Şimdi Ara

★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.909
Cevap
44
Favori
470.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tunc@y

Sense 3.0 güzelmiş. Görünüş ve kullanım olarak SPB Shell 3D ile benzerlikler gösteriyor. İşin garibi SPB Shell 3D android her telefonda çalışırken, HTC Sense 3.0'ın sadece mevcut Flyer, Evo 3D, Sensation ve bundan sonra çıkacak modellerde yer alacağını söylemiş HTC'ye göre Desire S ve Incredible S modellerinin donanımsal özellikleri yeterli değilmiş.

Açıklama pek tatminkar değil ama anlaşılan resmi olarak Sense 3.0'ı bizler kullanamayacağız. Kullanmak isteyen zaten nasıl olsa kullanacaktır ! Umarım HTC bu konuda bize bir sürpriz yapar ve bizi uğraştırmaz.

bu açıklama resmi olarak yapılmış mı htc tarafından,yoksa gene birileri rüyaya yatıp sabah kaltığıda da pc başına geçip üfürmüş mü?çünkü son birkaç aydır bu teknoloji haberleriyle ilgilenir oldum ve tecrübeyle sabit,çoğu YENİ-RESMİ-SON DAKİKA diye millet sallıyor kafasına-gönlüne göre.onun için soruyorum gerçekten RESMİ bir açıklama var mı diye.çünkü benim bildiğim htc bu tür açıklamaları internet sitesinden duyuruyor ve bu konuda arşivi bile var yıllara göre ayrılmış.bu tavrı bile beni çok memnun etti diyebilirim.çünkü adamlar bugün ak dediğine yarın kara demiyeceklerinin garantisini verir gibi ''söz uçar,yazı kalır'' prensibi ile yaptıkları RESMİ açıklamaları internet sitesinden yapıp,arşivliyorlar.tabi 3.0 gelmeyecekse gerçektende çok üzülürüm...

• arkadaşlar merhaba
    dün vodafonedan aldım bu telefonu ama cepnet ayarlarını yapmadan kutusunda aldım.
    vodafonun sitesinde desire s yok bende desire modeline göre yaptım ancak
    yine bağlanamıyorum. sizce sorun ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN_06

quote:

Sense 3.0 güzelmiş. Görünüş ve kullanım olarak SPB Shell 3D ile benzerlikler gösteriyor. İşin garibi SPB Shell 3D android her telefonda çalışırken, HTC Sense 3.0'ın sadece mevcut Flyer, Evo 3D, Sensation ve bundan sonra çıkacak modellerde yer alacağını söylemiş HTC'ye göre Desire S ve Incredible S modellerinin donanımsal özellikleri yeterli değilmiş.

Açıklama pek tatminkar değil ama anlaşılan resmi olarak Sense 3.0'ı bizler kullanamayacağız. Kullanmak isteyen zaten nasıl olsa kullanacaktır ! Umarım HTC bu konuda bize bir sürpriz yapar ve bizi uğraştırmaz.

bu açıklama resmi olarak yapılmış mı htc tarafından,yoksa gene birileri rüyaya yatıp sabah kaltığıda da pc başına geçip üfürmüş mü?çünkü son birkaç aydır bu teknoloji haberleriyle ilgilenir oldum ve tecrübeyle sabit,çoğu YENİ-RESMİ-SON DAKİKA diye millet sallıyor kafasına-gönlüne göre.onun için soruyorum gerçekten RESMİ bir açıklama var mı diye.çünkü benim bildiğim htc bu tür açıklamaları internet sitesinden duyuruyor ve bu konuda arşivi bile var yıllara göre ayrılmış.bu tavrı bile beni çok memnun etti diyebilirim.çünkü adamlar bugün ak dediğine yarın kara demiyeceklerinin garantisini verir gibi ''söz uçar,yazı kalır'' prensibi ile yaptıkları RESMİ açıklamaları internet sitesinden yapıp,arşivliyorlar.tabi 3.0 gelmeyecekse gerçektende çok üzülürüm...

Az önce HTC Türkiye canlı destek hattından aldığım cevap

HTC Sense 3.0 arayüzü Sensation ve daha sonraki modellerde kullanılabilecektir.

Sadece Sense 3.0 arayüzü için Sensation'ı beklemeye gerek var mı? Sense 3.0da ne gibi farklar var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hak78 -- 1 Haziran 2011; 11:17:41 >

• Arkadaşlar , görüntülü konuşabilen varmı : )

Avea abonesıyım , tum ayarları vs aldım , fakat arama seçeneklerinde göruntulu konuş yok ?

Varmı fikri olan ...
  • herhalde skype ile oluyodur görüntülü konuşma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hak78

quote:

quote:

Az önce HTC Türkiye canlı destek hattından aldığım cevap

HTC Sense 3.0 arayüzü Sensation ve daha sonraki modellerde kullanılabilecektir.

Sadece Sense 3.0 arayüzü için Sensation'ı beklemeye gerek var mı? Sense 3.0da ne gibi farklar var?

