Şimdi Ara

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)*** (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.274
Cevap
18
Favori
43.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar allah rızası icin birisi yardım etsin cihaza unlock yapıp maximushd romunu kurdum cihaz htc yazısında takılı kaldı ardından orjinal ruu exe dosyasını kurdum cihaz sıkıntısız açıldı fakat hizmet yok diyor *#06# yaptıgımda imei kısmı boş durumda anabant sürümü bilinmiyor diyor velassıl cihaza kendi imeimi atmak için sunshire dan 25$ s-off yaptım yine imei boş cıd mıd değiştirip farklı ülkelerin ruu dosylarını kuruyorum cihaz sıkıntısız açılıyor fakat imei boş anabant sürümü bilinmiyor diyor lütfen birisi yardım etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkankosar

arkadaslar allah rızası icin birisi yardım etsin cihaza unlock yapıp maximushd romunu kurdum cihaz htc yazısında takılı kaldı ardından orjinal ruu exe dosyasını kurdum cihaz sıkıntısız açıldı fakat hizmet yok diyor *#06# yaptıgımda imei kısmı boş durumda anabant sürümü bilinmiyor diyor velassıl cihaza kendi imeimi atmak için sunshire dan 25$ s-off yaptım yine imei boş cıd mıd değiştirip farklı ülkelerin ruu dosylarını kuruyorum cihaz sıkıntısız açılıyor fakat imei boş anabant sürümü bilinmiyor diyor lütfen birisi yardım etsin.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131909967

• şu an cihazda orjinal ruu us unlock yüklü tekrar twrp mi kurayım
  • volkankosar V kullanıcısına yanıt
    Hocam size aktarmak istediği kısım şu sanırım

"Sonra TWRP kurun.

Sonra TWRP içindeyken

adb shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/persist"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim allah razı olsun senden sayende uykularımı kaçıran bu sorunu çözdüm fakat yazdıgın komut s-on için geçerli s-off için olan kod "fastboot erase persist" sayende yolunu buldum eksik olma :)
  • Arkadaşlar leedroid custom rom kurdum. Rootlu olarak şu an çalışıyor. Stock oreo ile aynı sürümü temel aldığı için custom romdada pil istatiklerinde aynı noktada çeviri hatası var. Root erişimi sayesinde sistem dosyalarına erişip bunu değiştirebileceğimi düşünüyorum. Bunu yapabilecek bildiğiniz bir program veya yöntem var mıdır?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

Arkadaşlar leedroid custom rom kurdum. Rootlu olarak şu an çalışıyor. Stock oreo ile aynı sürümü temel aldığı için custom romdada pil istatiklerinde aynı noktada çeviri hatası var. Root erişimi sayesinde sistem dosyalarına erişip bunu değiştirebileceğimi düşünüyorum. Bunu yapabilecek bildiğiniz bir program veya yöntem var mıdır?
    Teşekkürler

Selam dostum ;
    Nasıl performans ve pil olayından memnunmusun . gps nasıl problem varmı tecrübelerini paylaşırsan ;
    aşamalarını yazabilirmisin Leodroid için . Ben de geçmeyi düşünüyorum ama şu firmware olayı yüzünden stok RUU çıkmasını beklemedeyim.
    halen purefusion oreo ile 2.41.401 ile kullanmaktayım .
  • drdonanım D kullanıcısına yanıt
    lazerboy L kullanıcısına yanıt
    Pil değerleri bu şekilde. Eskiye oranla pek artma veya azalma hissetmedim. Öncesinde memnundum halen de bir problem olmadı. Rom içerisinde yer alan basit ama kullanışlı özelleştirmeler güzel. Eğer yüklemek isterseniz önce oreo firmware yüklü olmasi gerekir. Benim cihaz oreo aldığı için tekrar yapmam gerekmedi. Boot kilidi açıp TWRP yükleyip onun içerisinden flashladim.

@lazerboy hocam pil durumunu sormuştunuz.

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MzBag -- 26 Mart 2018; 19:5:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

Pil değerleri bu şekilde. Eskiye oranla pek artma veya azalma hissetmedim. Öncesinde memnundum halen de bir problem olmadı. Rom içerisinde yer alan basit ama kullanışlı özelleştirmeler güzel. Eğer yüklemek isterseniz önce oreo firmware yüklü olmasi gerekir. Benim cihaz oreo aldığı için tekrar yapmam gerekmedi. Boot kilidi açıp TWRP yükleyip onun içerisinden flashladim.

