Şimdi Ara

===>HTC Desire HD | Ana Konu<=== (672. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.930
Cevap
23
Favori
898.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osevik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nedimtas

quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

quote:

Orijinalden alıntı: nedimtas

Arkadaşlar telefonum da son 3 aydır telefon kilitli halde iken e-posta veya herhangi bir mesaj geliyor uyarı sesini duyunca kliti açmak için power tuşuna basınca karşıma sim kartınız algilanamiyor diyor nedendir.? Telefon orjinal hiçbir.ROM vs bisi yuklenmemistir

telefonu kapatıp alt kapağı açtığınızda sim kartınızın dışarı doğru kaydığını göreceksiniz. sim kartı yuvasına iyice yerleştirin, daha sonra telefonu açın sorun kalmaz. dizayn hatası diyelim :)
    saygılar

Sim kartım kaymış olsa telefon şebekesi çekmemesi gerekmezmi ? çağrı aldıgımda telefonu cebımden cıkarttıgımda ekranda sım kartı takın dıyor ?

merhabalar aynı sorun benim cihazda da var ara ara yapıyor kendiliğinden sim kartı görmüyor ama telefon açık sim şifresi istiyor tel root suz yorumlarınızı bekliyorum acaba servislik olaymı yoksa sim kartta mı bir sorun var.

arkadaşlar bu sorunla ilgili bilgilendirme yapabilecek kimse yok mu?

farklı sim kart denediniz mi? halen oluyorsa servise verin arızalıdır.
    arkadaş size öneri vermiş, daha nasıl bir öneri bekliyorsunuz anlamadım?

• arkadaşın vermiş olduğu öneri ile sorunun alakası yok ama yani sim kart yerinden oynama veya kayma gibi bir sorun yok
  • quote:

arkadaşın vermiş olduğu öneri ile sorunun alakası yok ama yani sim kart yerinden oynama veya kayma gibi bir sorun yok

madem bu kadar eminsiniz o zaman arızalıdır, servise verin
  • quote:

arkadaşın vermiş olduğu öneri ile sorunun alakası yok ama yani sim kart yerinden oynama veya kayma gibi bir sorun yok

alakası yok demişsiniz, ben başıma gelen bir sorunun çözümünden bahsettim.
    sorun aynı sorundu belki sizin sorununuz mekanik değil yazılım kaynaklıdır bilemem.
    sadece söylemek isterim ki, mantık yürütmedim tecrübemi paylaştım.

bu forumda herkes çok şey biliyor ama çözüme gelince adam gibi cevap veren yok.
    bakın ben bu telefonu almadan önce forumun ilgili konularına adam gibi 3 soru sordum, cevap alamadım.
    telefonu aldım kullanmaya başlayınca sorularımın yanıtlarını almış oldum.
    (BU ARADA STOCK ROM KULLANIYORUM VE GÖRÜŞME ESNASINDA HER İKİ TARAFIN SESİNİ KAYDEDEN PROGRAM YOK. BİLEN FORUMDAŞ VARSA YARDIMCI OLSUN LÜTFEN.)
    size hazır çözüm öneriliyor beğenmiyorsunuz. daha ne yapmak gerekir anlamıyorum.

karşılaştığım farklı bir sorun ve çözümünden de bahsedeyim.
    eve döndüğümde mobile networkü (3G) kapatıyorum çünkü evde kablosuz internet var.
    geceleri de telefonu flight mode a alıp yatarım.
    geçen sabah flight modedan normale dönünce telefon sim kodunu sorup kapanıp açılmaya başladı.
    4üncü seferden sonra pili söküp takarak tekrar denedim değişiklik olmadı.

daha sonra sim kod girer girmez mobile networkü açınca sorun halloldu. telefon normal açıldı.
    çözdükten sonra çok basit bir sorun, yazılımsal bir bug. fakat çözene kadar insan ter döküyor.

şimdi yarın öbür gün bu sorunu yaşayana bu çözümü önereceğim, o da sizin gibi belki alakasız çözüm diyecek.
    ne diyim, şimdiye kadar forum sayesinde az da olsa sorunlarımı çözdüm bir nevi vefa borcu olarak kerhen cevap yazıyorum.
    onda da birileri çıkıp sitayişte bulunuyor.
    bu yazdığım forumla ilgili uzun zamandır yaşadığım bir sıkıntıydı, dışa vurmak için bu yazışma vesile oldu...
    başınızı şişirdiysem kusura bakmayın.
    saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzeus -- 12 Ağustos 2011; 12:58:06 >

• Ses kaydı avrupada yasal olmadığı için stock romda apps olmayabilir ama custom romlarda var ve ben sıklıkla kullanırım.
  • Slm arkadaslar. Eski DHD'ci olarak çok acil size ihtiyacım var. Telefonun ses performansını büyük ölçüde artıran bir yazılım vardı sizden bir onu birde poweramp'nin full lazım. Yardımcı olursanız memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

olabilir hocam. Ben hani ekran gorilla glass diyordum ya gerçektende öyle nazar değmesin hiç çizilmedi şu ana kadar ekran üste gelecek şekilde çakıl taşlarına düşürdüm geçenlerde. Ama biriside diyorki bneim ekranım çizildi çokta temiz ve dikkatli kullandığım halde diyor.