Bence gerek yok. Sensation fiyatı yüksek çıkacaktır. 1500-1600 gibi belki daha yüksek ama kullandığımız telefon android olduğu için orjinal rom yedeğini alıp custom romlarla sense 3.0 yapabiliriz. Hatta çok güzel custom romlar var senseden daha stabil ve daha iyi..

Birde bu HTC anlamıyorum donanım yetersiz olduğu için sense 3.0 kullanılamıyormuş. Desire S ve İncredible S sensationdan kaç ay önce çıktı ki donanım yetersiz olsun. Tamamiyle duygusal ve ticari niyettir.

Böyle saçmalıkmı olur custom romla nasıl kullanılıyor.

Bu zaman kadar izlediğim videolarda sense 3.0 desire s ve sensation da aynı tepkiyi veriyor. Tamamiyle ticari bir açıklamadır. Zaten bu yüzden bir ara custom rom olayını kaldırmak için çabaladılar ama ellerinde patladı. Şimdi vazgeçtik diyorlar.

Çift çekirdeklilerin tam performansını aralıktan önce göremeyiz çünkü programların geliştirilmesi lazım. O zamana kadar ellerimizdeki telefonlar yeterli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 1 Haziran 2011; 15:31:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jemliinn

Arkadaşlar , görüntülü konuşabilen varmı : )

Avea abonesıyım , tum ayarları vs aldım , fakat arama seçeneklerinde göruntulu konuş yok ?

Varmı fikri olan ...

görüntülü arama seçeneği android telefonları hiç birinde yok,şebekeye bağlı olarak.ama forumdan öğrendiğime göre 2.3.4 sürümüyle donanımı yeterli olan tüm android telefonalara gelecekmiş görüntülü görüşme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie
    Bence gerek yok. Sensation fiyatı yüksek çıkacaktır. 1500-1600 gibi belki daha yüksek ama kullandığımız telefon android olduğu için orjinal rom yedeğini alıp custom romlarla sense 3.0 yapabiliriz. Hatta çok güzel custom romlar var senseden daha stabil ve daha iyi..

Birde bu HTC anlamıyorum donanım yetersiz olduğu için sense 3.0 kullanılamıyormuş. Desire S ve İncredible S sensationdan kaç ay önce çıktı ki donanım yetersiz olsun. Tamamiyle duygusal ve ticari niyettir.

Böyle saçmalıkmı olur custom romla nasıl kullanılıyor.

Bu zaman kadar izlediğim videolarda sense 3.0 desire s ve sensation da aynı tepkiyi veriyor. Tamamiyle ticari bir açıklamadır. Zaten bu yüzden bir ara custom rom olayını kaldırmak için çabaladılar ama ellerinde patladı. Şimdi vazgeçtik diyorlar.

Çift çekirdeklilerin tam performansını aralıktan önce göremeyiz çünkü programların geliştirilmesi lazım. O zamana kadar ellerimizdeki telefonlar yeterli olur.

bencede şu haliyle bile yeterli işlevsellikte DS sense arayüzü ama isteyen costum olayına girebilirde.fakat güzel olanı bu tür güncellemeleri üretici tarafından hertürlü optimizasyonu yaparak müşterisine sunmasıdır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jemliinn

Arkadaşlar , görüntülü konuşabilen varmı : )

Varmı fikri olan ...

görüntülü arama seçeneği android telefonları hiç birinde yok,şebekeye bağlı olarak.ama forumdan öğrendiğime göre 2.3.4 sürümüyle donanımı yeterli olan tüm android telefonalara gelecekmiş görüntülü görüşme.

Desire HD'de skype ile var diye biliyorum.
  • sense 3 için çift çekirdekli işlemci gerekiyor.
  • Üzgünüm tokay HTC Desire HD eski bir model olduğu için görüntülü konuşmayı bırak ön kısmında kamera bile yok ki bu yüzden İncredible S ve Desire S modeli piyasaya çıktı.

quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

Desire S Sense 3.0 Videosu

Sense 3 için çift çekirdeğe gerek yok bir önceki sayfaya bakın. Sense 3 Desire S göreceksiniz. Ayrıca videoda sense 3.0 bir takılma bir yavaşlama varmı? Bu sadece HTC'nin ticari bir argümanı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 1 Haziran 2011; 16:57:43 >

• blue_brownie;
    sanki bana sensetionda sense 3.0 daha stabil gibi geldi.tabiki çok daha donanımlı olması bunun sebebidir ama DS e 3.0 yüklediğimizde ve zaman içinde telefonun hafızasının dolması,eskimişliği vb. ekkenler ile beraber bu belli belirsiz olan fark açılır ve 1-2 sene sonra telefonu kullanışsız hale getirirse,şuan ki arayüzü belirttiğim sorunları yaşamamak adına seve seve kullanırım.

soru:sen yengenin telefonuna yükledin mi sense 3.0 arayüzünü.eğer ekledi isen kısa bir video değerlendirme alabilirmiyiz.ayrıca telefonu aldım deyipte hala telefonu bırakıp foruma vakit ayıramayan kulüp üyelerini sesleniyorum.lütfen daha öncede rica ettiğim iç-dış mekan foto-video çekimlerinizi hala bekliyoruz...yeni evlenen erkek gibi herhalde şöyle bir hava alıp tekrar telefon başına geçiyorsunuz galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPEREN_06 -- 1 Haziran 2011; 17:15:01 >

• Benim sorunum avea kaynaklı imiiş . Şu an için avea desteklemiyor htc desire s i 3g konusunda . ilettim durumu bakalım .

