Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.533
Cevap
3
Favori
201.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arsima

quote:

Orijinalden alıntı: Selcuk60

quote:

quote:

Slm arkadaslar konuyla alakası yok fakat bir sorum olacak bizim arkadasa htc salsa aldık fakat bir sorunumuz var indirdiğimiz uygulamaları hafıza kartına kayıt edemiyoruz yani hafiza kartini kullanamiyoruz sizden yardım bekliyorum bu konuda Tskler

Hafıza kartına taşımak için zannedersem root olmanız gerekiyor salsanın dahili hafızası ne kadar ki??

1 gb olması lazım root ne demek oluyor ben iPhone kullanıyorum htc yi arkadasa ben önerdim.

Root telefonun tamamına hükmetmek oluyor yani süper user oluyorsun istedigin bütün programları kurma hakkını elde ediyorsun bazı programlar kısıtlı durumda çünki onları kurmak için root olmak gerekiyor

aslında kısıtlı olan programlar değil işletim sistemi. mesela setcpu diye bi uygulama var, telefonun işlemci hızı ile oynayabiliyorsun. hani bunu kurcalamak bakarsın beklenmedik bi sonuç çıkarır belki diyerekten koruma altında, normal kullanıcı değiştiremez. ama root işlemi ile gerekli yetkiyi alırsın değişikliği yaparsın. ama bildiğim kadarıyla adamların yasakladığı şeyi bir şekilde değiştirdiğin için root yapılan telefonlar garanti dışı kalıyor diye biliyorum.

http://www.htc.com/in/smartphones/htc-salsa/#specs

burada yazdığına göre telefon dahili hafızası 512 mb. desire ile aynı. ama tabi bunun büyük kısmını sistem ve sistem ile kurulan uygulamalar kaplıyor. desire'da mesela uygulama yükleyebileceğin normalde 150mb civarı alanın kalıyor sanırım. çok fazla uygulama kuran birisi için yeterli gelmiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

quote:

quote:

Slm arkadaslar konuyla alakası yok fakat bir sorum olacak bizim arkadasa htc salsa aldık fakat bir sorunumuz var indirdiğimiz uygulamaları hafıza kartına kayıt edemiyoruz yani hafiza kartini kullanamiyoruz sizden yardım bekliyorum bu konuda Tskler

Kaça aldınız salsayi turkiyede nerde satılıyor ben daha görmedim özellikleride güzel fena değil??

Hepsiburadadan 960 tl ye aldık. Ben tekrar sorucam yanlış anlamayın şimdi indirdiğimiz uygulamaları hafıza kartına nasil kayıt edebiliriz tel. Kendi hafıza sını kullanıyor. Ben hiç android kullanmadım o yuZden yazılımın icerigini bilmiyorum.

keşke 960'a onu almak yerine farklı modeller alsaydınız.. sensation gibi, inc s veya desire s gibi...
    ama hayırlı olsun, programlar için hafıza kartına yükleme yapın. app2sd programını yükleyin hafıza kartına atın. ama gene de hafızayı dolduracaktır.. ona da yapacak bişey yok. rom yüklemek çözüm olabilir,

ben bu kadar zor bir depolama işleminin olacağını tahmin etmiyordum.

keşke sorsaydınız daha önce foruma..
    yaptıgınız olay, şimdilerde teknosada satılan n97'lere 950-1000 lira vermek gibi olmuş.. sonuçta özelliği düşük olan model bunlar. yeni teknolojilere geçildi, onların fiyatı da bu şekilde. mağazaların elinde kalan ürünler onlar, aldıkları belli bir fiyat oldugu için dha aşağı da veremiyorlar..ama modaları geçti.
    iade şansınız var mı?

hocam iyide bu ürün yeni bir ürün modası geçen bir ürün değil incelediğime göre bütün htc ler gibi 1 gb dahili hafıza var biz 4 gb lık hafıza kartı taktık ama yüklediğimiz uygulamarı hafıza kartına kayıt edemiyoruz. Benim aradığım telin ayarlar bölümünde kayıt yeri falan varda bizmi bulamıyoruz...

