Şimdi Ara

===>HTC Desire HD | Ana Konu<=== (675. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.930
Cevap
23
Favori
898.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 673674675676677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl olur arkadaşlar ya? 1300 lira verip bir telefon alıcam ve şarjı 12 saat bile gitmeyecek mi? Hayal kırıklığına uğradım şu anda. Yeni güncellemeyle çözüldü filan demişlerdi şarj sorunu. İnanmıyorum ya:( Tam da almaya karar vermiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dady123

Nasıl olur arkadaşlar ya? 1300 lira verip bir telefon alıcam ve şarjı 12 saat bile gitmeyecek mi? Hayal kırıklığına uğradım şu anda. Yeni güncellemeyle çözüldü filan demişlerdi şarj sorunu. İnanmıyorum ya:( Tam da almaya karar vermiştim.

çok karamsar demişler gibime geldi :)

whatsapp ve twitter ile sürekli mesajlaşacaksanız 2g ile yetebilir. sürekliden kastım gerçekten aralıksız. bende de bu 2si sürekli açık ama sürekli mesajlaşmıyorum.

3g açıksa yetmez.

custom rom yüklerseniz yeter, orjinal romlar ile yukarıda dediğim gibi

kısacası sürekli açık ama siz nasıl kullanıcaksanız ona bakar
  • Bu saatten sonra Desire Hd almayın, sensation alın bence bir anlamı yok.
  • 3g ye gerek yok tabii ki. O programlar için 2g de yeter bana. 3g yi genel internet anlamında söylemiştim. 2g ile kaç saat gider şarjım abi? Sensation çok pahalı sanki ya :(
  • quote:

3g ye gerek yok tabii ki. O programlar için 2g de yeter bana. 3g yi genel internet anlamında söylemiştim. 2g ile kaç saat gider şarjım abi? Sensation çok pahalı sanki ya :(

3g ile 8 saat gidiyorsa Edge ile sorun olacağını zannetmiyorum. Desire Hd 2-3 ay sonra 1 yaşını dolduracak ama haberin olsun :)
    Sensation fiyatı ne bu aralar ?

--

1600TL iyimiş :) sen bilirsin. Ekranın o kadar büyük olmasına ihtiyacın yoksa, pili daha uzun giden modelleri tercih et bence. Ben güncellemeden önce strese giriyordum şimdi daha iyi birazda alıştım. Telefonu eline alıyorsun 2 işlem yapıyorsun bilmem ne :) Ekrandaki pil widgetı psikolojini bozuyor :) %3-5 arası gidiyor.

Şunuda ekliyim ben internet paketi almadım, yani hiç açık değil data servisi. 2 gün rahat gidiyor. Bence devamlı data açık kalmayıp, kullanacağın zamanda bağlancak şekilde ayarlarsan sorun çıkmaz. Sürekli bağlı kalmasının zaten anlamı yok. Bu konuda dert yananlarınki devamlı açık olduğu için sorun yaşıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jxoch -- 23 Ağustos 2011; 13:46:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jxoch

Bu saatten sonra Desire Hd almayın, sensation alın bence bir anlamı yok.

Kelepir bulunursa çokta farketmez fakat sıfır almaya değmez daha doğrusu 1500 gibi bir fiyata almaya değmez şu anda. Çünkü media marktta halen 1499 lira. Gerçi bende 1499 a aldım satarsam yüksek satmaya çalışırım ama ne yapalım piyasayı yükseltenler bukadar çok vergi alanlar utansın

bu arada sensation için işlemci mimarisi samsung sII ye göre daha geride kalıyor diye duydum.