@lazerboy hocam pil durumunu sormuştunuz.

Pil değerleri harika. Bize de gelse de belki su deep sleep olayı çözülür

• Hocam pil değerleri bayağı iyiymiş ben tasarruf modu sürekli açık olarak anca 4 saat görüyorum. Belki de önceki sürüme dönmek yerine bu romu denemeliyim :)

• Kesinlikle iyi değerler SOT ( Screen On Time ) 4 saat 49 dakika inanılmaz bir değer XDA da bir çok kullanıcı da bu şekilde söylüyor . Telefonlarımızın en büyük sorunu batarya için en iyi rom gibi duruyor
  • telefona sadece root yaparak pilin uzun süre gitmesini sağlayabilir miyim?
    bootloader/rom/s-off/... bunlar nedir bilmiyorum, telefona sadece root yapmak istiyorum, amacım telefonun gereksiz uygulamalarını kaldırmak
  • muddamg M kullanıcısına yanıt
    Küçük bir kısım iyileştirme olabilir. Ancak olası bir güncelleme gelirse veya stock yazılım ile ilgili sorununuz olursa sizi uğraştırır. Sadece root için bence stock halini bozmanıza değmez. Kullanmadığınız uygulamalari devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz

• Sunshine S-OFF yapılmış cihazı S-ON Locked yaptıktan sonra tekrar Sunshine ile S-OFF yapmak mümkün mü?
  • hocam merhabalar bende htc 10 var telefonu unlocked s on olarak yaptım yalnız saf android romları kuluyor sesnse romları kurmuyor bunu nasıl çözebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: midtowntr

Sunshine S-OFF yapılmış cihazı S-ON Locked yaptıktan sonra tekrar Sunshine ile S-OFF yapmak mümkün mü?
    Mümkün ama tavsiye edilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalpsiz464646

hocam merhabalar bende htc 10 var telefonu unlocked s on olarak yaptım yalnız saf android romları kuluyor sesnse romları kurmuyor bunu nasıl çözebilirim
    Daha fazla bilgi lazım,telefonda hangi rom yüklü? Hangi romu kurmaya çalışıyorsunuz? Telefon cid-mid numarası nedir?
  • Merhaba arkadaşlar , internetten birkaç tane avrupa 3.16.401.2 oreo ruu zip dosyaslarını buldum.Ama hiçbiri sd karttan yükleyemiyorum. Bende stok nougat sürümü yüklü.
    cihaz m27
    S-on
    unlocked
    Bu dosyaları yüklerken en başında fail12 ruu.zip hatası veriyor. devam etmiyor . Acaba bu dosyalarmı bozuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 30 Nisan 2018; 9:57:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Merhaba arkadaşlar , internetten birkaç tane avrupa 3.16.401.2 oreo ruu zip dosyaslarını buldum.Ama hiçbiri sd karttan yükleyemiyorum. Bende stok nougat sürümü yüklü.
    cihaz m27
    S-on
    unlocked
    Bu dosyaları yüklerken en başında fail12 ruu.zip hatası veriyor. devam etmiyor . Acaba bu dosyalarmı bozuk
    Link alabilir miyim? Kontrol edeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordeniz

Link alabilir miyim? Kontrol edeyim.

Merhaba şu linklerdeki ruu zip dosyalarını attım ama hepsinde yükleme başlangıcında hata verdi. Şuan stok 2.41.401.41 kurulu . Avrupa romlarını denedim hep.

https://androidfilehost.com/?fid=890129502657577036&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

https://forum.xda-developers.com/htc-10/help/waiting-ruu-oreo-europe-t3769317

https://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/stock-stock-collection-recovery-ruu-ota-t3359297/post76054829

boot firmware ile ilgili birşeyler olabilirmi? htcnin sistemi karışık geliyor bana

En son linkteki şunları paylaşmış. Bunlardan sadece ruu.zip olanı denedim diğerlerinin farkı nedir ?

3.16.401.2 RUU (ZIP)

3.16.401.2 Full Stock Firmware - FullWipe - Combined

3.16.401.2 Recovery

3.16.401.2 TWRP Backup Untouched System Image and Boot with Recovery

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 2 Mayıs 2018; 11:22:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.