc@y hocam; benim için sipariş ettiğiniz koruyucu filmde renk uyuşmazlığı olmuyor değil mi? Yani arka taraf için film renkli olmuyor.
  • bu sens 3.0 bizim tellere yukleniyo mu simdi arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sense 3 yükleniyor. Custom rom olarak ama HTC bir iyilik yapar Sense 3.0 verirse daha makbule geçer.
  • Arkadaşlar hb dan alacağım ama şu ekrandaki problem canımı sıkıyor. SE Arc ile bu cihaz arasında gidip geliyorum nedir önerileriniz?
  • Sense 3.0 güzelmiş. Görünüş ve kullanım olarak SPB Shell 3D ile benzerlikler gösteriyor. İşin garibi SPB Shell 3D android her telefonda çalışırken, HTC Sense 3.0'ın sadece mevcut Flyer, Evo 3D, Sensation ve bundan sonra çıkacak modellerde yer alacağını söylemiş HTC'ye göre Desire S ve Incredible S modellerinin donanımsal özellikleri yeterli değilmiş.

Açıklama pek tatminkar değil ama anlaşılan resmi olarak Sense 3.0'ı bizler kullanamayacağız. Kullanmak isteyen zaten nasıl olsa kullanacaktır ! Umarım HTC bu konuda bize bir sürpriz yapar ve bizi uğraştırmaz.

quote:

Orijinalden alıntı: Kasvet
    Bu arada @tunc@y hocam; benim için sipariş ettiğiniz koruyucu filmde renk uyuşmazlığı olmuyor değil mi? Yani arka taraf için film renkli olmuyor.

Telefonun ne renk olduğunun hiç bir önemi yok. Her renge uyar arkadaşım

quote:

Orijinalden alıntı: sissente
    Arkadaşlar hb dan alacağım ama şu ekrandaki problem canımı sıkıyor. SE Arc ile bu cihaz arasında gidip geliyorum nedir önerileriniz?

Bence iki cihazda alınıp, kullanılmaya değer. Ancak karar size ait. Benim şahsi tavsiyem tabi ki Desire S olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 31 Mayıs 2011; 23:48:52 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.