• Facebook da yer bildirimi bugun calismiyor.
    Sizlerde durum nedir?
  • quote:

3g ye gerek yok tabii ki. O programlar için 2g de yeter bana. 3g yi genel internet anlamında söylemiştim. 2g ile kaç saat gider şarjım abi? Sensation çok pahalı sanki ya :(

ben custom romla 2g ile 3 günü gördüğüm oluyor(bıraksam 3. günde 0lanıcak ama tabiki 0lanmasını beklemeden şarj ediyorum)

normal bir kullanımda orjinal romla 1 günü çıkarır. ama kullanıma biraz dikkat etmek lazım tabi, gereksiz yere ekranı açıp kapamamak lazım, senkronizasyon ayarlarını 15 dkda bir değilde işte programına göre 2 saatte 1 ile günde 1 e çekmek lazım vs.

mesela ben facebook ve twitter da günde 1 senkronize et dedim çünkü sürekli senkronize etmesine ihtiyacım yok
    hava durumu 4 saatte bir
    maillerim(4 hesap bağlı) 2 ve 4 saate ayarlı.
    facebook ve twitter için sadece friendstream kullanıyorum

custom rom olduğu için işlemciyi ekran açıkken 245-1100 mhz aralığında, kapalıyken 245-499 mhz aralığında çalıştırıyorum

sen kararını ver, eğer alırsan burdan pil için yardımcı oluruz zaten.

• arkadaslar ıyı forumlar herkese

guncelleme ıslerınden pek anlamam..wıfı ıle baglanınca nete TELEFON GUNCELLEMESI YAPILSINMI dıye uyarı verdı evet dedım ve 100 mb guncelleme ındırdı..sonra yuklensınmı dedı evet dedım cıhaz kapandı ve suan uzerınde BI ANDROID ISARETI BIRDE HEMEN USTUNDE ICINDE TURUNCU UNLEM ISARETI OLAN ÜÇGEN SİMGE CIKTI 2 SAATTIR BOLECE...YARDIMCI OLURSANIZ COK AMA COK SEVINIRIM

CIHAZ DESIRE HD
  • Çok acil yardımlarınızı bekliyorum mumkunse

tesekkurler sımdıden
  • ayrıca menu tusuna basınca sırayla turuncu yazılarda

-reboot system now
    -apply update from ........
    -wipe data.........
    -ınstall zıp...........
    -backup and restore
    -mousnts and ..............
    -advandec
    -power off
    -++++++go back+++

bunlar cıkıyo arkadaslar..ses acıp kapamadan yonlendıreblıyom ama yanlıs bısey yapmak ıstemıyorum
  • arkadaslar selamlar, desire hd sahibi bir arkadasıma var. telefonuna baktım 2 ay once almıs. ancak galeriye girince resimleri cok uzun surede acıyor resim gecislerinde takılmalar oluyor. sorun ne olabilir.

andoridin cok yabancısıyız. arka planda calısan programları nasıl kapatacagız. 223 sayfa olunca aradıgım cevapları bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkan_pp.1

ayrıca menu tusuna basınca sırayla turuncu yazılarda

-reboot system now
    -apply update from ........
    -wipe data.........
    -ınstall zıp...........
    -backup and restore
    -mousnts and ..............
    -advandec
    -power off
    -++++++go back+++

bunlar cıkıyo arkadaslar..ses acıp kapamadan yonlendıreblıyom ama yanlıs bısey yapmak ıstemıyorum

Telefonunda ClockworkMod yüklü. İçinde orjinal rootlu Rom var ki update alabildin. 2. el miydi ?
  • ardaslar galaxy s gıbı ekranda kenıdlıgınden koruma varmı yoksa almak lazımmıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mng

arkadaslar selamlar, desire hd sahibi bir arkadasıma var. telefonuna baktım 2 ay once almıs. ancak galeriye girince resimleri cok uzun surede acıyor resim gecislerinde takılmalar oluyor. sorun ne olabilir.

andoridin cok yabancısıyız. arka planda calısan programları nasıl kapatacagız. 223 sayfa olunca aradıgım cevapları bulamadım.

arka plandaki programları android kendisi otomatik kapatır. siz elle kapatırsanız bir hatadan dolayı kapatıldığını sanar ve tekrardan açar. buda daha fazla pil ve işlemci götürür. siz kapatmaya çalışmayın

sd kartında sorun olabilir. dosyalarınızı yedekleyin ve format atın. sonra tekrar deneyin
  • Merhaba arkadaşlar HTC Wildfire S modelini bir arkadaşım almayı düşünüyor.
    Cihazı kullanan arkadaşlar var mı ? cihazla ilgili bir problem herhangi bir sorun var mı ?
    Tavsiye ettiğiniz cihazı uygun alabileceğimiz bir yer var mı ?
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mng

arkadaslar selamlar, desire hd sahibi bir arkadasıma var. telefonuna baktım 2 ay once almıs. ancak galeriye girince resimleri cok uzun surede acıyor resim gecislerinde takılmalar oluyor. sorun ne olabilir.