Acaba üretim farklılıkları mı var parti parti anlamaıdm. İlk Desire HD ler için soranlar gorilla glass değil yanıtı almıştı HTC den ama gorilla glass ın sitesinde desire HD yazıyor.

aman hocam dikkatli ol sen yine de.geçenlerde teknosada samsung galaxy sII vardı 3 tane.sergiledikleri süre içinde kendini bilmezler telefonun heryerini çizmişler,hepsinin ekranında çizikler doluydu gorilla glass olmasına rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzeus

(BU ARADA STOCK ROM KULLANIYORUM VE GÖRÜŞME ESNASINDA HER İKİ TARAFIN SESİNİ KAYDEDEN PROGRAM YOK. BİLEN FORUMDAŞ VARSA YARDIMCI OLSUN LÜTFEN.)

stock romlarda yok, custom yüklemeniz gerek. oda en son ya her görüşmeyi kaydediyor, yada kaydetmiyordu. pille ilgileri sorunlarıda vardı. çok iyi diyemem yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

Slm arkadaslar. Eski DHD'ci olarak çok acil size ihtiyacım var. Telefonun ses performansını büyük ölçüde artıran bir yazılım vardı sizden bir onu birde poweramp'nin full lazım. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Evet arkadaslar yokmu yardımcı olacak biri?
  • quote:

quote:

Slm arkadaslar. Eski DHD'ci olarak çok acil size ihtiyacım var. Telefonun ses performansını büyük ölçüde artıran bir yazılım vardı sizden bir onu birde poweramp'nin full lazım. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Volume+ sea artiran program . Blapkmarket alpha var, orda vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepolmez

quote:

quote:

Volume+ sea artiran program . Blapkmarket alpha var, orda vardır

Arkadasım çok çok saol.

• GG deki masaüstü tutucularına 40 50 lira verip kendimi adamlara enayi yerine koydurtmak yerine usb girişi yok ama aynı işi görecek bir tutucu yaptım. Ve toplamda sadece 5 lira tuttu :)

===>HTC Desire HD | Ana Konu<===

• http://resim.donanimhaber.com/m_47167134/mpage_7/f_/key_//tm.htm#51558096

arkadaşlar buradaki metoddan başka yöntem varmı direk program ile cihazı root yapmanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: uuuuuuuuuuu

http://resim.donanimhaber.com/m_47167134/mpage_7/f_/key_//tm.htm#51558096

arkadaşlar buradaki metoddan başka yöntem varmı direk program ile cihazı root yapmanın

cihazınız 1.72 ve üzeri sürümse (ki %99 öyledir) downgrade yapmadan sadece visionary ile root etme metodu yok. downgrade yapmak için de büyük ihtimal gold kart isteyebilir.
  • @osevik
    @lazzeus

bazen öyle sorular ve sorunlar oluyor ki, bunları cevaplamak için mutlaka o sorunu yaşamak gerekiyor. siz sorunca da hemen cevap istiyorsunuz ve verilmeyince de kızıyor veya küsüyorsunuz bu DHD kullanan herkesin aynı sorunu yaşamasını beklemek oluyor. biz elimizden geldiğince soruları cevapsız bırakmamaya gayret ediyoruz, cevap gelmeyince bilin ki o sorunu daha önce yaşamamışızdır. yani siz kendiniz deneme yanılma yöntemiyle bulacaksınız. osevik arkadaşım; çok nadir bir sorunla karşılaşmışsın, arkadaşım da deneyiminden yola çıkarak cevap vermiş, öneride bulunmuş, mantıksız geldi diye deneme zahmetinde bile bulunmamışsın, kaç dakikanı alır bi deneyiver be abicim ne kaybedersin. saygılar.
  • Yeri değil belki ama siz dhd kullanıcılarımdan bir ricam olacak. Google+ davetiyesi olan varsa benimle özelden irtibata geçebilirmi? Konuyu uzatmayalım, olan varsa bi irtibata geçsin, teşekkürler.

Edit: Forum içi kısa bi arama ile davetiye linki buldum. İlgilenenler;https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=50491085&p=2#51607528

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 13 Ağustos 2011; 4:26:31 >
  • 1600 mah piller ise yariyor mu acaba
  • Arkadaşlar merhaba,

telefonum 2 gün önce çanta içndeyken ıslandı.
    Telefonu elime aldığımda ekran kapalıydı.
    Kurumasını bekledim ve açmaya çalıştım ekran gelmedi ve 5 kere kısa kısa titredi.
    Birkaç kez denedim ve aynı tepkiyi aldım.

1 gün sonra tekrar açmayı denediğimde ekran geldi ancak "HTC" logosundan öteye geçemedim.
    Ayrıca ekranda 1,5 cm kadar genişlikte rengi farklı bi şerit var.

Yani ekranda sorun var ancak makine de açılmıyor.
    Ebay den ekran alıp taksam sorunum çözülecek mi bilmiyorum
    Bunun için güvenilir bi teknik servis arıyorum. İyi bi yer bilenler kontak paylaşırsa telefonu tamir ettirmek istiyorum

Bu arada telefon yurtdışından geldi. Avrupa garantisi var.
    Ama Türkiye' de geçmiyodur herhalde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: airgop

Arkadaşlar merhaba,

Kurumasını bekledim ve açmaya çalıştım ekran gelmedi ve 5 kere kısa kısa titredi.

1 gün sonra tekrar açmayı denediğimde ekran geldi ancak "HTC" logosundan öteye geçemedim.

Bunun için güvenilir bi teknik servis arıyorum. İyi bi yer bilenler kontak paylaşırsa telefonu tamir ettirmek istiyorum

bi de power + vol down tuşlarıyla bootloader a girebiliyorum
    recovery ve factory reset işlemlerini denedim kar etmedi
    yine HTC logosundan ileri gidemiyorum

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

bi de power + vol down tuşlarıyla bootloader a girebiliyorum
    recovery ve factory reset işlemlerini denedim kar etmedi
    yine HTC logosundan ileri gidemiyorum

Sd karta yenl rom atıp bir yükleme yapmaya çalış bakalım tabi cihazın toptan kurulu ise sonuçta bootlader cihazın belliğinde şansına kalmış.

• 
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.