Şimdi Ara

★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.909
Cevap
44
Favori
470.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az once arkadas aradi dubaideki htc desire s 500$, iphone 4 730$'a satiliyormus.
    Htc desire S 1150 lira orda 800 %41 daha ucuz,iphone 4 1800 lira orda 1168 lira %55 daha ucuz. O da 1800 liraya bulabilirsen sansa kalmis.
    Yarina kadar dusunucegim. Su anda iphone 4 daha mantikli geliyor. Htc alirsam turkiye'den iphone alirsam dubaiden olacak. Yarin kararimi vermem lazim.
  • Muhtemelen ben de biraz daha telefonsuz kalacağım ama bütçe arttırıp gelir gelmez EVO 3D ya da Sensation ya da...(diye gider bu) almayı düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

Walla ben birazcık telefonsuz kaldım. Bu sıralar hanım gitti telefonda gitti. Bu yüzden kendimi forumlara verdim.

Ben sensation veya galaxy s2 bekliyorum kendim için ama şeytan arada dürtmüyor değil gidip kendime bir desire s alayım diyorum. Aralıktada oturduğu zaman çift çekirdekliye geçerim diyorum orada kalıyor telefon hevesim. Şu mübareklerden birisini elime geçirsem.

Benden 1-2 hafta kendi desire s hakkında birşey beklemeyin. Gerçi hanımın Desire S dokunmaktan tırsmıyor değilim. Annemin wildfire kobayı olarak kullansam birşey olmazda hanımın ki olunca birşey olursa arabada sabahlarım.

• Ekranı dışında iyi bi azelliği yok ki iPhone 4 alasın :) garip

quote:

Orijinalden alıntı: mavkan

Az once arkadas aradi dubaideki htc desire s 500$, iphone 4 730$'a satiliyormus.
    Htc desire S 1150 lira orda 800 %41 daha ucuz,iphone 4 1800 lira orda 1168 lira %55 daha ucuz. O da 1800 liraya bulabilirsen sansa kalmis.
    Yarina kadar dusunucegim. Su anda iphone 4 daha mantikli geliyor. Htc alirsam turkiye'den iphone alirsam dubaiden olacak. Yarin kararimi vermem lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybüke138

Sinansarı ben yedek bataryayı zorda kalmadığınız sürece önermem. Telefonun kapağı çok fazla açılıp kapanırsa sorun yaratabilir. Önceki Nokia telefonumda kulanıyordum yedek batarya sonunda kapak düşmeye başladı. Aslında telefonun şarjı oturunca bir gün rahat gitmesi lazım bence. Sizin dediğiniz o ünlem işaretiyle ben hiç karşılaşmadım. Garip olan kılavuzda da yok öyle bişey. Bence htcnin sitesinden bir yetkiliye sorun.
    Aklıma gelmişken kutudan ayrıntılı kılavuz çıkmıyor. Burdan indirebilirsiniz türkçe kılavuzu. Tavsiyem telefona indirin ihtiyaç oldukça açar bakarsınız.
    http://dl4.htc.com/web_materials/Manual/HTC_Desire_S/110331_Saga_HTC_Turkish_UM.pdf

Biraz daha bekleyeyim servise vereceğim zaten, çok dengesiz pil yiyor, htc'yi aradım ama oradaki yetkili de ayrı bir dengesiz, telefondan haberi yok ünlem işareti pil azaldığında çıkar diyor, dinlemiyor bile benim ne dediğimi.
    Ayrıca kılavuz olmaması da çok enteresan, paylaştığın için çok sağol...

• Batarya olayı biraz düzeldi sanırım. Daha uzun kullanabiliyorum. Bir an korkmuştum sorun mu var diye. İşte veya evde bitince full yapabildiğim için sorun olmuyor. Evde wifi'dan gireceğim zaten, işyerindeki sınırlı olmasa orada da wifi'dan girerdim de 3G'ye kaldık. :)
  • Arkadaşlar ; 1 Haziran itibarı ile sigarayı bırakma kararı almıştım. Bu sebeple 2 gündür hafif nikotin krizleri nedeni ile çevremle ve hali ile telefonla pek ilgilenemiyorum. Genel sağlığım yerinde problem yok

Telefonu 20 Mayısta almıştım. O günden bugüne bataryayı hep tam sarj/deşarj şeklinde kullandım.
    Artık gerçek performansını gösteriyor olması lazım diyerek batarya kullanım sürelerini vereyim.