Telefonun içerisinde bulunan sd kartın class değeri ile alakalı bir durum, resimlerin uzun sürede açılması ve geçişler arasında takılması.

Class değeri daha yüksek olan bir sd kart alırsanız daha iyi olur. Ben öyle yaptım.

• pff yav arkdaşlar 2 gün önce Desire hd aldım ikinci el. cihaz gerçekten çok güzel ama gel gelelim batarya olayı müthiş bir cihaza karşı soğukluk yarattı bende. tamam kuraclıyorum ama 2-3 kadarda sürede batarya bitmesi çok kötü yav. laptop daha uzun süre dayanıyor. benim 2 gün içinde iphone 3 gs ile değiştirme hakkım var bu cihazı aynı fiyata birebir.. biriniz bir akıl verin objektif bir şekilde bu cihaz'ın batarya sorunu gerçekten çok can sıkıcı ben bunu bu şekilde kabul edemem bu kadar para verdikten sonra. he diceksinizki iphone sanki batarya konusunda çok mu iyi onu bilemiyorum tab hiç kullanmadım ama bu 2-3 çok çok kötü. en azından bir telefonun şarjı 1 gün gitmeli. eğer batarya konusunda ban bir akıl veririseniz telefonu elimde tutmak istiyorum. cihaza çok yeniyim android kaç yülü onu bile bilmiyorum ama satıcı arkdaştan aldığım bilgiye göre rom olarak sensation'un romu yüklü olduğunu biliyorum. acaba bbundan dolayımı bu kadar dayanıksız batarya. daha yüksek mah lı bataryalarla bu sorun çözülebilirmi yani 1 günlük bir batarya ömrü yakalayabilirmiyim?

Sitesine bakıyorum

Konuşma süresi:

WCDMA: 320 dk’ya kadar
    GSM: 550 dk’ya kadar

Bekleme Süresi3:

WCDMA: 490 saate kadar
    GSM: 420 saate kadar

batarya hakkında şu bilgiler var yav :) ben başka telefon mu kullanıyorum acaba.. Bu batarya sürelerinde cihazını kullanan varmı arkdaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupper79 -- 25 Ağustos 2011; 23:46:42 >

• hedhedog cevabın icin tesekkur ederim. dun arkadasımın cihazını yazılım guncelemeden 2.3.3 surumunu guncelledik. takılmalar ortadan kalktı. daha onceki versiyonu 2.2 idi. sorun cozuldu velhasıl tesekkurler...
  • şarjının az gittiğini söyleyen arkadaşlar , siz de benim gibi bu programı yükleyerek fazladan yarım veya 1 gün kazanabilirsiniz !
    programı 2-3 gündür test ediyorum ve işe yaradığını gördüm. şimdi de paylaşıyorum.
    1-marketten data on demand adlı uygulamayı aratıp telefona kuruyoruz.
    2-programı açıp , ayarlardan varsayılan olarak on gelen kısmı auto olarak değiştiriyoruz.
    3-hepsi bu kadar
    programın mantığı şu ; tuş kilidini açtığımızda net bağlantısını aktif ediyor , tuş kilidi kapatıldığında veya ekrak koruyucu girdiğinde gene net bağlantısını kapatıyor. oldukça basit ama etkili pil süresi kazandırıyor... ayrıca görev ekleyerek belli günler ve saatlerde bu dediklerimi programa yaptırabiliyoruz

https://market.android.com/details?id=at.hyde.dod&feature=search_result

marketten bulamayanlar için apk dosyasını paylaşırım isterseniz.

• 
Sayfa: önceki 673674675676677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.