şimdi ne kadar doğru biliyorum emin değilim ama bugüne kadar benim anladığım uygulamalar çeşitli kısımlardan oluşuyor. hiçbir root ve custom rom yükleme işlemi yapmadığın zaman, uygulamayı yüklediğinde olduğu gibi telefon hafızasını kullanıyor, sd kartının telefon hafızasına bir etkisi olmuyor. eğer arkadaşın söylediği marketten app2sd gibi bi uygulama indirir ve uyumlu uygulamaları karta taşı dersen bu uygulamaların taşıyabileceği kısmını karta taşıyor, ama ben denediğimde çok büyük bir etkisi olmuyordu. bunlar bana yeterli gelmeyince root ve custom rom yükleme işine girdim. bunlar ne işe yarıyor? telefon orjinal işletim sistemi yerine, developerların geliştirdiği rom'lar var. bunlar hafıza olayına çözüm oluyor. sd kartının bir kısmını ext4 geri kalanı fat32 denilen dosya formatında biçimlendiriyorsun. fat32 kısmını yine normal resim, müzik vs depolama olarak kullanıyorsun. ext4 kısmı hafızaya çözüm olan kısım. bu geliştiriciler çeşitli yöntemlerle uygulamaların büyük kısmını telefon dahili hafızası yerine ext4 alana taşımayı başarıyorlar. böylece yüklediğin her uygulama telefon hafızasından ufak kısım harcayıp geri kalanı ext4 alanından kullanıyor.

benim telefonu kullandığım süre içinde anladığım böyle oluyor. bilmiyorum anlatabildim mi aklımdakileri :)

• s-off yapabilen var mı bende bugün niyeti bozdum root yaptım ama s-off yapamadım alpharev ile hata veriyor adb shell den denedim ondada olmuyor biri açıklarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaShErE

s-off yapabilen var mı bende bugün niyeti bozdum root yaptım ama s-off yapamadım alpharev ile hata veriyor adb shell den denedim ondada olmuyor biri açıklarsa sevinirim.

S-off nedir bilmiyorum tam olarak benimkide off değil zannedersem??
  • quote:

quote:

s-off yapabilen var mı bende bugün niyeti bozdum root yaptım ama s-off yapamadım alpharev ile hata veriyor adb shell den denedim ondada olmuyor biri açıklarsa sevinirim.

S-off nedir bilmiyorum tam olarak benimkide off değil zannedersem??

hiç birsey yapmadıysan s-off olmamıstır n-merak etme
  • s-off yapmayıncada ram i falan arttıramıyoruz ki yine tam yetki vermemiş oluyoruz ama bizdeki desirelarda sıkıntı var millet çatır çatır yapmış.Stock romada dönemedim şimdi wwe stock rom buldum birde onla deniycem bakalım nolcak :D heyecanla bekliyorum şarj olsunda.Bu arada şu anda cool 3d kullanıyorum sense 3.0 çok şık tavsiye ederim
  • quote:

s-off yapmayıncada ram i falan arttıramıyoruz ki yine tam yetki vermemiş oluyoruz ama bizdeki desirelarda sıkıntı var millet çatır çatır yapmış.Stock romada dönemedim şimdi wwe stock rom buldum birde onla deniycem bakalım nolcak :D heyecanla bekliyorum şarj olsunda.Bu arada şu anda cool 3d kullanıyorum sense 3.0 çok şık tavsiye ederim

s-off yaptım ben. ama sadece ilk açılıştaki resmi değiştirdim :) ilk önce superman logosu geliyor, ondan sonra rom'un boot animation'u geliyor. s-off ile başka neler yapılıyor bakmadım açıkçası. ilk denememde bende de bi hata vermişti, ne hatası unuttum gerçi. xda forumda yazmıştım bakmam lazım. ama bendeki hata leedroid 2.5.0 (froyo sürümü herhangi bir rom ya da) yükleyip s-off deneyince olmuştu.