Batarya şuan %2 konumunda ve telefon %10 da güç tasarrufu moduna geçiyor.
    Normalde Edge ve güncellemeler sürekli açık, ekran otomatik aydınlatma modunda

Telefonun pilde açık olduğu süre : 1g 14s 39d 56s
    Telefonun boşta olduğu süre : 1g 11s 3d 0s = %8
    Bu süreçte ekranın açık olduğu süre : 3s 36d 56s = %48

Durum bu şekilde

• Bugün itibariyle HTC Desire S sahibi oldum. Şuan da telefonun kurulum aşamasındayım
  • Kurulumu yaparken wifi istedi. Evimde wifi var. Tanıttım ama bağlantı kesildi diyor her seferinde. Bende pas geçtim. Telefon kurulduktan sonra denediğimde yine aynı sorunu vermekte.
  • Htc desire s hep aklimda kalacak. Belki birgun kullanma firsatim olur.
    Siparisimi iphone 4 olarak verdim.
    Saglicakla kalin sizi okumaya devam edecegim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavkan

Htc desire s hep aklimda kalacak. Belki birgun kullanma firsatim olur.
    Siparisimi iphone 4 olarak verdim.
    Saglicakla kalin sizi okumaya devam edecegim.

Hayırlısı olsun hocam. Bende bugün Desire S sahibi oldum. Şuan da telefonumdan memnunum
  • telefonu alalı 11 gün oldu resimde belirttiğim yerler resmen karardı resim temsili tabi ben kırmızıyla gösterdim. benim kullandığım mause ta aynı sekil plastik yılı geçti azcık bi kararma yok. sorunun bende olduğunu düşünmüyorum. herşeyi geçtim 11 gün elimden bırakmasam yine kararmaması gerek bu şekil nası oldu anlamadım. canımı cok sıktı. direk slikon kapla kapattım götürsem mi değişim yaparlar mı acaba diye düşünmekteyim. mavi telefonun rengi bu arada kararan yerler plastik olan aksam.
     ★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★
  • quote:

Orijinalden alıntı: secher

Teşekkürler yardım için arkadaşlar. Kılıfı da hallettik mi tamamdır. :)

tunc@y,

Sizin verdiğinizi bir inceleyeyim ben.

bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

Youtube browserdan çalışıyor zaten. Ben dediğiniz gibi yapıp apk olarak youtube uygulamasini indirmiştim. Uygulama açılıyor ana ekranda çıkan videolari izliyorum yada browserdan açtığım videolar uygulamaya yönlendirilip ordan izleniyor ama uygulamada arama bölümüne girince ağ ile ilgili bir sorun oluştu diyor. Nedenini çözemedim bir türlü.

Telefonun dilini ingilizce yaptığınızda youtube uygulamasıyla sorunsuz izleme ve aratma yapabiliyorsunuz. Dil Türkçe iken youtube uygulamasında bahsettiğiniz sorun herkeste mevcut.
  • Selamlar,

Vodafone kampanyalı aldığım Desire S in ekranında bir adet mini minnacık ölü piksel tesbit ettim. Sizce garanti kapsamında bir şey yapılabilir mi? Bilgisi ve fikri olan arkadaşlardan görüş bekliyorum.
  • Merhaba,
    Bende Desire S sahibiyim. Pil konusu benim için de önemli olduğundan yurt dışı sitelerde şöyle bir bilgi edindim. O forumda yazıldığına göre HTC Desire'da denenmiş. Pil konusunda çok müzdarip bir durum varsa denenebilir bence, ancak yine de herşey telefon sahibinin risk ve sorumluluğunda.

