Şimdi Ara

===>HTC Desire HD | Ana Konu<=== (673. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.930
Cevap
23
Favori
898.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bir tane bu üründen edinmek istiyorum fakat teknosada fiyatı 1.500tl çeşitli internet sitelerinde 1.200 e kadar düştüğünü gördüm.Aleti kredi kartıyla alacağım fakat nette pek güvenemiyorum kredi kartı kullanmaya Adana'da 1.200 civarı alabileceğim yerler var mı?Yada herhangi bir kvk mağazasında fiyatlar ne civarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_star

Arkadaslar size HTC Desire Hd ile ilgili 2 tane sorum olacakti....

1-) Temmuz 2011 icin HTC , Desire Hd modeli icin Android 3.0 guncellemesini cikartacaklarini soylemislerdi..Bir kac gunde bir telefonun "yazilim guncelleme" kismindan bakiyorum ama hic bir guncelleme yok...Telefonumda orjinal RAM var bu arada...

2-) Elimde FLV uzantili video klipler var...Telefona attim ama "bilinmeyen bicim" uyarisini verdi.Bildiginiz bir cevirme programi var mi?

Tesekkur ederim...

total video converter adlı programla sorunsuz bir şekilde videolarını çevirebilirsin. Saygılar
  • Merhaba dostlarım.

Forumu kurcaladım, diğer forumlarıda kurcaladım yeteri bilgiye sahip oldum bugün gidip git HDH aldım bende şimdilik batarya dışında problem yok. Onuda yedek 1-2 batarya alarak çözerim diye düşünüyorum daha önce iphone kullanıyordum.

1-Öncelikle marketimde ücretli programlar, oyunlar yok hepsi ücretsiz yani mesela Gameloft' un oyunları yok, ücretli oyunları nasıl getirebilirim markete ?
    2- Ben bisikletçiyim, bisiklet sürerken telefona dokunmadan şarkıyı falan nasıl değiştirebilirim ? iPhone 4' te kulaklığım ile değiştirebiliyordum bunda öyle bir olay var mı ?
    3- Menüdeki ikonların yerini nasıl değiştirebilirim ?
    4- Root önerir misiniz ?

Teşekkür ederim çok zor sorular zormadım umarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LorDragon31

Merhaba dostlarım.

Forumu kurcaladım, diğer forumlarıda kurcaladım yeteri bilgiye sahip oldum bugün gidip git HDH aldım bende şimdilik batarya dışında problem yok. Onuda yedek 1-2 batarya alarak çözerim diye düşünüyorum daha önce iphone kullanıyordum.

1-Öncelikle marketimde ücretli programlar, oyunlar yok hepsi ücretsiz yani mesela Gameloft' un oyunları yok, ücretli oyunları nasıl getirebilirim markete ?
    2- Ben bisikletçiyim, bisiklet sürerken telefona dokunmadan şarkıyı falan nasıl değiştirebilirim ? iPhone 4' te kulaklığım ile değiştirebiliyordum bunda öyle bir olay var mı ?
    3- Menüdeki ikonların yerini nasıl değiştirebilirim ?
    4- Root önerir misiniz ?

Teşekkür ederim çok zor sorular zormadım umarım :)

1-ücretli uygulamalar Türkiye'ye kapalı. market enabler programını kurarsan ücretli uygulamaları da görürsün. gameloft oyunları birçok yerde paylaşılıyor. direk indirip telefonuna kurabilirin.
    2-kulaklık şarkıları ve radyo kanallarını değiştiriyor.
    3-değiştiremezsin, harf sırası veya indirme sırasına göre değişiyior sadece. folder organizer gibi programlarla ana ekranda kısayollar yaratabilir, uygulamaları düzene sokabilirsin.
    4-root cihazı garanti dışı bıraktığı için bu soruyu yorumsuz bırakmayı tercih ederim:) (ben aldığımdan beri rootlu kullanıyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: airgop

quote:

Arkadaşlar merhaba,

telefonum 2 gün önce çanta içndeyken ıslandı.
    Telefonu elime aldığımda ekran kapalıydı.
    Kurumasını bekledim ve açmaya çalıştım ekran gelmedi ve 5 kere kısa kısa titredi.
    Birkaç kez denedim ve aynı tepkiyi aldım.

1 gün sonra tekrar açmayı denediğimde ekran geldi ancak "HTC" logosundan öteye geçemedim.
    Ayrıca ekranda 1,5 cm kadar genişlikte rengi farklı bi şerit var.