• merhaba arkadaşlar htc smart hakkında vodafonenin reklamlarında ayda sadece 1 tl ye verilecek diye duydum acaba bir bilgisi olan var mı ? konu ile ilgili sitesinde göremedim.
  • Benim okuduğumda zaten leedroid ile soff yapmışlar olmadı leedroid atıp soff tan sonra cool 3d atarım hoşuma gitti kasmıoda pilide güzel kullanıyor.Yine xda da aradım ama bulamaıdm yazdığını bulupta paylaşırsan sevinirim.soff ta nand partition açılıyor yani bu da demek oluyor ki rom un üzerindeki programları bile kaldırma yetkin var ayrıca ram'i attırabiliyorsun ikinci bir ext4 ile gibi bir sürü artısı var ama bir o kadarda sakat :) RUU rom ilede geri döndüremiyorum telefonu o da sanırım cool 3d den oluyor kernel falan değişti çünkü ve ayrı bir hboot u var leedroid gibi rom u kurup kullanmıyorsun biraz daha çabalamış adamlar :D Sende hangi rom var şimdi?

Spawn en güzel bilgiyi vodafone verir,şahsen haberim yok.
  • Bu arada yukardada hafıza kartı olayı olmuş daha önceden yazmıştım bu konuda ben fakat 1gb dahili hafıza varsa zaten dolmaz o android te iphone gibi düşünmeyelim Dökümanımı buldum sd kart ile ilgili yalnız bütün uygulamalarda taşınmıyor bilginiz olsun ;

sdkarta uygulama yüklemeyi bir de ben yazayım belki yeni alanların işine yarar:

önce htc sync bilgisayarımızda kurulu olmalı ve htc desiredan menü/ayarlar/uygulamalar/geliştirme/usb hata ayıklama işaretlenmiş(tick atılmış) hale getiriyoruz

burdan sdk'yı bilgisayarımıza indiriyoruz:

http://getipaddress.me/android-sdk_r06-windows.zip

zip içinden çıkanı masaüstüne direk çıkarıyoruz.

daha sonra başlat/çalıştır a girip cmd yazıyoruz karşımıza msdos çıkması lazım. şu komutları sırayla yazıp enter tuşuna basıyoruz:

cd desktop
    cd android-sdk-windows
    cd tools
    adb devices
    (bunu yazdıktan sonra killing vs yazısı çıkacak ve telefon görülecek msdos ekranında -bunları yazmayın )
    adb shell pm setInstallLocation 2

bu son yazdığım komutla işlem bitmiş olmalı. kontrol için menü/ayarlar/uygulamalar/uyg. yönetten sdkarta uygulama taşımayı deneyin. zaten bundan sonra yüklenen herşey direk sdkarta yüklenecek.

• quote:

Bu arada yukardada hafıza kartı olayı olmuş daha önceden yazmıştım bu konuda ben fakat 1gb dahili hafıza varsa zaten dolmaz o android te iphone gibi düşünmeyelim Dökümanımı buldum sd kart ile ilgili yalnız bütün uygulamalarda taşınmıyor bilginiz olsun ;

sdkarta uygulama yüklemeyi bir de ben yazayım belki yeni alanların işine yarar:

önce htc sync bilgisayarımızda kurulu olmalı ve htc desiredan menü/ayarlar/uygulamalar/geliştirme/usb hata ayıklama işaretlenmiş(tick atılmış) hale getiriyoruz

burdan sdk'yı bilgisayarımıza indiriyoruz:

http://getipaddress.me/android-sdk_r06-windows.zip

zip içinden çıkanı masaüstüne direk çıkarıyoruz.

daha sonra başlat/çalıştır a girip cmd yazıyoruz karşımıza msdos çıkması lazım. şu komutları sırayla yazıp enter tuşuna basıyoruz:

cd desktop
    cd android-sdk-windows
    cd tools
    adb devices
    (bunu yazdıktan sonra killing vs yazısı çıkacak ve telefon görülecek msdos ekranında -bunları yazmayın )
    adb shell pm setInstallLocation 2

bu son yazdığım komutla işlem bitmiş olmalı. kontrol için menü/ayarlar/uygulamalar/uyg. yönetten sdkarta uygulama taşımayı deneyin. zaten bundan sonra yüklenen herşey direk sdkarta yüklenecek.

ben orjinal haliyle kullanırken bu sd karta yükleme olayını yapmıştım. ama sorunlar yaşamıştım sanki (8 ay oldu hatırlamıyorum :) widgetler falan çalışmıyordu.