Sonucu burda paylaşırım
  • Walla ben birazcık telefonsuz kaldım. Bu sıralar hanım gitti telefonda gitti. Bu yüzden kendimi forumlara verdim.

Ben sensation veya galaxy s2 bekliyorum kendim için ama şeytan arada dürtmüyor değil gidip kendime bir desire s alayım diyorum. Aralıktada oturduğu zaman çift çekirdekliye geçerim diyorum orada kalıyor telefon hevesim. Şu mübareklerden birisini elime geçirsem.

Benden 1-2 hafta kendi desire s hakkında birşey beklemeyin. Gerçi hanımın Desire S dokunmaktan tırsmıyor değilim. Annemin wildfire kobayı olarak kullansam birşey olmazda hanımın ki olunca birşey olursa arabada sabahlarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zayit

herhalde skype ile oluyodur görüntülü konuşma...

TANGO isimki programla oluyor goruntulu gorusme. Yalniz her iki tarafta da olcak uygulama
  • http://www.youtube.com/watch?v=2uZoL9oUirc
    http://www.youtube.com/watch?v=KzjOCuH5fhA
    http://www.youtube.com/watch?v=7tqGvgDYnIw
    http://www.youtube.com/watch?v=fZo3mXBOCbw
    http://www.youtube.com/watch?v=ua-5ZMVUYUU
    http://www.youtube.com/watch?v=eINsPHuDJPo
    http://www.youtube.com/watch?v=RsIH9xerxf0
    http://www.youtube.com/watch?v=MyG9ncLmiII
    http://www.youtube.com/watch?v=WRpgPLT3AiE
    Htc desire s ile çekilmiş videolar arkadaşlar. Ben henüz çekemedim malesef. :S En son videoda tango programı kullanılarak görüntülü konuşma yapılıyor.

Sense3 konusuna gelince açıkçası ben fazla bir değişim göremedim. Bir iki ufak ayrıntı için telefonu zorlamaya gerek yok bence. Ama madem sense3 bize verilmeyecek o zaman bizim telefonlar için de yeni güncellemeler yapılmalı. Çift çekirdekliler çıktı diye telefonlarımızı kenrara atacak değiliz. Daha ne kadar oldu ki desire s piyasaya sürüleli.

• Bu da iPhone4 desire s web browser karşılaştırması. Hemen hemen aynı performans diyebiliriz.
    http://www.youtube.com/watch?v=bdLI29MvTTE&feature=youtube_gdata_player
  • Telefonu alalı 5 gün oldu hala şarjda sıkıntılıyım su gibi gidiyor, yok mu bunun kesin çözümü? Daha önce HD2'ye android yükleyip kullandım onun 12 saat gittiği yerde bu telefonla 8 saati zor çıkartıyorum.

Ayrıca telefonun sağ üsttteki pil ikonunun içinde ara sıra ünlem işareti çıkyor ve rengi griye dönüyor. Acaba bnm pil mi bozuk?
    Böyle problem yaşayan daha önce duymamıştım hiç. Servise vericam ama daha alalı bir hafta bile olmadı, acaba düzelir mi??
  • Bu kadar yoğun kullanıyorsanız, yedek pil alın, şarj dayanma süreniz anında 2 katına çıksın. Zor birşey değil, ebay'den orijinali 40 TL.ye alınabiliyor.
    Link de vereyim:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150600543290&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_3837wt_952

Bu arada, şu 2 ayrı başlıktan biri kapatılsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 1 Haziran 2011; 22:18:29 >
  • Sinansarı ben yedek bataryayı zorda kalmadığınız sürece önermem. Telefonun kapağı çok fazla açılıp kapanırsa sorun yaratabilir. Önceki Nokia telefonumda kulanıyordum yedek batarya sonunda kapak düşmeye başladı. Aslında telefonun şarjı oturunca bir gün rahat gitmesi lazım bence. Sizin dediğiniz o ünlem işaretiyle ben hiç karşılaşmadım. Garip olan kılavuzda da yok öyle bişey. Bence htcnin sitesinden bir yetkiliye sorun.
    Aklıma gelmişken kutudan ayrıntılı kılavuz çıkmıyor. Burdan indirebilirsiniz türkçe kılavuzu. Tavsiyem telefona indirin ihtiyaç oldukça açar bakarsınız.
    http://dl4.htc.com/web_materials/Manual/HTC_Desire_S/110331_Saga_HTC_Turkish_UM.pdf

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.