Yani ekranda sorun var ancak makine de açılmıyor.
    Ebay den ekran alıp taksam sorunum çözülecek mi bilmiyorum
    Bunun için güvenilir bi teknik servis arıyorum. İyi bi yer bilenler kontak paylaşırsa telefonu tamir ettirmek istiyorum

Bu arada telefon yurtdışından geldi. Avrupa garantisi var.
    Ama Türkiye' de geçmiyodur herhalde..

bi de power + vol down tuşlarıyla bootloader a girebiliyorum
    recovery ve factory reset işlemlerini denedim kar etmedi
    yine HTC logosundan ileri gidemiyorum

eğer sadece su ise(yani deniz suyu vs. değilse) acele etmeyin. bir süre pirinç dolu kapta bekletip kurumasını bekleyin(1-2 gün dursun)
    muhtemelen kuruyunca düzelecektir.

bootloader a girip yeniden rom yüklemeyi deneyebilirsiniz.

• istanbul'da bu telefonu root yapacak bir yer biliyor musunuz, versiyon 2.3.3
  • Ankarada olsaydın root ederdim arkadaşım.

Ankaradaki arkadaşların bilgisi olsun. root işlemi yaparım. super user çalıştırırım. istenilen romu da atarım .

android işletim olsun fark etmez tel markası. hepinize kolay gelsin.

bilgi için pm atarsanız muhakkak dönülecektir. saygılar / teşekkürler...
  • @EstrEmO ve @gcd

tavsiyeleriniz için teşekkürler
    diğer kurutma çabalarrına ek olarak 1 gün süreyle pirinçte beklettim ancak bootloader dan ilerisine geçemedim
    factory reset ya da recovery komutlarına tıkladığımda yine HTC ekranında takılıp kalıyorum
    bugün servise verdim
    yarın bi açıp bakacaklarmış
    fiyat verecekler
    umarım ihtiyacınız olmaz ama herkesi bu sayfadan bilgilendirirm
  • quote:

@EstrEmO ve @gcd

tavsiyeleriniz için teşekkürler
    diğer kurutma çabalarrına ek olarak 1 gün süreyle pirinçte beklettim ancak bootloader dan ilerisine geçemedim
    factory reset ya da recovery komutlarına tıkladığımda yine HTC ekranında takılıp kalıyorum
    bugün servise verdim
    yarın bi açıp bakacaklarmış
    fiyat verecekler
    umarım ihtiyacınız olmaz ama herkesi bu sayfadan bilgilendirirm

keşke bilgisayardan rom yüklemeyi deneseydiniz.
    benim cihazım denize düşmüştü ve kuruduktan sonra 1-2 hafta çalıştı(sonra muhtemelen oksitlendi ve öldü tabi)
  • Markette klasör şifreleme programı varmıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The MasteR

Markette klasör şifreleme programı varmıdır acaba ?

https://market.android.com/?hl=tr

Telefondan aramaya üşeniyorsan :) burdan arattır yükleme işini burdanda yapabiliyorsun. Otomatik olarak internet erişimi olduğunda telefonuna yükleniyor program. Tek yapman gereken telefondaki google hesabınla giriş yapman :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jxoch

quote:

Orijinalden alıntı: The MasteR

Markette klasör şifreleme programı varmıdır acaba ?

https://market.android.com/?hl=tr

Telefondan aramaya üşeniyorsan :) burdan arattır yükleme işini burdanda yapabiliyorsun. Otomatik olarak internet erişimi olduğunda telefonuna yükleniyor program. Tek yapman gereken telefondaki google hesabınla giriş yapman :)

Hocam üşenmekten ziyade bulamadım. Genelde ScreenLock vs. tarzı programlar olduğu için bir isim sorayım dedim.

Bana 4-5 program lazım açıkçası. Tavsiyeniz varsa çok sevinirim.
    VideoPlayer
    Mp3Player
    Navigasyon
    AçmaKapama tuşunu kullanmadan tuş kilidi açma.
    Cepten çıkarırken cevaplanması veya meşgule atmasının önüne geçebilmem.

Önemli olan bunlar ve piyasada birçok program olduğu için size danışayım dedim.

Saygılar.