• quote:

Benim okuduğumda zaten leedroid ile soff yapmışlar olmadı leedroid atıp soff tan sonra cool 3d atarım hoşuma gitti kasmıoda pilide güzel kullanıyor.Yine xda da aradım ama bulamaıdm yazdığını bulupta paylaşırsan sevinirim.soff ta nand partition açılıyor yani bu da demek oluyor ki rom un üzerindeki programları bile kaldırma yetkin var ayrıca ram'i attırabiliyorsun ikinci bir ext4 ile gibi bir sürü artısı var ama bir o kadarda sakat :) RUU rom ilede geri döndüremiyorum telefonu o da sanırım cool 3d den oluyor kernel falan değişti çünkü ve ayrı bir hboot u var leedroid gibi rom u kurup kullanmıyorsun biraz daha çabalamış adamlar :D Sende hangi rom var şimdi?

hocam froyo bi rom olmalı. leedroid 2.5.0 dediğim de froyo'lu final sürümü. ondan sonra 3 ile başlayan versiyonlar çıkardı, onlarla denersen de olmayacaktır muhtemelen.

ram artırma ile ilgili hiç bişey okumadım. bilmiyorum yapılıyorsa da nasıl yapılıyor. ama zaten hiç bi zaman ram sıkıntısı çekmedim. genelde 100mb civarı boş ram oluyor, boş durduktan sonra ha 100mb boş ram dursun ha 200mb boş ram dursun, benim kullandığım programlar için sorun olmuyor yetersiz ram diye hiç :)

leedroid 3.3.3 kullanıyorum ben. cool 3d için hboot değiştirmeye üşendim açıkçası, yoksa deneyecektim onu da :)

• quote:

Benim okuduğumda zaten leedroid ile soff yapmışlar olmadı leedroid atıp soff tan sonra cool 3d atarım hoşuma gitti kasmıoda pilide güzel kullanıyor.Yine xda da aradım ama bulamaıdm yazdığını bulupta paylaşırsan sevinirim.soff ta nand partition açılıyor yani bu da demek oluyor ki rom un üzerindeki programları bile kaldırma yetkin var ayrıca ram'i attırabiliyorsun ikinci bir ext4 ile gibi bir sürü artısı var ama bir o kadarda sakat :) RUU rom ilede geri döndüremiyorum telefonu o da sanırım cool 3d den oluyor kernel falan değişti çünkü ve ayrı bir hboot u var leedroid gibi rom u kurup kullanmıyorsun biraz daha çabalamış adamlar :D Sende hangi rom var şimdi?

hocam bu arada şu cool 3d romun xda forum linkini yollayabilir misin? bulamadım ben forumda nedense

• Sadece hboot değişse iyi kernelde değiştirceksin ama sense 3.0 ile süper çalışıyor.Ram ne kadar çoksa o kadar rahat çalışır makina sende biliyorsun pc gibi Sense 3,5ta yapmışlar arkadaş sensation a yükledi ama çok bug var.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1040121 bu cool sensation yani cool 3d nin sense 3.0 olanı benim kullandığım.Temaları duvar kağıtları widgetleri herşeyi var ve çalışıyor,şu anda bilinen bir bug ı yok v10 zaten ve sürekli bug çıkarsa güncelliyorlar.Hboot u recovery den değiştiriyorsun zaten o kadar zor değil kernelide aynı şekilde zaten biliyorsundur sen.Rom u indir kerneli hboot u ve weather yaması var onu indir at hafıza kartına sonra clockmod la install from sd zip diyip romdan sonra hepsini kurarsın.Hatta kernelde çift taraflı telefon kayıt yapamıyorduk biliyorsun görüşmeleri onu çözmüş adamlar kernel indirmeye çalıştığında göreceksin zaten 2way yazan o kerneller bilgisinide vereyim

• quote:

Sadece hboot değişse iyi kernelde değiştirceksin ama sense 3.0 ile süper çalışıyor.Ram ne kadar çoksa o kadar rahat çalışır makina sende biliyorsun pc gibi Sense 3,5ta yapmışlar arkadaş sensation a yükledi ama çok bug var.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1040121 bu cool sensation yani cool 3d nin sense 3.0 olanı benim kullandığım.Temaları duvar kağıtları widgetleri herşeyi var ve çalışıyor,şu anda bilinen bir bug ı yok v10 zaten ve sürekli bug çıkarsa güncelliyorlar.Hboot u recovery den değiştiriyorsun zaten o kadar zor değil kernelide aynı şekilde zaten biliyorsundur sen.Rom u indir kerneli hboot u ve weather yaması var onu indir at hafıza kartına sonra clockmod la install from sd zip diyip romdan sonra hepsini kurarsın.Hatta kernelde çift taraflı telefon kayıt yapamıyorduk biliyorsun görüşmeleri onu çözmüş adamlar kernel indirmeye çalıştığında göreceksin zaten 2way yazan o kerneller bilgisinide vereyim

hocam sen bu romu nasıl yükledin bi anlatsana adım adım sırayla :) neleri indirdin, ve sırayla nasıl yükledin

• Sende yapamadıysan walla ama anlatayim benim telefon ruu romdu zaten biliosun orjinal hali vardı.İlk önce root ettim unveroked ile sonra rom u indirdim recovery den kurdum rom'u,arkasından kerneli indirdim ben no2way kerneli indirdim onu kurdum,arkasından Cool3D AceS v3 DATA2EXT only for data2ext Hboot Version yazan hboot 'unu değiştirdim,weather pack i indirdim onu kurdum sonra normal boot ettim teli rom açıldı.Full wipe ve clean dalvik te yapman lazım kurmadan.Sen nerede takıldın ki?
  • Arkadaşlar bi sorum olacaktı şimdi telefonda rcmix rom yüklü otomatik olarak uygulamaları ext alanınada taşıyor bi sorun yok ama bazı uygulamaları taşıyamıyor mesala hotmail için bi uygulama çıkmış indirdim onu taşıyamıyor birde bazı uygulamaları uygulamaları yönet kısmından ben kendim usb depolama birimine taşı dedim yanlız dahili hafızamda fazla bi yer boşalmadı acaba ne yaptım yapmamalımıydım?? Bide telefonu pcye bağladım taşıdığım uygulamalar sanki yüklü değilmiş gibi göründü ne yaptığımı açıklayacak var mı :-):-)
  • gayet basit sd karta kurduğun uygulamaları bilgisayara bağladığında göremezsin uygulama boyutu çok fazla değildir ve kurduğun uygulama illaki zaten telefon hafızasınada birşeyler yazıyor o yüzden biraz daha uğraşılmış romlar yüklemen daha iyi olur.Mesela ben romu yüklediğimden beri hala 114mb ta duruyor

Bu arada biliyorsunuz sensation LE çıktı türkiyeyede gelicek yanında monster beats kulaklık veriyorlar aklınızda olsun.Düz sensation için aynı rom çıktı ufak bir eklentisi var arkadaşım kurdu şimdi bir ses değişimi oluyor desire içinde var bug ların giderilmesini bekliyorum sonrasında yükleyip bilgisini veririm sizlere

• quote:

gayet basit sd karta kurduğun uygulamaları bilgisayara bağladığında göremezsin uygulama boyutu çok fazla değildir ve kurduğun uygulama illaki zaten telefon hafızasınada birşeyler yazıyor o yüzden biraz daha uğraşılmış romlar yüklemen daha iyi olur.Mesela ben romu yüklediğimden beri hala 114mb ta duruyor

Bu arada biliyorsunuz sensation LE çıktı türkiyeyede gelicek yanında monster beats kulaklık veriyorlar aklınızda olsun.Düz sensation için aynı rom çıktı ufak bir eklentisi var arkadaşım kurdu şimdi bir ses değişimi oluyor desire içinde var bug ların giderilmesini bekliyorum sonrasında yükleyip bilgisini veririm sizlere

kullandığın romun dahili bıraktığı alan çok iyi imiş ?? eğer stabil çalışıyorsa bi sıkıntı vs görmüyorsan radio rom'u ve rom'un kendisini indirebileceğimiz linki verebilir misin xda sitelerinde kendimde araştırıyorum ama indireceğim linkleri bir türlü bulamıyorum bulsamda doğru şeymi diye tereddüt ediyorum bu konuda yardımcı olur musun bide ben bu konu başlığında kendimde dahil olmak üzere herkese faydalı olacağını düşündüğümden herkes memnun olduğu romu link olarak ve özellik olarak yazarsa güzel olur diye düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.