Pil Kalibrasyonu

1) Telefon açık konumda şarja bağlayın.
    2) LED yeşile dönene kadar tam şarj edin.
    3) Telefonu şarjdan çıkarın ve kapatın.
    4) Telefon kapalı konudayken tekrar şarja takın ve LED ışığı yeşil yanana kadar bekleyin.
    5) Telefonu şarjdan çıkarın ve açık konuma getirin.
    6) Telefon tam olarak açıldıktan sonra tekrar kapatın ve şarja tekrar bağlayarak yeşil yanmasını bekleyin.
    7) LED yeşil yandığında şarjdan çekin ve açarak kullanmaya başlayın.
    8) Bu uygulamayı bir defa yapın pil sorununuz çözülmesze HTC yedek parça departmanı ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

(ALINTI/ÇEVİRİDİR)

quote:

Orijinalden alıntı: sinansarı

quote:

Sinansarı ben yedek bataryayı zorda kalmadığınız sürece önermem. Telefonun kapağı çok fazla açılıp kapanırsa sorun yaratabilir. Önceki Nokia telefonumda kulanıyordum yedek batarya sonunda kapak düşmeye başladı. Aslında telefonun şarjı oturunca bir gün rahat gitmesi lazım bence. Sizin dediğiniz o ünlem işaretiyle ben hiç karşılaşmadım. Garip olan kılavuzda da yok öyle bişey. Bence htcnin sitesinden bir yetkiliye sorun.
    Aklıma gelmişken kutudan ayrıntılı kılavuz çıkmıyor. Burdan indirebilirsiniz türkçe kılavuzu. Tavsiyem telefona indirin ihtiyaç oldukça açar bakarsınız.
    http://dl4.htc.com/web_materials/Manual/HTC_Desire_S/110331_Saga_HTC_Turkish_UM.pdf

Biraz daha bekleyeyim servise vereceğim zaten, çok dengesiz pil yiyor, htc'yi aradım ama oradaki yetkili de ayrı bir dengesiz, telefondan haberi yok ünlem işareti pil azaldığında çıkar diyor, dinlemiyor bile benim ne dediğimi.
    Ayrıca kılavuz olmaması da çok enteresan, paylaştığın için çok sağol...

• Telefonu alalı 5 gün oldu; bireysel bankacılık portföy yöneticisi olarak bir hayli telefon görüşmem ve e-posta trafiğim buluyor. Pil şimdilik tatmin edici konumda: 2 gün
  • Bataryanın biraz daha fazla dayanması için Ayarlar-Kablosuz özelliği ve ayarlar-Mobil şebekeler-Hep açık veriyi etkinleştir seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz.
    Arkaplanda çalışan ve sürekli online olması gereken bir chat programı vb. kullanmıyorsanız, normal veri alışverişinize hiçbir etkisi olmaz. E-posta, Facebook gibi programlar bundan etkilenmez.
    Nokia kullananlar bilir, internete girerken 3-5 sn. kadar bekletir. Yani gereksiz yere sürekli online kalmaz. Bu seçeneği kapatmak ta aynı işlemi gerçekleştiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilsev

quote:

Youtube browserdan çalışıyor zaten. Ben dediğiniz gibi yapıp apk olarak youtube uygulamasini indirmiştim. Uygulama açılıyor ana ekranda çıkan videolari izliyorum yada browserdan açtığım videolar uygulamaya yönlendirilip ordan izleniyor ama uygulamada arama bölümüne girince ağ ile ilgili bir sorun oluştu diyor. Nedenini çözemedim bir türlü.

Telefonun dilini ingilizce yaptığınızda youtube uygulamasıyla sorunsuz izleme ve aratma yapabiliyorsunuz. Dil Türkçe iken youtube uygulamasında bahsettiğiniz sorun herkeste mevcut.

:D gercekten işe yaradı. Çok garip. ;D

• Arkadaşlar kullandığınız yada keşfettiniz faydalı uygulamaları buradan bilgi olarak yazarsak faydalı olur dusuncesindeyim.
  • Evet hayırlı olsun telefonu takmayı beceren ilk üye ben oldum galiba. Youtube uygulamasından video izliyordum birden uyarı verdi. Zorla kapattı uygulamayı. Sonra da takıldı. Yani verdiğim komutlara üç beş dakikada cevap vermeye başladı. Yeniden başlattım yarım saatte açıldı. İşin kötüsü ekran kilitlenince açma düğmesine bastım ama açılana kadar otomatik olarak tekrar kapandı. Yarım saatten fazla uğraştım düzelmedi. Ben de mecbur biraz korkarak da olsa en bilindik yöntem olan bataryayı çıkarmayı denedim. İşe yaradı tabi. Ama bu sefer pil kapağı iyice ses çıkarmaya başladı bakalım böyle giderse bu ekran ve kapak için servisi ziyaret edeceğiz anlaşılan.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.