Edit: Ek olarak bir sıkıntı yaşadım telefonda bugün. Android market'in gelmesi için telefonu güncelledim. Güncelledikten sonraki gün telefonu cebimden çıkardığımda seçtiğim temanın kaybolduğunu farkettim. Ek olarak ses profilim'de gitmişti. Sebebi ne olabilir acaba ? Son olarak; açtığımız klasörlerin isimlerini nasıl değiştiriyoruz acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The MasteR -- 17 Ağustos 2011; 16:09:51 >

• videoplayer olarak tavsiyem ROCKPLAYER altyazıyı aynı yere atıp ismide aynı yapınca otomatik altyazıyı açıyor. Daha hiçbir sorun yaşamadım gayet başarılı

Navigasyon olarak tavsiyem yok düzgün gps sinyali bile alamadım bu yüzdende ümidi kesmiş durumdayım ama İgo yüklü

Mp3 plyayer olarak kendi Müzik prog. kullanıyorum bana yetiyor.

Açma kapama için Tap tap diye bir program vardı. Telefonun önyüzündeki sensorü kullanarak açıp kapatabiliyorsun.

Cepten çıkarırken aynı olayı bende yaşıyorum :) çözüm bulursan banada söyle.
  • nihayet kayıt sorunu nedeniyle 1,5 aydır kullanamadığım telefonum gün içinde kayıt ettirildi özlemişim telefonu ya yalnız bi dünya güncellenmiş program buldu marketten telefon hepsini güncelledim ,telefonu kapatıp actım ve bi de sistem güncellemesi geldi ki yazılım sürümüm 2.3.3 gingerbread... üstelik telefonum rootlu ve s-off lu.
    güncellemeyi yaptım ama telefon başlarken kırmızı üçgende takılı kalıyor pili söküp normal boot yaptırdım ama güncelleme sürüm notu hala 2.3.3 ve başka değişiklik yok
    rootlu cihazların sistem güncellemelerini alamadıklarını biliyordum ama bu durum beni şaşırttı...

not : kimse telefonundan(DHD) ayrılmadan veya ayrılmak zorunda kalmadan ne kadar iyi bi cihaz olduğunu kavrayamıyor...

• Bizdeki elktro manyetik sensör ne işe yarıyor acaba normalde ? Metal dedetörü olarak kullanabiliyoruz bazı programlarla ama sırf böyle saçma bişey için koyduklarını sanmıyorum adamların. NCF teknolojisini destekliyor mu acaba bizim telefonlarda :/
  • 4 aydır desire hd kulanıyorum cok memnunum playstaion desem değil telefon desem değil bilgisayar desem değil fena bi alet daha önce 4yıl ıphone kulandım ıphone 5 basarda fazla zamanım yok şu root olayı basit vede kesin cözümlü olan bi link atsanız kastırsam bide rootun herhangi yan etkisi warmı garanti fln filan hariç cok umrumda değil bu telefonu mıncıklayamıcaksam napim garantiyi root acil lazım bir sürü gereksiz program war silmek istiyorum silemiyorum....
  • birde arkdşlar bu üsteki taskbarı yani cekim gücünü wifi fln gösteren yerin rengini fln nasıl değiştiriyoruz komple tema değiştirmeden help plesea...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilksenhan

birde arkdşlar bu üsteki taskbarı yani cekim gücünü wifi fln gösteren yerin rengini fln nasıl değiştiriyoruz komple tema değiştirmeden help plesea...

http://uot.dakra.lt/kitchen/

Statusbar sekmesine tıklayıp renkleri değiştirebilirsiniz. Daha sonra file upload bölümünden kitchenliste girip romunuzu seçiyorsunuz. Summary bölümünden oluştur seçip size verilen numaradan pickup bölümünden alıp recovery modda yukleme yapıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: recepolmez

quote:

Orijinalden alıntı: ilksenhan

birde arkdşlar bu üsteki taskbarı yani cekim gücünü wifi fln gösteren yerin rengini fln nasıl değiştiriyoruz komple tema değiştirmeden help plesea...

http://uot.dakra.lt/kitchen/

Statusbar sekmesine tıklayıp renkleri değiştirebilirsiniz. Daha sonra file upload bölümünden kitchenliste girip romunuzu seçiyorsunuz. Summary bölümünden oluştur seçip size verilen numaradan pickup bölümünden alıp recovery modda yukleme yapıyoruz.

biraz zor geldi ama deniyelim tskler..

• HTC Desire hd telefonumda android 2.3.3 ve sense 2.1 yüklü. Wi-fi ile internete bağlanırken sorun yaşıyorum. Daha önceden bağlanabildiğim modemlere bağlandığımda bağlantı kurulduktan bir kaç saniye sonra bağlantı kesildi diyor. Hangi modeme bağlandıysam aynı şey başıma geldi. ne yapmalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 671672673674675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.